تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 46

نام تاپيک: انتخاب بین سمند ef7 و تندر نود ال پی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض انتخاب بین سمند ef7 و تندر نود ال پی

سلام دوستان من تازه با این سایت آشنا شدم من الان یه پراید 87 دارم میخوام بفروشم و حدود 10 ملیون دیگر هم دارم میخوام ماشینا عوض کنم به نظر شما قدرت سمند ef7 بیشتر است یا تندر نود کدام بهتر است؟ ما یه خانواده4 نفری هستیم تقریبا هیکلی که در شهرستان زندگی میکنیم زیاد مسافرت میریم به من کدام را پیشنهاد میکنید البته صفر میخام بخرم لطفا نگید دید سمند تعطیل است چون این وضعیت برای تندر نود هم هست میگن تندر به خاطر اکسل عقب تعادل نداره راست میگن؟ با تشکر قربان همتون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

این جا کسی نیست جواب بده؟

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

تندر90 به علت بلند بودن خودرو کمی تعدلش پایین هست.سمند EF7 هم ظاهر بهتری داره و هم فضای بیشتری برای سرنشینان.درضمن خودرویی زیباتر از تندر 90 هست.برای دید شما هم سمند داری سنسور دنده عقب هست که بینهایت کارامده اما تندر 90 سنسور نداره و دیدش عقب هم خیلی بدتر از سمند هست.
    سمند توی دست انداز ها خیلی نرم تر است و همچنین امکانات بیشتری نصبت به ال90 دارا میباشد.
    اما فراموش نشه که ایمنی ال90 از سمند بالاتر هست اما به طور نامحسوس.
    موفق باشید
    Last edited by Pourya-pc; 11-07-2011 at 20:05.

4. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

سمند ای اف 7بهترین انتخابه پایه گاز سوزه با 103اسب بخار .

6. این کاربر از hamed malekpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

کدام سواری نرم تری داره؟ بیشترین سرعت ال نود ؟

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

تندر90 به علت بلند بودن خودرو کمی تعدلش پایین هست.سمند EF7 هم ظاهر بهتری داره و هم فضای بیشتری برای سرنشینان.درضمن خودرویی زیباتر از تندر 90 هست.برای دید شما هم سمند داری سنسور دنده عقب هست که بینهایت کارامده اما تندر 90 سنسور نداره و دیدش عقب هم خیلی بدتر از سمند هست.
    سمند توی دست انداز ها خیلی نرم تر است و همچنین امکانات بیشتری نصبت به ال90 دارا میباشد.
    اما فراموش نشه که ایمنی ال90 از سمند بالاتر هست اما به طور نامحسوس.
    این مواردی که شما مطرح کردی از نظر عملی صحیح نیست!!
    بلند و کوتاه بودن خودرو دلیلی بر تعادل بهتر یا بدتر نیست.اصولا باید دید که شما تعادل را در چی می بینی!!
    ایراد تندر 90 نه به خاطر بلند یا کوتاه بودن بلکه بدلیل لاستیک های مورد استفاده شده و سایز اونها هست
    در مورد ظاهر هم بیش از حد بحث شده و زیبایی و زشتی یک مقوله درون شخصیتی هست و ممکن هست برای یکی تندر زیبا به نظر برسه و برعکس
    دید عقب هر دو خودرو زیاد جالب نیست اما شما اصلا روی کیفیت سنسور دنده عقب سمند تکیه نکن چون به شخصه امتحانش کردم از فاصله دو متری هشدار میده
    اصولا سمند اتومبیل پر سروصدایی بوده و هست و به اصطلاح خشک هست
    همین عامل باعث طراحی مجدد اکسل عقب شد(تا حدودی) ولی تندر تقریبا میشه گفت با وجود لاستیک های نامناسبش نرمی بسیار بهتری در سواری نسبت به سمند و 206 داره
    قدرت موتور ef7 بیشتر از تندر هست ولی مشکل این خودرو از جانب گیربکسش هست که باعث میشه تندر شتاب حدود 10.5 ثانیه داشته باشه در حالی که شتاب صفر تا 100 سمند حدود 13 ثانیه هست
    کلا انتخاب این دو خودرو بیشتر به خود شما برمی گرده و باید هر دو را از نزدیک ببینی و تست کنی
    از لحاظ ایمنی تندر با کیسه هوای راننده و سرنشین برتری داره و از لحاظ ترمز هم تندر یک برتری کاملا محسوس داره
    از لحاظ نرم کارکردن موتور هم تندر با داشت یک طراحی بینظیر در دسته موتور و کیفیت بالای اون تقریبا میشه گفت که در موقع کارکردن لرزش نامحسوسی داره در حالی که کیفیت افتضاح دسته موتور سمند و لرزش فراوان موتور این خودرو بر کسی پوشیده نیست

موفق باشید

9. 4 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

این مواردی که شما مطرح کردی از نظر عملی صحیح نیست!!
    بلند و کوتاه بودن خودرو دلیلی بر تعادل بهتر یا بدتر نیست.اصولا باید دید که شما تعادل را در چی می بینی!!
    ایراد تندر 90 نه به خاطر بلند یا کوتاه بودن بلکه بدلیل لاستیک های مورد استفاده شده و سایز اونها هست
    در مورد ظاهر هم بیش از حد بحث شده و زیبایی و زشتی یک مقوله درون شخصیتی هست و ممکن هست برای یکی تندر زیبا به نظر برسه و برعکس
    دید عقب هر دو خودرو زیاد جالب نیست اما شما اصلا روی کیفیت سنسور دنده عقب سمند تکیه نکن چون به شخصه امتحانش کردم از فاصله دو متری هشدار میده
    همین عامل باعث طراحی مجدد اکسل عقب شد(تا حدودی) ولی تندر تقریبا میشه گفت با وجود لاستیک های نامناسبش نرمی بسیار بهتری در سواری نسبت به سمند و 206 داره
    قدرت موتور ef7 بیشتر از تندر هست ولی مشکل این خودرو از جانب گیربکسش هست که باعث میشه تندر شتاب حدود 10.5 ثانیه داشته باشه در حالی که شتاب صفر تا 100 سمند حدود 13 ثانیه هست
    کلا انتخاب این دو خودرو بیشتر به خود شما برمی گرده و باید هر دو را از نزدیک ببینی و تست کنی
    از لحاظ ایمنی تندر با کیسه هوای راننده و سرنشین برتری داره و از لحاظ ترمز هم تندر یک برتری کاملا محسوس داره
    از لحاظ نرم کارکردن موتور هم تندر با داشت یک طراحی بینظیر در دسته موتور و کیفیت بالای اون تقریبا میشه گفت که در موقع کارکردن لرزش نامحسوسی داره در حالی که ...

موفق باشید
    دوست عزیز بهتر هست دلایلتون رو بدون تعصب و با بیان واقعیت ابراز کنید،اولا که خودرو هرچه از از سطح زمین بالاتر باشد سطح اتکای خودرو پایین تر میاد و تعادل اتومبیل در پیچ ها و مخصوصا پیچهای تند سخت تر میشود(مثلا خودروی شاسی بلند و خودروی کوپه)
    در مورد ظاهر خودروی لوگان یا همون ال 90 عموم مردم ظاهر این خودرو رو مناسب نمیبینن و علت عمدش هم صندوق عقب مکعبی و چراغهای نامناسب پشت این خودرو هست.خیلی از مردم هم ظاهر سمند رو نمیپسندن اما باید قبول کرد که در مقایسه با خودروی ال90 برتری ظاهریه خارجی و داخلی سمند کاملا فاحش هست.
    خوشبحتانه سنسورهای عقب خودروی سمند بسیار عالی کار میکنن و تقریبا 95 درصد مصرف کنندگان بسیار راضی هستند.شعاع عرضی سنسورها 2 متر و شعاع طولی 1.5 متر هست و من به شما اطمینان میدم اگر کمی حرفه ایی باشید بدون برگرداندن سرتون به سمت شیشه ی عقب میتوانید راحت دنده عقب بگیرید.
    در مورد اون دوستمون هم که میگن سنسور سمند خوب نیست باید بگم احتمالا سنسور دنده عقبی سمندی که شما سوار شدید مشکل داشته است.
    اصولا سمند اتومبیل پر سروصدایی بوده و هست و به اصطلاح خشک هست
    این حرف شما کاملا اشتباه هست،سمند EF7 خودرویی بسیار کم صدا و تقریبا هم رده ی ال 90 هست (از نظر صدای موتور)،شاید موتور xu7 کمی پر سروصدا باشه (که بازهم همون موتور در پژو 405 و پارس صدای بیشتری وارد اتاق میکنه چون سمند عایق بندی بهتری نسبت به پژو داره)
    سمند خودوریی نسبتا خشک هست اما نسبت به ال 90 در درست اندازها بسیار نرمتر عمل میکند و راحتی بیشتری در مسافرت برای شما دارد.
    شتاب و گیرباکس ال90 بسیار عالی هست و صفحه کلاچ نرمتری نسبت به سمند دارد.
    از نظر ایمنی همونطور که گفته شد ال 90 به علت داشتن کیسه ی هوا و ترمزهای کمی بهتر از سمند امتیاز بیشتری میگیرد.
    کیفیت افتضاح دسته موتور سمند و لرزش فراوان موتور این خودرو بر کسی پوشیده نیست
    دوست عزیز صحبت شما کاملا اشتباه هست.موتور EF7 توسط کشور آلمان و شرکت آئودی (با مشارکت ایران خودرو) طراحی شده و نمونه ی موتور خودروی آئودی A4 مدل 2002 هست که قدرت بسیار خوب،و صدا و مصرف خیلی کم از محاسنات این موتور هست،وقتی موتور لرزشی نداشته باشه دسته موتور عملا ربطی به لرزش داشتن یا نداشتن نمیتونه داشته باشه فقط موتور رو سر جاش نگه میدارد،لطفا کمی با اطلاعات اطلاعات دهید.
    باتشکر

11. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MoHaMaD ZaNd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم نظرمو میگم :
    مزایای تندر نسبت به EF7 :
    1 - نرم بودن : اکسل عقب تندر 90 یه جورایی یکپارچه هستن و ضربات رو بیشتر از سمند خنثی میکنه واسه همین ماشین نرم تره

2 - گیربکس فوق العاده هماهنگ با موتور ( گیربکس تندر عالیه )

3 - ایمنی به مراتب بیشتر : تندر 90 از موسسه Euroncap سه ستاره از 5 ستاره رو گرفته . ولی سمند جایی تست نشده . البته بعضیا میگن با دوتا ایربگ دوستاره رو به زور گرفته .

4 - کیفیت بهتر قطعات

5 - ترمزگیری بهتر ( البته محسوس نیست ، همچنین منظورم ازبهتر یعنی متوقف شدن در مسافت کمتر )

6 - شتاب 0 تا 100 به مراتب بهتر

و ...

مزایای EF7 نسبت به تندر :
    1 - موتور به روز تر و جدید تر : این موتور تکنولوژی CVVT یا همون سیستم متغیر زمانبندی باز و بسته شدن سوپاپ ها رو داره . این تکنولوژی اگه درست گفته باشم توی دور موتورهای پایین باعث میشه مصرف سوخت کم بشه و توی دور موتورهای بالا باعث وحشی شدن ماشین میشه . این سیستم در کمری و آزرا و حتی ریو وجود داره . ضمن اینکه این موتور میتونه در حالت بنزین 113 اسب بخار و در حالت گاز 103 اسب بخار نیرو تولید کنه . که میشه گفت خیلی خوبه . ضمن اینکه شتاب 13 ثانیه یه چیز الکیه ! من با XU7 شتابم 13 ثانیه میشه ! EF7 بسیار کمتر از 13 ثانیست ولی بازم به تندر نمیرسه . اگه سمند یه گیربکس مثل تندر داشت تندر که هیچ ، گنده تر از تندر هم نمیتونستن بهش برسن . البته من کلیپ تست از شتاب ریو و EF7 بنزینی و تندر دارم . خواستین واستون آپ میکنم . توی این تست ریو توی دو ثانیه اول از تندر جا میمونه . ولی یهو ریو تندر رو جا میگذاره . از طرفی یه کلیپ دیگه هست که EF7 رو با ریو مقایسه میکنن . توی این مقایسه فکر کنم تا 100 تا پا به پای هم میان . ولی بعد از اون EF7 از ریو فاصله میگیره و از اون جلو میزنه .

2 - هندلینگ و پایداری بسیار بهتر : سیستم تعلیق سمند خشکتره و در نتیجه هندلینگش هم بهتره .

3 - ارزانتر بودن قطعات یدکی

4 - تعمیر آسانتر

5 - سرعت نهایی بیشتر ( البته اینو نمیشه بهش گفت مزیت )

6 - تزئینات داخلی با کیفیت تر ( البته جدیدا نمیدونم چه کار کردن )

و ...

خوب یه توضیحی هم در مورد ترمز ها بدم . ببینید این که میگم تندر 90 موقع ترمز کردن زودتر متوقف میشه به دلیل وزن کمترشه ! همونطور که میدونین طبق رابطه U=0.5mv2 هرچی جرم شما بیشتر باشه انرژی جنبشیتون هم بیشتر میشه . پس طبق این رابطه سمند به دلیل داشتن وزن بیشتر دیر تر متوقف میشه . اما مسئله بعدی در مورد کله کردن هست . کله کردن یعنی اینکه جلوی ماشین به شدت پایین میاد و سرنیشن ها به جلو پرتاب میشن . همچنین این وضعیت توی تصادف های شاخ به شاخ بسیار خطرناکه . همونطور که میدونین سیستم تعلیق و ترمز خانواده پژو جوریه که وقتی شما ترمز شدید میکنین عقب ماشین میخوابه و باعث میشه شما به جلو پرتاب نشین . اما این مسئله توی تندر وجود نداره . شما وقتی ترمز شدید میکنین اگه کمربند نداشته باشین خیلی واستون سخته که خودتون توی صندلی نگه دارین .
    میدونم الان یعضی از دوستان که طرفدار تندر هستن میگن اصلا اینجوری نیست و تندر کله نمیکنه . ولی فقط کافیه یه دور توی سمند یا 405 یا ... بشینن و ترمز شدید کنن و بعدش هم توی تندر بشینن و همون عمل رو مجددا انجام بدن تا تفاوت رو حس کنن .

امیدوارم به دردتون خورده باشه . موفق باشین !
    Last edited by MoHaMaD ZaNd; 12-07-2011 at 16:40.

13. 7 کاربر از MoHaMaD ZaNd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

. کله کردن یعنی اینکه جلوی ماشین به شدت پایین میاد و سرنیشن ها به جلو پرتاب میشن . همچنین این وضعیت توی تصادف های شاخ به شاخ بسیار خطرناکه . همونطور که میدونین سیستم تعلیق و ترمز خانواده پژو جوریه که وقتی شما ترمز شدید میکنین عقب ماشین میخوابه و باعث میشه شما به جلو پرتاب نشین . اما این مسئله توی تندر وجود نداره . شما وقتی ترمز شدید میکنین اگه کمربند نداشته باشین خیلی واستون سخته که خودتون توی صندلی نگه دارین .
    میدونم الان یعضی از دوستان که طرفدار تندر هستن میگن اصلا اینجوری نیست و تندر کله نمیکنه . ولی فقط کافیه یه دور توی سمند یا 405 یا ... بشینن و ترمز شدید کنن و بعدش هم توی تندر بشینن و همون عمل رو مجددا انجام بدن تا تفاوت رو حس کنن .

با این حرف شما موافقم که ترمز ال نود را اگه یک دفعه و ناگهانی بگیری با سر میری تو پنجرو من با تند یکی از دوستان تجربه شا داشتم

15. 2 کاربر از rezacar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام
    من اینقدرها ماشین باز نیستم
    کلا از خانواده سمند سوار شدم و تندر هم داریم
    من با تندر راحت تر بودم از لحاظ رانندگی و جادار هم هست برای چهار نفر
    بر طبق نظرات کارشناسانی که تو روزنامه ومجله و اینترنت خوندم تندر در رنج قیمتی خودش از ماشینای دیگه بهتره (کم مصرف تر و ایمن تر)
    شتابشم که دوستان گفتند از خیلی از ماشینای دیگه بهتره کلا یکی که پررو بازی در می آره پشت آدم هی چراغ می زنه که برو کنار در سربالایی یک عدد نیش ترمز که بزنی بعدش یارو فرسخ ها جا میمونه و حالش گرفته می شه
    کلا من از تندر راضیم از قیافشم بدم نمیار رانندگی باهاشم خوبه تا حالام مشکل خاصی براش پیش نیومده

17. 2 کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •