تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 58

نام تاپيک: آیا روشن کردن لپ تاپ بدون باتری برای لپ تاپ ضرری داره ؟

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

روزهای اولی هیچی توی این تاپیک جواب نمیداد اومدم دیدم سه صفحه شده ..!!! من بالاخره لپ تاپم رو خریدم ... این تاپیک رو هم خوندم ... من نظر اینه که اگه قرار بود روشن شدن لپ تاپ بدون باتری ضرر داشته باشه چرا باید این سیستم رو روش بزارن ... هرشرکتی بخواد چیزی رو بیرون بده تست هایی رو روش میکنه که فکر منو شما حتی به اونجا شاید نرسه این تست بدون باتری که دیگه توش گمه ... البته این تجربه من توی مطاالعات اینترنتی که داشتمه منظورم همون تست های قبل دادن یه جنس به بازار ...
    بعضیا میگن که اگه برق بره ... خوب من گفتم که اگه واقعا بحث برق رفتن مطمئن باشید روی یخچال و تلوزیون و حتی کامپیوتر دستکاپ هم باتری میذاشتن. تا حالا اینقدر اینجا برق رفته و کامیپوترم و وسایل دیگه مون خاموش شده که نگو ... اگه یه زمانی هم برق بره و دستگاه خراب شه میشه گفت این شانس بدتون هستش...
    ولی من منتظر نظرات تخصصی بچه ها برای این موضوع که لپ تاب رو بدون باتری روشن کنیم هستم. یه موضوع دیگه ای که مطرح هستش اینه که لپ تاپ من یه چراغ داره که وقتی از باتری استفاده میکنی قرمز رنگ ( حتی اگه باتری فول شارژ باشه ) وقتی هم باتری رو در اوردی و از برق شهر استفاده میکنی سبز رنگ میشه ... من میخوام بدون چه دلیلی داره که مثلا سامسونگ بیاد دو رنگ برای یه چراغ در نظر بگیره .. خوب حتما مشکلی نداره که دو رنگ چراغ برای باتری و بدون باتری در نظر گرفته ...
    Last edited by mahyarSAMSUNG; 05-10-2011 at 17:42.

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

من حدود 3-4 ماه پیش مفصل در مورد باطری مطالعه کردم،از منابع مختلف
    نتیجه نهایی که بهش رسیدم و این سایت هم تخصصی بهش پرداخته اینه :
      محتوای مخفی:  

Should I remove the battery when A/C is plugged in?

Many laptop users have this question and we will answer it right now:
    The answer is: YES and NO, it depends on the situation.
    Having a battery fully charged and the laptop plugged in is not harmful, because as soon as the charge level reaches 100% the battery stops receiving charging energy and this energy is bypassed directly to the power supply system of the laptop.
    However there's a disadvantage in keeping the battery in its socket when the laptop is plugged in, but only if it's currently suffering from excessive heating caused by the laptop hardware.
    So:
    - In a normal usage, if the laptop doesn't get too hot (CPU and Hard Disk around 40ºC to 50ºC) the battery should remain in the laptop socket;
    - In an intensive usage which leads to a large amount of heat produced (i.e. Games, temperatures above 60ºC) the battery should be removed from the socket in order to prevent unwanted heating.
    The heat, among the fact that it has 100% of charge, is the great enemy of the lithium battery and not the plug, as many might think so.

خلاصه فارسی اینه که : اگه دمای لپ تاپ شما بالای 50 درجه هستش باطری رو در بیارین،چون گرما قاتل باطری های Ion لیتیوم هستش،چیزی که به تجربه برام ثابت شده

منبع :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بازم سوالی بود من در خدمتم

3. 3 کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

مشکل که اصلا نداره. تازه تا جایی که میتونید و به برق دسترسی دارید از باتری استفاده نکنید بهتره. فقط اول آداپتور رو روشن کن بعد به لپ تاپ وصل کنید.

5. 2 کاربر از farhad moradi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

قطع یا نوسان برق از لحاظ علمی هیچ آسیبی نمیتونه به لپ تاپ بزنه
    این حرفها که مین بورد میسوزه، هارد میپره و ... نه دیده شده نه دلیل علمی داره
    شارژر طوری طراحی شده که با قطع یا نوسان برق شوکی به سیستم وارد نمیشه
    شارژر در واقع استابلایزر هم محسوب میشه و نسبت به نوسان برق حساس نیست
    تنها مشکلی که با رفتن برق پیش میاد از دست رفتن اطلاعات موجوده
    باتری چه روی لپ تاپ باشه چه نباشه باید نکاتی را در نگهداریش رعایت کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

7. 2 کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

مشکل خاصی پیش نخواهد آمد ، من تو این چندین سال با لپ تاپ های مختلفی که داشتم به مشکلی بر نخوردم .

9. 2 کاربر از Pami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

بابام کم مونده دیگه منو بکشه .. هی میگه با باتری از لپ تاپ استفاده کن ... میگه روی ترانس نوشته 19 ولت روی باتری نوشته 11 ولت میگه وقتی باتری توی دستگاه نباشه یعنی 19 ولت برق وارد لپ تاپ میشه وقتی هم باتری روش باشه 11 ولت وارد میشه یکی من و اونو متقاعد کنه که کی راست میگه ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamid.7003's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    dezfol

پيش فرض

بابام کم مونده دیگه منو بکشه .. هی میگه با باتری از لپ تاپ استفاده کن ... میگه روی ترانس نوشته 19 ولت روی باتری نوشته 11 ولت میگه وقتی باتری توی دستگاه نباشه یعنی 19 ولت برق وارد لپ تاپ میشه وقتی هم باتری روش باشه 11 ولت وارد میشه یکی من و اونو متقاعد کنه که کی راست میگه ؟
    عزیز من یه IC تو لپ تاپ هست به اسم Maxim یا TL که وظیفش اینه ولتاژی که از خروجی شارژر که معمولا یا 19 یا 15 هست رو میگیره و خروجی ولتاژ رو بسته به نیاز هر قسمت کم میکنه 19 یا 3 یا 5 یا ... نمیدونم این حرف و حدیثا از کجا در میاد که شارژری که شرکت سازنده میزنه واسه دستگاه ضرر داره واقعا حیرت آوره!!!!!!

شما ولتاژ خروجی شارژر گوشیتو با اهم متر چک کن ببین حدودای 9 - 10 ولت خروجی میده در حالی که هم رو شارژر نوشته Output: 3.7 V هم رو باطری نوشته 3.7 ! پس با این تفاسیر وقتی شارژر گوشیتو میزنی باید گوشیت و باطریش با هم بترکه!!!!

12. این کاربر از hamid.7003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

عزیز من یه IC تو لپ تاپ هست به اسم Maxim یا TL که وظیفش اینه ولتاژی که از خروجی شارژر که معمولا یا 19 یا 15 هست رو میگیره و خروجی ولتاژ رو بسته به نیاز هر قسمت کم میکنه 19 یا 3 یا 5 یا ... نمیدونم این حرف و حدیثا از کجا در میاد که شارژری که شرکت سازنده میزنه واسه دستگاه ضرر داره واقعا حیرت آوره!!!!!!

شما ولتاژ خروجی شارژر گوشیتو با اهم متر چک کن ببین حدودای 9 - 10 ولت خروجی میده در حالی که هم رو شارژر نوشته Output: 3.7 V هم رو باطری نوشته 3.7 ! پس با این تفاسیر وقتی شارژر گوشیتو میزنی باید گوشیت و باطریش با هم بترکه!!!!
    پست شما بابام خوند ولی میگه این سیستمی که شما میگید هست ولی دائم در حال کار کردن نیست و زمانی مورد استفاده قرار میگیره که حالت بحرانی باشه و لپ تاپ در معرض خراب شدن باشه کار میکنه میگه این سیستم safety factory اسمشه ... میگه حتی شما درست میگید که شارژر گوشی 9 تا 10 ولت هستش ولی چون از باتری رد میشه ، میشه 3.7 ولت ... میگه از باتری باشه میشه 3.7 ولت اگه نباشه همون 9 تا 10 ولت وارد دستگاه میشه که این به مرور زمان دستگاه رو خراب میکنه ... والا من نمیدونم چی بگم .. با این که من مطمئنم بدون باتری مشکلی براش پیش نمیاد فقط میخوام به بابام ثابت کنم که مشکلی نیست ....

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamid.7003's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    dezfol

پيش فرض

پست شما بابام خوند ولی میگه این سیستمی که شما میگید هست ولی دائم در حال کار کردن نیست و زمانی مورد استفاده قرار میگیره که حالت بحرانی باشه و لپ تاپ در معرض خراب شدن باشه کار میکنه میگه این سیستم safety factory اسمشه ... میگه حتی شما درست میگید که شارژر گوشی 9 تا 10 ولت هستش ولی چون از باتری رد میشه ، میشه 3.7 ولت ... میگه از باتری باشه میشه 3.7 ولت اگه نباشه همون 9 تا 10 ولت وارد دستگاه میشه که این به مرور زمان دستگاه رو خراب میکنه ... والا من نمیدونم چی بگم .. با این که من مطمئنم بدون باتری مشکلی براش پیش نمیاد فقط میخوام به بابام ثابت کنم که مشکلی نیست ....
    ببخشیدا میشه بپرسم بابای شما شغلش چیه؟
    تخصص یا سر رشته ای در زمینه لپ تاپ یا الکترونیک دارن؟
    درضمن موبایل برای استفاده بدون باطری ساخته نشده ولی لپ تاپ هم برای استفاده با باطری ساخته شده و هم برای استفاده بدون باطری!
    شما اگه باطری رو گوشی نباشه بزنی به شارژ گوشی هیچ عکس العمل نشون نمیده! نه شارژ میشه و نه روشن!
    Last edited by hamid.7003; 07-10-2011 at 22:05.

آخر فروم باز kar1591's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    ساوالان

پيش فرض

سلام

من تقریبا هر شب لپ تاپ رو روشن میزارم بخاطر دانلود و همیشه هم به برق وصل میکنم و باطری رو هم درنمیارم
    اینکار من ضرری به قطعات و باطری میرسونه ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •