تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 25

نام تاپيک: سریال سی‌امین روز

اگه نباشه جاش خالی می مونه MusicManiac's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    SHZ

پيش فرض

دوستان این سریال ساعت چند پخش میشه؟؟
    فک کنم مال شبکه 2 باشه دیگه نه؟
    تکرارش ساعت چنده،حداقل تکرار قسمت قبلی رو ببینیم.ظاهرا این سریال از بقیه بهتره.
    شبکه دو ساعت 19:30
    تکرار ساعت 23:45 و روز بعد ساعت 13:30

2. این کاربر از MusicManiac بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه elahe_n12345's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

داستان "سی امین روز" تا قسمت 7 برای دوستانی که ندیدن:

"سیاوش به جرم قتل دوستش محکوم به اعدامه، ولی موقع اعدام طنابش پاره میشه و زنده می مونه و بعد هم خونوادهء مقتول (منصور) رضایت می دن و آزاد میشه. ولی ناصر (برادر منصور) هنوز هم دنبال انتقام از سیاوشه. ولی بعداً پدر منصور تعریف می کنه که دعوای سیاوش و منصور در اصل سر این بوده که منصور به اشتباه فکر می کرده سیاوش خواستگار زنش (مریم) بوده. نه سر پول و این چیزا. از اون طرف نامزد سابق سیاوش (پری) که انگار موقع قتل اونجا بوده هم از کانون اصلاح و تربیت آزاد میشه. بعد از آزاد شدن، سیاوش چند بار یه فرشته ای (پژمان بازغی) رو می بینه که مدام بهش می گه چون تو خودت خواستی و لیاقت داری به تو 30 روز مهلت داده شده. اولش سیاوش به حرفای این فرشته توجه نمی کرد، ولی کم کم داره یه چیزایی متوجه میشه. رویا، دختر عموی سیاوش هم تازه از خارج برگشته و به اصرار باباش (عموی سیاوش) میره دنبالش و میارتش پیش خودشون، چون عموش عذاب وجدان داره و میگه من به تو و بابات بد کردم. پری هم که می خواست بره دیدن سیاوش، وقتی می بینه اون با دختر عموشه ناراحت میشه"

4. این کاربر از elahe_n12345 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

به نظر میاد باز نسبت به سریالای دیگه ساختار قوی تری داشته باشه.

6. این کاربر از NIMA 36 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات Lady parisa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض افشاگری هومن سیدی از تولید سریال «سی‌امین روز»

مجبور شدیم تن به این کار بدهیم/ تا قیام قیامت فراموش نمی‌کنم!
    گفتند شما خودتان را وارد این مسئله نکنید این مسئله برایتان خطرناک است! همین‌طور که فوتبال می‌دیدند کاغذی را درآوردند و گفتند من استعفاء دادم.

به گزارش شبکه ایران مجموعه تلویزیونی "سی‌امین روز" که این روزها با یک سال وقفه روانه آنتن شبکه دو سیما شده است در زمان تولید با اتفاقات خاصی همراه بود. پس از حاشیه‌های قابل تامل انصراف پرویز شیخ‌طادی از کارگردانی و همچنین خودداری ستاره اسکندری و گلچهره سجادیه از ادامه همکاری با این پروژه تلویزیونی یکی دیگر از بازیگران سریال "سی‌امین روز" در مصاحبه‌ای اعلام کرده که او نیز به ناچار و اجبار حاضر به ادامه همکاری با این سریال شده است.

شیخ‌طادی هم نمی‌توانست جواب مرا بدهد چون خودش هم با ماجرا مشکل داشت

هومن سیدی ایفاگر نقش پرفراز و نشیب سیاوش در گفت‌وگو با بانی فیلم ضمن اشاره به عدم رضایت حضور در سریال "سی‌امین روز" به دلیل آماده نبودن فیلمنامه و ضعف‌هایی که فیلمنامه داشته است می‌گوید: آقای شیخ‌طادی به من گفتند امکان ندارد من این فیلمنامه را شروع کنم. من هر شب فیلمنامه را بازنویسی خواهم کرد و پس از بازنویسی جلوی دوربین خواهد رفت. اما بعد از جایی با مخالفت آقای جودی(تهیه‌کننده)دیگر فیلمنامه بازنویسی نشد. همان روزها من مشکل داشتم و دیگر آقای شیخ‌طادی هم نمی‌توانست جواب مرا بدهد چون خودش هم با ماجرا مشکل داست.

اگر نیایید سیصد میلیون خسارت این یک ماه را باید پرداخت کنید
    سیدی در ادامه به جدایی شیخ‌طادی و جایگزین شدن افشار اشاره کرده و ادامه می‌دهد: من و همسرم به اتفاق به دفتر آقای جودی رفتیم و گفتیم ما با این شرایط ادامه نخواهیم داد. آقای جلالی(مدیر تولید)نامه‌ای جلوی ما گذاشتند و گفتند امضاء کنید که نمی‌آیید و تبعات آن را هم می‌پذیرید. اگر نیایید سیصد میلیون خسارت این یک ماه را باید پرداخت کنید. من به آقای جودی گفتم قرار بوده ما با آقای شیخ‌طادی کار کنیم نه با آقای افشار، ایشان گفت شما قراردادت را ببین که با من قرارداد بستی یا آقای شیخ‌طادی؟ معلوم است که با تهیه‌کننده قرارداد بسته‌ام اما وظیفه تهیه‌کننده محترم این است که به موقع دستمزد مرا بدهد قطعا من برای انجام یک کار با کارگردان طرف هستم.

نه از این تهدید ترسیدم و نه از ممنوع الکار شدن

سیدی که این روزها علاوه بر بازیگری در عرصه کارگردانی هم گام نویی را برداشته در بخش دیگر این مصاحبه گفته که نه از این تهدید ترسیده و نه از ممنوع الکار شدن بلکه شرایط به گونه‌ای پیش رفته که جز اجبار برای حضور در این سریال راه دیگری برایش باقی نمانده است: من به آقای جودی گفتم آقا اشتباه کرده‌ام تا الان به من پول نداده‌اید الان هم پول نمی‌خواهم بگذارید بروم، شما هم که قرار است تمام پلان‌های آقای شیخ‌طادی را تکرار کنید! آقای جلالی گفتند بیایید بروید با آقای افشار صحبت کنید شاید ایشان نخواهند با شما کار کنند! گفتیم خدا خیرشان بدهد امیدوار هستم ایشان نخواهد با ما کار کند.

خودتان را وارد این مسئله نکنید این مسئله برایتان خطرناک است!
    وی ادامه می‌دهد: من با خانم صمدی رفتیم پیش آقای افشار صحبت کردیم ایشان حرفی به من زدند که تا قیام قیامت فراموش نمی‌کنم! ایشان گفتند شما خودتان را وارد این مسئله نکنید این مسئله برایتان خطرناک است! همین‌طور که فوتبال می‌دیدند کاغذی را درآوردند و گفتند من استعفاء دادم چون قرار است فیلم سینمایی بسازم، آمده‌ام که پرویز را برگردانم همین! من و خانم امضاء کردیم و آمدیم. اما شب تماس گرفتند و گفتند شما آفیش هستید. خانم من با آقای افشار تماس گرفتند و گفتند که ما به درد شما نمی‌خوریم اجازه بدهید که هر کداممان برویم سراغ کار خودمان اما آقای افشار گفتند این چه حرفی است که می‌زنید قطعا ما یک کار خوب خواهیم ساخت درنهایت ما مجبور شدیم تن به این کار بدهیم.

شدیم دروازه‌بانی که تیمش در حال باختن است
    این بازیگر می‌افزاید: پس از مشورت با دوستان فهمیدیم که کاری از دستمان بر نمی‌آید و مجبور هستیم ادامه بدهیم! بعد از آن با برزو نیک‌نژاد صحبت کردیم. او شروع کرد به بازنویسی کل کار، جواد افشار هم شرایط خوبی را برای مشورت ایجاد و نظرات ما را لحاظ می‌کرد. پژمان بازغی عزیز آمد، نظرات ما و دیگر بازیگران لحاظ می‌شد تا حداقل مثل دروازه‌بانی باشیم که تیمش در حال باختن است اما مراقب است تا کمتر گل بخورد.

منبع: inn.ir

حـــــرفـه ای poonel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیـر خـط فـقـر

پيش فرض

این تایپیک چرا این همه خلوته؟ انگار سریال سی امین روز بیننده نداره ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه elahe_n12345's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این تایپیک چرا این همه خلوته؟ انگار سریال سی امین روز بیننده نداره ها
    واقعاَ منم موندم چرا هیچکسی راجع به این سریال نظری نمیده! هر چی باشه از سریال کانال 3 خـــیـــلـــی بهتره. نمی دونم چرا همه چسبیدن به اون سریال

Scientific Moderator farshidshd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ๑۩۞۩๑̴

پيش فرض

چون زمان پخشش مناسب نیست ، زمان تکرارش هم بدتر از اون...

من خودم حتی یه قسمتشم ندیدم

کاربر فعال انجمن ادبیات Lady parisa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

راستش من اصلا نمیدونم کدوم سریال رو میگین! همون که نیما و سارا هست یا اون پسره که هومن سیدی! که زنش نمیدونم چی شده افتاده زندان!
    من چند دقیقه از هر کدوم از این سریالایی که گفتم دیدم!
    همین

اگه نباشه جاش خالی می مونه MusicManiac's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    SHZ

پيش فرض

راستش من اصلا نمیدونم کدوم سریال رو میگین! همون که نیما و سارا هست یا اون پسره که هومن سیدی! که زنش نمیدونم چی شده افتاده زندان!
    من چند دقیقه از هر کدوم از این سریالایی که گفتم دیدم!
    همین
    سی امین روز همونه که هومن سیدی و خانمش آزاده صمدی توش بازی میکنند. متاسفانه امسال به خاطر زمان پخش نامناسبش اصلاً دیده نشد و به آنچه حقش بود نرسید وگرنه هم قصه اش از بقیه سریال های امسال بهتره و هم بازی هنرپیشه هاش.

13. 2 کاربر از MusicManiac بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن هنر هفتم nar nia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در "سی‌امین روز" خودم را تکرار نکردم/ شبکه از من دفاع کرد
    فیلمنامه‌نویس مجموعه تلویزیونی "سی‌امین روز" تاکید کرد برای نگارش این سریال از یک ساختار جدید استفاده کرده و تجربه‌های قبلی خود را تکرار نکرده است. به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه "سی‌امین روز" به کارگردانی جواد افشار و تهیه‌کنندگی رضا جودی در ماه رمضان از شبکه دو پخش می‌شود. در این مجموعه هومن سیدی، آزاده صمدی، سیما تیرانداز، مهران رجبی، میرطاهر مظلومی، محمود عزیزی، رزیتا غفاری، فرشته سرابندی و ... بازی کردند.
    این مجموعه قرار بود ماه رمضان پارسال از این شبکه پخش شود، اما مجموعه "ملکوت" به کارگردانی محمدرضا آهنج جایگزین شد. با سعید رحمانی فیلمنامه‌نویس این مجموعه گفتگویی تهیه کردیم که در پی می‌خوانید.
    *خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ و هنر: در ابتدا مجموعه تلویزیونی "سی‌امین روز" را قرار بود پرویز شیخ‌طادی کارگردانی کند، اما بعد از مدتی کار متوقف شد و جواد افشار جایگزین او شد. بعد از ملحق شدن افشار به پروژه آیا نگاهی که در نگارش قصه داشتید تغییر کرد یا نه؟
    - سعید رحمانی، فیلمنامه‌نویس: نه، اصلاً تغییر نکرد. همان نگاهی که برای نگارش داشتم، ادامه پیدا کرد و فیلمنامه نیز بر این اساس نوشته شد. در این مجموعه من از ساختار مینی پلات برای نگارش قصه استفاده کردم که ساختار جدیدی است و تاکنون در تلویزیون تجربه نشده بود. البته فیلم سینمایی "لیلا" هم چنین ساختاری دارد. در این ساختار قهرمان کنش‌گر نیست، بلکه منفعل است. آقای شیخ‌طادی از ابتدا با این ساختار مشکل داشت و نمی‌توانست چنین ساختاری را قبول کنند.
    *به همین دلیل او از پروژه کناره‌گیری کرد؟
    - بله، چون نتوانسته بود با فیلمنامه ارتباط لازم را برقرار کند، چرا که نسبت به این ساختار آشنایی لازم را نداشت و می‌خواست کار یک ساختار کلاسیک داشته باشد، اما من علاقمند بودم یک ساختار جدید را تجربه کنم که کلاسیک نباشد و قهرمان قصه منفعل باشد.
    *پس چرا شیخ‌طادی از ابتدا که می‌دانست مجموعه "سی‌امین روز" چنین ساختاری دارد، کارگردانی را پذیرفته بود؟
    - او علاقمند بود یک سریال بسازد، به همین دلیل نه نگفت، اما بعد می‌خواست ساختار را به هم بریزد و تغییر بدهد، اما این مسئله را نمی‌دانست که رحمانی 16 سریال نوشته و نگارش چند فیلمنامه هم در ماه رمضان در کارنامه دارد.
    *برخورد شبکه چگونه بود؟ آنها موافق کار شما بودند یا شیخ‌طادی؟
    - اتفاقاً شبکه موافق متن بود و فیلمنامه را فهمیده بود، اما آقای شیخ‌طادی در هنگام تصویربرداری متن را مرتب تغییر می‌داد و کار خودش را انجام می‌داد.
    *شما چه واکنشی نشان می‌دادید؟
    - شبکه متن را فهمیده بود و از فیلمنامه دفاع می‌کرد. از سوی دیگر شبکه آقای شیخ‌طادی را مجبور می‌کرد دوباره صحنه‌هایی که تصویربرداری کرده، ضبط کند تا طبق فیلمنامه باشد و او ناگریز باید این کار را انجام می‌داد. به همین دلیل به مرور زمان به خاطر متن مجبور شد کار را ترک کند. در واقع متن او را کنار زد.
    *قبل از شروع تصویربرداری فیلمنامه را کامل نوشته بودید؟
    - نه، همزمان با تولید نگارش ادامه داشت. تا اینکه جواد افشار کارگردانی این پروژه را به عهده گرفت.
    *برخورد افشار با فیلمنامه شما چطور بود؟
    - خیلی خوب بود. او وقتی فیلمنامه را خواند، ساختار را درک کرد و با یکدیگر در طول کار تعامل خوبی داشتیم.
    *چند قسمت از فیلمنامه آماده بود که کار کلید خورد؟
    - 10 تا 12 قسمت از فیلمنامه کامل نوشته شده بود که تصویربرداری آغاز شد. البته سیناپس کلی را تا پایان مجموعه داشتیم. البته این مجموعه هم طبق روال سریال‌های رمضان همزمان با نگارش تولید می‌شد.
    *گرچه شما نگارش کار مناسبتی را در کارنامه دارید، اما برایتان مشکل نبود که همزمان با تولید فیلمنامه اثری را بنویسید که قرار بود یک ساختار جدید را تجربه کنید؟
    - من نگارش مجموعه‌های "همراز"، "گمگشته"، "رسم عاشقی"، "مرده متحرک" و "روز رفتن" را در ماه رمضان داشتم. البته اینکه نگارش همزمان با تولید باشد دیگر برایمان عادی شده است. گرچه در گذشته استرس‌های زیادی داشتم، ولی الان به دلیل تجاربی که کسب کردم این استرس کمرنگ‌تر شده است. به هر حال بعد از این همه سال هم شبکه به ما اعتماد دارد و با وجود آنکه فیلمنامه کامل نوشته نمی‌شود کار را تصویب می‌کند و من هم به عنوان نویسنده تمام تلاشم را می‌کنم تا اثر قابل قبول شود.
    *شما اشاره کردید در این مجموعه یک ساختار جدید را تجربه کردید که در آثار تلویزیونی هم جدید بود. می‌خواهم بدانم چرا می‌خواستید از این ساختار استفاده کنید؟
    - من در تمام فیلمنامه‌هایی که نوشتم سعی کردم از یک زاویه متفاوت به قصه نگاه کنم. مثلاً در مجموعه "گمگشته" یک نگاهی به دزد داشتم و در مجموعه "همراز" یک دید دیگر. در سریال "رسم عاشقی" به تهران قدیم پرداختم و در "مرده متحرک" طنز را تجربه کردم یا در "روز رفتن" هم نگاه یک روحانی را روایت کردم. در مجموعه "سی‌امین روز" هم می‌خواستم یک تجربه تازه داشته باشم.
    نمی‌خواستم خودم را در مجموعه "سی‌امین روز" دوباره تکرار کنم. من علاوه بر نگارش فیلمنامه در دانشگاه هم فیلمنامه‌نویسی را تدریس می‌کنم و همیشه وسواس خاصی در نگارش دارم. سعی کردم این مجموعه هم یک ساختار جدید داشته باشد.
    *در قسمت اول این مجموعه شاهد پاره شدن طناب دار هستیم و هومن سیدی اعدام نمی‌شود. چطور به این ایده رسیدید؟
    - ایده‌های مختلف به ذهن نویسنده می‌رسد، اما برخی ایده‌ها مرتب خودش را تحمیل می‌کنند. ایده پاره شدن طناب دار هم این طور بود، به همین دلیل سعی کردم با بهره بردن از یک ساختار جدید این ایده را پرورش بدهم.
    *فکر می‌کنم موقعیت سخت، اما شیرینی برایتان بود؟
    - بله، دقیقاً همین طور است. بعد از پاره شدن طناب دار فرشته‌ای به قهرمان قصه می‌گوید که سی‌ روز دیگر به او فرصت زندگی داده شده است. این موقعیت خوب، اما دشوار بود. گرچه ریسک کردم، اما دل به دریا زدم و حالا هم از نتیجه کار راضی هستم و فکر می‌کنم شخصیت سیاوش همانطور است که می‌خواستم یک شخصیت منفعل و نه کنش‌گر.
    *البته این مسئله به خاطر بازی خوب هومن سیدی است که این نقش را به خوبی در آورده است.
    - هومن سیدی به زیبایی نقش سیاوش را بازی کرده است. او بازیگر توانمندی است و با وجود اینکه نسبت به ساختار فیلمنامه آشنایی نداشت و آن را درک نمی‌کرد، اما با این حال نقش‌اش را به خوبی بازی کرد. در واقع کشمش‌های درونی این شخصیت را به خوبی در آورده است. البته من تحقیقات به روز دارم و مرتب با ساختارهای مختلف را در فیلمنامه‌نویسی بررسی می‌کنیم.
    *یعنی هومن سیدی هم با فیلمنامه "سی‌امین روز" مشکل داشت و با آن ارتباط برقرار نمی‌کرد؟
    - بله، او هم با فیلمنامه مشکل داشت، چرا که نسبت به این ساختار آشنایی نداشت. البته می‌توانست نقش را قبول نکند، اما آقای شیخ‌طادی از طرف خودش به او وعده داده بود که فیلمنامه تغییر می‌کند.
    *پس در این پروژه فقط جواد افشار فیلمنامه را درک کرده بود؟
    - شبکه و تهیه‌کننده هم مشکلی با فیلمنامه نداشتند. جواد افشار هم به خوبی کار را درک کرده، چون قبل از این سریال با یکدیگر پنج سریال کار کرده بودیم و می‌دانستیم به دنبال چه هستیم. البته زمانی که افشار به پروژه ملحق شد تصویربرداری به سرعت انجام شد، چرا که قرار بود در ماه رمضان پخش شود، اما بعد از اینکه مشخص شد قرار نیست در این ایام پخش شود با فارغ بال کار می‌کردیم و دیگر تعجیل برای رساندن به موقع اثر نداشتیم.
    *قصه "سی‌امین روز" به دلیل فضا و موضوع ماورایی که دارد شبیه مجموعه‌های دیگر است. نگران نبودید این مجموعه شبیه مجموعه‌های دیگر شود؟
    - نه، نگران نبودم؛ چون از یک ساختار تازه بهره برده بودم تا از کلیشه‌ها فاصله بگیرم. معتقدم قصه من اجتماعی با لحن ماورایی است. البته ما اولین سریالی بودیم که به موضوع فرشته می‌پرداختیم.
    *اما مجموعه "ملکوت" هم فرشته مرگ داشت. پس شما اولین سریال نبودید؟
    - نه ما اول کار را شروع کردیم و بعد از گذشت سه ماه و نیم از تصویربرداری ما ضبط سریال "ملکوت" آغاز شد. علاوه بر آن قبول ندارم این مجموعه شبیه دیگر مجموعه‌های ماورایی است، چون ما از کلیشه‌ها فاصله گرفتیم تا بتوانیم مخاطب را جذب کنیم. از سوی دیگر قصه ما اجتماعی و لحن آن ماورایی است و اصلاً فضای قصه فانتزی نشده است و پر از اتفاقات اجتماعی است.
    معتقدم مجموعه "سی‌امین روز" موقعیت‌های دراماتیکی خوبی داشته و من با نگارش این مجموع جسارت کردم، چون قهرمان قصه کنش‌گر نیست، بلکه منفعل است. علاوه بر آن من همیشه این سئوال را در ذهن داشتم که آیا مخاطب از همان ابتدا بداند در آخر قصه چه اتفاقی می‌افتد باز هم آن را می‌بیند یا نه؟ در مجموعه "سی امین روز" فرشته وقتی به سراغ سیاوش می‌آید به او می‌گوید تا سی روز زنده هستی. مخاطب از همان ابتدا می‌دانست شخصیت قصه بعد از سی روز می‌میرد و حالا باید می‌نشست و می‌دید که چه اتفاقی برایش در این سی روز می‌افتد. همین مسئله کار من را در نگارش سخت‌تر می‌کرد، اما خوشحال این اتفاق افتاد.
    *شما در صحبت‌تان اشاره کردید که شبکه از فیلمنامه شما مرتب دفاع می‌کرد، پس چرا "ملکوت" را جایگزین کار شما کرد؟
    - بعد از اینکه کار به دلیل تغییر کارگردان چند روزی متوقف شد، شبکه نمی‌توانست ریسک کند، به همین دلیل سریال "ملکوت" هم کلید خورد.
    *حال که مجموعه "سی‌امین روز" را می‌بینید، فکر می‌کنید توانسته‌اید به ایده‌هایتان برسید یا نه؟
    - به هر حال ایده‌آل مسئله‌ای است که رسیدن به آن سخت است، چرا که شرایط مختلف پیش می‌آید و مانع آن می‌شود، اما در مجموع از مجموعه "سی‌امین روز" راضی هستم و به نظرم به لحاظ کارگردانی و بازیگری مطلوب است.
    ---------------------
    گفتگو: فاطمه عودباشی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •