تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 58

نام تاپيک: آیا روشن کردن لپ تاپ بدون باتری برای لپ تاپ ضرری داره ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

این هم اتفاق هم ممکنه که شارژر طوری اتصال کنه که به لپ تاپ ضربه بزنه ولی بود یا نبود باطری هیچ تاثیری رو خرابی برد نداره!! یعنی اگرم باطری باشه بازم همون ضرر رو لپ تاپ میبینه!
    شايدم منظورشون اين بوده كه ممكنه برق بره.البته در اين صورت فكر كنم هارد ديسك آسيب ميبينه.يه نمونه خودم چند روز پيش ديدم.البته برعكس!يعني باتري موقع نصب يه برنامه خالي شده بود و هارد خراب شده بود.

2. 2 کاربر از JhCo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در انتظار ایمیل فعال سازی
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

همونطور که همه در صفحات قبل دیدیم متأسفانه خیلی از دوستان روی حدس و گمان و صرفاً تجربه ی محدود شخصی نظر دادن نه مطالعه ی دقیق و تجربیات اصولی روی موارد متعدد. این افراد معمولاً صحبتاشون با شاید شروع میشه و به چند تا علامت تعجب که آخر جملاتشون گذاشتن منتهی میشه آخه خودشونم مطمئن نیستن درست گفته باشن و خودشون تعجب کردن از صحبتهای خودشون!
    اول از همه به این انجمن یه سرکی میکشیدین بد نبود:
    http://forum.p30world.com/forumdisplay.php?f=424
    در اینجا تاپیکهای علمی و تخصصی خوبی در زمینه ی اصول نگهداری از باتری وجود داره مثلاً تاپیک کاملاً تخصصی زیر:
    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=476719
    اگه کسی اونجا رو دیده باشه معنی نداره بیاد باز روی شاید و فکر کنم و اینا نظر بده.در ثانی عقل سلیم به شما میگه اگه UPS یعنی برق اضطراری توی خونه دارین اونوقت باتری لپتاپ رو دربیارین چون اگه برق بره و سیستم یهو خاموش شه ویندوز و اطلاعات مهم که مرخص میشه هیچ از اون بدتر سخت افزار دچار شوک و آسیب شدید میشه.ضمناً نوسانات شدید برق شهر بعد از اومدنش رو هم فراموش نکنین که حتی میتونه خود شارژر رو هم از بین ببره. آقا اومده از 100 هزار تومن باتری حفاظت کنه از روی کم عقلی زده سیستم یک میلیونی رو سوزونده. به این آقا باید یه کارت هزار آفرین داد!
    و نکته ی آخر اینه که باتری های قابل شارژ چه قلمی چه خیلی بزرگ صنعتی و یا انواع لپتاپی اعم از Ni-Cd یا Li-ion و یا نوع جدیدتر و البته کمیابتر Li-Po همگی عمر مفید مشخصی دارن. مثلاً باتریهای dell خود کارخونه میگه حدود یکسال عمر مفیدشونه و کلاً اون عمر مفید که بسته به قیمت لپتاپ و شرکت سازنده ی باتری متغیره معمولاً چیزی بین 1 سال تا یکسال و نیم و در انوع گرون قیمت تر تا دوبرابر هم میتونه باشه سر بیاد باتری دیگه مثل سابق شارژ نگه نمیداره. خواه شما این باتری رو از اول تا روز آخر عمرش در آورده و داخل کمد گذاشته باشین چه همیشه به سیستم متصل بوده باشه تفاوت حداکثر 20 درصده و در هر صورت باید تعویضش کنین. البته قضیه ی فریز کردن یک بحث کاملاً مورد تآییدی نیست ولی همونطور که پیش تر گفتم یک آدم عاقل اول سبک سنگین میکنه ببینه از بین رفتن یک میلیون تومن ارزش اینکار رو داره که باتری رو دربیاره یا نه. با تشکر از دوستانی که با دقت مطالعه کردن.
    Last edited by farhadd; 02-09-2011 at 05:45.

4. 8 کاربر از farhadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Farshid72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دویته عزیز هیچ ضرری نداره.تازه اگه شما از باتری خیلی خیلی کم استفاده میکنی بهتره اصلا باتری رو دراری ک باتری ضعیف نشه.
    ولی باید حواست باشه وقتی مسقیم میزنی به برق دوشاخه تکون نخوره ک دستگات خاموش شه

6. 2 کاربر از Farshid72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

در اینجا تاپیکهای علمی و تخصصی خوبی در زمینه ی اصول نگهداری از باتری وجود داره مثلاً تاپیک کاملاً تخصصی زیر:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با تشكر صد البته كه يك باتري ارزش نداره مخصوصا اينكه تو مدلهايي مثل دل(كه من دارم)ميتونه باعث هرز شدن جاي باتري بشه.()ولي اگه دقت كني ميبيني كه تو همون تاپيك فوق تخصصي(لاليگا)ملت قاط زدن و آخرش نتيجه معلوم نشده.
    Last edited by JhCo; 03-09-2011 at 17:55.

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

دویته عزیز هیچ ضرری نداره.تازه اگه شما از باتری خیلی خیلی کم استفاده میکنی بهتره اصلا باتری رو دراری ک باتری ضعیف نشه.
    ولی باید حواست باشه وقتی مسقیم میزنی به برق دوشاخه تکون نخوره ک دستگات خاموش شه
    توجه نکردی چی گفتم؟ اینهمه ایراد کاملاً تجربه شده و کاملاً منطقی رو گفتیم بعد شما همینجوری اومدی میگی هیچ ایرادی نداره! جل الخالق! مجبور نیستی وقتی اطلاعاتت کمه دیگران رو به بیراهه راهنمایی کنی اگه سیستم ایشون آسیب ببینه شما که شونه هاتو میندازی بالا و میگی بمن چه!
    با تشكر صد البته كه يك باتري ارزش نداره مخصوصا اينكه تو مدلهايي مثل دل(كه من دارم)ميتونه باعث هرز شدن جاي باتري بشه.()ولي اگه دقت كني ميبيني كه تو همون تاپيك فوق تخصصي(لاليگا)ملت قاط زدن و آخرش نتيجه معلوم نشده.
    درسته عزیز. ببین گفتم اونجا تاپیکهای تخصصی وجود داره نگفتم فقط اون تاپیک.دوست بالایی اومده در اون تاپیک چند تا مطلب مفید رو در پست 1 و 2 کپی/پیست کرده از جاهای دیگه و بنظر من همون 2 تا پسن درسته مابقیش حدسیات غلطه.شما یک جستجو بزن در اون انجمن.خودم دیدم همکار قدیم اون انجمن یک تاپیک جامع باتری زده بود خیلی مطالبش خوب بود.

9. این کاربر از farhadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamid.7003's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    dezfol

پيش فرض

همونطور که همه در صفحات قبل دیدیم متأسفانه خیلی از دوستان روی حدس و گمان و صرفاً تجربه ی محدود شخصی نظر دادن نه مطالعه ی دقیق و تجربیات اصولی روی موارد متعدد. این افراد معمولاً صحبتاشون با شاید شروع میشه و به چند تا علامت تعجب که آخر جملاتشون گذاشتن منتهی میشه آخه خودشونم مطمئن نیستن درست گفته باشن و خودشون تعجب کردن از صحبتهای خودشون!
    اول از همه به این انجمن یه سرکی میکشیدین بد نبود:
    کد:

کد:

اگه کسی اونجا رو دیده باشه معنی نداره بیاد باز روی شاید و فکر کنم و اینا نظر بده.در ثانی عقل سلیم به شما میگه اگه UPS یعنی برق اضطراری توی خونه دارین اونوقت باتری لپتاپ رو دربیارین چون اگه برق بره و سیستم یهو خاموش شه ویندوز و اطلاعات مهم که مرخص میشه هیچ از اون بدتر سخت افزار دچار شوک و آسیب شدید میشه.ضمناً نوسانات شدید برق شهر بعد از اومدنش رو هم فراموش نکنین که حتی میتونه خود شارژر رو هم از بین ببره. آقا اومده از 100 هزار تومن باتری حفاظت کنه از روی کم عقلی زده سیستم یک میلیونی رو سوزونده. به این آقا باید یه کارت هزار آفرین داد!
    و نکته ی آخر اینه که باتری های قابل شارژ چه قلمی چه خیلی بزرگ صنعتی و یا انواع لپتاپی اعم از Ni-Cd یا Li-ion و یا نوع جدیدتر و البته کمیابتر Li-Po همگی عمر مفید مشخصی دارن. مثلاً باتریهای dell خود کارخونه میگه حدود یکسال عمر مفیدشونه و کلاً اون عمر مفید که بسته به قیمت لپتاپ و شرکت سازنده ی باتری متغیره معمولاً چیزی بین 1 سال تا یکسال و نیم و در انوع گرون قیمت تر تا دوبرابر هم میتونه باشه سر بیاد باتری دیگه مثل سابق شارژ نگه نمیداره. خواه شما این باتری رو از اول تا روز آخر عمرش در آورده و داخل کمد گذاشته باشین چه همیشه به سیستم متصل بوده باشه تفاوت حداکثر 20 درصده و در هر صورت باید تعویضش کنین. البته قضیه ی فریز کردن یک بحث کاملاً مورد تآییدی نیست ولی همونطور که پیش تر گفتم یک آدم عاقل اول سبک سنگین میکنه ببینه از بین رفتن یک میلیون تومن ارزش اینکار رو داره که باتری رو دربیاره یا نه. با تشکر از دوستانی که با دقت مطالعه کردن.
    منم حرف شمارو تایید میکنم ولی بحث رو این بود که میگفتن برق شارژر تثبیت شده نیست و باطری اونو تثبیت میکنه!!!!

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

بچه ها تاپیکهای زیر جواب شما:
    نکاتی برای نگهداری بهتر از لپ تاپ | لیست موضوعات در صقحه اول |
    کد:
    چگونگی شارژ و نگه داری باتری لپ تاپ
    کد:
    نحوه صحیح استفاده ،نگهداری و شارژ باتری های لپ تاپ برای افزاش طول عمر و بهرهبرداری بهتر
    کد:
    میزان فرسوده شدن باتری لپتاپ خود را ببینید!
    کد:
    بهینه سازی تنظیمات نوت بوكها
    کد:

12. 2 کاربر از farhadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

اقایون اخرش چکار کنیم ؟ باتری رو در بیاریم یا توش باشه؟

اگه توش باشه شارژ داشته باشه یا خالی؟

من از همون روز اول خرید ،، باتری رو دراوردم و جمع کردم .

حالا چکار باید کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه linkinpark20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    iran

پيش فرض

اقایون اخرش چکار کنیم ؟ باتری رو در بیاریم یا توش باشه؟

اگه توش باشه شارژ داشته باشه یا خالی؟

من از همون روز اول خرید ،، باتری رو دراوردم و جمع کردم .

حالا چکار باید کرد؟
    ببین دوست عزیز باتری ها عمر مفیدی دارن و اینکه باتری همیشه باشه رو لپ تاپت و به برق هم وصل باشه فاتحه باطریت 2 ماهه خوندست ولی اگر از باتری استفاده میکنی یعنی یک جایی همیشه هستی که دسترسی به برق نداری یا مشکل داری در دسترسی به برق از باتری استفاده کن ولی زمانی که پریز برق در درسترست هست باتری رو در بیار و از برق مستقیم استفاده کن هیچ اتفاقی هم نمیفته مطمئن باش

15. این کاربر از linkinpark20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    من دوران دانشجويي يه دوست داشتم كه از خود ماكروسافت مهندسي كامپيوتر رو گرفته بود منم همين سوال رو ازش پرسيدم اونم جواب داد .. اگه مداوم از برق استفاده ميكني حتما باطري لپتاپ رو در بيار و هر 1-2 هفته يه بار ازش استفاده كن (آلبته زمان استفاده از باطري به برق وصل نباشه) بعد از اينكه شارژ باطري به 20-30% رسيد سيستم رو خاموش ميكنيم و به برق متصلش كن تا باطري شارژ بشه بعدش باطري رو دوباره جدا كن اينجوري طول عمرش بيشتر ميشه

17. 2 کاربر از neegahin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •