تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: به چه آمپری نیاز هست؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض به چه آمپری نیاز هست؟

سلام
    نمی دونم باید اینجا مطرح کنم یا در تالار دیگری. اگر اشتباهه لطفا جابجا کنید.

من یک سایت دارم با 18 تا سیستم. مانیتورها LG هست از نوع CRT و پشت آنها نوشته 2A آمپر. می خواستم بدونم این سیستم ها و مانیتورها چقدر آمپر مصرف می کنند.
    2 آمپر مانیتور در حال مصرف را ذکر کرده یا روشن شدن را.

دو روز پیش فیوز سوخت. الان به جای 15 آمپر 25 بستم.
    البته دو تا کولر هم با احتساب لامپ ها وجود داره.

با تشکر

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوست عزیز در زنج فیوز های موجود در بازار الان 15 و 25 هست شما نمیتونی فیوز رو عوض کنی!
    کولر ها رو هم با ذکر حجم بگین تا کمکتون کنم!

تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

فیوز که 32 هم هست. به قول داداشم که اگر سیم فیوز را عوض کنی می تونی هر سیمی که خواستی بگذاری و هر آمپر خواستی استفاده کنی.
    کولر زیاد مهم نیست.
    می خواهم ببینم سایت چقدر نیاز داره. آخه دو تا از مانیتورها عیب پیدا کرده.

داره خودمونی میشه W-1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    زیــرزمیـــن

پيش فرض

درود.
    اگه بخوایید دقیق در بیارید که چه باری میکشه بایست توان یا جریان همه سیستم ها و وسایل متصل بهشون + تمام وسایل برقی سایتتون رو باید دربیارید و جمع بزنید.

از فرمول روبرو و با استفاده از توانی که روی وسایل نوشته شده آمپراژ رو دربیارید: P=V*I
    p توان
    v ولتاژ که همون 220 هست
    i هم که بار

کاربر فعال انجمن ریاضیات hts1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

داداش شما باید تو انتخاب فیوز ضریب هم زمانی رو هم در نظر بگیری یعنی مثلا چند تا از این مانیتورها هم زمان دارن کار میکنن.

تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

داداش شما باید تو انتخاب فیوز ضریب هم زمانی رو هم در نظر بگیری یعنی مثلا چند تا از این مانیتورها هم زمان دارن کار میکنن.
    خوب همه دارند کار می کنند.
    ببینید منظور اصلی من آمپر مانیتور هست. پشت مانیتور نوشته 2 آمپر.
    من درگیر هستم که چطور 18 تا مانیتور 2 آمپری روشن بودند اون هم با یک فیوز 15 آمپری. تازه کیس و کولر را هم حساب نکردم.
    پس به احتمال زیاد مانیور نباید 2 آمپر باشه.

کاربر فعال انجمن ریاضیات hts1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

خوب همه دارند کار می کنند.
    ببینید منظور اصلی من آمپر مانیتور هست. پشت مانیتور نوشته 2 آمپر.
    من درگیر هستم که چطور 18 تا مانیتور 2 آمپری روشن بودند اون هم با یک فیوز 15 آمپری. تازه کیس و کولر را هم حساب نکردم.
    پس به احتمال زیاد مانیور نباید 2 آمپر باشه.
    پشت مانیتور خودم برا ولتاژ نوشته 100-240 برا امپر هم نوشته 2A
    این دو امپر زمانی هست که شما از برق با ولتاژ 100V استفاده میکنی اگه از 220 ولت استفاده کنی جریانی که مانیتور از شبکه میکشه میشه 0.9A که اگه تمام مانیتورها کار کنن (که بعید میدونم چون احتمالا یه تعدادی تو STANDBY هستن وتعدادی خاموش) امپر کلی میشه 29A که بی شک یه فیوز 15A اینو تحمل نمیکنه و میپره پس یا این مانیتورها با هم کار نمیکنن و یا از دو یا چند فیوز تغذیه میشن.

8. این کاربر از hts1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

پس 2 آمپر نیست. 0.9 آمپره. اگر 0.9 باشه الان که فیوز 25 هست فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.
    معمولا 12 تا سیستم باهم کار می کنند. همین یک ساعت پیش که کلاس بود 12 تا روشن بودند.

اگه نباشه جاش خالی می مونه h_zaman06's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    alianz

پيش فرض

احیانا پشت مانیتور توان را ذکر نکرده ؟ با استفاده از همون فرمولی که فرمودند و ولتاژ 220 جریان مانیتورها را بدست بیارید . ضمن اینکه 2آمپر به نظر ینمه زیاد میاد ، یعنی یه مانیتور 240 وات مصرف میکنه ؟ یه تلویزیون 21 اینچ سی ار تی در حدود 80-90 وات بیشتر مصرف نمیکنه ... مانیتور که قاعدتا باید پاییتر باشه . یعنی شما حدودای نیم آمپر حساب کن

کامپیتورها را هم ماکزیمم به اندازه توانی که روی پاورشون زده میتونند استفاده کنند . که البته معمولا هیچ وقت به اون مقدار نمیرسه .. و بیشتر عدد ها ی توان رو پاور بیشتر از مقدار واقعی هست .

بنابراین با جمع توان می تونید جریان را بدست بیارید که از اون جایی که گفتم پاورها به مقدار ماکز نمیرسن خود به خود عددی که بدست میاد یک مقدار با ضریب اطمینان بالایی هست .

کولر ها هم توان دارند اون ها رو هم با توانشون جریان را حساب کنید .
    Last edited by h_zaman06; 11-07-2011 at 14:23.

داره خودمونی میشه vahid827's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دوست عزيز
    اگه ميخاي به يه نتيجه واقعي برسي ميتوني بوسيله يك آمپرمتر كلمپي جريان هر كدوم از مصرف كننده هاي مورد نظرتو بدست بياري و با هم جمع بزني . اينجوري مصرف واقعي تجهيزاتت بدست مياد و بعد ميتوني يه فيوز مناسب براي اونا در نظر بگيري . البته بايد بدوني كه با آمپرمتر كلمپي چطوري بايد كار بكني . براي گرفتن جريان هر مصرف كننده بايد كلمپ آمپر متر رو دور يك رشته سيم از دو رشته سیم تغذیه ( یا سیم فاز یا سیم نول ) بندازي اونهم زماني كه دستگاه در حال كار باشه .
    اگه نتیجه گرفتید ما رو هم در جریان بذار که بالاخره چکار کردی
    Last edited by vahid827; 07-10-2011 at 01:00.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •