تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 25 اولاول ... 121819202122232425 آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 247

نام تاپيک: ا AMD Radeon HD 7000 Series ا

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

دوستان عزیز بالاخره تونستم فایل Bios تبدیل 7970 به Ghz Edition رو به دست بیارم !!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته : برای استفاده از این BIOS باید درایور نسخه 12.7 رو نصب داشته باشین
    Flash کردن هم راحته فقط کافیه فایل رو به صورت Run as Administrator باز کنین
    ظاهرا بروبچ Hardforum فلش کردن و نتایج خوبی گرفتن . اگه کارت XFX دارین فلش کردن فعلا توصیه نمیشه ( تعدادی از کارت های Sapphire و Diamond تست شدن و مشکلی نداشتن )

( در صورتی که این BIOS واقعا مشکلی نداشته باشه میشه گفت با 450 دلار میشه روی 680 رو حسابی کم کرد . کسانی که میگن این درست نیست و بالا بردن کلاک Stock اورکلاک محسوب میشه و ... اگه ناراحتین نظر ندین لطفا ! همین که قابلیت Turbo Boost اضافه شده خیلی اهمیت داره )
    توجه داشته باشین مدل Ghz Edition و مدل های قدیمی 7970 تفاوت هایی در تعدادی از سنسور های مورد استفاده Powertune دارن و ممکنه Turbo Boost به خوبی Ghz Edition عمل نکنه . اما حداقل این BIOS محدودیت های کلاک ها موقع اورکلاک رو کمتر میکنه و Max Clock بیشتر از 7970 Stock شده

Have fun

فقط یه چیزی در مورد پست های بالا خدمتتون عرض کنم ...

اگه حرفی نزدم به این دلیل بود که بحث کردن با کسایی که میخوان کاربران دیگه رو گول بزنن فایده ای نداره !

Stream عزیز . شما فقط پست های منو میبینی انگار. مثلا جناب رامین یادمه در آخر خط یکی از پست هاشون بعد از تیکه هایی که به من انداختن نوشته بودن : Tofooliyat !
    در نهایت با تئوری توطئه مطح کردن مثل ای tomshardware دروغ میگه یا اینتل و انودیا براشون بهینه هست و این زودتر داده در اینده amd ایست که باقی میماند .و ... -اینها مثل بحث های در حد دوران ............ بگذریم -toofuliyyat
    بعد این توهین نیست ؟ ولی وقتی من ثابت میکنم این آقا به دروغ بنچ مارک یه کارت رو با جرات جای یه کارت دیگه جا میزنه میشه توهین به اعضا ؟!! ( وای چه کار بدی ! )

رامین جان به من ربطی نداره اگه Techspot کارت 680 رفرنس رو تست نکرده ! شما جوری پست رو نوشتی و توضیح دادی که انگار اون امتیاز مربوط به رفرنس بوده ! و بعدا خواستی تابلو نکنی گفتی خب وقتی تست نکرده از کجا بیارم !!
    مگه مجبوری دوست عزیز ؟ اون 2 تا تست ( کارت 7970 و 7970Ghz ) هر دو کارت های Reference بودن ! . کارت های رفرنس با کارت های OC Edition مقایسه نمیشن ! . حداقل اگه میگفتی این امتیاز مربوط به رفرنس نیست یه چیزی ...
    شما همینطوری اومدی نوشتی این امتیاز 680 هست ببینین چه خوبه ! 90 گرفته !! ... دیگه زمان عرضه و شرایط اون موقع و نوع کارت اصلا مهم نیست ... کاربر های ساده انجمن هم از این پست های شما تشکر میکنن و همه فکر میکنن
    من با شما لج دارم ! یا بی دلیل دارم سر طرفداری از یه برند باهاتون دعوا !! میکنم ... خیلی برام جالبه . جدی حرف زدن توی این فروم بی ادبی و توهین حساب میشه اما تیکه های بی معنی و بی مورد و بعضا دروغ ها و پست های Troll گونه شما خیر ... !

اما معاون عزیز عرفان جان به جای دادن حتی یه تذکر لفضی از پست ایشون تشکر هم میکنه ... بعد میگه به کسی ربطی نداره من از کی تشکر میکنم ... پس اگه به کسی ربطی نداره میشه بگین شما دوستان
    دقیقا رو چی نظارت دارین ؟ رو چیزایی که خلاف میل خودتون باشه یا پیگیری صحبت هایی که باعث عصبی شدن کاربران دیگه و خارج کردن بحث هستن ؟ خواهش میکنم توضیح بدین این یه مورد رو چون من شخصا گیج شدم
    بنده نظارت از شما ندیدم ... طرفداری از همدیگه رو دیدم فقط !

من نمیدونم چرا حرف منو کسی متوجه نمیشه ... !
    Last edited by BZ7; 13-07-2012 at 00:55.

2. 2 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

AMD 7950Ghz Edition
    طبق گفته [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مدل جدید کارت 7950 با اسم 7950Ghz Edition قراره به بازار عرضه بشه ! ( این AMD چه میکنه !!! )
    این مدل قراره با کلاک 1 گیگاهرتز ( 200 مگاهرتز بیشتر از نسخه اولیه ) و همینطور با قابلیت Turbo Boost عرضه بشه که بین 30 تا 50 مگاهرتز میتونه کلاک پردازنده رو Boost کنه . !
    قراره این کارت با 670 رقابت داشته باشه و ظاهرا قیمت بین 379 تا 399 دلار در نظر گرفته خواهد شد !!

AMD Radeon 7990
    ظاهرا کارت قراره در همین ماه یعنی جولای عرضه شه ( به صورت محدود ) . این کارت از قابلیت Turbo Boost بهتره میبره ! ( خبر خوبی هست ! )
    و اینکه نسخه های Special Edition قراره 12 گیگابایت Vram داشته باشن !!!!! ( یعنی یه غول به تمام معنا در Multi Monitor )
    هنوز صحبتی از فرکانس پردازنده و حافظه نشده ...
    Last edited by BZ7; 13-07-2012 at 01:23.

4. 3 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

کاهش قیمت های بسیار عالی AMD

قیمت های جدید به شرح زیر هستن :
    Radeon HD Standard 7970 ~ 429$
    Radeon HD 7950 ~ 349$
    Radeon HD 7870 Ghz Edition ~ 299$

این قیمت ها ارزش خرید کارت ها رو فوق الاده میکنه ( مثلا 7950 با 50 دلار ارزان تر و درایور های جدید که میتونه تقریبا نزدیک به 670 با قیمت 400 دلار فریم بده یا 7970 با قیمت 429 دلار که با BIOS جدید و درایور های جدید میتونه 680 رو به راحتی شکست بده ! )
    Last edited by BZ7; 18-07-2012 at 19:42.

6. 3 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

7990 و باز هم تاخیر !

قرار بود کارت 7990 اواخر جولای عرضه بشه اما ظاهرا AMD تاریخ عرضه رو باز هم به عقب انداخته ! و احتمالا منتظر عرضه GTX660ti از Nvidia خواهد بود . تاریخ عرضه تعیین شده ( بعدی ) اواخر آگوست هست

نکته ای در مورد 7970Ghz Edition

دوستانی که اعتقاد داشتن و هنوزم دارن که این کارت نسخه اورکلاک شده 7970 هست و در اصل AMD سر کاربران رو کلاه گذاشته ( و فقط داره پول کلاک بیشتر رو میگیره )
    این اعتقاد کاملا اشتباه و خنده داره و Fan گونه هست !!
    دلیلش اینه که اورکلاک همیشه باعث افزایش ولتاژ میشه و هیچ جا شما نمیتونین پردازنده ای رو اورکلاک کنین بدون اینکه ولتاژ رو پایین بیارین .
    اما کارت 7970Ghz Edition تونسته با ولتاژ کمتر از 7970 اولیه ، فرکانس بیشتری رو ارائه بده و همینطور قابلیت Turbo Boost هم بهش اضافه شده
    پس از نظر تکنیکی هیچ اورکلاکی در کار نیست و چیپ این کارت تا حدی بازسازی شده و تغییراتی در اون صورت گرفته !
    ( این توضیح رو صرفا برای فن های همیشگی Nvidia دادم که هنوزم میگن 7970GE اورکلاک شده و نباید با 680 مقایسه بشه و فلان کارت اورکلاک بشه اون یکی رو قورت میده و ... ! )
    Tahiti XT2 نسخه اورکلاک شده Tahiti XT نیست ! نسخه بهینه شده و بهبود یافته اون هست !!
    Last edited by BZ7; 25-07-2012 at 21:12.

8. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

Radeon HD 7870 Ghz Edition
    این مدلش تقریبا هم رده ی کدوم کارت انویدیا میشه؟

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

این مدلش تقریبا هم رده ی کدوم کارت انویدیا میشه؟
    بین GTX570 و GTX580 قرار میگیره ( همون مدل معمولی 7870 هست و چون GPU Clock بر روی 1000 تنظیم شده بهش Ghz Edition میگن )
    Last edited by BZ7; 26-07-2012 at 18:52.

11. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

7870 معمولی توی بازی که اختلافش با 580 خیلی کمه اونوقت GHz بین 570 و 580ـه؟

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

7870 معمولی توی بازی که اختلافش با 580 خیلی کمه اونوقت GHz بین 570 و 580ـه؟
    دوست عزیز 7870 و 7870GE دو کارت متفاوت نیستن همینطور که گفتم چون کلاکش 1 گیگاهرتز هست بهش Ghz Edition میگن ! وگرنه همون 7870 خودمون هست . از 570 قویتر و کمی از 580 ضعیف تره

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

شایعات جدید 7990

Memory clock این کارت 1500Mhz خواهد بود . و اینکه گفته شده از 4 کابل 6 پین برای گرفتن برق مورد نیازش استفاده میکنه و این یه تصمیم عجیب هست
    برق رسانی به کارت به 3 بخش جدا تقسیم میشه . یه قسمت برای GPU ها . یک قسمت برای Memory و یک قسمت دیگه برای PCI E 3 Controller
    و این کارت قطعا از 6 مانیتور پشتیبانی خواهد کرد

15. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

جدیدترین کارت های AMD در سری FirePro رو Tomshardware-Germany بررسی کرده که در ادامه نگاهی به نتایج خواهیم داشت، اما ابتدا نگاهی سریع بیندازیم به قوی ترین کارت این سری و Ultra-High End Computing Solution شرکت AMD:

آقایان و خانم ها معرفی میکنم:

این کارت از تراشه Tahiti-XT با 2048 عدد ALU و فرکانس 975MHz بهره میبرد که قوی ترین تراشه ساخته شده AMD تا به حال میباشد، و دارای قدرت محاسباتی 4TFLOPS در Single Precission و 1TFLOPS در Double Precission میباشد. از ECC(Error Code Corecction) بهره برده و دارای 6GB Memory GDDR5 با فرکانس 1375MHz میباشد.

این GPU به دلیل بهره بردن از معماری GCN میتواند به طور تئوری نهایتا تا 7.5 برابر نسل قبل (Cayman-XT) قدرت پردازش محاسباتی داشته باشد! این نکته در HD7970 Review Tomshardware گفته شده بود:

AMD suggests that Radeon HD 7970 can achieve up to a 7.5x peak theoretical compute performance improvement over the Radeon HD 6970 due to higher utilization.

خوب بریم سراغ تست ها و ببینیم در مقایسه با کارت های Quadro بر پایه معماری Fermi که چند سال از عمرشون گذشته، این سری چه عملکردی بر نمایش میگذارند:

ابتدا تست های تئوریک:

معلومه که به طور تئوری و در بهترین شرایط ها، این کارت به خوبی میدرخشه و اختلافی 626 و 511 درصدی با Quadro6000 در تست های بالا داره... اختلافی بسیار زیاد و متحیر کننده.

تست های عملی:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نه خیر اشتباه نمیبینید در تست های بالا Quadro6000 (یا همون GTX 470 تغییر داده شده ) برخی مواقع تا بیشتر از
    4 برابر هم از W9000 بهتر ظاهر شده... در مواردی هم W9000 با اختلاف کم رقیب رو پشت سر میزاره و در اندک مواردی هم W9000 به شدت از Quadro جلو میزنه...

اما آیا رقابت بین کارتی با معماری فرمی که چند سال از عمرش گذشته با جدیدترین تکنولوژی AMD باید این گونه باشه؟ چندی دیگر Compute Monster انویدیا با نام GK110 وارد بازار خواهد شد، با 7.1 میلیارد ترانزسیتور... Nvidia در بازار پرسود و عظیم HPC همچنان بی رقیب خواهد بود، بازاری که اصل سود حاصل از تولید تراشه ها از اون حاصل میشه. با تغییر و تحول معماری AMD، پیش بینی میشد که در این زمینه ها حرف های خوبی برای گفتن داشته باشن، GCN در تئوری معماری بسیار بسیار پرقدرتی در زمینه Computing هست، از Core Layout معماری گرفته تا واحد های کنترلی به شدت قدرتمند ACE و در تست های تئوریک هم این مورد ثابت میشه، اما وقتی به عمل میرسه... رقابتش با نسل قبل Nvidia هم زیر سوال میره!

به هر حال این کارت ها با قیمت مناسب و عملکرد مناسبی که در بعضی نرم افزار ها دارند میتونن برای بعضی مصرف کنندگان قابل توجه باشن... اما در زمینه رقابتی در بازار جهانی احتمالا توجه چندانی به آنها نخواهد شد.

پیروز باشید.
    Last edited by Erfan.; 07-08-2012 at 16:14.

17. 8 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •