تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام سیستم عامل را برای سرور میپسندید؟

راي دهنده
9. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Windows

9 100.00%
  • Linux

0 0%
  • Unix

0 0%
  • Os2

0 0%
  • Other

0 0%
صفحه 336 از 337 اولاول ... 236286326332333334335336337 آخرآخر
نمايش نتايج 3,351 به 3,360 از 3369

نام تاپيک: بحث های تخصصی و عمومی شبكه

پروفشنال mehrdadb3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام
    دوستان من نت adsl چون قطعی زیاد داره یک مودم usb 4g هم گرفتم که هنگام قطع بودن adsl از اون استفاده کنم
    حالا وقتی adsl قطع میشه و من مودم 4 جی رو کانکت میکنم نت وصل نمیشه و به محض اینکه مودم دی اس ال رو خاموش میکنم نت کار میکنه .
    فهمیدم بخاطر تفاوت گیت وی مودم 4جی و دی اس ال هستش این موضوع . راه حل چی هستش که بتونه بدون خاموش کردن مودم دی اس ال وقتی قطع میشه از مودم 4 جی استفاده کنم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

سلام
    دوستان من نت adsl چون قطعی زیاد داره یک مودم usb 4g هم گرفتم که هنگام قطع بودن adsl از اون استفاده کنم
    حالا وقتی adsl قطع میشه و من مودم 4 جی رو کانکت میکنم نت وصل نمیشه و به محض اینکه مودم دی اس ال رو خاموش میکنم نت کار میکنه .
    فهمیدم بخاطر تفاوت گیت وی مودم 4جی و دی اس ال هستش این موضوع . راه حل چی هستش که بتونه بدون خاموش کردن مودم دی اس ال وقتی قطع میشه از مودم 4 جی استفاده کنم
    شما نوشتید که به خاطر تفاوت آی پی گیت وی هست این موضوع
    در صورتی که این موضوع وقتی پیش میاد که گیت وی ها آی پی IP یکسان یا شبیه هم داشته باشن .
    مگه اینکه مودم adsl شما 192.168.1.1. نباشه و به جاش آدرس دیگه بده و usb 4g شما هم آدرس مثل همون بده

اون وقت هست که تداخل IP پیش میاد .

راه حلش اینه که از تو تنظیمات مودم adsl ، آدرس گیت وی را تغییر بدید و یه چیز خیلی متفاوت با آدرس usb فور جی بگزارید مثلا 192.168.12.13

اون وقت دیگه تداخل آیپی پیش نمیاد .

برای مجکم کاری ارتقا بدید به آخرین ورژن ویندوز 10 نسخه 20H2 که کامل ترین امکانات شیکه را دارد

مثلا من الان مودم و مودم گوشی موبابل را هم زمان دارم و تداخل آی پی در کار نیست :

چون IP گیت وی ها کاملا متفاوت هستند .

3. این کاربر از بامدادنیکنفس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mehrdadb3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

شما نوشتید که به خاطر تفاوت آی پی گیت وی هست این موضوع
    در صورتی که این موضوع وقتی پیش میاد که گیت وی ها آی پی IP یکسان یا شبیه هم داشته باشن .
    مگه اینکه مودم adsl شما 192.168.1.1. نباشه و به جاش آدرس دیگه بده و usb 4g شما هم آدرس مثل همون بده

اون وقت هست که تداخل IP پیش میاد .

راه حلش اینه که از تو تنظیمات مودم adsl ، آدرس گیت وی را تغییر بدید و یه چیز خیلی متفاوت با آدرس usb فور جی بگزارید مثلا 192.168.12.13

اون وقت دیگه تداخل آیپی پیش نمیاد .

برای مجکم کاری ارتقا بدید به آخرین ورژن ویندوز 10 نسخه 20H2 که کامل ترین امکانات شیکه را دارد

مثلا من الان مودم و مودم گوشی موبابل را هم زمان دارم و تداخل آی پی در کار نیست :

چون IP گیت وی ها کاملا متفاوت هستند .
    ممنون بابت توضیحات ولی گیت وی ها متفاوت هستش برای مودم 192.168.1.1 هستش و برای مودم 4جی 192.168.8.1 هستش
    قبلا به گوشی موبایل وصل میکردم و از usb tethering استفاده میکردم این مشکل نبودش

5. این کاربر از mehrdadb3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sia0368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض

سلام
    در حال حاضر vpn دارم ولی وقتی میخام وارد سایتهای داخلی بشم(بانک یا تامین اجتماعی) یا دانلود کنم(به خاطر سرعت کم vpn ) مجبورم vpn رو خاموش کنم
    راهی هست که با vpn فعال, یک مرورگر دیگه و دانلودمنیجرم از vpn استفاده نکنند؟
    به طور ساده تر بگم کل سیستم با vpn وصل باشه و ترافیک از ------ رد بشه ولی دو برنامه microsoft edge و idm از اینترنت معمولی استفاده کنند

7. این کاربر از sia0368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

سلام
    در حال حاضر vpn دارم ولی وقتی میخام وارد سایتهای داخلی بشم(بانک یا تامین اجتماعی) یا دانلود کنم(به خاطر سرعت کم vpn ) مجبورم vpn رو خاموش کنم
    راهی هست که با vpn فعال, یک مرورگر دیگه و دانلودمنیجرم از vpn استفاده نکنند؟
    به طور ساده تر بگم کل سیستم با vpn وصل باشه و ترافیک از ------ رد بشه ولی دو برنامه microsoft edge و idm از اینترنت معمولی استفاده کنند
    به این هم بستگی داره که
    شما برای چه کاری از --- یا همون هیتلر شکن استفاده میکنید .
    مثلا بعضی سایت ها با یه تغییر Dns ساده باز میشن .
    ولی سایت های دیگه حتما ---- میخوان

پروفشنال sia0368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض

به این هم بستگی داره که
    شما برای چه کاری از --- یا همون هیتلر شکن استفاده میکنید .
    مثلا بعضی سایت ها با یه تغییر Dns ساده باز میشن .
    ولی سایت های دیگه حتما ---- میخوان
    مشکل فقط سایتهای هیتلرشده از داخل نیست برای بعضی سایتها که ip ایران رو بستن هم مجبورم استفاده کنم
    google ads
    facebook ads
    siteground
    cloudflare
    و ...

10. این کاربر از sia0368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه shahab1985's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

دوستان کسی در کانفیگ حرفه ای روتر میکروتیک تخصص داره اعلام کنه

هزینش هم پرداخت میکنم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

سلام بر اساتید بزرگوار
    من با یه مشکل عجیب در هنگام دانلود مواجه شدم زمانی که دارم فایلی رو دانلود میکنم با سرعت 1.500 در حال دانلود فایل هستش موقعی که اینترنت دانلود مننجر رو پایین میبرم و دوبازه بالا میارم سرعت تا حدود2 مگ هم افزایش پیدا میکنه لازم به ذکر هستش که این افزایش سرعت فقط هنگام استفاده از یک برنامه هستش که روی سیستم نصب هستش و موقع ای که این برنامه باز هست این جور میشه با هیچ برنامه دیگری این اتفاق صورت نمیگیره کنجکاو شدم بدونم علتش چیه

آخر فروم باز iman_s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    کرجي يال

پيش فرض

برای دورکاری با vpn به شرکت وصل میشم.در این حالت فقط به وبسایت شرکت و شبکه داخلی وصل میشم و اینترنت ندارم
    با تغییر dns یا روش دیگه ای میشه کاری کرد که به اینترنت هم دسترسی داشته باشم؟

آخر فروم باز mjzaret's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Http://UserPass.TK

پيش فرض

برای دورکاری با vpn به شرکت وصل میشم.در این حالت فقط به وبسایت شرکت و شبکه داخلی وصل میشم و اینترنت ندارم
    با تغییر dns یا روش دیگه ای میشه کاری کرد که به اینترنت هم دسترسی داشته باشم؟
    بستگی به تنظیمات شبکه VPN سرور شما داره.
    شاید آره و شاید هم نه!

شاد باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •