تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام سیستم عامل را برای سرور میپسندید؟

راي دهنده
9. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Windows

9 100.00%
  • Linux

0 0%
  • Unix

0 0%
  • Os2

0 0%
  • Other

0 0%
صفحه 153 از 337 اولاول ... 53103143149150151152153154155156157163203253 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,521 به 1,530 از 3369

نام تاپيک: بحث های تخصصی و عمومی شبكه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

دوست گرامی همونطوری که دوستمون چند بار ازتون پرسیدن لطف کنید در مورد نوع شبکتون یه کوچولو توضیح بدین تا بهتر بشه کمک کرد

به روی چشم سعی می کنم کامل توضیح بدم
    آیا شما با استفاده از سویچ شبکه ایجاد کردین یا این که فقط دو تا کامپیوتر دارین یکی سون و یکی XP که با کابل شبکه کراس به هم متصل هستند؟
    15 تا سیستم که بوسیله سوییچ به هم متصل هستند .

اینطوری که من از عکسهایی که گذاشتین متوجه شدم مودم شما با کابل USB به کامپیوتر سون متصل هست
    بله با کابل usb وصله
    در کل شما باید حتما ip مودمتون رو بدونید از چه رنجی هست یا این که مدل و اسمشو بگین تا من بهتون بگم البته اگه تنظیماتشو دستکاری نکرده باشین که احتمالا نکردین !
    مدلش asus am602 هستش !!
    پس شما به تر تیب کار های زیر رو انجام بدین
    1
    آی پی مودمتون رو پیدا کنید و واسه این که ببینید درسته یا نه یا اون رو پینگ کنید ببینید ریپلای میگیرین یا نه ؟ یا این که اون رو در مرورگرتون وارد کنید و ببینید میتونید به مودمتون وصل بشین یا نه
    من هر جا سرچ می کنم می گه آی پی این مودم 192.168.1.1 هست تو دفترچه اش هم همینو نوشته بود ولی نه پینگش جواب می ده و نه تو مرورگر که وارد می کنم ... پس من مراحل بعدی رو نمی تونم انجام بدم مگر اینکه شما بگین آی پی این مودم چنده بالاخره؟
    خیلی خیلی ممنون و سپاسگزار
    کاش زودتر این اطلاعات رو میدادین
    شما یه کار دیگه هم بکنید توی cmd مربوط به سون بنویسید ip config /all بعد یا عکسش رو بذارید یا اینکه ببینید چه ای پی هایی مودم تون داره
    بعد هم منم با نظر دوستمون موافقم شما باید توی تنظیمات مودم توم به جای bridge گزینه PPPOE رو انتخاب کنید و اون طوری share کنید
    البته این ماله مرحله بعده فعلا باید ای پی مودم رو پیدا کرد

2. این کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه leira's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

دوست گرامی ip دیفالت مودم شما 192.168.1.1 هست حالا چند تا دلیل میتونه باشه که شما نمیتونید به مودمتون وصل بشین اول این که ممکنه شما آی پی مودمتون رو به صورت دستی تغیر داده باشین و دوم این که چون رنج ip سیستمتون با مودمتون توی یک رنج نیستن شما نمیتونید به مودمتون وصل بشین که احتمال دوم قوی تره من پیشنهاد میکنم از ip رنج مودمتون به سیستمتون ip بدبن و دوباره تست کنید 192.168.1.2.......192.168.1.254 به هردوی کانکشن هاتون از این رنج اما متفاوت ip بدین

و پیشنهاد دیگه واسه شبکه شما اینه که شما مودمتون رو به جای این که با usb به سیستمتون متصل کنید و بعد دردسر های شرینگ اینترنت رو داشته باشین مودمتون رو مستقیما با LAN Port به سوییچ وصل کنید و ip گت وی همه ی کلاینتها رو ip مودمتون ست کنید
    راستی گه گاهی مودمها با پورت usb مشکل پیدا میکنن واسه این که خیالتون راحت باشه یک بار مودمتون رو با پورت lan به کارت شبکه سیستمتون متصل منید و حتما از رنج ip مودمتون به سیستم ip بدبن و سعی کنید بهش وصل بشین جوابشو همینجا بنویسید
    سلام
    احتمال دومتون درست بود چون وقتی از رنج آی پی مودم به دو تا کارت شبکه هام آی پی دادم اونوقت خدا رو شکر پینگش جواب داد

و پیشنهاد دیگه واسه شبکه شما اینه که شما مودمتون رو به جای این که با usb به سیستمتون متصل کنید و بعد دردسر های شرینگ اینترنت رو داشته باشین مودمتون رو مستقیما با LAN Port به سوییچ وصل کنید و ip گت وی همه ی کلاینتها رو ip مودمتون ست کنید
    در مورد این قسمت خواهش می کنم بی خیال بشین و یه راه دیگه واسه کلاینتها پیشنهاد بدین چون فعلا اصلا امکاناتش نیست تازه باید از چهارپایه برم بالا نکته دیگه اینکه من با ویندوز xp که می یام بالا هیچ مشکلی تو شبکه ام ندارم و همه سیستمها همدیگه رو می شناسندو به اینترنت وصلند این مشکلات رو فقط با ویندوز 7 سرورم دارم
    من بی صبرانه منتظر شنیدن قسمت sharing هستم
    بازم خیلی خیلی ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه chista's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    احتمال دومتون درست بود چون وقتی از رنج آی پی مودم به دو تا کارت شبکه هام آی پی دادم اونوقت خدا رو شکر پینگش جواب داد

در مورد این قسمت خواهش می کنم بی خیال بشین و یه راه دیگه واسه کلاینتها پیشنهاد بدین چون فعلا اصلا امکاناتش نیست تازه باید از چهارپایه برم بالا نکته دیگه اینکه من با ویندوز xp که می یام بالا هیچ مشکلی تو شبکه ام ندارم و همه سیستمها همدیگه رو می شناسندو به اینترنت وصلند این مشکلات رو فقط با ویندوز 7 سرورم دارم
    من بی صبرانه منتظر شنیدن قسمت sharing هستم
    بازم خیلی خیلی ممنون
    دوست گرامی بسیار خوشحالم که مشکل اولتون حل شد در مورد شر اینترنت من اصلا بهت پیشنهاد نمیکنم که از این روش استفاده کنی چون هر روز مشکل خواهی داشت به عنوان کسی که تمام این روشهای شرینگ رو توی سولوشنهای مختلف داشته و تجربش کرده بهت میگم که بهترین کار و روش همینه که مودمت به صورت استند الون (به تنهایی) کار کنه یعنی مستقیم به سوییچ وصلش کنی خواهی دید که اصلا یادت میره وظیفه ای هم در مورد شرینگ اینترنت داری مزیتش اینه که اولا اگه سرورت خاموش باشه بقیه سیستمهات به نت متصل هستن و این که اگه اتفاقی واسه سیستم عامل سرورت بیوفته به راحتی بقیه میتونن از نت استفاده کنن و مشکلی هم پیش نمیاد دیگه این که پرفورمنس شبکت بالا تر میره و پکتهای اضافه الکی تو شبکت نمیچرخه و وظایف مدیریتیت بسیار کم میشه هر روز دردسر اینو نداری که کلاینتهات نمیتونن از نت استفاده کنن و .... و این که اهزار مورد میتونه روی شرینگ نتت تاثیر بزاره مثلا مشکلات فایروالی مشکلات بافرینگ سرورت و کند شدن و هنگ کردنش مشکلات ویروسی و..... اصلا منطقی نیست که روی این سولوشن از روش کانکشن بیرجینگ استفاده کنی

ببخشید فعلا باید برم ولی اگه با توضیحات من قانع نشدی و دوست داری از روش دوم استفاده کنی توی تاپیکهای انواع روش شرینگ میتونی جوابتو بگیری و اگه دوست داشتی از روشی که من میگم استفاده کنی بگو تا توضیحاتش رو بدم
    کامیاب باشی فعلا

5. این کاربر از chista بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه leira's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

دوست گرامی بسیار خوشحالم که مشکل اولتون حل شد در مورد شر اینترنت من اصلا بهت پیشنهاد نمیکنم که از این روش استفاده کنی چون هر روز مشکل خواهی داشت به عنوان کسی که تمام این روشهای شرینگ رو توی سولوشنهای مختلف داشته و تجربش کرده بهت میگم که بهترین کار و روش همینه که مودمت به صورت استند الون (به تنهایی) کار کنه یعنی مستقیم به سوییچ وصلش کنی خواهی دید که اصلا یادت میره وظیفه ای هم در مورد شرینگ اینترنت داری مزیتش اینه که اولا اگه سرورت خاموش باشه بقیه سیستمهات به نت متصل هستن و این که اگه اتفاقی واسه سیستم عامل سرورت بیوفته به راحتی بقیه میتونن از نت استفاده کنن و مشکلی هم پیش نمیاد دیگه این که پرفورمنس شبکت بالا تر میره و پکتهای اضافه الکی تو شبکت نمیچرخه و وظایف مدیریتیت بسیار کم میشه هر روز دردسر اینو نداری که کلاینتهات نمیتونن از نت استفاده کنن و .... و این که اهزار مورد میتونه روی شرینگ نتت تاثیر بزاره مثلا مشکلات فایروالی مشکلات بافرینگ سرورت و کند شدن و هنگ کردنش مشکلات ویروسی و..... اصلا منطقی نیست که روی این سولوشن از روش کانکشن بیرجینگ استفاده کنی

ببخشید فعلا باید برم ولی اگه با توضیحات من قانع نشدی و دوست داری از روش دوم استفاده کنی توی تاپیکهای انواع روش شرینگ میتونی جوابتو بگیری و اگه دوست داشتی از روشی که من میگم استفاده کنی بگو تا توضیحاتش رو بدم
    کامیاب باشی فعلا
    سلام
    خیلی سپاسگزارم - من که از دانسته های شما واقعا استفاده کردم و فقط می تونم براتون آرزوی موفقیت کنم .
    در مورد پیشنهادتون با توضیحاتی که دادین من حتما اونو عملی می کنم چون تا همین جاش هم همیشه دردسر شرینگ اینترنت داشتم و واقعا خسته کننده و اعصاب خرد کنه . پس ممنون می شم اگه مطلب خاصی در این مورد هست راهنمایی کنید.

7. این کاربر از leira بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه chista's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    خیلی سپاسگزارم - من که از دانسته های شما واقعا استفاده کردم و فقط می تونم براتون آرزوی موفقیت کنم .
    در مورد پیشنهادتون با توضیحاتی که دادین من حتما اونو عملی می کنم چون تا همین جاش هم همیشه دردسر شرینگ اینترنت داشتم و واقعا خسته کننده و اعصاب خرد کنه . پس ممنون می شم اگه مطلب خاصی در این مورد هست راهنمایی کنید.
    لطف دارین شما دوست گرامی واسه اون روشی که من گفتم کافی کارهای زیر رو انجام بدین
    1 من پیشنهاد میکنم که اولا به مودمتون وصل بشین و دنبال قسمت DHCP بگردین و DHCP server رو دیزیبل کنید چون شما یه شبکه کوچک اگه اشتباه نکنم 15 کامپیوتره ورک گروپ دارین و به نظر من منطقی نیست از DHCP server استفاده کنید همون طور که میدونید Dhcp server سرویس توزیع اتوماتیک ip در شبکه هست و اولا 15 تا کلاینت ست کردن ip روی اونها کار سختی نیست و این که گه گاهی سیستمها واسه ارتباط با هم دیگه با اسمهای نت بایوسی (مثل کامپیوتر نیم) مشکل پیدا میکنن و بهتره که ip ها ثابت باشه که مدیر شبکه و کلاینتهایی که کمتر شبکه میدونن به مشکل بر نخورن و این که سرویس dhcp روی مودمها معمولا خالی از اشکال نیست و با ریلیز تایم مشکل پیدا میکنه پس زحمت ست کردن ip روی 15 تا کلاینت رو به خودت بده و dhcp مودمتو دیزیبل کن و خیال خودتو راحت کن
    2 شما مودمتو با یه کابل شبکه معمولی که معمولا روی خود مودم وجود داره (پچ کورد) به سوییچ شبکت وصل کن و روشنش کن
    3 حالا شما باید کلاینتهاتو واسه استفاده از نت تنظیم کنی ببینید همونطور که میدونید ip مودم شما از رنج 192.168.1.1 با سابنت مسک 255.255.255.0 که این آی پی یکی از رنج های کلاس C هست در نتیجه شما میتونید به جز ip مودمتون 253 تا کلاینت دیگه رو از این رنج آی پی بدین که به راحتی با هم ارتباط داشته باشن یعنی از 192.168.1.2 تا 192.168.1.254 پس شما به کلاینتهاتون از همین رنج ip میدین
    4 در قسمت دیفالت گت وی همه کلاینتها آی پی 192.168.1.1 یعنی ip مودمتون رو ست میکنید در واقع شما با این کار به کلاینتها میفهمونید که ip های غیر هم رنج خودشونو که معمولا ip های ریکوئستهای اینترنتی و ip سایتها هستن رو از کجا به بیرون بفرستن که 192.168.1.1 مودمتون هست
    5 ست کردن DNS ببینید کار DNS server این هست که اسم رو از شما میگیره و به شما ip برمیگردونه در نتیجه شما باید ip دی ان اس سرور های مورد نظر رو در قسمت DNS کارت شبکتون ست کنید که من توصیه میکنم حتما اول ip دی ان اسهای محلی رو از سرویس دهنده اینترنتتون دریافت کنید و ست کنید و بعد یکی یا دو تا یا سه تا !!! از ip های DNS شرکت سان رو ست کنید یعنی 4.2.2.2/4.2.2.3/4.2.2.4

بعد از انجام این کارها تمام کلاینتهای شما باید بتونن بدون مشکل به اینترنت دسترسی داشته باشن و خواهید دید که بعد از مدتی یادتون میره که وظیفه ای هم در مورد شر اینترنت داشتین
    موفق باشین

9. 2 کاربر از chista بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amiva's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام دوستان من یه سوال فنی دارم و خوشحال میشم که یکی از دوستان هم به زبان ساده اما فنی جواب بده
    راستش من میخواستم بدونم نحوه send/Receive یاهو مسنجر چه جوریه؟ ایا امنه؟ ایا قابل ذخیره روی سرور ISP هست؟ این سوال رو واسه این میپرسم که میخوام بدونم ایا اطلاعات شخصی مخصوصا web cam قابل دستیابی توسط admin سرور هست؟
    من از یه شبکه محلی wireless داخل محل کارم استفاده میکنم و این رو هم میدونم که سرور و شبکه ای که استفاده میکنن فایل هایی رو که download میکنیم رو به صورت temporary نگه میداره. ایا میتونن به این جور اطلاعات هم دست پیدا کنن؟

تشکر فراوان از فعالان این تاپیک. ببخشید اگه این سوال به اینجا نمیخوره اما شما اینجا به نظر من حرفه ایی ترید. لطفا همینجا جواب بدید. تشکر

پروفشنال Molibden's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان من یه سوال فنی دارم و خوشحال میشم که یکی از دوستان هم به زبان ساده اما فنی جواب بده
    راستش من میخواستم بدونم نحوه send/Receive یاهو مسنجر چه جوریه؟ ایا امنه؟ ایا قابل ذخیره روی سرور ISP هست؟ این سوال رو واسه این میپرسم که میخوام بدونم ایا اطلاعات شخصی مخصوصا web cam قابل دستیابی توسط admin سرور هست؟
    من از یه شبکه محلی wireless داخل محل کارم استفاده میکنم و این رو هم میدونم که سرور و شبکه ای که استفاده میکنن فایل هایی رو که download میکنیم رو به صورت temporary نگه میداره. ایا میتونن به این جور اطلاعات هم دست پیدا کنن؟

تشکر فراوان از فعالان این تاپیک. ببخشید اگه این سوال به اینجا نمیخوره اما شما اینجا به نظر من حرفه ایی ترید. لطفا همینجا جواب بدید. تشکر
    صد در صد هش میشه!
    کرک کردنشم توی نسخه های جدید محاله

12. 2 کاربر از Molibden بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amiva's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

صد در صد هش میشه!
    کرک کردنشم توی نسخه های جدید محاله
    سلام دوست من ممنون که جواب دادید، اما من متوجه نشدم حالا محاله یا صد در صد هک میشه ؟! تشکر

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

سلام دوست من ممنون که جواب دادید، اما من متوجه نشدم حالا محاله یا صد در صد هک میشه ؟! تشکر
    هش دوست عزیز نه هک
    یه چیزی تو مایه های کدگذاری هست
    یعنی تغییر داده میشه
    وب کم محاله

15. 2 کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

با دروود
    أيا استفاده از اىزا براي كش سرور درست است؟براي سرور ويندوزي كدام كش سرور بهتر است؟اساسا أيا نياز به كش سرور سخت افزاري است؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •