تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام سیستم عامل را برای سرور میپسندید؟

راي دهنده
9. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Windows

9 100.00%
  • Linux

0 0%
  • Unix

0 0%
  • Os2

0 0%
  • Other

0 0%
صفحه 5 از 337 اولاول 1234567891555105 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 3369

نام تاپيک: بحث های تخصصی و عمومی شبكه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط nightmare
    bm19140 جان سلام . می تونم بپرسم چندتا Client توی شبکت داری؟
    راستی از اینترنت توی شبکت چه استفاده یی می خوای بکنی ؟ آیا مثلا می خوای کلاینت ها فقط به سایت های خاصی دسترسی داشه باشن یا ...... ؟ لطفا دلیلش رو بگو.
    و این که ورژن لینوکسی که استفاده می کنی برای سرور چیه؟ و اینکه آیا لینوکس رو به صورت Grafical نصب کردی یا به صورت Command Line ؟
    nightmare جان سلام . چون بعضی از کاربران من بطرز وحشتناکی دانلود میکنند چه با نرم افزارهای دانلود منیجر یا p2p و باعث کندی باز شدن صفحات برای دیگر کاربران دیگر ویا حتی قطع شدن اینترنت میشوند می خواهم پهنای باند مصرفی هر کاربر را کنترل کنم تاهر وقت خواستم محدود یا قطع کنم و یا از همان ابتدا تعدادی کامپیوتر را مشخص کنم که نتوانند دانلود کنند . تعداد کاربرانم 12 تا است و روی سرورم از فایر وال [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ; استفاده میکنم که اینترنت را روی یکی از کارتهای شبکه اش(192.168.0.1) به اشتراک گذاشته ام. (کارت شبکه دیگر ip ولید دارد و به روتر وصل است)-اگر حتی لازم باشد هر توزیعی از لینوکس را که شما پیشهاد کنید میتوانم نصب کنم فقط امکان کنترل پهنای باند مصرفی کاربران را بمن بدهد
    از توجه شما متشکرم
    Last edited by bm19140; 17-06-2006 at 13:29.

آخر فروم باز nightmare's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    اول باید بگم که اگه شما مدیر شبکه هستین چرا کاربران باید یوزر هایی در حد ادمین داشته باشن که بتونن برنامه نصب کنن بدون اجاز ی شما؟؟ شما باید در درجه اول برای همه ی کاربران یه یوزر معمولی درست کنید که اختیاراتش زیاد نباشه تا بخواد هر کاری انجام بده .

من چند جا دیدم که از طریق فایروال لینوکس میشه خیلی قوی پهنای باند رو کنترل کرد اما من زیاد توی لینوکس تخصص ندارم ، ولی فکر می کنم mkoleiny عزیز در این مورد بتونن کمکت کنن. (چند جا شنیدم قوی ترین برنامه برای این کار همین فایروال لینوکس هست)

اگر بخوای سرورت رو ویندوز کنی ، از طریق سرویس ISA می تونی این کار رو انجام بدی و کاملا کلاینت ها رو کنترل کنی . اگه بتونم توضیحات کامل مربوط به کنترل پهنای باند توسط ISA رو برات قرار می دم.

اما یه راه حل به ذهنم رسید با توجه به این که میگی کلاینت هات 12 تا هستند.
    شما اول از همه برای همه ی کلاینت هات یه یوزر کاملا معمولی بساز تا دیگه نتونن برنامه یی رو نصب کنن مگر به اجازه ی شما و برنامه هایی رو که نصب کردن برای دانلود شما پاک کن. الان فکر می کنم همه ی اونا با قدرت ادمین وارد میشن و خیلی آزاد هستن.
    بعدش برو توی تنظیمات Security توی Internet Option در تک تک کلاینت ها و در دو قسمت Internet و Local Internet ،
    Custom Level رو بزن و همه ی گزینه ها رو Disable کن تا دسترسی کلاینت هات به همه ی سایت ها مختل بشه.
    بعد برو تو قسمت Trusted Sites سایت هایی رو که می خوای کلاینت ها فقط به اون سایت ها دسترسی داشته باشن رو Add کن .
    با این کار اونا فقط به سایت هایی که شما Add کردین دسترسی کامل دارن.

یسری نرم افزار های Third Party هم برای کنترل پهنای باند هست که میگن خوب عمل می کنه . اگر خواستی از سرور ویندوز استفاده کنی و در مورد تنظیمات اون زیاد وقت نداشتی فکر می کنم این نرم افزار ها هم خوب باشن. اگه خواستی چند تایی بهت معرفی می کنم.
    تا بعد...
    Last edited by nightmare; 19-06-2006 at 11:29.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط nightmare
    سلام دوست عزیز.
    اول باید بگم که اگه شما مدیر شبکه هستین چرا کاربران باید یوزر هایی در حد ادمین داشته باشن که بتونن برنامه نصب کنن بدون اجاز ی شما؟؟ شما باید در درجه اول برای همه ی کاربران یه یوزر معمولی درست کنید که اختیاراتش زیاد نباشه تا بخواد هر کاری انجام بده .

من چند جا دیدم که از طریق فایروال لینوکس میشه خیلی قوی پهنای باند رو کنترل کرد اما من زیاد توی لینوکس تخصص ندارم ، ولی فکر می کنم mkoleiny عزیز در این مورد بتونن کمکت کنن. (چند جا شنیدم قوی ترین برنامه برای این کار همین فایروال لینوکس هست)

اگر بخوای سرورت رو ویندوز کنی ، از طریق سرویس ISA می تونی این کار رو انجام بدی و کاملا کلاینت ها رو کنترل کنی . اگه بتونم توضیحات کامل مربوط به کنترل پهنای باند توسط ISA رو برات قرار می دم.

اما یه راه حل به ذهنم رسید با توجه به این که میگی کلاینت هات 12 تا هستند.
    شما اول از همه برای همه ی کلاینت هات یه یوزر کاملا معمولی بساز تا دیگه نتونن برنامه یی رو نصب کنن مگر به اجازه ی شما و برنامه هایی رو که نصب کردن برای دانلود شما پاک کن. الان فکر می کنم همه ی اونا با قدرت ادمین وارد میشن و خیلی آزاد هستن.
    بعدش برو توی تنظیمات Security توی Internet Option در تک تک کلاینت ها و در دو قسمت Internet و Local Internet ،
    Custom Level رو بزن و همه ی گزینه ها رو Disable کن تا دسترسی کلاینت هات به همه ی سایت ها مختل بشه.
    بعد برو تو قسمت Trusted Sites سایت هایی رو که می خوای کلاینت ها فقط به اون سایت ها دسترسی داشته باشن رو Add کن .
    با این کار اونا فقط به سایت هایی که شما Add کردین دسترسی کامل دارن.

یسری نرم افزار های Third Party هم برای کنترل پهنای باند هست که میگن خوب عمل می کنه . اگر خواستی از سرور ویندوز استفاده کنی و در مورد تنظیمات اون زیاد وقت نداشتی فکر می کنم این نرم افزار ها هم خوب باشن. اگه خواستی چند تایی بهت معرفی می کنم.
    تا بعد...
    nightmare عزیز سلام
    از راهنماییت ممنون ولی مشکل اصلی من با کسانی است که با لب تاب شخصی شون این کار رو می کنند و از اون جاییکه به لحاظ کاری نمیشه جلوشون رو گرفت برا من مشکل ساز شدن. هرچند که امروز اتفاقی یک add-on بسیار زیبا برای فایر والم پیدا کردم که هم میتونه کاربر تعریف کنه-سطح دسترسی بهشون بده- دسترسی هر نرم افزاری رو که بخام به اینترنت محدود کنه- پهنای باند کاربرا رو محدود کنه(چیزی که دنبالش بودم) و... که من عکسشو در پایین گذاشتم شاید به کار کسی بیاد چون من توی انجمنها دیدم خیلیها مشکل منودارن.اگه کسی خواست بگه اطلاعات بیشتری بذارم.ولی nightmare جان اگه تونستی نرم افزارهای کنترل پهنای باند در ویندوز رو معرفی کن تا هم من یاد بگیرم و هم مرجعی باشه برا کسانی که دنبالشون هستند . mkoleiny عزیز شما هم اگه فایر وال لینوکس (هر توزیعی رو که تونستی ) تنظیماتش رو توضیح بدی ممنون میشم. باز هم سپاسگزار از اینکه منو راهنمایی کردید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

bm19140 خوشحالم که مشکلت حل شد. ممنون میشم در مورد اون Add-on یکم بیشتر توضیح بدی و اگه میشه دانلودش کرد لینکش رو همین جا قرار بدی. عکسش رو دیدم فوق العاده بود.

در مورد نرم افزار های Third Party برای این کار یه سری به این لینک ها بزن :

تو این لینک ها چند تا نرم افزار برای این کار معرفی شده که می تونید دانلود کنید و روی سرور ویندوز نصب کنید.
    تا بعد....

پروفشنال mkoleiny's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

ممنونم از هر دوتون . چشم تنظیمات فایروال لینوکس هم به زودی هتما میزارم. راستی nightmare جان هر چقدر باهات تماس گرفتم جواب ندادی چرا؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

با سلام
    nightmare [جان این add-on روی فایر وال smoothwall و ipcop نصب میشه . البته در مورد این دو فایر وال اینو بگم که شما میتونید سرور لینوکس یا ویندوزتون رو بردارید و یکی از این دو فایر وال رو نصب کنید و اینترنت رو به راحتی به اشتراک بزارید .به نظر من استفاده از این فایر والها مزیتهای زیادی داره علاوه بر پایداری خوب شما نیازی نیست که برای سرور یک کامپیوتر p4 بزارید من روی یک p3 نصب کردم و سه ساله که راحت کارمیکنه.کش سرور جالبی هم داره که بسته به تنظیمات میتونه در مواقع بیکاری سیستم آدرسها رو بروز کنه و... . نرم افزار جانبی هم برای این سرور ها زیاد پیدا میشه که دو تا رو من اینجا قرار میدم یکی همون advanced firewall و urlfilter که اولی امکانات کنرل پهنای باند - معرفی کاربر سرور -محدود کردن دسترسی نرم افزارهای خاص به اینترنت - و.. رو داره و دومی امکانات فیلتر کردن سایت های خاص بر اساس محتوا یا لیست سیاه رو داره و میتونه وقتی یک آدرس رو فیلتر کرد کاربر رو به یک آدرس مشخص شده ببره یا بهش یک عکس نشون بده!
    اینم یادم رفت بگم که فایر والها از هسته لینوکس استفاده میکنند و رایگان هستند یکی دیگه از امکاناتشون نمایش گرافیکی و نموداری پهنای باند در روز ماه و سال است .
    اینم آدرسها

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

bm19140 واقعا ممنون از راهنماییت و این که این فایروال ها و Add-on اون هار معرفی کردی...
    مطمئنا یه روزی می تونه به کار هر مدیر شبکه ای بیاد. بازم ازت ممنونم . خوشحال میشیم توی این تاپیک فعالیت داشته باشیم.

mkoleiny عزیز من واقعا معذرت می خوام که نتونستم جواب بدم. یکی از دوستانم زنگ زد ، کار مهمی بود دیگه نتونستم بمونم . اتفاقا به یه نفر گفتم که شما زنگ زدین بهتون بگه اما اونم یادش رفت . به هر حال من از شما معذرت می خوام. امیدوارم به زودی بتونیم با هم تماس داشته باشیم.
    در مورد فایروال لینوکس هم ممنون میشیم ازت . امیدوارم بتونیم جبران کنیم.
    راستی به زودی اتفاقاتی قرار هست بیفته که به اعضای این تاپیک می گم.
    تا بعد....

پروفشنال mkoleiny's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

ممنون ازت bm19140. راستي فقط يه چيزي بگم كه من فقط حالت command line اينوكس رو كار كردم. يعني براي اينكه بخواهيم مثلا firewall راه اندازي كنيم بايد فايل كانفيگ اون رو كانفيگ كنيم.
    در لينوكس mrtg گراف پهناي باند ماست. كه تنظيماتشم به زودي حتما براتون ميزارم.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام من می خواستم درباره ی اینترنت با سرعت بالا اطلاعات جامعی درباره قیمت ها و طرز اتصال به آن داشته باشم می تونید کمکم کنید؟؟ مرسی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض سلام

يه سلام .يه خسته نباشيد.
    باور كنيد اگه nightmare عزیز به من خبر نداده بود من به هیچ وجه از وجود این تاپیک مطلع نمیشدم. چون من فقط ميومدم در قسمت مقالات يه مقله قرار ميدادم وميرفتم.
    بحث های تخصصی جالبی بود. اما اگر بخوایم افراد بیشتری شرکت کنند باید یه تاپیک مبتدی هم بزنیم . البته من در قسمت مقالات در مورد شبکه مطالب زیادی گذاشتم .
    اما یه سری مطالب ابتدایی رو سعی میکنم برای یقیه در یه تاپیک جدا قرار بدم .تااز دیدنش لذت ببرن بعد که فهمیدن چی به چی راهنمایی شون میکنیم این تاپیک.
    موافق ها دستا بالا.
    یادم رفت بگم من از اواسط تیر به بعد همه جوره در خدمتم.
    Last edited by zaraoustra; 22-06-2006 at 08:01.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •