تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام سیستم عامل را برای سرور میپسندید؟

راي دهنده
9. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Windows

9 100.00%
  • Linux

0 0%
  • Unix

0 0%
  • Os2

0 0%
  • Other

0 0%
صفحه 8 از 337 اولاول ... 4567891011121858108 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 3369

نام تاپيک: بحث های تخصصی و عمومی شبكه

پروفشنال mkoleiny's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

ممنون night mare جان. 1- موقع نصب پرینتر روی سرور. پرینتر به صورت default شیر شده هست. ولی اگه مشکلی برای پرینت گرفتن از روی کلاینت پیش اومد تو troble shooting یکی از مواردی که هست اینه که ببینیم پرینتر از share خارج نشده باشه.
    2- metric رو باید از propertise که از روی پرینتر میگیریم نعیین کنیم و پنجره print status برای مشاهده پرینت هایی که انجام میشه و همچنین pause کردن stop کردن و cancel کردن داکیومنت ها کاربرد داره.

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

راستی اگر در مورد تنظیمات propertise هم میخواین بدونید بگید تا بزارم.

آخر فروم باز nightmare's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام mkoleiny جان و ممنونم از تذکراتت.
    اگه کلی بگی که چه کار هایی میشه انجام داد از توی Propertise و در کل چه قابلیت هایی داره کافی هست. چون دیگه با تیک و تب ها اونقدر آشنا هستم که خودم ور برم بفهمم.
    بازم ممنون.

تا بعد......

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

آقا من شرمندم. اومدم نوشتم ولی چون خیلی طول کشید log out شدم. الان دارم دوباره مینویسم.

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

در تب اول یعنی general اطلاعات کلی از printer رو میبینیم مثل نام printer , سرعت چاپ و ... در قسمت پایین به نام printing preferences میتونید تنظیمات مربوط به کاغذ رو اعمال کنید از جمله عمودی یا افقی بودن و ... در تب sharing اطلاعات شیرینگ هست که میتونید شیر بودن یا نبودن اون پرینتر و همچنین نام شیر شده پرینتر رو انتخاب کنید. در قسمت پایین این تب قسمتی به نام additional driver وجود دارد که میتونید درایور های ورزن های دیگه پرینتر رو برای استفاده کلاینت ها نصب کنید. مثلا اگر کلاینت 98 و یا nt دارید باید درایور مربوطشن توی اون قسمت تیک خورده باشه تا کلاینت ها بتونند از پرینتر شیر شده شما استفاده کنند.
    در تب ports تنظیمات مربوط به پرت اتصال دهنده پرینتربه کامپیوتر هست که میتوانید پرت جدیدی add یا remove کنید. در قسمت پایین این تب گزینه ای به نام enable printer pooling هست که برای تقسیم ترافیک پرینت ها روی چند پرینتر به کار میره.
    در تب advanced تنظیمات مربوط به ساعاتی که پرینتر شما فعال باشه رو میتونید انتخاب کنید. در قسمت priority نیز اولویت پرینتر رو نسبت به پرینتر های دیگه انتخاب میکنید (در صورت وجود). قسمت های پایین این تب رو بعدا مفصل توضیح میدم.
    در تب security تنظیمات مربوط به امنیت و مقدار دسترسی user ها به پرینتر هست. در قسمت advanced و بعد در تب auditing میتونید نوع دسترسی رو به صورت ریز مشخص کنید. دسترسی هایی مانند print,managing printو ... که اگه خواستید بگید در موردشون توضیح کامل بدم.
    و در تب device setting نیز تنظیمات مربوط به نوع کاغذ,اندازه کاغذ,نوع کشنده و... قابل تنظیم میباشد.
    امیدوارم مفید بوده باشه. باز اگر سوالی هست بگید در خدمتم.

6. این کاربر از mkoleiny بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

mkoleiny جان فوق العاده از کمکت ممنونم . باعث شد خیلی بتونم مطالب گذشته مربوط به پرینتر ها رو بفهمم.
    خوب راستی تونستی روی Script ها بررسی کنی؟ من که هر چی فکر و مشورت کردم به جایی نرسیدم. شاید از طریق اسکریپت ها بشه.
    راستی یه سئوال که از بحث پرینتر ها خارج هست.
    برای نصب ویندوزه کپسول شده توسط Sysprep که اون رو با نورتون گست ازش ایمیج گرفتیم ، آیا باید Disk To Disk اون فایل ایمیج رو بر گردوند یا Partition To Image ؟ چون ما از طریق Partition To Image هر کاری کردیم نشد و موقع بوت این پیغام رو می داد :
    Invalid Partition Table

اما وقتی Disk To Disk ایمیج رو کپی کردیم با گست مشکل حل شد.
    (تو یه WorkGroup)

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه داری در اختیارمون قرار بدی.

تا بعد....

پروفشنال sentimental's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط nightmare
    سئوالی که موند اینه که اگه تعداد کلاینت ها زیاد باشه ما نمی تونیم از پشت تک تک اونا به سرور وصل بشیم و درایور رو نصب کنیم (یعنی این کار وقت گیر هست)
    چند تا راه حل ارائه شد اما زیاد عملی نیست و نشد.
    مثل ساختن Batch File و قرار دادن اون در استارت آپ کلاینت ها .
    یا اینکه درایور اون پرینتر رو به صورت پکیج MSI در بیایم و روی Application Server به کلاینت ها اون رو Force کنیم تا نصب کنن. اینم به خاطر وجود فایل های DLL که Application server نمی شناخت نشد.
    یا توی سورس ویندوز اون رو قرار بدیم تا اتومات نصب بشه اما مسئله ی آی پی سرور اینجا جا می مونه که نمی شه کاریش کرد.
    فقط موند Script کع از طریق اون این کار رو انجام بدیم و باید بررسی بشه.
    شاید راه های دیگه یی هم باشه. امیدوارم بتونیم راه خوبی پیدا کنیم.

تا بعد...
    اگه شما از كلاينت هايي مثل ويندوزهاي 2000,2003,Nt4,95 استفاده مي كنيد وقتي كلاينت به سرور متصل شد به صورت اتوماتيك درايور را دانلود مي كند.ولي براي كلاينت هاي غير ويندوزي بايد درايورهارا به صورت دستي نصب كنيد و همين طور سرويسي كه براي آن كلاينت ها لازم است.

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

nightmare جان چشم. به صورت کامل تایپ میکنم میزارم.
    sentimental جان همون طور که گفتم اگه از کلاینت هایی که موسوم به pre windows 2000 استفاده کنی باید در قسمت درایور تیک درایور مربوطه خورده باشه.
    راستی nightmare جان تبریک عرض میکنم برای همکار انجمن شدن. اینشاللا به مراتب خیلی بالا تر برسی.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض کنترل پهنای باند در شبکه بدون نیاز به هیچ نرم افزاری

سلام به همه ی دوستان عزیز.
    چند روز پیش این موضوع رو فهمیدم و گفتم در اختیار شما عزیزان هم قرار بدم .
    همون طور که می دونید در ویندوز XP پروتکلی هست به نام QoS Packet Scheduler .
    این پروتکل در Policy های سیستم تنظیماتی رو داره که با استفاده از اونها میشه مقدار پهنای باند هر User رو در شبکه بر حسب % تعیین کرد.

برای اینکار شما باید در کامپیوتر یوزر وارد Run شده و این عبارت رو تایپ کنید تا وارد Policy های سیستم بشید :
    gpedit.msc

بعد از اینکه کادر مورد نظر ظاهر شد ، از منو های سمت چپ وارد Administrative Templates در Computer Configuration بشید.
    + بغل Administrative Templates رو بزنید و وارد قسمت Network شده (+) و سپس QoS Packet Scheduler .
    حالا در قسمت راست گزینه ای به نام Limit Reservable bandwdith رو می بینید.
    روی اون دابل کلیک کنید .
    وقتی کادر مورد نظر ظاهر شد بر روی گزینه ی Enable کلیک کنید تا این Policy فعال بشه. سپس در کادر زیرین می بینید که ویندوز به صورت پیش فرض 20 درصد از پهنای باند رو به اون کامپیوتر اختصاص میده . شما می تونید این مقدار رو به دلخواه بدید . (کل سرعت شما 100 درصد هست)

بعد از این باید یک بار ریستارت کنید تا تغییرات اعمال بشه. اما اگه نمی خواین زیستارت کنید در run این دستور رو بزنید و تمام.
    gpupdate

تا بعد....

11. این کاربر از nightmare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه Wisdom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    テヘラン

پيش فرض

يك تاپيك زده بودم ولي نتيجه نداشت
    شايد اينجا مشكلم حل شد

دوستان سلام

من یک شبکه Wireless ( بی سیم ) دارم که وقتی User ها میخوان به Server متصل بشن این Error رو میده

IP که استفاده میکنیم 192.168 هستش و شبکه در عین حال که وصل هستش و کانکت هست ولی عملاً وصل نیست و فایلی رد و بدل نمیشه
    IP ها رو عوض کردم درست نشد
    برنامه های اضافی که باعث میشد Port ها مشغول بشن رو از روی Server حذف کردم باز هم نشد
    وقتی داخل cmd IP و Port ها رو چک میکنم State رو Time Out میده
    من چی کار کنم تا دسترسی User ها به Server و بلعکس دوباره برقرار بشه و شبکه راه بیفته
    مرسی و ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •