تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 24 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 240

نام تاپيک: ا NVIDIA Geforce 600 Series ا

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

بنچمارک های جدید GTX 680

GTX 680 اکثرا از HD7970 فریم بالاتری گرفته، البته اختلاف خیلی زیاد نیست ولی 2 نکته رو هم باید مد نظر داشت:

1. تنظیماتی که بنچمارک ها در اون ها ثبت شدن معلوم نیست
    2. هنوز درایور های اولیه برای این تست ها دارن استفاده میشن(اگه فیک نباشن) و در اثر گذر زمان پرفرمنس به این صورت نمیمونه

یه مورد دیگه هم هست، فرکانس هسته در این تست ها 1006MHz ذکر شده(قبلا هم شایعه شده بود)

پیروز باشید.

2. 7 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramincybran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

شما از کپلر چه انتظاری دارید؟؟ درواقع باید بگیم از GK104 چه انتظاری دارید؟؟؟

تراشه ای 24% کوچکتر از Tahiti اما اما با معماری بسیار قدرتمند نسل اینده کپلر که انودیا قرار بود واژه they rock the world رو با اون تداعی کنه.

در زیر میتونید دیاگرام GK104 رو ببنید:

این تراشه در مراسم HKEPC توسط تستر ها تست شد و نتایج زیر با کلاک استوک برای 3 تراشه HD7970 و GTX580 و GTX680 بدست اومد:

این تراشه حدود 20% در 3DMARK11 از HD7970 سریعتره بنابر این در این بنچمارک حدود 1.2 برابر از HD7970 پیش هست.

در بازی های دیگر که شرایط تست گیری به این صورت بوده

All tests were run at a constant resolution of 1920x1080, with 8x MSAA on some tests (mentioned in the graphs)

میتونید ببنید:

تصاویر بنجمارک ها در پست عرفان جان هست(برای شلوغ نشدن تاپیک تکرار نمیشه)

خوب در COD 4 این دو گرافیک با هم برابر ان اما اختلاف ها در بازی های دیگه به این شرح هست:

در B:AC حدود 16% اختلاف دارن.

در BF3 اختلاف حدودا 25% چون عدد دقیق HD7970 اعلام نشده_(دقت کنید اینجا 8X Msaa هست و در اون تست شرایط 4x AA - )

در Unigine با شرایط نا معلوم حدود 125 اختلاف دارن.

در Lost planet 2 هم اختلاف نزدیک 265 هست.

حداکثر مصرف کارت در دوره تست گیری تستر ها 195w بوده و روی پردازنده Core i7-3960X Extreme Edition اور شده تست گرفتن.

در ضمن نمایش کارت نوع جدیدی از aa با نام TXAA معرفی شده که قلا در پست بالا صحبت هایی راجع بهش کردم.

نوع بهتر Vsync هم معرفی شده که باعث میشه fps stutter «داشته باشید چون بهینه از منابع GPU استفاده میکنه.

موفق باشید
    Last edited by ramincybran; 16-03-2012 at 20:54.

4. 7 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

جزئیات بیشتر هم SMX -

خوب میدونیم این سری به طرز وحشتناکی هسته های بیشتر شده اما تعداد ترانزیستور ها فقط 18% افزایش پیدا کرده.(3540 در برابر 3000 میلیون ترانزیستور در gk104 و gf100 که البته هم رده نیستن اما اینجا مجبوریم مقایسه کنیم)

هر smx در کپلر به شکل زیر هست:

خوب به طور سنتی sm ها یا stream multiprocessor ها واحد های تقریبا ماژولار انویدیا بودن که تمامی واحد های CU و FFU و کلا Front end و کش سطح 1 در این sm جاسازی شده بودن.

SMX در کپلر فقط بسیار پیشرفته تر و بزرگ تر شده اما تعداد اون افزایش پیدا نکرده(نسبت به GF114/104).

بر خلاف پیشبینی ها هر SMX شامل 192 هسته هست که 2 برابر 96 تای حدس زده شده هست و هر GPC کلا 2 SM در خودش داره.

بخش اساسی Front end بسیار بزرگتر و پیشرفته تر شده و 4 زمانبند ریسمان و 8 واحد ارسال برای تمام سطح هسته طراحی شدن.[ین به این معنیه که عدم تعدد sm ها موجب تا این حد کوچک بودن تراشه با وجود 1536 هسته شده.خوب پس تا اینجا طبق پیش بینی ها تعداد کم CU و FFU ها عامل اصلی کوچکی سطح تراشه هستن و اگر قرار بود مثل فرمی 32 عدد به طور مثال برای GK100 در نظر میگرفتن سطح تراشه یه چیزی در حد 550mm2 میشد و از فضا هم رد میکرد.

مورد مهم دیگه نسل دوم واحد FFU این سری Polymorph engine 2 هست که شامل ffp های پیکسل ها و ورتکس ها و اشائ و به طور کلی مراحل graphic engine یا graphic pipline هستن.

تصویر زیر DIE SHOT این سری هست که میتونید ببنید:

کپلر GK104 به شکل رعب اوری با این ابعاد قدرتمند هست و این یعنی GK100 طبق پیش بینی ها ماورای تصور خواهد بود.امتیاز نزدیک به X3200 برای GK104 با همون P9673 برای تراشه ای با این ابعاد باید مایه غرور شرکت انودیا باشه.

برای وصف این شاهکار:

GeForce GTX 680 which is not only faster but also operates at a much lower temperature and consumes lesser power than its rival HD 7970.

GTX680 تنها خیلی سریعتر نیست بلکه با دمای بسیار پایین تر و مصرف خیلی کمتر نسبت به HD7970 عمل میکنه.

هرچند این تراشه با این ابعاد قطعا باید در حد 299$ به فروش میرسید اما انودیا داره مثل اینتل نون تکنولوژی بسیار پیشرفته ترشو میخوره و ما مشتری ها باید تاوان ضعف AMD و گران فروشی Nvidia رو بخوریم.

به امید قیمت های بهتر در اینده-موفق باشید

---------- Post added at 02:49 AM ---------- Previous post was at 02:48 AM ----------

Shame on you AMD

چی بگم - متن رو بخونید : وبلاگ OBR که دیگه سر بولدوزر به حقانیتش پی بردید نوشته :

AMD PAID SITES ARE PREPARING FOR KEPLER ...

خودتون قضاوت کنید: شرم اور تر از این هم میتونه باشه؟؟ نه خدایی میتونه باشه؟؟؟

متن خبر:

AMD is preparing for defeat, AMD mobilize their servants (paid) sites. They ordered manufacturers (Sapphire, etc) to send out OC edition of Radeon HD 7970 to AMD-fan Web sites to try to distract reviews of Kepler. Just look at AMD servants sites (you know them), OC Edition has already begun to appear there. Its easy to find sites which are under the influence of AMD now. They have now, or will have next week an 7970 OC review ...

واقعا برای سیاست کثیف این برند متاسفم -شما کافیه در یکی از سایت های به کلی SERVANTS amd مثل techpowerup برید و نظرات یوز هارو بخونید

من اینجوری شده بودم میخوندم :surprised:

دقیقا از هر 100 نفر در اونجا میگفتن نسخه های overclocked شده 7970 برای این کارت کافی هستن و به زودی اونهارو مقایسه میکنیم(یعنی میگن جرا کلاک این کارت 1ghz هست اما 7970 روی 925 هست: )

البته بعضی کاربر ها به جای خنده در اونجا با گریه میپرسیدن اون زمان که GTX580 روی 770 بود احمق ها کسی پرسید چرا 6970 روی 880MHZ هست؟؟؟

اوج فن بازی او بی ... تا چه حد؟؟؟ چقدر سیاست های یک برند برای مسمومیت بازار میتونه قوی باشه؟؟ ایا میشه شعور مردم رو با این چیز ها خرید؟؟

من از شما اگر AMD fan هستید میپرسم ایا چنین حرکاتی به نظرتون نوعی توهین نیست؟

---------------------

جدای از همه اینها 680 در فرکانس 1ghz مصرفی در حدود 195W میانگین داره و 7970 روی 925 استوک مصرفی نزدیک به 250w طبق صحبت تستر ها.(اونوقت نسخه اورکلاک هم میخواید مقایسه کنید؟؟ پس 680 هم نا اورکلاکیبل هست دیگه؟؟؟توهین به شعور هم حدی داره) یک برند چقدر میخواد بی ابرو باشه که یک اینچنین حرکاتی رو از خودش بروز بده؟؟؟

من شخصا متاسفم برای سیاست کثیف شرکت ها و دست کم گرفتن شعور مشتری هاشون که اغلب از جامعه har.dcor.e ها هستن (خوب بلاخره کسی که 549$ پوال فقط برای گرافیک میده قطعا با کسی که یک لپتاپ میخره متفاوته.)
    Last edited by ramincybran; 17-03-2012 at 02:23.

6. 8 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

بسیار عالی، تا الآن منتظر جزییات دقیق معماری بودیم که بالاخره معلوم شد(البته جزییات خیلی Detailed نیستن ولی خوب ما رو تا حد خیلی زیادی با Kepler آشنا میکنن)

همون طور که رامین عزیز گفتند شکل کلی SM (در این سری SMX) ها مثل قبل هست ولی تعداد هسته ها به طرز شدیدی افزایش پیدا کرده(4 برابر GF104-114)
    البته این افزایش تعداد نجومی نیازمند پیشرفت واحد های کنترلی و FFU هست که انویدیا گفت این قسمت رو هم پیشرفت داده(Polymorph Engine 2)

یکی از مهم ترین نکات که AMD با 7970 مارو شوکه کرد بود Performance per Watt بسیار مناسب بوده، الآن این چارت فقط میتونه چشمان آدم رو تا بیشترین حد خودش باز نگه داره :

شکی در این نیست که کپلر سری بسیار بسیار قدرتمندی خواهد بود، ولی با این سیاست انویدیا که داره Mid-Range رو به رقابت High-End رقیب میفرسته، انتظار برتری خارق‌ا‌لعاده و عجیب GTX 680 در برابر HD7970 رو نداشته باشید.(البته شک نکنید که با اختلاف مناسبی در گیم های با گرافیک قدرتمند و به روز این کارت رو پشت سر خواهد گذاشت)

8. 7 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Dj_aghamajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    RaShT

پيش فرض

عرفان جان و آقا رامین عزیز، ممنونم از اطلاع رسانی بسیار خوبتون، لذت بردم.
    من از همون موقعی که 7970 اومده بود، متوجه شده بودم که AMD زیاد خوب عمل نکرده، اما انودیا در این سری پیشرفت فوق العاده ای داشته، ای کاش AMD بهتر عمل میکرد تا الان انودیا با این قیمت ها کارتهاشو نده بیرون.

اینم اون عکسی هست که روش تار شده بود و روش مخصوص انودیا هست: TXAA

Last edited by Dj_aghamajid; 17-03-2012 at 12:14.

10. 5 کاربر از Dj_aghamajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

با سلام خدمت رفقای خیلی با معرفت این سایت . دست همتون درد نکنه خیلی مردید.

خوب برسیم سر اصل مطلب
    همینطور که میدونیم تا اینجای کار gk104 بد عمل نکرده:
    چندی پیش مقاله ایی تهیه ترتیب دیده بودم تحت عنوان
    کپلر نامی که اینروزا همه نگاه هارو معطوف خودش کرده
    من یه نقدی در مورد gk104 داشتم خواستم خدمت عزیزان عرض کنم

ایا بنظر شما اینکه شرکت معظم انویدیا میخواد gk104 بالای 500 دلار بفروش برسونه واقعا انصافه ؟

سوای تمامی نقد هایی که به gk104 وارده . من عقیده دارم یعنی از بزرگترین اشتباهات شرکت انویدیا این بود که اعلام کرد gk104 یک تراشه Midrange است . مستقیما حریف 7970 قرارش داد.

دلیل :
    از نظر من اگه انویدیا میومد و اسم gk104 رو میزاشت 660gtx و با قمیتی حدود 250 دلار بفروش میرسوند
    بدونه شک شرکت amd با این حرکت انویدیا از روی کره خاکی محو میشد.

چون اینطوری انویدیا میتونست دقیقا ثابت کنه یه کارت گرفیک رده پایین خودش 7970 شکست داده.
    از نظر من این حرکت شرکت انویدیا اشتباه بود.

من احساس میکنم بی انصافیه که ما بخوایم قویترین single gpu انویدیا که gk100 نام داره با 7970 مقایسه کنیم چرا که gk100 ابعادی بمراتب بزرگ تر از چیپ 7970 داره .

یدونه شک gk100 بی رقیب میمونه چون هم ابعاد بزرگتری نصب به قویترین single gpu amd داره هم صد در صد قیمت وحشتناک تری خواهد داشت.بالای 1000 دلار

amd اعلام کرده تدابیر خاصی برای gk100 در نظر گرفته و احتمال داره اونم ابعاد 8970 برای مقابله با gk100 بزرگتر در نظر بگیره CU و ترانزیستور بیشتر.
    که البته از نظر من amd بدلیل معماری که در ساختار چیپ خودش میبینه نمیتونه همچین کاری بکنه .
    ممنون

.....................................
    عرفان جان من احساس میکنم حرف بدی درین پست در مورد شرکت معظم انویدیا نزدم
    حالا اگه تمایل داشتین میتونید بازم منو یک ماه دیگه بن کنید . شاید عیدی خوبی برای فنهای انویدیا باشه

موفق باشید
    Last edited by vavi; 17-03-2012 at 18:47.

12. 3 کاربر از vavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

میبینم همه فن های انویدیا ذوق زده شدن !
    اینقدر جو گیر نشین حالا صبر کنین Review های رسمی بیاد !
    یه بار دلمون خوش بود AMD یه کاری کرد ها ...
    رامین جان در جواب اون سوالت که گفتی این چیزا توهین نیست ؟!
    من میگم نه به عنوان یه شرکت ( نه فن ! ) وقتی اینهمه هزینه کردی و طراحی کارت هات به پایان رسیده و میبینی رقیب کارت های مشابهش بهتر هستن ( با همین قیمت ) مجبوری به همین کارا دست بزنی !
    شما هم دیگه خیلی در این مورد احساساتی شدی و انتهای احساسات یه فن nvidia رو نشون دادی( البته چیز بدی نیست منم AMD رو دوست دارم ! )

14. 3 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Dj_aghamajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    RaShT

پيش فرض

میبینم همه فن های انویدیا ذوق زده شدن !
    منظورت چیه؟ من فن انودیا هستم؟ عرفان چطور؟ و...؟
    اینقدر جو گیر نشین حالا صبر کنین Review های رسمی بیاد !
    با منی؟ جوگیر؟
    میادش! اما چه فایده، همیشه بحث موقعی به نتیجه میرسه که به دور از تعصب باشه.منطقی و با اساس واقعیت. من هر گونه فن بازی و تعصب مخالفم.
    یه بار دلمون خوش بود AMD یه کاری کرد ها ...
    چی کرد؟ این همه تبلیغ چی شد آخرش؟ درایورهای جدید هم که پشت هم داره میاد واسش! کو اون قدرتش؟ من دیگه کم کم دارم از AMD ناامید میشم. نه اینکه طرفدار انودیا باشم.
    شما هم دیگه خیلی در این مورد احساساتی شدی و انتهای احساسات یه فن nvidia رو نشون دادی( البته چیز بدی نیست منم AMD رو دوست دارم !
    یکبار یادم میاد به این سبک صحبت شما، باعث شد تاپیکی به آشوب کشیده بشه.
    خوبه من این متن رو در جواب یک پست (ترجمه و تحلیل) که بر فرض شما نوشتید بدم؟
    ((بهتر نیست هیجان خودتون رو روی کیبرد انتقال ندین؟)) آخرش هم بنویسم، چیزه بدی نیست منم همین کار رو میکنم
    چطوره؟ چند بار تا حالا اینجوری با شما برخورد شده و بر عکس شما چند بار اینگونه جواب دادید؟ رامین بنده خدا 10 بار دیگه هم بهش از این حرفا بزنی، هیچ جوابی نمیده!
    احساسات شما با رامین چه فرقی میکنه؟ که بقول شما اون داره انتهای احساسات یک فن انودیا رو نشون میده و شما فقط AMD رو دوست دارین؟
    هر کسی از دید خودش میبینه ماجرا رو!

16. 3 کاربر از Dj_aghamajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

آقا مجید من با شما نبودم بیشتر منظورم رامین جان بود شما چرا من حرفی میزنم فکر میکنی دارم باهات دعوا میکنم یا حرفا رو به خودت نسبت میدی حتی اگه در مورد شما نباشه ؟
    خوبه رامین چیزی نمیگه شما دیگه بحث رو ول نمیکنی !
    ادامه نده لطفا مثل تاپیک های دیگه میشه ...
    ببخشید واسه اسپم ...
    Last edited by BZ7; 17-03-2012 at 22:13.

18. 2 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

دوستان dj عزیز و bz7 عزیز - این 2 برند اونقدر ها هم ارزش ندارن -کوتاه بیاید - من فقط خبر هارو باز گو کردم و نظرمو گفتم- شاید Bz7 عزیز اینجور برداشت کرده باشن - dj عزیز هم نظرشون رو اینطور بیان کردن.

بریم سر اخبار جدید:

نتایج بنچمارک gtx680 در sli البته اورکلاک شده به میزان 150mhz

نتایج زیر برای gtx680 sli هست که از فرکانس پایه 1006 به 1150 اورکلاک کردن و نتایج زیر رو بدست اوردن:

3DMark 11 Entry Score: 22878

3DMark 11 Performance Score: 16860

3DMark 11 Xtreme Score: 6243

خوب کل نتایج به این صورته:

3DMark 11 EXTREME PRESET:

GTX 680 SLI: X6243 Marks
    3DMark 11 PERFORMANCE PRESET:

GTX 680 SLI: P16860 Marks
    3DMark 11 ENTRY PRESET:

GTX 680 SLI: E22878 Marks

برای مقایسه با 3x way cross fire hd7950 یا hd6990 2 way coss fire در پرفورمنس لول:

یا hd7970 در کراس:

p16800 یکمی خیلی خیلی وحشتناکه که حتی این اگه بگیم اورکلاک شده هست به میزان 150mhz یعنی 15% باز هم وحشتناک هست (خیلی خیلی وحشتناک.)

یعنی در این حالت pscore حدود 16% امتیاز بیشتری نسبت به 3way cross hd7950 یا 22% سریعتر از hd6990 coss fire یعنی 4 gpu یا برابر 30% سریعتر از 7970 cross دیفالت کلاک.

صبر میکنیم تا زمان عرضه و مقایسه دیفالت 680 و 680 sli , .........

خلاصه این 680 درواقع gk104 هست همون تراشه ای که با رابط 256bit ای و 2gb رم اصلا ادم حساب نمیشد -24% کوچک تر از 7970 -به قول یک بنده خدایی تراشه بزرگتر رو نباید با کوچیک ترش قیاس کرد -خوب اینجا این Gk104 با چی به نظرتون مقایسه کنیم؟؟

. باز هم تکرار میکنم- همه ما منتظر GK100 ای هستیم که پدر بزرگ GK104 هست و مشتاق دیدن امتیزات اون Single gpu ....
    اون نهایتا 50% از gk104 بزرگتر خواهد بود به خاطر 2 gpc اضافه یعنی نهایتا 22% بزرگتر از tahiti - 445mm2(در برابر 365mm2 برای 7970)که یکی از دوستان میگفت نباید مقایسش کرد - میگم کلا نظرتون چیه مقایسرو بزاریم کنار؟؟
    Last edited by ramincybran; 18-03-2012 at 15:25.

20. 5 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •