تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 25 اولاول ... 1319202122232425 آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 247

نام تاپيک: ا AMD Radeon HD 7000 Series ا

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

تا وقتی که شرکت ها برنامه هاشون رو فقط برای Nvidia بهینه میکنن همینه ... بنچ مارک های دیگه با اختلاف زیادی جلو هستن اما در برنامه های 3D Rendering دقیقا بر عکس !!

در ضمن قویترین تراشه AMD تا کنون Tahiti XT2 هست که بیش از 1 گیگا فلاپ در Double Precision قدرت داره !

جناب عرفان !! به جای تیکه انداختن به W9000 و مقایسه کردنش با 470 !! بهتره دنبال دلیل واقعی اون باشین که مشکل شرکت ها هستن نه این کارت !!! اگه واقعا خود کارت مشکل داشت در Luxmark و Bitmining اینقدر فوق الاده عمل نمیکرد !!
    ( بحث نوع پردازش که با یک نوع معماری خاص بهتر کار میکنه جدا ! )
    ( جالبه وقتی توی یه چیزی AMD کم میاره هنوز 1 روز نگذشته خبرش رو میذارین اما برای Ghz Edition ظاهرا خبرش چیز مهمی نبود !!! )
    مشکل بهینه نبودن نرم افزار هاست که اگه سازنده های عزیز اینقدر انحصاری عمل نکنن شاهد این Performance خنده دار که از واقعیت و قدرت واقعی تراشه ها فاصله زیادی داره نخواهیم بود ...!!

چطور یه کارت ابر Compute power ! اینقدر میتونه بد عمل کنه ( AMD فکر کنم اولین شرکتی بود که با 7970GE تونست بیش از 1 گیگافلاپ رو در double precision داشته باشه) . جواب واضحه چون نرم افزار ها بهینه نیستن و این در آخر فقط به ضرر AMD تمام میشه چون یه کارت قوی در نرم افزار های واقعی بد ظاهر میشه و اونطور که باید دیده نمیشه

با تشکر از گذاشتن بنچ مارک ... کاش زمان معرفی 7970GE هم همینطور عمل میکردین و فقط موقعی که شرایط به ضرر AMD هست بنچ مارک نمیذاشتین !!
    Last edited by BZ7; 09-08-2012 at 00:37.

2. 2 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

تا وقتی که شرکت ها برنامه هاشون رو فقط برای Nvidia بهینه میکنن همینه ... بنچ مارک های دیگه با اختلاف زیادی جلو هستن اما در برنامه های 3D Rendering دقیقا بر عکس !!

در ضمن قویترین تراشه AMD تا کنون Tahiti XT2 هست که بیش از 1 گیگا فلاپ در Double Precision قدرت داره !

جناب عرفان !! به جای تیکه انداختن به W9000 و مقایسه کردنش با 470 !! بهتره دنبال دلیل واقعی اون باشین که مشکل شرکت ها هستن نه این کارت !!! اگه واقعا خود کارت مشکل داشت در Luxmark و Bitmining اینقدر فوق الاده عمل نمیکرد !!
    ( بحث نوع پردازش که با یک نوع معماری خاص بهتر کار میکنه جدا ! )
    ( جالبه وقتی توی یه چیزی AMD کم میاره هنوز 1 روز نگذشته خبرش رو میذارین اما برای Ghz Edition ظاهرا خبرش چیز مهمی نبود !!! )
    مشکل بهینه نبودن نرم افزار هاست که اگه سازنده های عزیز اینقدر انحصاری عمل نکنن شاهد این Performance خنده دار که از واقعیت و قدرت واقعی تراشه ها فاصله زیادی داره نخواهیم بود ...!!

چطور یه کارت ابر Compute power ! اینقدر میتونه بد عمل کنه ( AMD فکر کنم اولین شرکتی بود که با 7970GE تونست بیش از 1 گیگافلاپ رو در double precision داشته باشه) . جواب واضحه چون نرم افزار ها بهینه نیستن و این در آخر فقط به ضرر AMD تمام میشه چون یه کارت قوی در نرم افزار های واقعی بد ظاهر میشه و اونطور که باید دیده نمیشه

با تشکر از گذاشتن بنچ مارک ... کاش زمان معرفی 7970GE هم همینطور عمل میکردین و فقط موقعی که شرایط به ضرر AMD هست بنچ مارک نمیذاشتین !!
    کاربر گرامی بنده وقت کل کل های بی مورد رو با شما ندارم متاسفانه، تا به حال هم بیش از اندازه با شما بحث کردم... شما هیچ جا به خاطر تعصبی که داشتید نتونستید منطقی بحث کنید، و به همین خاطر گفته های شدیدا Hater گونه شماست که چندین و چند صفحه از این تاپیک فقط صرف بحث های بی مورد و بی جهت با شما شده.

اخطار آخر، دفعه بعدی از این شکل پست ها ببینم برخورد کاملا جدی خواهد بود، چون این شکل فعالیت شما تنها به ضرر نظم انجمن هست و وظیفه من هم حفظ نظم انجمن.

با تشکر بابت همکاری

4. 3 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramincybran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

به یاد داشته باشیم از حالا هر موقع AMD شاهکار های نسخه های اورکلاک شده کارت هاشو با اسم های Giga Hertz Editin در اینده احتمالا Tera hertz edition برای رقابت با رده میانی های انودیا در اینده دور فرستاد حتما توی رادار ریویو ها بزاریم و امتیاز های مایوس کنندش رو همه جا قرار بدیم. کما اینکه دادیم . ( در سالهای اینده شاید نسخه EXA Hertz edition رو هم ببنیم برای رقابت با اکلون و... : دی )

البته تعریف ما از بخش نرم افزرای و درایوری AMD جای خودشه - در زمان عرضه 7970 ابر اورکلاک شده که به گفته ادیتور تامز واقعا بخش نرم افزاری amd بود که سنگ نموم گذاشت هرگز از یاد نمیبریم. درواقع چیزی که نسخه 7970 اورکلاک شده رو موفق نگاه داشت درایور عالی 12.7 بود که به قول ادیتور تامز به یکباره 7970 رو در رینج قیمتی خودش ارزشمند کرد.اما خوب همین 7970ghz حتی در برابر gtx660ti هم بشدت در بعضی عنوان ها نابود میشه وای به حال 680 که اغلب در 1080p res همین 7970ghz رو با اختلاف نسبتا خوبی جا میزاره تازه اون هم بدون درایور های بهینه که هنوز تازه ابتدای راه کپلر هست(به گفته hardware canucks تا 6% هم در 1080p قویتره )با اینکه خوب gk104 هست بچه بازی سری کپلر

انشالا در زمان عرضه GK110 هم به ما اجازه بدن اندکی درمورد نسخه giga hertz اون صحبت کنیم و اگر اون رو فرکانس نرمالایز با ونوس قدرتمند AMD بکنیم چه اتفاقاتی میوفته چون هنوز رقابت اصل کاری و HighEnd واقعی انودیا مونده.(که احتمالا باید جالب باشه : دی)

اما در مورد محصول جدید amd به گفته خودش قدرتمند ترین کارت محاسباتی Workstation جهان :

خوب محصول جدید AMD یعنی W9000 تست ها و بنچمارک هاش عرضه شد و همونطور که بارها من خدمت دوستان عرض کردم بزارید در عمل کارایی محاسباتی GCN رو ببنیم که الان هم مبینیم.

این کارت تست هاش توسط تامز که عرفان جان گذاشتن و جدیدا هم hothardwre در نرم افزار های workstation تست کردن و به گفته ادیتورش بشدت نا امید کننده بوده .برخلاف تست های خطی که نشون میداد بسیار پر توان خواهد بود GCN . اما در عمل بسیار ضعیف عمل کرد.

این کارت در برابر QUADRO 6000 یعنی ـغییر یافته تراشه gF100 با 2 SM خاموش که معادل GTX470 بود و هم حرفی برای گفتن نداشته و در عمل فاجعه ای برای رینج قیمت 4K$ هست.

در ادامه تست های HOThardwrae :

به گفته ادیتور این وبسایت Quadro 6000 still leads in ensight-04. Catia-03 performance is terrible که نشون تراشه پایین رده فرمی GTX470 که در وجنات QUADRO6000 هست با فاصله وحشتناک در کتیا و انسایت جلو هست در مایا هنوز فاصله دو برابر هست اما در لایتویو شکست خورده (تکرار میکنم اینجا gtx470 رو داریم)

تست های بعد:

خوب بعد از دیدن ریویو ها تراشه فوق قدرتمند GCN در چیزی که برای اون طراحی شده بود کارایی حتی نسبت به تراشه ماقبل تاریخی والبته تضعیف شده GF100 رو هم نداشته(با خاموش بودن 64 هسته 512 هسته GF100 هنوز هم فرمی ماقبل تاریخی در برابر GCN بسیار پیشرفته با معماری انقابی و به کلی تغییر یافته به وضوح پیروزه.(اونم با اختلاف چند برابری)

به گفته ادیتور این وبسایت تیم نرم افزاری amd کار زیاد و بسیار طولانی با GCN Architecture دارن و این تراشه ها پتانسیل بسیار زیادی در اینده دارن اما در حال حاظر این رینج قیمتی فعلا بسیار نا امید کنندست و به گفته ادیتور همین سایت در بخش اغلب با کارت هایی با قیمت 1/5 خودش هم شکست میخوره و این اصلا برای AMD خوب نیست.
    Often beaten by GPU 1/5th its price

کارت K5000 هم از طرف انودیا معرفی شده که بشدت Downclock شده همین gtx680 با استفاده از GK104 هست که نمیدونم انودیا رو چه حسابی میخواد تراشه ای که نسبت SP unite /DP unite هاش برابر 1/24 هست رو اصلا برای WORKSTATION معرفی کنه .( این نسبت برای GCN برابر 1/4 یا همون 1 به 4 هست که نشون میده amd کلا بازار ورک استیشن هارو هدف داشته.

Last edited by ramincybran; 09-08-2012 at 21:41.

6. 7 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

کاربر گرامی بنده وقت کل کل های بی مورد رو با شما ندارم متاسفانه، تا به حال هم بیش از اندازه با شما بحث کردم... شما هیچ جا به خاطر تعصبی که داشتید نتونستید منطقی بحث کنید، و به همین خاطر گفته های شدیدا Hater گونه شماست که چندین و چند صفحه از این تاپیک فقط صرف بحث های بی مورد و بی جهت با شما شده.

اخطار آخر، دفعه بعدی از این شکل پست ها ببینم برخورد کاملا جدی خواهد بود، چون این شکل فعالیت شما تنها به ضرر نظم انجمن هست و وظیفه من هم حفظ نظم انجمن.

با تشکر بابت همکاری
    شما برخورد کاملا جدی نمیتونی بکنی چون هیچ بی ادبی نسبت به شما نشده ! اولا !!!
    دوما اینکه حرف من واقعیه . رفتار شما صورت بسیار زشتی داره و تمامی کاربران فروم ثابت کردین بیشتر از فن بوی نیستین اونوقت به بنده Hater میگین !
    صحبتی که من کردم کاملا جدی بود ! قدرت واقعی Tahiti XT هم مشخصه در GPGPU و تمامی اشکالات بر میگرده به مشکلات درایور و بهینه نبودن نرم افزار ها برای معمای GCN و کارت های AMD

شما که تونستی بحث منطقی بکنی چرا فقط به نویز و اندکی micro stutter اشاره کردی ؟! 2 درصد Performance بهتر در 1080P و 8 درصد در 2560*1600 و احتمالا بیش از اون در رزوشولن های بالاتر ... ! ظاهرا برای شما بحث علمی نیست و فقط نویز کارت رفرنس که با فن های کارت های غیر رفرنس حل میشه برای شما بحث علمی شد !؟!!

ظاهرا جدا از قیمت مناسبت 660ti ! غیر فعال کردن یک SMX و استفاده کردن یه Memory interface افتضاح برای یه پردازنده قدرتمند بحث جالب تری برای شما هست !!!

دوست عزیز وقتی به جناب Stream میگم شما به جای بحث میخواین با استفاده از حق های مدیریت حرف های خودتون رو به کرسی بنشونین اینجاست ... اثباتش همین تهدید بی مورد شماست .

انگار اشاره کردن به اشتباه شما در مورد قویترین پردازنده Double Precision شرکت AMD کل کل با شما محسوب میشه که اطاعات اشتباه میدین ؟

شما به من Hater میگین وقتی خودتون فقط موقعی در بحث های AMD شرکت میکنین که بخواین این شرکت رو تخریب کنین و فقط موقعی برای پست گذاشتن اینجا زرنگ هستین که یه سوتی از AMD گرفته باشین
    بعد بازم به من میگن که اینجا رو مسموم کردم !!!

بحث کارت های FirePro ربطی به 7000 نداره ! بد نیست برای سری FirePro تاپیک جداگانه بزنین
    Last edited by BZ7; 10-08-2012 at 10:26.

8. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

به یاد داشته باشیم از حالا هر موقع AMD شاهکار های نسخه های اورکلاک شده کارت هاشو با اسم های Giga Hertz Editin در اینده احتمالا Tera hertz edition برای رقابت با رده میانی های انودیا در اینده دور فرستاد حتما توی رادار ریویو ها بزاریم و امتیاز های مایوس کنندش رو همه جا قرار بدیم. کما اینکه دادیم . ( در سالهای اینده شاید نسخه EXA Hertz edition رو هم ببنیم برای رقابت با اکلون و... : دی )

البته تعریف ما از بخش نرم افزرای و درایوری AMD جای خودشه - در زمان عرضه 7970 ابر اورکلاک شده که به گفته ادیتور تامز واقعا بخش نرم افزاری amd بود که سنگ نموم گذاشت هرگز از یاد نمیبریم. درواقع چیزی که نسخه 7970 اورکلاک شده رو موفق نگاه داشت درایور عالی 12.7 بود که به قول ادیتور تامز به یکباره 7970 رو در رینج قیمتی خودش ارزشمند کرد.اما خوب همین 7970ghz حتی در برابر gtx660ti هم بشدت در بعضی عنوان ها نابود میشه وای به حال 680 که اغلب در 1080p res همین 7970ghz رو با اختلاف نسبتا خوبی جا میزاره تازه اون هم بدون درایور های بهینه که هنوز تازه ابتدای راه کپلر هست(به گفته hardware canucks تا 6% هم در 1080p قویتره )با اینکه خوب gk104 هست بچه بازی سری کپلر

انشالا در زمان عرضه GK110 هم به ما اجازه بدن اندکی درمورد نسخه giga hertz اون صحبت کنیم و اگر اون رو فرکانس نرمالایز با ونوس قدرتمند AMD بکنیم چه اتفاقاتی میوفته چون هنوز رقابت اصل کاری و HighEnd واقعی انودیا مونده.(که احتمالا باید جالب باشه : دی)

اما در مورد محصول جدید amd به گفته خودش قدرتمند ترین کارت محاسباتی Workstation جهان

خوب محصول جدید AMD یعنی W9000 تست ها و بنچمارک هاش عرضه شد و همونطور که بارها من خدمت دوستان عرض کردم بزارید در عمل کارایی محاسباتی GCN رو ببنیم که الان هم مبینیم.

این کارت تست هاش توسط تامز که عرفان جان گذاشتن و جدیدا هم hothardwre در نرم افزار های workstation تست کردن و به گفته ادیتورش بشدت نا امید کننده بوده .برخلاف تست های خطی که نشون میداد بسیار پر توان خواهد بود GCN . اما در عمل بسیار ضعیف عمل کرد.

این کارت در برابر QUADRO 6000 یعنی ـغییر یافته تراشه gF100 با 2 SM خاموش که معادل GTX470 بود و هم حرفی برای گفتن نداشته و در عمل فاجعه ای برای رینج قیمت 4K$ هست.

در ادامه تست های HOThardwrae :

به گفته ادیتور این وبسایت Quadro 6000 still leads in ensight-04. Catia-03 performance is terrible که نشون تراشه پایین رده فرمی GTX470 که در وجنات QUADRO6000 هست با فاصله وحشتناک در کتیا و انسایت جلو هست در مایا هنوز فاصله دو برابر هست اما در لایتویو شکست خورده (تکرار میکنم اینجا gtx470 رو داریم)

تست های بعد:

خوب بعد از دیدن ریویو ها تراشه فوق قدرتمند GCN در چیزی که برای اون طراحی شده بود کارایی حتی نسبت به تراشه ماقبل تاریخی والبته تضعیف شده GF100 رو هم نداشته(با خاموش بودن 64 هسته 512 هسته GF100 هنوز هم فرمی ماقبل تاریخی در برابر GCN بسیار پیشرفته با معماری انقابی و به کلی تغییر یافته به وضوح پیروزه.(اونم با اختلاف چند برابری)

به گفته ادیتور این وبسایت تیم نرم افزاری amd کار زیاد و بسیار طولانی با GCN Architecture دارن و این تراشه ها پتانسیل بسیار زیادی در اینده دارن اما در حال حاظر این رینج قیمتی فعلا بسیار نا امید کنندست و به گفته ادیتور همین سایت در بخش اغلب با کارت هایی با قیمت 1/5 خودش هم شکست میخوره و این اصلا برای AMD خوب نیست.
    Often beaten by GPU 1/5th its price

کارت K5000 هم از طرف انودیا معرفی شده که بشدت Downclock شده همین gtx680 با استفاده از GK104 هست که نمیدونم انودیا رو چه حسابی میخواد تراشه ای که نسبت SP unite /DP unite هاش برابر 1/24 هست رو اصلا برای WORKSTATION معرفی کنه .( این نسبت برای GCN برابر 1/4 یا همون 1 به 4 هست که نشون میده amd کلا بازار ورک استیشن هارو هدف داشته.

وقتی شما هنوز معنی واقعا کلمه Overclock رو دست متوجه نیستی بنده چه بحث باید با شما بکنم ؟!

اورکلاک یعنی ! : فرکانس بیشتر همراه با ولتاژ بیشتر !
    حالا اگه دقت کرده باشی 7970GE تونسته 75 مگاهرتز Base Clock بیشتر با ولتاژ کمتر داشته باشه و ولتاژش فقط موقع Boost به 1050 مگاهرتز افزایش پیدا میکنه

الان متوجه هستی که اینجا داری یه اشتباه بزرگ میکنی ؟ چون با این حساب Tahiti XT2 نسخه بهینه شده Tahiti XT هست چه از نظر Chip و چه از نظر Bios و Driver

و صحبت های خنده دار و به شدت Troll وار و Hater گونه شما کاملا مشخصه و 4 نفری هم که ازتون بابت این حرف های مضحک تشکر میکنن پایه ثابت های شما در این بحث های Hater هستن ظاهرا

بعد Stream به بنده میگه به شما توهین کردم که گفتم Troll هستین ....
    ظاهرا حرف های این همه سایت که میگن 7970GE در اکثر بازی ها بهتر عمل کرده ( 1080P) و در رزوشولن های بالاتر 680 در برابر 7970GE حرفی برای گفتن نداره و در بازی های جدید که دیگه هیچ .... ( Dirt Showdown & Sniper Elite V2 ) که اختلاف Performance یه افتضاح برای Nvidia بود و یه Projection از آینده ای که بازی ها برای کارت های AMD بخوان بهینه بشن !!! اما ظاهرا کسی اینجا به حرف من گوش نمیده و فقط به صحبت های Troll گونه شما که ظاهرا از نظر بعضی ها خیلی اساس علمی هم داره گوش میدن ...

بحث W9000 کاملا مشخصه . بندی بحث در مورد Performance در این نرم افزار ها ندارم چون مشخصه که ضعیف تر از همین 470 تغییر داده شده عمل میکنه
    اما اگه شما دید علمی داشتی ! ( ای کاش )
    متوجه بودی در عمل Tahiti XT فوق الاده قوی تر از Kepler GK104 هم میتونه باشه با اون همه Stream Processor و فرکانسش و قدرت پردازش تئوری کارت که از 680 قویتره ...
    چیزی که اینجا شاهدش هستیم جنگ بازاری و رقابتی شرکت ها در به دست آوردن Partner های مختلف هست که با بهینه کردن های نرم افزار فقط برای یه شرکت خاص بخوان قدرت شرکت سازنده کارت رو نشون بدن . نه بیشتر !!!

مثلا Tahiti XT با فرکانس های 7970 حدود 3788 گیگافلاپ قدرت پردازش تئوری داره و این تئوری بلاخره وجود داره و دروغ که نیست !!!
    اما GK104 عزیز شما که اینقدر دوسش دارین 3090 گیگافلاپ قدرت داره . این برای شما کافی نیست که متوجه بشی بقیه چیزا به درایور و بهینه سازی های شرکت های سازنده بازی ها برمیگرده ؟

بعد کارت GTX470 با رقم خنده دار 1088 گیگافلاپ چطور میخواد Tahiti XT رو شکست بده ؟!! مگر اینکه ؟. ... پای شرکت ها وسط بیاد و به دلیل Partner بودن با Nvidia و Market Share بیشتر این شرکت نرم افزار هاشون رو برای Nvidia بهینه کنن و نه AMD با Share کمتر از بازار
    که یه پردازنده فوق الاده قدرتمند از همه نظر بخواد از یه تراشه که از هیچ نظر نصف خودش هم نیست شکست بخوره که در واقعیت خنده دار به نظر میاد اما ظاهرا با بهینه سازی شرکت های عزیز برای کارت های Nvidia و استفاده نشدن درست از GCN شاهد همین مورد خنده دار هستیم

بعد از این صحبت ها هم ظاهرا من Hater هستم و بحث علمی بلد نیستم و باید برم یاد بگیرم و باهام برخورد جدی صورت میگیره چون دارم بی مورد کل کل میکنم !!!

چطور میشه فهمید کاربران اینجا همه Fanboy هستن ؟ به همین راحتی که نقد فوق الاده طولانی من با اون همه بررسی از همه نظر که کرده بودم 2 تشکر میخوره و صحبت های خنده دار شما با تیکه های نه چندان خنده دارتون به Ghz Edition و یه نقد آبکی از W9000 و تعریف های بی مورد شما از تراشه های Nvidia در یک نقد AMD بیشتر از اون پست بنده تشکر میخوره . همین کافیه که ثابت کنه اینجا کسی دنبال بحث علمی نیست و صرفا برای ارضای علایق شخصی اینجا میان

خنده دار ترین قسمت حرف شما این بود به نظرم :
    اینقدر از عرضه GK110 خوشحال بودی که ظاهرا فراموش کردی که GK110 مربوط به سری 700 میشه ( اگه اسمش تغییر نکنه ) و زمان عرضه GK110 شما که خیلی High End هستن ( آخرش متوجه نشدم High End از نظر شما چیه !! ) سری 8000 هم اون موقع عرضه میشه که جوابی برای GK110 داشته باشه .... ظاهرا اینقدر بدون فکر کردن صحبت میکنین که این مورد رو فراموش کردین و میخواین GK110 رو با Tahiti XT2 مقایسه کنین ... !!!

موفق باشید
    Last edited by BZ7; 10-08-2012 at 10:38.

10. 3 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramincybran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

یک
    مطلب که من بارها خدمت رفقا عرض کردم این بوده که قدرت پردازشی ALU ها و تعدد اونها در یک تراشه اصلا ملاک قدرت محاسباتی یک تراشه نیست - فهم این موارد درک عمیقی از معماری تراشه ها میخواد

یا در حال حاظر که قدرت کارت هارو در حد گیگا فلاپ میشناسن

AMD فکر کنم اولین شرکتی بود که با 7970GE تونست بیش از 1 گیگافلاپ رو در double precision داشته باشه
    چطور یه کارت ابر Compute power ! اینقدر میتونه بد عمل کنه ( AMD فکر کنم اولین شرکتی بود که با 7970GE تونست بیش از 1 گیگافلاپ رو در double precision داشته باشه)
    احتمالا منظور دوستمون 1 ترافلاپس بوده یا همون 1010 گیگافلاپس که البته فلاپ که میگن منظورش فلاپس flops هست - بد دل نشید : دی

اما چرا قدرت محاسباتی خام ملاک قدرت پردازشی تراشه نیست؟؟؟

مثلا Tahiti XT با فرکانس های
    7970 حدود 3788 گیگافلاپ قدرت پردازش تئوری داره و این تئوری بلاخره وجود داره و دروغ که نیست !!!
    اما GK104 عزیز شما که اینقدر دوسش دارین 3090 گیگافلاپ قدرت داره . این برای شما کافی نیست که متوجه بشی بقیه چیزا به درایور و بهینه سازی های شرکت های سازنده بازی ها برمیگرده ؟
    این مطلب رو من 1 سال و اندی پیش در یکی از فروم ها تماما روش بحث کردم و اینکه چرا مثلا HD6970 با 1536 هسته و قدرت پردازشی خام 2.7 ترافلاپس SP در حد GTX570 ای هست که قدرت پردازشی در حد 1.5 ترافلاپس داره؟؟؟

این بر میگرده به 2 مطلب دوستان :

1:حد Occupation core index در معماری های 1D shader core architecture یا Non vliw core ها

2: حد dependency limitation در معماری های VLIW structure که نسل های پیش از 7000 از این نوع بودن

خوب برای توضیح بیشر بزارید ببنیم اصلا قدرت محاسباتی خام چجوری بدست میاد:(این پست بنده مربوط به مدت ها پیش در یکی از فروم های دیگست)

من اینجا میخوام نحوه دقیق محاسبه توان GPU هارو بر حسب Gflops خدمت دوستان توضیح بدم

نحوه محاسبه تعداد عملیاتهای پردازشی در هر ثانیه برای amd خیلی راحت تر از انویدیا هستش بنابر این من برای شروع از amd شروع میکنم و ابتدا از gpu نام اشنا و محبوب 4870 شروع میکنم:

AMD

محاسبه قدرت پردازشی hd 4870 به اینصورت محاسبه میشه:

4870 دارای 800 واحد پردازشی شیدر یا shader processor هست که در 160 عدد واحد SIMD یا همون single instruction multiple data قرار گرفته.

تصویر زیر شکل یک SIMD در 5870 هست و چون طبق معماری VLIW5 هست پس برای 4870 هم صادقه و SIMD های موجود در 4870 دقیقا مشابه شکل زیر هستن.

طبق گفته amd هر ALU/SFU در هر سیکل میتونه 1 پردازش 32bit fp MAD انجام بده.این بدین معناست که در هر سیکل هر SIMD میتونه 5 عدد عمل MAD 32 bit رو انجام میده.

MAD یعنی ADD+ MUL پس درواقع هر MAD 2 عمل یا OPS محسوب میشه.پس در واقع در هر سیکل یک SIMD میتواند 10 عمل محاسباتی جمع و ضرب انجام دهد.

حالا نحوه محاسبه توان HD4870 بر حسب داده های بالا

SIMD Cores number * ops * frequncy = GFLOPS

خوب طبق فرمول بالا برای 4870 داریم: 4870 از 800 واحد SP تشکیل شده وبرای بدست اوردن SIMD باید بر تعداد ALU/SFU که برای SIMD های VLIW5 برابر 5 تا هست ما 160 هسته SIMD بدست میاریم:

محاسبه:

750mhz * 160 * 10 = 1200 Gflops

پس دیدیم برای 4870 ما 1.2Tera flops بدست اوردیم.

حالا بیاید برای 5870 هم محاسبه کنیم

محاسبه قدرت پردازشی hd 5870

در 5870 یا همون cypress ما 1600 واحد پردازشی sp یا ALU/SFU هارو داریم.پس با تقسیم بر 5 عدد 320 واحد SIMD رو بدست میاریم.فرکانس هسته هم 850 هست و طبق متد VLIW5 مثل 4870 در هر سیکل 10 عمل fp ضرب یا جمع رو انجام میده.(5 عمل MAD 32 bit رو انجام میده که هر MAD خود از ADD+MUL یعنی 2 عمل ضرب و جمع تشکیل شده پس ضرب در 2 میشود)

طبق فرمول گفته شده:

SIMD Cores number * ops * frequncy = GFLOPS

320 * 10 * 850 = 2.72 Tflops

این قدرت 5870 در محاسبه single precision یعنی fp 32 اما برای fp 64 داریم:

320 * 2 * 850 = 544 Gflops

چرا 2 عمل در هر سیکل؟؟ خوب اینجا تعداد عملیات هایی که در هر سیکل یک simd میتونه انجام بده نوشته:

4 32-bit FP MAD
    Or 2 64-bit FP MUL or ADD
    Or 1 64-bit FP MAD
    Or 4 24-bit Int MUL or ADD
    Plus 1 transcendental or 1 32-bit FP MAD

برای 64bit mad داریم 1 عمل MAD در هرسیکل پس در واقع میشود 2 عمل.

این از 5870 بریم سراغ 6970 ببنیم محاسبه اون چطوره:

برای 6970 ما 1536 واحد ALU داریم درایم با توجه به VLIW 4 بودن اون باید 1536 رو بر 4 تقسیم کنیم تا تعداد SIMD Core ها بدست بیاد.یعنی 384 عدد SIMD.

فرکانس هسته که 880 و تعداد عمل های انجامی هم 8 OPS در هر سیکله با توجه به گفته زیر برای هر SIMD :

4 32-bit FP MAD/MUL/ADD
    Or 2 64-bit FP ADD
    Or 1 64-bit FP MAD/FMA/MUL
    Or 4 24-bit INT MAD/MUL/ADD
    Or 4 32-bit INT ADD/Bitwise
    Or 1 32-bit MAD/MUL
    Or 1 64-bit ADD
    Or 1 transcendental plus 1 32-bit FP MAD

خوب پس طبق فرمول داریم:

384 * 8 * 880 = 2703 Gflops

برای fp 64 bit هم داریم :

384 * 2 * 880 = 675 Gflops

خوب برگردیم سر بحث

همونطور که میدونید دوستان قدرت محاسباتی 6970 برابر 2.7 ترافلاپس هست برای sp و برای 7970 چیزی حدود 3.78 ترافلاپس هست یعنی پیشرفتی در حدود 40% قدرت محاسباتی هست.

پس چگونه AMD ادعا کرده که قدرت محاسباتی خام و اسمی 7970 تا 7.5 برابر حالا شما 750% رو در نظر بگیرید رسونده ؟؟؟

برای توضیح ساده تر بیاید نگاهی به داخل این دو تراشه بندازیم تا ببنیم با اینکه تعداد هسته ها 28% و قدرت محاسباتی FLOPS تنها 40% بالاتر رفته اما قدرت محاسباتی خطی میتونه تا 750% هم بیشتر باشه:

به تصویر زیر دقت کنید:

این یک wavefront با 64 دستور العمل هست که دستورات گرافیکی در amd با این فرمت ارسال میشن - حالا بیایم قیاس کنیم چرا gcn تا 8 برابر از نسل قبلش قویتره:

این دستورات به یک SIMD core در سری 6000 ارسال میشه:

همونطور که میبینیدبه خاطر واستگی دستورات یا independency داخلی دستورات هسته ها در چند سیکل کاملا خالی هستن (به این معنی که چون دستور c به نتیجه دستور B بستگی داشته ابتدا باید در یک سیکل A و B که به هم وابسته نیستن پردازش بشه تا بعد از اون روال C ادامه پیدا کنه.)

در روال وابستگی دستورات بعدی هم به همین منوال - این مشکل وابستگی دستورات درواقع علت اصلی ضعف معماری نسل پیش در امور محاسباتی بوده و به اون مشل حد Dependency limitation یا حد محدودیت وابستگی دستورات میگفتن.

اما در نسل جدید GCN چه اتفاقی میوفته؟

در اینجا میبینیم که بابت وابستگی دستورات هیچ یک از NON vliw core ها خالی نمیمونن چون به طور مثال در سیکل اول چون زمانبند میدونه که دستور C به نتیجه B وابسته هست ابتدا میاد دستوراتی که به هم وابستگی ندارن رو شناسایی میکنه و در هسته قرار میده در سیکل اول مبینید به جای صبر کردن برای نتیجه A و B و و بعد از اون قرار دادن دستور C میاد دستور E که به هیچ یک از اونها وابستگی نداشته برای 100% اشغال کردن هسته ها داخل Compute unite قرار میده - با کمی دقت در شکل ها متوجه میشید.

همین میشه که به صورت تئوریک AMD بگه تا 7.5 در تعداد هسته مشابه معماری جدید amd بتونه قوی تر باشه.

اما حالا یک سوال ؟؟ چرا انودیا با اینکه گاهی تا 1/4 هسته های AMD رو در اختیار داره(با فرض بدون لحاظ دابل کلاک) تا این حد قدرت مند هست ؟؟؟؟

در اینجا و در بحث 1D shader architecture ها ما بحث حد Occupation limitation رو داریم. یعنی حد موثر اشغال هسته ها - این به چه معناست ؟؟؟؟

همونطور که در بالا دیدید تعداد زیاد هسته ها در معماری VLIW کمکی به اون نمیکرد اما برای GCN دید که چه قدرت مهیبی براش فراهم میاورد - در اینجا برای معماری ها تقریبا مشابه 1D انودیا و AMD مورد CORE Occupation limitation پیش میاد به این معنی که:

تعداد دستوراتی که بتوان جدای از بحث دستورات وابسته در هسته های خالی تغذیه کرد توسط زمانبند (SCHEDULER ) و واحد ارسال (ISSUE) محدود هست و همیشه 100% هسته ها در طول 1 ثانیه که میتونه شامل 1 میلیارد پالس ساعت(1GHZ به طور مثال در 7970 ) باشه پر نیست و میتونه اغلب خالی باشه.

اینجاست که این بحث پیش میاد :

هنر طراحان تراشه های گرافیکی به این هست که حد OCCUPATION Limitation رو تا جایی که میتونن برای تراششون کم کنن تا موثر تر عمل کنه.

اما حالا چرا انودیا تا این حد موفق هست ؟؟؟(البته amd هم در نسل جدید تا حدی برابری میکنه)

یکی از عمده دلایل اون اینه که معماری SM ها یا SMX ها بر اساس ریسمان هایی با طول نصف ریسمان های رقیب برای ارسال به هسته ها برنامه ریزی شده و همین باعث میشه انودیا بتونه از منباع پردازشیش تا حدودی بهتر استفاده کنه.

برای درک بهتر:

برای انودیا : به این معنی که طول ریسمان های انودیا 32 عملونده و این برای مثال در SMX ها میخواد از منبع 192 هسته ای شامل ALU ها LD/ST و SF ها و ... با وجود 4 زمانبند به ازای 192 هسته و 8 واحد اراسل میتونه در یک میانگین زمانی حد عالی از اشغال هسته هارو به وجود بیاره.

برای AMD : طول ریسمان های AMD با نام Wavefront متشکل از 64 دستوره که باید توسط comamnd processor برای اشغال 1 منبع 64 تایی Compute unite ارسال بشه در 7970 برابر 32 واحد محاسباتی داریم پس زمان بند ها کار سنگینی برا مواجهه با این حجم عظیم منباع پردازشی برای یک ریسمان دارن بنابر این با گلوگاه زمانبندی و پیچیدگی score boarding مواجه میشن که در دستورات پچیده با حد تغییرات زیاد باعث کاهش core occupation میشدود -(البته ACE برای رفع این مشکل به وجود اومده اما هنوز با انودیا فاصله داره طوری که میبینم تراشه ای با 1536 هسته در برابر 2048 هسته چه کاره هست با وجود رابط 256bIT علیه 384BIT )

امیدوارم تونسته باشم کمی درک دوستان رو از دنیای معماری تراشه ها بالاتر برده باشم :

باز هم برای درک بهتر دوستان به این لینک ها هم سر بزنید بد نیست :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

Last edited by ramincybran; 18-08-2012 at 21:45.

12. 13 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Dj_aghamajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    RaShT

پيش فرض

دور جدید کاهش قیمت ها در سری AMD Radeon HD 7000

این شرکت برای چندمین بار قیمت کارتهای خود رو کاهش داد. این امر بخاطر برقرار کردن توازن قیمت و قابلیت رقابت با کارت جدید الورود GTX 660Ti صورت گرفته. همانطور که میدانید این کارت جدید که با پایه قیمت 299 دلار قیمت گذاری شده در ریویوها بسیار درخشان ظاهر شد و از نظر performance per Dollar بهتر از کارت 7870 GHZ Edition عمل کرد و در عین حال یه شوکی اساسی هم به کارت رده بالای 7950 زد که قیمت 349 دلاری داره. البته همزمان با حضور قدرتمند 660ti نسخه جدید 7950 هم عرضه شد که با فرکانس پایه بالاتر و قابلیت boost ارائه شده. در واقع این نسخه جایگزین 7950 قبلی خواهد شد.
    بطور کلی تغییرات به این صورت اعلام شده:
    7950 boost از 349 به 319 دلار.
    7870 GHZ edition از 299 به 249 دلار..
    7850 نسخه 2 گیابایتی تا 209 دلار.
    7850 نسخه 1 گیگابایتی تا 189 دلار.

با این حساب باید منتظر کاهش قیمت در بازار خودمون هم باشیم چون کارت های AMD هم نسخه های اصلاح و تقویت شده جایگزین کارت های قبلی کردن و هم قیمت های همین کارت های تقویت شده رو کاهش دادن. امیدوارم بعد مدت ها کمی قیمتها منطقی بشه و با جیب همه ما ارتباط برقرار کنه.

14. 5 کاربر از Dj_aghamajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

دور جدید کاهش قیمت ها در سری AMD Radeon HD 7000

این شرکت برای چندمین بار قیمت کارتهای خود رو کاهش داد. این امر بخاطر برقرار کردن توازن قیمت و قابلیت رقابت با کارت جدید الورود GTX 660Ti صورت گرفته. همانطور که میدانید این کارت جدید که با پایه قیمت 299 دلار قیمت گذاری شده در ریویوها بسیار درخشان ظاهر شد و از نظر performance per Dollar بهتر از کارت 7870 GHZ Edition عمل کرد و در عین حال یه شوکی اساسی هم به کارت رده بالای 7950 زد که قیمت 349 دلاری داره. البته همزمان با حضور قدرتمند 660ti نسخه جدید 7950 هم عرضه شد که با فرکانس پایه بالاتر و قابلیت boost ارائه شده. در واقع این نسخه جایگزین 7950 قبلی خواهد شد.
    بطور کلی تغییرات به این صورت اعلام شده:
    7950 boost از 349 به 319 دلار.
    7870 GHZ edition از 299 به 249 دلار..
    7850 نسخه 2 گیابایتی تا 209 دلار.
    7850 نسخه 1 گیگابایتی تا 189 دلار.

با این حساب باید منتظر کاهش قیمت در بازار خودمون هم باشیم چون کارت های AMD هم نسخه های اصلاح و تقویت شده جایگزین کارت های قبلی کردن و هم قیمت های همین کارت های تقویت شده رو کاهش دادن. امیدوارم بعد مدت ها کمی قیمتها منطقی بشه و با جیب همه ما ارتباط برقرار کنه.
    خوب این اقدامات AMD باعث میشن که رقابت در بازار خیلی بهتر از قبل صورت بگیره و کاهش قیمت های اعمال شده هم بسیار مناسب بودن، دیگه با این قیمت های جدید در زمینه Price/Performance، کارت های AMD حرف هایی برای گفتن دارند.

Anand هم از کاهش قیمت های AMD یه جدول تهیه کرده که قابل توجه هست:

7970 و 7870 به ترتیب نسبت به زمان عرضه 120$ و 100$ کاهش قیمت داشتن که ارقام بسیار جالبی هست.

گام دوم AMD برای مقابله با رقیب، عرضه BIOS جدید برای HD7950 بود که علاوه بر افزایش فرکانس هسته، اون رو دارای قابلیت Boost میکنه:

و اقدام دیگه ای هم که انجام شده، باندل کردن بازی Sleeping Dogs برای کارت های این سری هست. این بازی جزو عنوان های AMD Gaming Evolved هست که مشابه عنوان های با ساپورت Nvidia به نام The Way It's Meant to be Played هست. البته Nvidia هم با عرضه بازی Borderlands 2 اون رو با کارت های سری 600 باندل خواهد کرد.

پیروز باشید.

16. 5 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه m0hammad m@hdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی

دو تا سوال کوچیک داشتم

1 : بهترین برند برای خریدن کارتای AMD چیست؟ از همه نظر میگم از جمله خنک کنندگی، کیفیت قطعات، قدرت، کارایی، بازده و ....
    2 : شما بین این دو تا کارت ای ام دی کدومو پیشنهاد می کنین؟ از همه نظر میگم.

{ Gigabyte (amd) radeon hd 7970 ghz edition { gv-r797to-3gd

ASUS HD7970 DirectCU II 1000MHz Overclocked

آخر فروم باز isbn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام این 7950 تو اجرای DIRT 4 رو حالت فوووووول کم میاره ! آیا طبیعی هست یا مشکلی کارت داره ؟ بازی روون نیست دیگه و افت فریم داره در صورتی که یه باری مثل BF 3 رو مثل کره اجرا میکنه البته یه بازی مثل spec ops رو هم با اون گرافیک ضایع تو یه جاهاییش افت فریم پیدا میکنه تو S dogs هم افت دارم باهاش ! کم آوردنش عجیب نیست ؟ اونم در کنار CPU 3770 K و رم 16 G skill ?

این بایوس جدید 7950 گیر میاد ؟ که من آپدیت کنم ؟ تو سایت techpower پیداش کردم ولی میترسم الکی باشه ! نیاز به آپدیت سخت افزاری نداره؟ برای من sapphier هست اما اون زده ATI برند رو ! و اینکه روش تعویض بایوس چگونه هست اصلا
    کارت من مدل 810 مگاهرتز هست با بایوس 015.018
    Last edited by isbn; 06-09-2012 at 21:37.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •