تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 46

نام تاپيک: انتخاب بین سمند ef7 و تندر نود ال پی

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

این حرف شما کاملا اشتباه هست،سمند EF7 خودرویی بسیار کم صدا و تقریبا هم رده ی ال 90 هست (از نظر صدای موتور)،شاید موتور xu7 کمی پر سروصدا باشه (که بازهم همون موتور در پژو 405 و پارس صدای بیشتری وارد اتاق میکنه چون سمند عایق بندی بهتری نسبت به پژو داره)
    سمند خودوریی نسبتا خشک هست اما نسبت به ال 90 در درست اندازها بسیار نرمتر عمل میکند و راحتی بیشتری در مسافرت برای شما دارد.
    به نظر میاد شما یکم غیر منطقی و متعصبانه قصد دارید نظرات خودتون یکجوری به دیگران القا کنید
    اگر فرض بگیریم که موتور سمند تغییر کرده تغییر خاصی در شاسی سمند بوجود نیومده و بجز طرح اکسل عقب تا به حال تغییری گزارش نشده
    شاسی 405 بعلت عدم انطباق کامل با اتاق سمند بعضا دارای سر و صداهای زیادی هست + اینکه مونتاژ کاری شاهکار ایرانی را هم به اون اضافه کنی!
    فکر نمی کنم کسی از سر و صدای اتاق سمند آگاهایی نداشته باشه

دوست عزیز صحبت شما کاملا اشتباه هست.موتور EF7 توسط کشور آلمان و شرکت آئودی (با مشارکت ایران خودرو) طراحی شده و نمونه ی موتور خودروی آئودی A4 مدل 2002 هست که قدرت بسیار خوب،و صدا و مصرف خیلی کم از محاسنات این موتور هست،وقتی موتور لرزشی نداشته باشه دسته موتور عملا ربطی به لرزش داشتن یا نداشتن نمیتونه داشته باشه فقط موتور رو سر جاش نگه میدارد،لطفا کمی با اطلاعات اطلاعات دهید.
    قبول می کنم که موتور ef7 دارای تکنولوژی cvvt هست
    البته پابه موتور تندر هم همین قابلیت را داشته ولی رنو بدلایل قیمتی تمام شده این قابلیت را در این خودرو غیر فعال کرده ولی این تکنولوژی در موتور مگان 1600 وجود داره
    بگذریم از بحث منحرف شدیم
    میشه به من توضیح بدی دسته موتور چه ارتباطی به تکنولوژی موتور داره؟
    به خاطر همین طراحی مجدد موتور هست که موتور ارتعاش خودش را به بدنه و اتاق منتقل می کنه
    بدلیل افزایش قدرت و گشتاور موتور نیاز بوده که کاکپیت (همون قسمتی که موتور درونش قرار می گیره) اگر اشتباه نکنم از نو طراحی بشه و دسته موتور و محل قرار گیری موتور هم از نو طراحی بشه که متاسفانه نشده!!

حالا از این بحث های فنی که بگذریم میشه بگی دقیقا کدوم مدل آئودی هست که این موتور روش نصب شده؟
    راستی لینکش را هم لطف برفرمایید ممنون میشم

اما روی سخنم به صاحب تاپیک هست :
    بهتر هست شما خودت از نزدیک دو خودرو را مورد ارزیابی نهایی قرار بدی
    تا اینجا تقریبا یک مزنه خوب از ایرادات و مزایای دو خودرو بدست شما رسیده
    پس انتخاب نهایی می تونه به عهده خودتون باشه و البته نیازهای شما

2. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

دوستی که میگه EF7 بهتر از L90 هست باید قیمت رو هم ملاک قرار بده .خودرویی که حدود 2.5 الی 3 میلیون قیمتش بیشتر از ال نود هست بایدم کیفیتش بهتر باشه (که البته میبینم همچین خبری هم نیست) سمند EF7 تنها برتری ای که به نظرم من نسبت به ال نود داره موتورش هست ولاغیر!

آخر فروم باز MoHaMaD ZaNd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

گر فرض بگیریم که موتور سمند تغییر کرده تغییر خاصی در شاسی سمند بوجود نیومده و بجز طرح اکسل عقب تا به حال تغییری گزارش نشده
    شاسی 405 بعلت عدم انطباق کامل با اتاق سمند بعضا دارای سر و صداهای زیادی هست + اینکه مونتاژ کاری شاهکار ایرانی را هم به اون اضافه کنی!
    سلام . احسان جان کاملا مخالفم ! اکسل عقب سمند فعلا تغییری نداشته .
    کی گفته شاسی 405 با اتاق سمند منطبق نیست ؟! قبول دارم کیفیت سمند در حد تندر نیست ولی ما الان نزدیک به 4 ساله سمند داریم . با این من بعضی وقتا مثل وحشیا باهاش رانندگی میکنم ولی تا الان کوچکترین صدای ناهنجاری ازش در نیومده . اخیرا دیسک و صفحه رو هم که عوض کردیم کلاچ با کوچکترین اشاره میره پایین .
    البته پابه موتور تندر هم همین قابلیت را داشته ولی رنو بدلایل قیمتی تمام شده این قابلیت را در این خودرو غیر فعال کرده ولی این تکنولوژی در موتور مگان 1600 وجود داره
    اصلا من چنین موتوری رو روی تندر ندیدم . K4M دو مدل داره . یکیش همینه که روی تندره و 105 اسب نیرو تولید میکنه و یکیش هم دارای تکنولوژی CVVT هست که روی مگان 1600 هست و 115 اسب قدرت داره ! الان هرچی توی نت سرچ میکنم اثری از تندر 115 اسبی نمیبینم . کمتر هست ولی 115 اسبی نیست . مدلی که توی ایرانه مدل فوق تندره .

دوستی که میگه EF7 بهتر از L90 هست باید قیمت رو هم ملاک قرار بده .خودرویی که حدود 2.5 الی 3 میلیون قیمتش بیشتر از ال نود هست بایدم کیفیتش بهتر باشه (که البته میبینم همچین خبری هم نیست) سمند EF7 تنها برتری ای که به نظرم من نسبت به ال نود داره موتورش هست ولاغیر!

دوست عزیز قیمت سمند EF7 پایه گازسوز با ایربگ راننده 16 میلیون و 700 هست . تندر 90 E2 LP هم عمرا زیر 15 - 15.5 باشه !
    تفاوت اینا 3 میلیونه ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

5. 2 کاربر از MoHaMaD ZaNd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

دوست عزیز قیمت سمند EF7 پایه گازسوز با ایربگ راننده 16 میلیون و 700 هست . تندر 90 E2 LP هم عمرا زیر 15 - 15.5 باشه !
    تفاوت اینا 3 میلیونه ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
    شما قیمت ثبت نامی هر دو رو ملاک قرار بده . حداقل 2 تومن اختلاف قیمت دارند.

آخر فروم باز total_overdose's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

سلام!
    البته اساتید قبل از من راهنمایی کردن! ولی منم تجربیات خودم رو میگم!
    اینم بگم من در حال حاظر هیچکدوم از این دوتا رو ندارم مدتی پیش ال90 داشتم ولی فروختم سمند هم در دسترسم بوده!
    از نظر قیافه بنظر من تندر جالب نیست لااقلش هیچ وقت تو دل من جا باز نمیکنه!
    سمند رو میشه گفت از نظر قیافه بهتره!
    از نظر جاداری! همیشه میگن سمند خیلی جاداره و ... البته هم هست ولی بنظر من تندر کمی بهتره!هم بخاطر نوع صندلیهاش کمی بنظر من عقبش جادارتره و همچنین صندوق عقبشم فکر کنم در سطح چند لیتری برزرگتره.
    از نظر کیفیت ادوات داخلی هردو نسبت به مدل های سال های پیششون افت داشتن اما سمند بیشتر هست بنظر من! کسانی هم که میگم ماشین من هنوز بعد چند سال هیچ صدایی نمیده نمیشه حرفشون رو نادیده گرفت چون اونها نظرشون نسبت به ماشین خودشون هست وقتی یه مدل صفر رو بگیرن خودشون هم متوجه میشن خودرو صفره کیفیت چند سال پیشه ماشین خودشون رو نداره!
    از نظر شکیلی داخل بنظر من کمی سمند حتی با همون طراحی قدیمیش شکیلتر هست تا ال90! مخصوصا این رو دریهاش و دستگیره درش که ماله ال90 که یه شکافه ولی کیفیت رو همونطور که گفتم ال90 رو بالاتر میدونم!
    بحث نرمی شد ! (هردو خودرو با لاستیت بارز الپیدا)اما نظر من با دوستان متفاوته! بنظر من مخصوصا از نظر سرنشینان عقب سمند نرمتره . ال 90 یجورای کوبشش بیشتره البته نه اینکه اذیت میکنه یجورایی اسپورت تر هست ! سمند مخصوصا رو این دست اندازها بنظرم کمی نرمتر عمل میکنه البته اگه سرعت خیلی بالا باشه نتیجه عکس میده و کوبشه شدیدی ایجاد میکنه که ال90 بهتر میتونه دفعش کنه! که در کل من ال90 رو تو سیستم تعلیق بهتر میبینم.
    بحث از دید شد!
    از پشت 2تاشون زیاد جالب نیست ولی سمند کمی دید عقبش بهتره ! بزرگترین مشکل سمند از نظر من دید جلوش هست که حتی نسبت به پدرش 405 هم چند پله عقبتره! واقعا ستون A جلوشو بدطراحی کردن و تویه دید هست!
    کیفیت رانندگی وسواری و کلا دینامیک رانندگی ال90 بدلیل طراحی بروزترش بنظر من بهتره و رانندرو بخصوص تویه مسیرهای طولانی کمتر خسته میکنه!
    اما از نظر موتور!
    بله موتور ef7 طراحی جدیدتری داره و همچنین قویتر اما چه فایده که به علت طراحی مذخرف گیرباکس و هماهنگ نبودن با موتور خیلی از توان موتور رو حدر میده! مثلا سرو صدای گیرباگس سمند ! سفتیش! حتی کلاچ سفتر سمند فرمون سفتر سمند و ... بنظر من تو این موارد ال90 خودرویه مچتر و بهتری هست!(سمندهای صفر رو تست کردم یکمی فرمونشون نرمتر شده نمیدونم چه فرق کردن ولی ال90 بازم کمی بهتره)
    البته اینا همش از گند کاری های ایران فرقون هست! که مثلا میاد یه موتور درست میاره مثل ef7 بعد گیرباکسش به غیر از پوستش با 405 یکیه! یا دسته موتورش ماله خودش نیست! یا کاسه نمد سر میلنگش ماله tu5 هست یجورایی همون شتر گاو پلنگ درست کردن!
    از نظر تعادل بنظر سمند بهتره! این مورد هم تویه پیچ ها و تویه سرعت دستم اومده! البته اینم مدیونه پدربزرگش 405 هست! اینم اضافه کنم نه اینکه فک کنید ال90 تو پیچ بده یا تو پیچ دیگه کله میکنه نه اتفاقا خیلی خیلی فراتر از اون چیزی که تو ذهنتون فکر میکنید در عمل بهتر واقع میشه!
    و از نظر شتاب با همه این شرایط تو شتاب بر خلاف نظر بعضی از دوستان چیزی که تو عمل دیدم ef7 بنزینی از ال90 بهتر نباشه بدتر هم نیست! زیاد به این نوشته های ایرانخودرو توجه نکنید چون شعر زیاد نوشته
    یکمی هم سمند ef7 تا دور 3000 کند دور میگیره اما بعد از اون عالی میشه!بخاطر پدال گاز برقی و ... یکمی مکس اولیه رو داره!
    راستی فکر کنم رو ال90 های جدید هم دریچه گاز برقی و پدال برقی بخوان بزارن چون رویه مدل گازسوزش هم جدیدا وصل کردن!
    ولی همه چی شتاب نیست! کیفیت رانندگی هم مهمه!نرمی دنده ها و ...
    اما در آخر با این وضع آشفته بازار و کیفیت ها که روز به روز مذخرفتر میشه حتی اگه سمند ef7 ارزونتر از ال90 بود که نیست بازم نظر شخصیم ال90 رو انتخاب میکردم با همه کاستی ها و خوبی هایی که داره!
    هرچی باشه میدونی سوار یه ماشینی میشی که تکنولوژی به روزتری داره رو ساختش از موتور گرفته تا بدنه از اصول و تکنولوژی به روز بکار گرفته شده و مهم تر از همه دسته مبارک ایرانی کمتر توش رفته
    Last edited by total_overdose; 12-07-2011 at 23:43.

8. 4 کاربر از total_overdose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

به نظر میاد شما یکم غیر منطقی و متعصبانه قصد دارید نظرات خودتون یکجوری به دیگران القا کنید
    اگر فرض بگیریم که موتور سمند تغییر کرده تغییر خاصی در شاسی سمند بوجود نیومده و بجز طرح اکسل عقب تا به حال تغییری گزارش نشده

دوست من شما فرمودید موتور پرسروصدا و بحثی از سروصدای تعلیق نکردید
    حالا از این بحث های فنی که بگذریم میشه بگی دقیقا کدوم مدل آئودی هست که این موتور روش نصب شده؟
    راستی لینکش را هم لطف برفرمایید ممنون میشم

عرض کردم مدل A4 2002 و نه خود اون موتور بلکه با همون طراحی و مشارکت ایران خودرو
    پسرعموی بنده در ایران خودرو مسول قسمت یونیت طراحی هست و موثق خدمتتون گفتم.حتی سورن هم سعی شد از مدل آئودی A4 تقلید بشه (به شکل چراغ ها و سپر و جلو پنجره توجه کنید) که متاسفانه طراحی بسیار ناشیانه انجام شد و با سماجت مدیریت ایرانحودرو طرح به تولید رسید.من عکسی از موتور پیدا نکردم اما با یک جستوجو متوجه کپی بودن موتور میشوید.
    به فرم چراغ ها دقت کنید که سعی شده با ملایمت خاصی رو به پایین باشه اما سورن بسیار بد طراحی شد.جلوپنجره هم که همونه.ایرانخودرو حتی در کپی کاری هم ناتوان است

10. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

بحث منحرف نشه .

12. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

من این حرف که بعضی ها میگویند چون موتور ال نود جدیده توانایی بهتری از موتور قدیمی سمند داره را قبول ندارم بسیاری از ماشین های آمریکایی قدیمی از این جدیدها بهتر راه میروند کما این که سمند xu7 هم تاپ اسپیدش از ال نود بیشتر است چه برسه به ef7 البته فقط نظرم را گفتم درستی آن به عهده شما قربان همتون کم بودن شتاب سمند هم به خاطر وزن بیشتر آن است

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

ببخشید چه ربطی داره
    شما موتور 8 سیلندر رو با 4 سیلندر مقایسه میکنید؟
    نه واقعا چه ربطی داره؟
    معلومه که این موتور توانایی بهتری رو ارایه میده ولی وقتی شما میگید تاپ اسپید سمند بالاتره پس موتور بهتری داره هیچ گیربکس رو در نظر گرفتی؟
    در ضمن موتور تندر به دلایل بهینه بودن و حجم پایینتر و توان تولیدی بالاتر و مصرف کمتر نسبت به xu7 موتور برتری هستش ولی در مقابل ef7
    با توجه به شرایط حجمی ef7 میشه گفت هر دو در یک سطح هستن که موتور سمند کمی بالاتر قرار میگیره .

دوست عزیز بهتر هست دلایلتون رو بدون تعصب و با بیان واقعیت ابراز کنید،اولا که خودرو هرچه از از سطح زمین بالاتر باشد سطح اتکای خودرو پایین تر میاد و تعادل اتومبیل در پیچ ها و مخصوصا پیچهای تند سخت تر میشود(مثلا خودروی شاسی بلند و خودروی کوپه)
    در مورد ظاهر خودروی لوگان یا همون ال 90 عموم مردم ظاهر این خودرو رو مناسب نمیبینن و علت عمدش هم صندوق عقب مکعبی و چراغهای نامناسب پشت این خودرو هست.خیلی از مردم هم ظاهر سمند رو نمیپسندن اما باید قبول کرد که در مقایسه با خودروی ال90 برتری ظاهریه خارجی و داخلی سمند کاملا فاحش هست.
    خوشبحتانه سنسورهای عقب خودروی سمند بسیار عالی کار میکنن و تقریبا 95 درصد مصرف کنندگان بسیار راضی هستند.شعاع عرضی سنسورها 2 متر و شعاع طولی 1.5 متر هست و من به شما اطمینان میدم اگر کمی حرفه ایی باشید بدون برگرداندن سرتون به سمت شیشه ی عقب میتوانید راحت دنده عقب بگیرید.
    در مورد اون دوستمون هم که میگن سنسور سمند خوب نیست باید بگم احتمالا سنسور دنده عقبی سمندی که شما سوار شدید مشکل داشته است.
    اصولا سمند اتومبیل پر سروصدایی بوده و هست و به اصطلاح خشک هست
    این حرف شما کاملا اشتباه هست،سمند EF7 خودرویی بسیار کم صدا و تقریبا هم رده ی ال 90 هست (از نظر صدای موتور)،شاید موتور xu7 کمی پر سروصدا باشه (که بازهم همون موتور در پژو 405 و پارس صدای بیشتری وارد اتاق میکنه چون سمند عایق بندی بهتری نسبت به پژو داره)
    سمند خودوریی نسبتا خشک هست اما نسبت به ال 90 در درست اندازها بسیار نرمتر عمل میکند و راحتی بیشتری در مسافرت برای شما دارد.
    شتاب و گیرباکس ال90 بسیار عالی هست و صفحه کلاچ نرمتری نسبت به سمند دارد.
    از نظر ایمنی همونطور که گفته شد ال 90 به علت داشتن کیسه ی هوا و ترمزهای کمی بهتر از سمند امتیاز بیشتری میگیرد.
    کیفیت افتضاح دسته موتور سمند و لرزش فراوان موتور این خودرو بر کسی پوشیده نیست
    دوست عزیز صحبت شما کاملا اشتباه هست.موتور EF7 توسط کشور آلمان و شرکت آئودی (با مشارکت ایران خودرو) طراحی شده و نمونه ی موتور خودروی آئودی A4 مدل 2002 هست که قدرت بسیار خوب،و صدا و مصرف خیلی کم از محاسنات این موتور هست،وقتی موتور لرزشی نداشته باشه دسته موتور عملا ربطی به لرزش داشتن یا نداشتن نمیتونه داشته باشه فقط موتور رو سر جاش نگه میدارد،لطفا کمی با اطلاعات اطلاعات دهید.
    باتشکر
    دلیل مدرک
    من با حرف یک مهندس که فامیل شما هستش قانع نمیشم خیلی مهندس ها رو توی صنایع دیدم
    که هیچی نمیدونستن و مفت حرف میزدن .
    راستی چه ربطی داره موتور آئودی باشه یا مرسدس بنز
    وقتی مشکل از کیفیت ساخت در ایران هستش چه ربطی داره
    ولی بدون دلیل مدرک حرف نزنید
    تمام حرفاتون خوب و به جا ولی بعضی هاشون رو با دلیل خوب بگید .
    Last edited by rami_hemi; 13-07-2011 at 22:35.

15. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

رامین جان سلام
    متوجه نشدم منظورت من هستم یا غیره.....؟

17. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •