تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 46

نام تاپيک: انتخاب بین سمند ef7 و تندر نود ال پی

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    آیا ترمز سمند EF7 علاوه بر ABS دارای سیستم EBD هم هست؟ رفتم نمایندگی میگن فقط ABS تنها داره!
    ممنون میشم اگه در این زمینه راهنمایی کنید.
    روی بعضی مدل ها EBD نصب شد و تبلیغ هم شد اما ... الان خبری نیست و فقط ABS داره ، کلا روی ترمز سمند نمیشه حساب کرد مگر اینکه از دیسک های تقویت شده سرامیکی استفاده کنید و چرخ های عقب هم دیسکی شوند نتیجه بهتری خواهید داشت و حدود 400 هزارتومان هم خرج دارد ( ترمزهایی در حد 207 میشه )

2. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

روی بعضی مدل ها EBD نصب شد و تبلیغ هم شد اما ... الان خبری نیست و فقط ABS داره ، کلا روی ترمز سمند نمیشه حساب کرد مگر اینکه از دیسک های تقویت شده سرامیکی استفاده کنید و چرخ های عقب هم دیسکی شوند نتیجه بهتری خواهید داشت و حدود 400 هزارتومان هم خرج دارد ( ترمزهایی در حد 207 میشه )
    ممنون از راهنماییتون، این کار در نمایندگیها انجام میشه؟

4. این کاربر از tnar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون، این کار در نمایندگیها انجام میشه؟

سمند LX EF7 سیستم EBD رو داره و تو نمایندگی به شما اشتباه گفتن
    چون تو سایت خود ایران خودرو زده که ABS+EBD

6. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز urumchi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

من ال 90 دارم، اما خيلي زياد از نظر فني سر در نميارم. اينايي كه ميگم تجربي هستن.

1- تاييد ميشه، ال 90 در ترمز ناگهاني با يه اشاره كله ميكنه، كلا بايد مواظب ترمزش بود

2- من هر 4 تا تاير رو عوض كردم و كومهو انداختم، كيفيت سواري ماشين كاملا فرق كرد. كمربندي اروميه كه در حال بازسازي بود، يه سرعت گير بزرگ (شما بخونيد قبر پدر شهردار!!!) ريخته بودن كه بخاطر كمبود نور و اينكه حواسم به موبايلم بود سرعت گير رو نديدم و با 70 تا رفتم روش، به جان خودم وقتي از روي سرعت گير ماشين اومد پايين تازه فهميدم چه اتفاقي افتاده! نه صدايي شنيدم نه خودم به بالا پرت شدم نه چيز ديگه اي! پشت سرم يه سمند معمولي داشت ميمومد اونم مثل من ناغافل رفت روي سرعت گير و به طرز وحشتناكي جلوش بالا پايين شد و صداهاي عجيب و غريبي ازش در اومد! فكر كنم سپر جلوش محكم خورد كف آسفالت

3- خيلي پيش اومده من با سرعت بالا ناگهاني تغيير مسير دادم و وارد فرعي يا دوربرگردان شدم،اصلا و به هيچوجه تعادل ال 90 بهم نخورده فقط يه كمي به سمتي كه فرمان رو گرفتم مايل شده. فكر كنم بخاطر EBD باشه اينطوري ميشه

4- من زياد مسافرت ميرم تقريبا هر تعطيلي كه پيش مياد. پرايد و روآ و سمند زياد ديدم كه چپ كردن ولي خداييش تاحالا ال 90 نديدم چپ كنه البته اين مورد رو همينجوري گفتم و ميدونم پايه علمي و منطقي نداره
    Last edited by urumchi; 05-09-2011 at 16:33.

8. این کاربر از urumchi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

- من زياد مسافرت ميرم تقريبا هر تعطيلي كه پيش مياد. پرايد و روآ و سمند زياد ديدم كه چپ كردن ولي خداييش تاحالا ال 90 نديدم چپ كنه البته اين مورد رو همينجوري گفتم و ميدونم پايه علمي و منطقي نداره .................................................. .................................................. ...................................یادمه اون اوایلی که تندر اومد هفته نامه دنیای خودرو 4 یا 5 تا از کارشناساشون با تندر چند تا از شهرها رو برای تست این خودرو رفتن که یکی از ایراداتی که به این ماشین گرفتن همین مساله بود که چون جست ماشین بالاست در پیچ و خم ها و سرعت که بالا بره تعادل نداره و باید مواظب باشی که چپ نکنی.

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

آقا يه نفر بياد كلمه تعادل رو واسه من معني كنه!!! جدي ميگم به خدا

قضيه اينه كه ال90 چون كمي ارتفاعش بلنده سرپيچ اگه سرعتت زياد باشه چون راننده احساس ميكنه ماشين داره خم ميشه و الانه كه چپ كنه اگه راننده ناشي باشه و يهو فرمون مخالف بده خيلي راحت چپ ميكنه درست مثل كاميونهاي 10تن كه اگه بار نداشته باشه و يهو ترمز كني يا سر پيچ يهو فرمون مخالف بدي بغلش خيلي راحت ميخوابه زمين!

اما فكر ميكنم اين مورد واسه اكثر ماشينها وجود داره و خاص ال90 نيست كه سرپيچ تند با سرعت بالا اگه فرمون مخالف داده بشه چپ ميكنه
    Last edited by urumchi; 06-09-2011 at 00:50.

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

آقا يه نفر بياد كلمه تعادل رو واسه من معني كنه!!! جدي ميگم به خدا

قضيه اينه كه ال90 چون كمي ارتفاعش بلنده سرپيچ اگه سرعتت زياد باشه چون راننده احساس ميكنه ماشين داره خم ميشه و الانه كه چپ كنه اگه راننده ناشي باشه و يهو فرمون مخالف بده خيلي راحت چپ ميكنه درست مثل كاميونهاي 10تن كه اگه بار نداشته باشه و يهو ترمز كني يا سر پيچ يهو فرمون مخالف بدي بغلش خيلي راحت ميخوابه زمين!

اما فكر ميكنم اين مورد واسه اكثر ماشينها وجود داره و خاص ال90 نيست كه سرپيچ تند با سرعت بالا اگه فرمون مخالف داده بشه چپ ميكنه

من تو جاده کرج-چالوس با تندر 90 رانندگی کردم سر پیچ های به قول خودمون عقبش میره یعنی گیج شد.
    اما با یه تندر 90 دیگه که رینگ و لاستیک عوض کرده بود و ارتفاع رو کم کرده بود رفتیم
    در سفر دوم خیلی بهتر و خوب شد.

12. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

دقيقا همه چي به رينگ و لاستيك مربوط ميشه، 2پست بالاتر هم گفتم من لاستيك كومهو انداختم روش، زمين تا آسمون كيفيت سواري فرق كرد ولي اصلا دست به ارتفاع نزدم، سر پيچ هم يه مقدار بخاطر ارتفاع مشكل داره ال90 ولي اگه دستت عادت كنه هيچ مساله اي نيست، همه چيز به صبر آدم ربط داره اونايي كه ناشي هستن چون صبرش رو ندارن و زود هل ميكنن يا يهو ترمز ميكنن يا فرمون مخالف ميگيرن و كارو خراب ميكنن
    كلا رانندگي با ال90 حواسِ جمع ميخواد و از مهمتر اينكه آدم تا قلق ماشين خوب دستش نيومده نبايد باهاش بره مسافرت مخصوصا در مورد ترمزها
    Last edited by urumchi; 06-09-2011 at 02:04.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    من میخواستم بدون تعصب مطالبی را در مورد خودرو سمند ef7 به عرض دوستان برسانم
    من در حدود 5 ماه است که یک سمند ef7 پایه گاز سوز گرفته ام و واقعا ازموتور این ماشین بسیار راضی میباشم یعنی این ماشین شتاب اولیه خوبی نسبت به تندر ندارد ولی در کارکرد دور 6000 واقعا وحشتناک میباشد و انسان را وسوسه میکند(شما باید با این نوع موتور رانندگی کرده باشید تا منظور من را متوجه بشویید)در ضمن قبلا هم 2نوع ماشین را تجربه کردهام یکی پراید یکی هم تندر90
    ولی سمند ef7 از لحاظ دید راننده ضعیف میباشد .در این مدلی که من گرفته ام سیستم ایربگ سمت راننده فعال میباشد همچنین ترمزabs+ebd
    در ادامه مطلب نیز مشخصاتی اجمالی از این نوع سمند را خدمت دوستان عرض مینمایم
    موتور : در سمند EF7 برای ارتقاء سطح کیفی سمند از سه موتور 1 - 1.3 Lit با تنفس طبیعی 2 - 1.7 Lit با تنفس طبیعی 3 - 1.7 Lit توربو شارژ استفاده خواهد شد . شرکت تولیدی ایران خودرو EF7 را با موتور 1.7 لیتری با تنفس طبیعی و قابلیت استفاده از گاز به عنوان سوخت اول به صورت تولید انبوه به بازار ارائه کرد . موتورEF7 یا موتور ملی پروژه ی مشترک بین مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو ( I.P.C.O ) و مرکز تحقیقات موتور آلمان ( F.E.V ) می باشد . این موتور از پایه بر اساس سوخت گاز طبیعی طراحی گردیده و در عین حال قابلیت کارکرد با بنزین را نیز دارا بوده و در میان موتور های گاز سوز دنیا در لیست سه موتور برتر از نظر طراحی کلی موتور در میان ده موتور برتر دنیا قرار دارد . مکانیزم های بکار رفته در این موتور به نحوی است که توانسته است با وجود حجم موتور و مصرف سوخت کمتر به توان و گشتاور بالا تری حتی نسبت به موتور های بنزینی دست یابد . با استفاده از سیستم مدیریت این موتور به صورت خودکار سوخت گاز را به عنوان اولین سوخت انتخاب می کند . همچنین در صورت اتمام بنزین بدون فرمان راننده و بدون احساس تغییر در کار کرد موتور نوع سوخت مصرفی تغییر می کند ، حتی در سرد ترین شرائط موتور به راحتی با سوخت پایه ی خود که همان گازست روشن می شود . سوپاپ ها نیازی به فیلر ندارند و تنظیم کننده هیدرولیکی سوپاپ ها ( 16V ) متناسب با شرائط آنها را تنظیم می کند . طراحی در این قسمت به نحوی انجام شده که صدا و لرزش در دور آرام بسیار مطلوب و متناسب با موتور های روز دنیا و از نظر دستیابی استاندارد آلایندگی نیز اخذ بالاترین استاندارد های روز اروپا یورو IV از برتری های این موتور می باشد .

مکانیسم CVVT : این مکانیسم باعث پائین آمدن مصرف سوخت در دور آرام تا 10 درصد و در دور های بالا سبب افزایش قدرت موتور می شود و مهمترین مزایای این سیستم عبارتند از : 1- متغیر بودن زمان باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی 2- دارا بودن برتری راندمان در تمامی نقاط کاری موتور 3- بالا نگاه داشتن گشت آورد در دور های مختلف موتور 4- افت میزان مصرف سوخت 5- افت میزان آلودگی . در این موتور واتر پمپ ، صافی روغن و خنک کن روغن در یک مجموعه جمع شده اند که این باعث ایجاد محاسنی از قبیل عدم استفاده از اتصالات و لوله های جانبی به دلیل اتصال بدون واسطه به بلوک موتور ، استفاده از یک قطعه بجای سه قطعه در موتور ، قابلیت تعویض صافی روغن و پره ی واتر پمپ به صورت جداگانه بدون نیاز به تعویض تمام مجموعه

دریچه برقی گاز : به واسطه توان و گشت آور بالای موتور با دو سوخت بنزین و گاز ، استفاده از دریچه ی برقی گاز و همین طور کالیبراسیون بسیار دقیق سیستم مدیریت موتور ، تعویض سوخت بنزین به گاز و بر عکس به هیچ وجه منجرب تغییر عمل کرد خودرو نمی شود و راننده در رانندگی خود احساس تغییر قابلیت در خودرو نمی کند.

سیستم نشتی یابی هوشمند گاز : اگر چنانچه به هر علتی کمترین مقدار نشتی گاز در خودرو رخ دهد ، قبل از آنکه حتی راننده بوی آن را استشمام کند ، به واسطه ی بکار گیری سیستم نشتی یابی هوشمند ، چراغ Check Engine روشن شده و راننده می تواند با مراجعه به نمایندگی های مجاز از محل نشتی آگاه و آنرا بر طرف کند .

ایل پمپ مستقیم ( پمپ روغن ) : در موتور EF7 پمپ روغن نیروی خود را به طور مستقیم از میل لنگ می گیرد که مزایائی از قبیل دسترسی آسان در تعمیرات و افت احتمال نشتی از کاسه ی نمد جلوی میل لنگ می باشد . این موتور با سوخت بنزین ، خروجی 113 اسب بخار در 6000 دور و تورک 155 نیتون متر در 4500 دور و با سوخت گاز ،103 اسب بخار در 6000 دور و تورک 136 نیوتن متر در 4500 دور را تولید می کند . نسبت تراکم در این موتور 4 سیلندر یازده به یک است . این موتور از نظر سطح آلایندگی موفق به کسب استاندارد EURO IV در اروپا شده . مصرف سوخت به صورت ترکیبی با بنزین 7.8 لیتر در هر100 کیلو متر و 7.8 کیلو گرم با گاز در هر100 کیلو متر می باشد .

گیربکس : گیربکس 5 سرعته دستی وظیفه ی انتقال نیرو در سمند EF7 را به عهده دارد .

ساسپنشن : مک فرسون در جلو با فنر مارپیچ خشک و قوی و و کمک روغنی و در عقب اکسل با میله های پیچشی و کمک های زاویه دار .

ترمز : ترمز دیسکی با کانال های تهویه و خنک شونده در جلو و کاسه با پره های خنک شونده در عقب مجهز به : ABS با چهار کانال و چهار سنسور + EBD

15. 3 کاربر از sobhani19336 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

اینایی که گفتید خیلی خوبه ولی اگر تجربه خودتونو از مقایسه این دوتا ماشین از جنبه های متفاوت(نرمی رانندگی ایمنی......) میزاشتین بیشتر به دوستان کمک میکرد
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •