تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام سیستم عامل را برای سرور میپسندید؟

راي دهنده
9. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Windows

9 100.00%
  • Linux

0 0%
  • Unix

0 0%
  • Os2

0 0%
  • Other

0 0%
صفحه 234 از 337 اولاول ... 134184224230231232233234235236237238244284334 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,331 به 2,340 از 3369

نام تاپيک: بحث های تخصصی و عمومی شبكه

آخر فروم باز Amir Varasteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با وایرلس نمیتونی مودم رو کانفیگ کنی فقط باید با کابل به مودم وصل بشی
    ضمن تأیید بقیه ی حرفهای احسان،در این مورد باید بگم که از طریق وایرلس میشه مودم رو کانفیگ کرد.

2. 2 کاربر از Amir Varasteh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

شما اگه بخوای با LAN به اینترنت وصل بشی که نباید خودت دستی IP بدی !
    منظورت رو روشن و دقیق بگو : یه جایی دوتا شبکه داره : 1-شبکه وایرلس 2-شبکه LAN
    شما به وایرلس وصلی (شبکه وایرلس + اینترنت) حالا میخوای از طریق LAN به شبکه ات وصل بشی یا به اینترنت. اگه اینترنت که باید IP رو بذاری رو اتومات ، اگه هم اینترنت بخوای و هم به شبکه محلی بخوای وصل بشی باید IP رو بذاری رو اتومات و اون IP موردنظر تو شبکه محلی رو از به صورت Alternate configuration تعریف کنی ...
    حالا منظورت همینه یا مشکل چیزه دیگه است؟
    من اصلا قرار نیست با وایرلس به اینترنت وصل بشم !
    با وایرلس مشکلی ندارم و خیلی راحت میتونم از اینترنت استفاده کنم اما وایرلس رو غیرفعال کردم !

ببینید ...
    یه شبکه داخلی داریم با یه سرور ، یه سویچ ، یه راک ، یه مودم و یه روتر که اون هم از طریق یه خط تلفن به یه شبکه بزرگتر وصله !
    از این طریق هم میتونیم از شبکه داخلی استفاده کنیم ، هم به سرور وصل شیم ، هم اینکه از طریق یکی از سرورهای اون شبکه بزرگتر به اینترنت وصل بشیم که به خاطر فاصله ای که داره سرعتش اینترنت خیلی پایینه !
    همه سیستم ها هم از روتر IP اتوماتیک میگیرن !
    هر کدوم از کلاینت ها فقط کافیه با کابل وصل شه به سویچ تا خود به خود کانکشن LAN درست کنه و به شبکه متصل بشه !
    خب تا اینجا مشکلی نداشتیم !

الان ما اومدیم یه مودم TP-Link گرفتیم و یه خط اشتراک ADSL رو روی یه خط تلفن جدا فعال کردیم !
    مودم جدید رو کانفیگ کردم و بدون هیچ مشکلی میتونم از طریق پورت های شبکه ش از اینترنت استفاده کنم !
    اما من میخوام از طریق همین شبکه ای که داریم به تعدادی از سیستمها اینترنت برسونم !
    واسه همین اومدم مودم رو با کابل به سویچ وصل کردم !

الان روی کلاینت ها همون یه دونه کانکشن قبلی هست و کانکشن جدیدی ایجاد نمیشه !
    خب الان اگر تنظیمات کانکشن رو دستکاری نکنم ، به شبکه وصله و از اون اینترنت کم سرعت استفاده می کنه !
    اما وقتی IP رو میذارم در رنج IP مودم جدید و Default Gateway رو هم IP مودم جدید میذارم ، سیستم کلاینت وصل میشه به مودم جدید و از اون طریق اینترنت پرسرعت دارم اما دیگه به شبکه قبلی دسترسی ندارم !

چیزی که من میخوام راهیه که بتونم بر روی کلاینت همزمان هم از شبکه استفاده کنم ، هم اینترنت پرسرعت !
    یا اینکه حداقل دو تا کانکشن داشته باشم تا هر کدوم رو جداگانه تنظیم کنم و هر زمان خواستم از هر کدوم استفاده کنم کانکشن مربوطه رو Enable کنم !

فکر کنم همه چی رو توضیح دادم !

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

ضمن تأیید بقیه ی حرفهای احسان،در این مورد باید بگم که از طریق وایرلس میشه مودم رو کانفیگ کرد.
    با جناب وارسته موافقم !

تا حالا با وایرلس چندتا مودم رو کانفیگ کردم بدون هیچ مشکلی !

اما فکر کنم جایی خوندم که یه سری از مودم ها رو با وایرلس نمیشه کانفیگ کرد !

5. 2 کاربر از Netw0rks بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

خب همینطوری که میبینی نوشته Access is denied یعنی دسترسی نداری.

باید با اکانت ادمین وارد شی.
    اتفاقا يوزم ادمينه..اگه يبار سيستم رو ري استارت كنم اونوقت ميتونم سرويس رو هر كاري كه ميخوام باهاش بكنم اما بعد يه مدت دوباره سرويس غير قابل دسترس ميشه

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اتفاقا يوزم ادمينه..اگه يبار سيستم رو ري استارت كنم اونوقت ميتونم سرويس رو هر كاري كه ميخوام باهاش بكنم اما بعد يه مدت دوباره سرويس غير قابل دسترس ميشه
    عجیبه ... حالا چیز کن. توی Start سرچ کن Services.msc و روش کلیک راست کن و Run as administrator رو بزن و تست کن ببین اوکی میشه؟

راه دوم اینه که از Safe mode بری و سرویس رو روی Automatic بزاری.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

عجیبه ... حالا چیز کن. توی Start سرچ کن Services.msc و روش کلیک راست کن و Run as administrator رو بزن و تست کن ببین اوکی میشه؟

راه دوم اینه که از Safe mode بری و سرویس رو روی Automatic بزاری.

ممنون از شما

البته startup type روي اتوماتيك هست ولي قادر يه استارت كردنش نيستم

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از شما

البته startup type روي اتوماتيك هست ولي قادر يه استارت كردنش نيستم
    حالا Safe mode رو تست کن. من مغزم دیگه کار نمیکنه.

داره خودمونی میشه learnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دوستان ببخشید
    من گشتم پیدا نکردم . اگه تکراری هست لطف کنید نگید بگرد . یا لینک بدید یا دوباره یه توضیح کمی بدید

زیاد شبکه کار نکردم برای همین وارد نیستم !

4 تا کامپیوتر + یک لپتاپ داریم که همشون ویندوز سون هستند
    یک اکسس پوینت dlink که کابل اینترنت مودم بهش وصل شده ! و با پورت لن به یکی از کامپیوتر ها !
    بقیه کامپیوترها کارت شبکه بیسیم دارند
    تنظیمات وایرلس اکسس پوینت درست انجام دادم و همه کامپیوتر ها به اینترنت وصل هستند !

الان میخوام بین اینها یه شبکه ایجاد کنم که بشه فایل و پرینتر را اشتراک گذاشت ! بدون قعطی

از Home Group ویندوز سون استفاده کردم . خوب میشه اشتراک گذاشت اما یه بار کار میکنه 10 بار اجازه دسترسی داخل شبکه را نمیده ! و پیام خطای

Windows cannot access \\SAM-PC

Check the spelling of the name. Otherwise , there might be a problem with your network. To try identify and resolve network problems, click Diagnose.

وقتی دکمه Diagnose را میزنم باز درست نمشه.
    حتی home Group را troubleshooter میکنم درست نمیشه !

من میخوام یه جور شبکه باشه که یه درایو در یکی از کامپیوتر ها به اشتراک بازم و بقیه بتونن از مطالب داخلش استفاده کنند

دسترسی وایرلس برای همه 100% هست به جز یک کامپیوتر که 75 تا هست !

ممنون میشم یک نفر بتونه کمککنه !

داره خودمونی میشه alimisaghian's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    همه جای ایران سرای من است

پيش فرض

دوستان ببخشید
    من گشتم پیدا نکردم . اگه تکراری هست لطف کنید نگید بگرد . یا لینک بدید یا دوباره یه توضیح کمی بدید

زیاد شبکه کار نکردم برای همین وارد نیستم !

4 تا کامپیوتر + یک لپتاپ داریم که همشون ویندوز سون هستند
    یک اکسس پوینت dlink که کابل اینترنت مودم بهش وصل شده ! و با پورت لن به یکی از کامپیوتر ها !
    بقیه کامپیوترها کارت شبکه بیسیم دارند
    تنظیمات وایرلس اکسس پوینت درست انجام دادم و همه کامپیوتر ها به اینترنت وصل هستند !

الان میخوام بین اینها یه شبکه ایجاد کنم که بشه فایل و پرینتر را اشتراک گذاشت ! بدون قعطی

از Home Group ویندوز سون استفاده کردم . خوب میشه اشتراک گذاشت اما یه بار کار میکنه 10 بار اجازه دسترسی داخل شبکه را نمیده ! و پیام خطای

Windows cannot access \\SAM-PC

Check the spelling of the name. Otherwise , there might be a problem with your network. To try identify and resolve network problems, click Diagnose.

وقتی دکمه Diagnose را میزنم باز درست نمشه.
    حتی home Group را troubleshooter میکنم درست نمیشه !

من میخوام یه جور شبکه باشه که یه درایو در یکی از کامپیوتر ها به اشتراک بازم و بقیه بتونن از مطالب داخلش استفاده کنند

دسترسی وایرلس برای همه 100% هست به جز یک کامپیوتر که 75 تا هست !

ممنون میشم یک نفر بتونه کمککنه !
    دوست عزیز به کامپیوترات IP دستی تو رنج *.192.168.1 بده . اینطوری راحت پرینترت رو میتونی تحت شبکه نصب و استفاده کنی.
    یکسری تنظیمات کوچولو هم باید تو قسمت sharing تو ویندوز سون انجام بدی تا دسترسی کامپیوترا به اون درایوی که میخوای راحت و بی دردسر انجام بشه. راستی وقتی ip دستی میدی حتما DNS های مربوط به ISP که ازش اینترنت گرفتی رو هم وارد کن تا اینترنت تو کامپیوترات بیاد. مثلا DNS صبانت ایناست 89.165.40.13 و 4.2.2.4

12. این کاربر از alimisaghian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه learnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

ممنون پاسخ دادید
    خب کامپیوترا خودش اتوماتیک IP میده . مثلا تو تنظیمات روتر وایرلس میرم اسم کامپیوتر و آیپی را 192.168.0.100 و 192.168.0.101 و 192.168.0.102 اینحوری به همراه مک آیدی نشون میده نشون میده !
    خب آیپی را که میزنم ارور اینجوری میشه
    Windows cannot access \\192.168.0.102

مثلا الان من استفاده میکنم 10 دقیقه دیگه دسترسی ندارم . مشکل اینجاست . که یهو دسترسی قطع میشه

پرینتر یه بار وصله اما چند دقیقه بعد قطه میشه !

درایو را اشتراک گذاشتم بعضی وقتا میشه استفاده کرد اما بیشتر وقتها دسترسی نیست

مال من پار آنلاینه مشکلی با اینترنت ندارم
    نه قطع میشه نه سرعتش میاد پایین . تنها مشکل اشتراک هست
    Last edited by learnt; 11-08-2011 at 09:51.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •