تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 24 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 240

نام تاپيک: ا NVIDIA Geforce 600 Series ا

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

من هر چی فکر میکنم یکی دو نکته برام جا نمیافته... GK104 با 1536 تا هسته تازه تونسته از 7970 با اختلاف 8% جلو بزنه؟! خوب این کارت 3 برابر GF110 هسته داره، البته این معلومه که با 3 برابر هسته نمیشه 3 برابر پرفرمنس تحویل گرفت، ولی به نظرم اختلاف باید خیلی زیاد تر از این ها باشه...

رامین اگه یادت باشه قبلا روی Kepler با 1024 تا Cuda بحث میکردیم، به این نتایج میرسیدیم که احتمالا با اختلاف خیلی زیاد از 7970 قوی تر باشه!

برای مثال خودت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفته بودی...

----------------------------------

مسئله بعدی که باعث شده من در مورد این شات های جدید شک کنم افزایش غیر طبیعی توان محاسباتی Double Precision پردازنده GK100 نسبت به GK104 هست:

GK100 حدود 5.4 برابر GK104 توان محاسباتی Double Precision داره!!

2. 4 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

با سلام خدمت داداش گلم عرفان جان .

افرین عرفان کاملا حرفتون درسته و اصلا شک نکن این اخبار خیلی بو داره

.........
    حقیقتش من خودم این خبر ملاحظه کردم اما اینقدر تابلو بود که دیدم ابرو ریزیه اگه بخوام عنوانش کنم.

ببین عرفان جان زنده یاد هیلتر حرف قشنگی میزد میگفت یه دروغو اینقدر بزرگش کن تا همه باورشون بشه . اصلا یه همچین پروسه ای با این تعداد کوداکور و این قیمت فکر نمیکنم اصلا عملی باشه .
    وحید جان تمامی این بحث ها و تحلیل ها بر پایه شایعاتی هست که فعلا منتشر شدن... و ما داریم فرض میکنیم که این شایعات درست هستند!

امکان این که این شایعات اصلا واقعی نباشن خیلی زیاده و کسی هم این جا این ادعا رو نکرده که این مشخصات، عملی میشن!

مثلا شما ببینید احمانه ترین بحث این خبر اینکه مثلا انویدیا بیاد یه Single GPU با اسم 690 بده بیرون که عمرا انویدیا همچین کاری نمیکنه و اگه اگه اگه این خبر صحت داشته باشه مطمئن باش واسه خورد کردن AMD مستقیما GK100 رقیب 7970 میکنه شک نکن . ( چون خیلی از مصرف کننده ها هنوز چیز تشریف دارن و فکر میکنن چون 690 هست پس باید Dual GPU باشه پس این بحث کلا اشتباس .)

من دقیق متوجه نشدم منظور شما رو...

GK100 که اگه با این مشخصات عرضه بشه رقابتی با 7970 نداره...!

باز اگه ممکنه دوباره توضیح بدید! ممنون!

4. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    شیراز

12

وحید جان تمامی این بحث ها و تحلیل ها بر پایه شایعاتی هست که فعلا منتشر شدن... و ما داریم فرض میکنیم که این شایعات درست هستند!
    امکان این که این شایعات اصلا واقعی نباشن خیلی زیاده و کسی هم این جا این ادعا رو نکرده که این مشخصات، عملی میشن!
    من دقیق متوجه نشدم منظور شما رو...
    GK100 که اگه با این مشخصات عرضه بشه رقابتی با 7970 نداره...!
    باز اگه ممکنه دوباره توضیح بدید! ممنون!
    ببین عرفان جان این شایعه داره بما میگه که 690 اگه با اسم رمز GK100 بیاد بیرون و طبق همین خبر اگه قرار باشه Single GPUباشه و اگه قراره حریف 7990 قرار بگیره این میشه Single GPU vs Dual GPUو این اشتباس متوجه شدی ؟
    اینجوری انویدیا میتونه 695 Dual GPU بده بیرون . اما هیچ دکتری نمیاد Dual GPU با یه Single GPU مقایسه کنه مگرنه اینکه مثل این دوستمون که این خبرو گذاشتن فن انویدیا باشه ..

در هرصورت Single GPU با Single GPU حالا با هر قدرتی که داشته باشه مقایسه میشه.

پس اگه فرض بگیریم این خبر صحت داشته باشه 690 مستقیما رقیب 7970 خواهد بود( تکرار میکنم در شرایطی که هردو تک جی پی یو باشن ) چون بتا به گفته این خبر کذب 690 تک جی پی یو هست . حتی اگه 99% درصد هم از 7970 قویتر باشه بازم رقیبشه .

نکته خیلی مهم روی این مقایسه های غلط فنهای انویدیا دقت داشته باشید از نظر من این حرف END فن بازی که مثلا بگیم خوب پس با این حساب 695GTX میشه Dual GPU و با دو هسته و با 4608 کوداکور میشه امام زاده و تنها بی رقیب میمونه
    فنهای انویدیا همیشه در صدد این هستند که Dual GPU شرکت خودشونو بدونه رقیب نشون بدن و با زیرکی عنوان کنن که حتی یک Dual GPU رقیب تک جی پی یو انویدیا نمیشه ..

امیدوارم منظورو گرفته باشی
    موفق باشی
    Last edited by vavi; 13-02-2012 at 17:13.

6. این کاربر از vavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

BZ7

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramincybran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض ...

من هر چی فکر میکنم یکی دو نکته برام جا نمیافته... GK104 با 1536 تا هسته تازه تونسته از 7970 با اختلاف 8% جلو بزنه؟! خوب این کارت 3 برابر GF110 هسته داره، البته این معلومه که با 3 برابر هسته نمیشه 3 برابر پرفرمنس تحویل گرفت، ولی به نظرم اختلاف باید خیلی زیاد تر از این ها باشه...
    رامین اگه یادت باشه قبلا روی Kepler با 1024 تا Cuda بحث میکردیم، به این نتایج میرسیدیم که احتمالا با اختلاف خیلی زیاد از 7970 قوی تر باشه!
    برای مثال خودت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفته بودی...
    ----------------------------------
    مسئله بعدی که باعث شده من در مورد این شات های جدید شک کنم افزایش غیر طبیعی توان محاسباتی Double Precision پردازنده GK100 نسبت به GK104 هست:

GK100 حدود 5.4 برابر GK104 توان محاسباتی Double Precision داره!!
    يك نكته مهمي كه هست و من يك جاي ديگه گفتم اينه كه تعداد هسته هاي محاسباتي مهم نيست.حد instruction occupation fetch & execute rate كه قدرت تراشرو مشخص ميكنه.

مثلا sm هاي كپلر بسيار بزرگ شدن بنا براين ffu ها بسيار كمتر ميشن و inter core connection ها كه به خاطر DU متمركز براي هسته هاي زياد بسيار كمتر ميشن.همين شده كه سطح تراشه اينقدر كوچيك شده.

اگر يادت باشه قديم بهت ميگفتم ارزومه كه انوديا بتونه متد شبه ILP رو با SM هاي بزرگتر پياده بكنه كه اينقدر سطح تراشه بزرگ نشه-اگر چنين چيزي براي كپلر يعني SM هايي با 96 كودا كور واقعيت داشته باشه ميتونه واقعا سطح DIE رو كم كنه.

نكته ديگه اينه كه هسته ها به خودي خود بزرگ نيستن چون تماما از FPPU-INPU تشكيل شدن كه ميشن گيت هاي ساده منطقي بسيار متمركز ان.چيزي كه تراشرو بزرگ ميكنه/ffu/sm inteconnection/Inter core connection هاست كه با sm هاي متعدد مثلا اگر 32 sm براي GK100 در نظر ميگرفتيم Die size بسيار بزرگتر ميشد.

فعلا اينها شايعاتي بيش نيستن چيزي كه بارها گفته شده.صبر ميكنيم ببنيم اين سري چي ميخواد از اب درياد.

درمورد سوالت براي نرخ محاسبه dp و sp اينجا يه مسئله جالب وجود داره.كلا كمپاني ها ميتونن يه حد تداد هسته core براي محاسبه SP به dp نعيين كنن.

به طور مثال اين نسبت براي TAHITI برابر 4:1 هست .يعني 4 تراشه براي انجام 1 عمل DP لازمه.اين نسبت براي انويديا هم طبق گفته ها و شايعات براي GK100 كه قراره كوادرو هاي نسل بعدي از جنس اونا باشن 3:1 هست و براي GK104 هم نسبت 12:1 گذاشتن.

بنا بر اين اگر براي TAHITI ميبيني مثلا GFLOPS /SP رو ميزنه 3.788 براي محاسبه DP كافيه تقسيم بر 4 كني ونتيجه ميشه 0.947.

براي انويدا GK100 هم نسبت 3:1 برقراره و DP شده 1.48 و براي GK104 هم با نسبت 12:1 ميشه تقريبا 0.27.

اينم از اين.

موفق باشي
    Last edited by ramincybran; 13-02-2012 at 18:05.

8. 4 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

يك نكته مهمي كه هست و من يك جاي ديگه گفتم اينه كه تعداد هسته هاي محاسباتي مهم نيست.حد instruction occupation fetch & execute rate كه قدرت تراشرو مشخص ميكنه.
    این جا به چه نتیجه ای میتونیم برسیم...؟ ضعیف تر شدن Cuda Core ها یا...؟

نكته ديگه اينه كه هسته ها به خودي خود بزرگ نيستن چون تماما از FPPU-INPU تشكيل شدن كه ميشن گيت هاي ساده منطقي بسيار متمركز ان.چيزي كه تراشرو بزرگ ميكنه/ffu/sm inteconnection/Inter core connection هاست كه با sm هاي متعدد مثلا اگر 32 sm براي GK100 در نظر ميگرفتيم Die size بسيار بزرگتر ميشد.
    یه سوال که البته ربطی به این تاپیک نداره ولی خوب تا بحث گرمه... :
    به نظرت AMD هم میتونه تا حدی به طور ماژولار، هسته ها رو خوشه بندی کنه تا از نظر Geometry Troughput و FFU ها مشکلی به وجود نیاد؟

درمورد سوالت براي نرخ محاسبه dp و sp اينجا يه مسئله جالب وجود داره.كلا كمپاني ها ميتونن يه حد تداد هسته core براي محاسبه SP به dp نعيين كنن.

به طور مثال اين نسبت براي TAHITI برابر 4:1 هست .يعني 4 تراشه براي انجام 1 عمل DP لازمه.اين نسبت براي انويديا هم طبق گفته ها و شايعات براي GK100 كه قراره كوادرو هاي نسل بعدي از جنس اونا باشن 3:1 هست و براي GK104 هم نسبت 12:1 گذاشتن.

بنا بر اين اگر براي TAHITI ميبيني مثلا GFLOPS /SP رو ميزنه 3.788 براي محاسبه DP كافيه تقسيم بر 4 كني ونتيجه ميشه 0.947.

براي انويدا GK100 هم نسبت 3:1 برقراره و DP شده 1.48 و براي GK104 هم با نسبت 12:1 ميشه تقريبا 0.27.
    جالبه، حالا دلیل این تخصیص زیادتر توان پردازشی از SP به DP توی GK100 چی بوده...؟

---------------------------

جناب وحید برای بار چندم میگم، لطفا از ادبیات مناسب در پست هاتون استفاده کنید...

ببین عرفان جان این شایعه داره بما میگه که 690 اگه با اسم رمز GK100 بیاد بیرون و طبق همین خبر اگه قرار باشه Single GPUباشه و اگه قراره حریف 7990 قرار بگیره این میشه Single GPU vs Dual GPUو این اشتباس متوجه شدی ؟
    این که ما بیایم Single GPU رو با Dual GPU مقایسه کنیم یا نه، بر اساس اطلاعاتی هست که از این سری داریم!

این که از نظر رسمی کدوم VGA در برابر کدوم VGA از شرکت رقیب قرار بگیره، در این جور تحلیل ها فکر نمیکنم اهمیتی داشته باشه؟

برای مثال GTX 480 و HD5970 رو که دیگه جریانش یادتون هست...
    حالا این دفعه ممکنه یه خورده جریان فرق کنه یا هر اتفاق دیگه ای بیوفته.

10. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

ممنون عرفان جان شما هرجا احساس کردید من بی ادبی به کسی کردم میتونید بلافاصله منو بن کنید مشکلی نیست
    حالا اگه کسی به من بی احترامی کرد که بارها اینکارو کردند میتونید بدون توجه رد بشید .انتظاری بیشتر ازین نیست ممنون عادت دارم به قبیل پارتی بازیا

اما در مورد داستان تلخ 480 با 5970 خدمت شما عرض کنم که درسته تو بنچمارکهایی که کاملا بهینه هستن برای انویدیا مثل TessMark اره حرفتون درسته اما توجه کنید رقیب اصلی کباب پزی480 در حقیقت 5870 بود و متاسفانه چون 490 به راکتور اتمی شبیه میشد برای همین عرضه نشد برای مقابله با 5970

البته تکذیب نمیکنم که تو اکثر تستها 480 از 5970 قویتر بود ولی خوب رقیبش نبود .
    رقیب اصلی 5970 هرگز بدنیا نیومد .
    در مورد ادبیات بد به نظر من ادبیات ایشون مشکلی نداره ( حالا انگار کسی نظر منو خواست !)
    و در مورد پارتی بازی ها کمی حرف ایشون رو قبول دارم قبلا هم مواردی رو خودم دیدم البته خیلی تقصیر خودمم بوده .

ولی یه چیزی !
    از نظر فنی بله یک گرافیک Single GPU باید با Single GPU مقایسه بشه اما در اصل مقایسه واقعی بین 2 کارت در یک رنج قیمت صورت میگیره برای اینکه مشخص بشه با این بودجه خاص کدوم ارزش خرید داره ! و در اون حالت Single یا Dual بودن ( جدای مشکلات احتمالی Dual ها ) مهم نیست و بحث Price/Performance مطرح میشه

همینطور که عرفان گفته این خبر ها شایعه هست و معلوم نیست اصلا درست باشن !
    رامین هم آخر همه پست هاش گفته که اینا شایعاتی بیش نیست اما اگه درست باشه با این سطح قیمت ، nvidia برنده بازار خواهد بود ! و دوستان در اینجا نسبت به اطلاعات موجود ( هرچند شایعه ) بررسی میکنن که اگر فرض محال ! nvidia همچین چیزی رو عرضه کرد وضعیت به چه صورت خواهد بود .
    شما هم اینقدر سخت نگیرین و نظر خودتون رو نسبت به همین شایعات با آرامش و خون سردی مطرح کنین و از کلماتی که هرچند بی ادبی نیستن اما خون دیگران رو به جوش میارن استفاده نکنین !
    من خودم AMD Fan هستم و دلم میخواد سر به تن Intel و nVidia نباشه . اما واقعیت اینه : من محصول شرکتی رو میخرم که ارزش خریدش بالا باشه !
    امیدوارم منظورم رو درک کرده باشین . با تشکر و اگه بیجا در بحثتون دخالت کردم عذرخواهی منو بپذیرید

یک نکته جالب !
    انگار Nvidia هم داره راه AMD رو میره ( Stream/Shader های زیادتر و Performance پایینتر نسبت به Cuda های نسل قبل )
    که البته یکی از دلایلش به خاطر کم شدن فرکانس هست و یکی دیگه به خاطر کوچیک شدن die size که بنده مطمئن هستم تقریبا غیر ممکنه سایز فیزیکی هر Stream/Shader Processor به اندازه نسل قبل باشه ( با توجه به اینکه تکنولوژی ساخت هم فرق کرده ) و احتمالا SP ها هم جدای مبحث تکنولوژی نانومتری ، خیلی کوچک تر شدن که بشه تعدادشون رو بیشتر کرد . تکتولوژی ساخت از 40 نانومتر به 28 نانومتر رسیده که کاهش ( پیشرفت ) 42.5 درصدی رو نشون میده . اگه بخوایم به تعداد Cuda های Fermi حدود 50% هم اضافه کنیم به هیچ عنوان به عدد 1000 هم نزدیک نمیشیم چه برسه 1536 و 2304 ! پس حتما سایز SP ها هم کوچک تر شده ( اینا همه نظر من بر پایه دانش اندکم و شایعات موجود هست ! )
    Last edited by BZ7; 13-02-2012 at 20:25.

12. 4 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

اما در مورد داستان تلخ 480 با 5970 خدمت شما عرض شود که درسته تو بنچمارکهایی که کاملا بهینه هستن برای انویدیا مثل TessMark اره حرفتون درسته اما توجه کنید رقیب اصلی کباب پزی480 در حقیقت 5870 بود و متاسفانه چون 490 به راکتور اتمی شبیه میشد برای همین عرضه نشد برای مقابله با 5970
    بنجمارک هایی مثل Tessmark که اصلا برای مقایسه عملکرد کلی کارت ها حساب نمیشن، چون حالت تئوری و تمرکز شدید روی یک موضوع دارن که در تست های Real World و بازی ها به این صورت تقریبا هیچ گاه پیش نمیان.

حرف من در مورد پرفرمنس کلی 480 در گیم های روز بوده...

و این که رقیب هم حساب میشن یا نه، کاری به اون ندارم اصلا! من دارم در مورد پرفرمنس 2 VGA که تقریبا در یک رده قیمت و پرفرمنس قرار میگرفتن صحبت میکنم!
    Last edited by Erfan.; 13-02-2012 at 20:32.

14. 3 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeedblack's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    IRAN-KERMANSHAH

پيش فرض

این مدل ها کسی تاریخ دقیق برای عرضه اونا میدونه؟به نظر دوستان اگه بیاد با چه قیمتهایی عرضه میشه؟
    Last edited by saeedblack; 14-02-2012 at 09:05.

16. این کاربر از saeedblack بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض کپلر در اوریل

عرضه سنگين 8 تراشه 28nm كپلر در اوريل (12april 2012)

طبق خبر هايي كه از شركت هاي بزرگ گرافيك سازي(شركاي انويديا) مياد قرار 8 تراشه جديد كه شامل GTX690, GTX660 and GTX640 GPU ميشن عرضه بشه.

چيزي كه فعلا احتمال زيادي داره gtx690 به احتمال زياد single gpu و بر اساس GK100/110 هست و براي رقابت Ethensiust هاست.(جدا بايد ببنيم ايا ميتونه در برابر 2 عدد 7970 كه روي 7990 سوار ميشن تاب بياره-شخصا بعيد ميدونم لاقل در 3dmark11 اين 7990 راحت بالاي x5100 اسكور ميگيره(اونم تازه اگر قرار باشه gk100 طبق شايعات بره روي x4500 كه البته همين هم ماوراي تصور هست چون مثلا 6990 حدود x3500 اسكور ميگيره) اما باز هم بايد ببنيم ايا در بازي هاي روز اين gk110 چيكارستو واقعا ميتونه كاري كنه)

تراشه هاي مبتني بر gk104 كه قراره جاگزين فرمي GF100/110 يعني GTX580 باشن و پرفورمنس بالاتري هم دارن(احتمالا همون X3000 ميتونن بگيرن :دي).

تراشه هاي مبتني بر GK106 هم قرار جاگزين GF104/GF114 بشن و اين نشون ميده كلا هر معادل يك پله واقعا بالا رفته.

طبق گزرشي هم كه در 2 پست قبل دادم YIELD ويفر هاي سفارشي انويديا به TSMC از حد انتظار پايين تر بوده بنا بر اين كپلر ارزان نخواهد بود.

ويرايش:ببخشيد مثل اينكه اينجا توضيح yield ندادم:

در مرحله تست ويفر وقتي بخش front-end تمام شد.ديوايس هاي نيمه هادي در معرض يكسري تست هاي مختلف الكتريكي به منظور مشخص كردن صحت عملكردشون قرار ميگيرن. نسبت ديوايس هايي كه روي نيمه هادي عملكرد مطلوب و مورد نظر رو دارن YIELD ميگن.

يك بار ديگه پس تعريف YIELD اينه: نسبت ديوايس هايي كه روي نيمه هادي عملكرد مطلوب و مورد نظر رو دارن YIELD ميگن.

انويديا گفته حد YIELD كه براي كپلر انتظار داشته از براورد هاش كمتر بوده بنا بر اين تعداد تراشه هايي كه خوب عمل نميكنن بيشتر ميشه-د نهايت اين باعث ميشه كپلر در 28nm node گرون تر از اونچيزي در بياد كه انويديا فكرشو ميكرده.

موفق باشيد
    Last edited by ramincybran; 18-02-2012 at 16:15.

18. 7 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

خوب مثل اینکه دیگه کم کم خیلی به عرضه کپر نزدیک میشیم و دیگه شایعات دارن بوی واقعی یا غیر واقعی بودنشون رو اثبات میکنن.

در اولین حرکت یک بنچمارک از GK107 درواقع Entery level ترین محصول کپلر با یک GPC ارائه شده.کارایی خیلی خیلی بالاتر از حد انتظاره:eek: خیلی بالاتر از اون چیزی که باید باشه

شکل زیر تصویر design sketch یک GK104 هست:(مصرف در بالاترین حالات(فرکانس احتمالی 1GHZ) اtdp حدود 75 وات که از طریق درگاه PCI کاملا تامین میشه)

ابعاد کارت در حد entery level هاست و خیلی خیلی کوچیکه :mrgreen:

خوب دو تصویر زیر بنچمارک های لیک شدرو نشون میده که از gk104 engeeniring sample هست:

امتیاز 3818 خیلی بالاست و من اصلا امتیازی در این حدود برای GK107 شخصا نداشتم (این کارت 1/4 تعداد GPC یا core های مثلا یک GK104 رو داره و )

امتیاز 3818 در مقایسه با امتیاز حدودی 3521 کارتی مثل HD770 که 1/3 تعداد هسته های HD7970 رو داره خیلی خیلی بالاست.(اگر راست باشه این GK107 باید انتخاب خوبی برای Mobility ها باشه)

در واقع این امتیاز کارت کوچک رو رقیب 6850-5850 میتونه بکنه که جدا اگر چنین چیزی باشه انویدیا خیلی حرف ها واسه گفتن داره(واقعا جای تقدیر داره)

در مقام مقایسه برای اینکه بدونید GK107 کجای ماجرا هست به چارت احتمالی زیر یک نگاهی بندازید بد نیست:

خوب اگر بنا به این باشه این کارت با ین 3DMARK11 score میتونه بالای x1000 بگیره که یکم از انتظارات بالاتره-هنوز اینها شایعاتن و تایید نشدن اما احتمال حقیق بودنش نسبتا زیاده.

این تراشه تنها 1 عدد GPC فعال در قیاس با 4 عدد GPC فعال در GK104 یا مثلا 6 تا در GK100 داره و بسیار کوچک محسوب میشه.اینکه اونها و رده بالا ها که دعوای اصلی اونجاست چه ها میکنن در اینده مشخص خواهد شد.

موفق باشید

20. 3 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •