تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: سوالات کنکور سال 90 در چه سطحی بود؟(سراسری)

راي دهنده
368. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • سخت

197 53.53%
  • متوسط

127 34.51%
  • آسان

44 11.96%
صفحه 49 از 598 اولاول ... 394546474849505152535999149549 ... آخرآخر
نمايش نتايج 481 به 490 از 5972

نام تاپيک: <<انتخاب رشته ی کنکوری های 90 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت>>

آخر فروم باز hermione's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    !!جاده!!

پيش فرض

اگه شهر دیگه انتخاب میکنید حتماَ رشته مورد علاقتون باشه یه رشته سطح پایین خوندن توی شهر خودتون بهتر از خوندن رشته ای که فقط اسم داره و علاقه ندارید توی شهر دیگست
    *******تـــــــنها چیزی که آدمو توی شهر دور نگه میداره علاقه به رشته تحصیلیه همین و بس*******
    شمایی که توی شهر بزرگ زندگی می کنی حواست باشه آداب و رسوم فرهنگ و نحوه ی زندگی شهرهای کوچک فرق داره یه کمی
    حتماَ اینو در نظر بگیرید( از صمیم قلب گفتم)
    برعکسشم هست اما من فقط اونو تجربه کردم.
    Last edited by hermione; 22-07-2011 at 12:28.

2. این کاربر از hermione بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ahmad72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    Teh

پيش فرض

من اين بحث شما رو قبول ندارم

من امتحان نهايي رو در واقع گند زدم(البته مصحح ها به گندش كشيدن)

شمايي كه بچه كلان شهري يا دبيراي خوب دارين من شهرستاني در حقم اجحاف شد وقتي يه معلم كه هنوز توي دودوتاش مونده مياد ورقه منو تصحيح ميكنه معلومه نتيجش چي ميشه(مثلا براي دروسي مثل هندسه و عربي و ادبيات كه نظر همكار صائب است) من براي هندسه بايد 20 ميشدم چون همه رو كاملا صحيح نوشتم ولي امان از دست بي سوادي اون يارو مصححه ميدوني چي كار ميكنه(برا تجديد نظر) مياد تند و تند تيك ميزه و رد ميشه چون به قول معلم رياضيم كدوم آدمي(البته به جز باوجداناش) مياد 6 صفحه ورقه هندسه رو دوباره تصحيح كنه يا مثلا عربي خدا شاهده من عربي رو با جواباي آموزش و پرورش تطبيق دادم مينيمم نمرم مي شد 19 حالا به نظرتون نمرم شد چند شد 14.25 من چي بگم!؟؟!؟!؟

يا امسال تو امتحان نهايي دين و زندگي(پيش دانشگاهي ترم2) من دقيقا 2نمره غلط داشتم شدم 20 حالا چرا بايد اينطور بشه و چرا اين اتفاق تو سال س ......
    منم خیلی ازدوستام میگن که نمره های نهاییشون اشتباه شده ولی برای من تاحالا نشده از نمرهایی که فکر می کردم کمتربشه . فیزیک پیش ترم اول 20 دقیقه مونده به آخر جلسه مراقب در اتاق رو بست و گفت تقلب کنید! تازه اینجا مثلا پایتخت این کشوره!ناگفته نمونه که بنده خیلی عصبانی به مراقب گفتم این چه وضعشه و مگه من مسخره ام که درس می خونم؟؟البته بچ ...
    دقیقا همین وضعیت برای ما هم اتفاق افتاد ... من و یکی از بچه ها که فیز....
    اینجور که شماها میگین حوزه ی ما زیادی پاک بوده!!!
    خاک بر سر اون مراقبی بکنن که ....

خندم از این میگیره که توی حوزه های شما از این خبرا بوده،اونوقت دبیر گسسته ی ما با اینکه گسسته هماهنگ نبود و طرح سوال با خودش بود،اومد 5 نمره اثبات داد !!!

هی روزگـــــــــــــــــــار ..........

اگه نباشه جاش خالی می مونه milla.online's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Lian

پيش فرض

بچه ها من امروز رفتم یه سر کازرون آزمون پزشکی دادم و اومدم...
    با ماشین بچه ها و یه راننده حرفه ای تو 1 ساعت و نیم رفتیم و تو همین زمان برگشتیم...
    تعداد دخترا 10 برابر پسرا بود(نیمدونم خونواده ها با چه امیدی می خوان ترمی یکی 2 تومن پول بدن...
    فقط یه های بای دادن ... کیفیت آزمون افتضاح..مراقبا بالای سر من همش حرف میزدن.. بهشون گفتم لطفا ساکت بعدش شروع کرد دقیقه ای یه گیری دادن... از نحوه نشستن... با مداد پر کردن پایین پاسخنامه... صلوات نفرستادن...
    اما بیخیال.. آزمون خوبی بود..
    ادبیات مثل همیشه ساده
    عربی یکم سخت تر
    دینی ماست بود
    زبان کلوز و پسیجش یکم مفهومی تر
    ریاضیش هم چنتا سوال خوب و سخت داشت اما 20 تاش من 15 تاشو با 100% اطمینان زدم
    فیریک آسون... 100 میزنم
    شیمیش یکم سخت تر بود...رو 60 میزنم...
    زیست:من رشته ریاضی بودم... 3 ساله کتاب زیست از نزدیک ندیده بودم....اما خب از سال دوم که تجربی بودم یه چیزایی یادم بود... 15 تاشو تقریبا 2 به شک و... زدم..... میدونم پزشکی نمیارم.. اما خب واسه تفریح بد نبود...
    راستی اون سوال که گفته بود فلان چیز چی نداره.... (چی گفتم) همون که فکر کنم اسم یه گیاه بود... میشد کلروفیل؟؟
    Last edited by milla.online; 22-07-2011 at 12:58.

داره خودمونی میشه reza71_teh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بچه ها من امروز رفتم یه سر کازرون آزمون پزشکی دادم و اومدم...
    با ماشین بچه ها و یه راننده حرفه ای تو 1 ساعت و نیم رفتیم و تو همین زمان برگشتیم...
    تعداد دخترا 10 برابر پسرا بود(نیمدونم خوندواده ها به چه امدید می خوان ترمی یکی دو میلیون بدن)
    فقط یه های بای دادن ... کیفیت آزمون افتضاح..مراقبا بالای سر من همش حرف میزدن.. بهشون گفتم لطفا ساکت بعدش شروع کرد دقیقه ای یه گیری دادن... از نحوه نشستن... با مداد پر کردن پایین پاسخنامه... صلوات نفرستادن...
    اما بیخیال.. آزمون خوبی بود..
    ادبیات مثل همیشه ساده
    عربی یکم سخت تر
    دینی ماست بود
    زبان کلوز و پسیجش یکم مفهومی تر
    ریاضیش هم چنتا سوال خوب و سخت داشت اما 20 تاش من 15 تاشو با 100% اطمینان زدم
    فیریک آسون... 100 میزنم
    شیمیش یکم سخت تر بود...رو 60 میزنم...
    زیست:من رشته ریاضی بودم... 3 ساله کتاب زیست از نزدیک ندیده بودم....اما خب از سال دوم که تجربی بودم یه چیزایی یادم بود... 15 تاشو تقریبا 2 به شک و... زدم..... میدونم پزشکی نمیارم.. اما خب واسه تفریح بد نبود...
    راستی اون سوال که گفته بود فلان چیز چی نداره.... (چی گفتم) همون که فکر کنم اسم یه گیاه بود... میشد کلروفیل؟؟
    اره دقیقا مراقبا خیلی فک میزدن زبانش سخت بود؛آره کلروپلاست میشد

6. این کاربر از reza71_teh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال brave_ie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ساکن نیستم

پيش فرض

دوستان برای آشنایی با رشته ها میتونین به دانشگاه های شهرتون هم سر بزنین و از اساتید مشاوره بگیرید
    روش خوبیه...

اگه نباشه جاش خالی می مونه yarane-naghdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    نزدیکیای خلیج همیشه فارس

پيش فرض

ـــ دانش‌آموزی شهرستانی منطقه 3 که به دلیل پولداری خانواده از تمام امکانات ممکن برخوردار است و همچنین از سهمیه منطقه

ــــ دانش‌آموز فقیر تهرانی که از کوچکترین امکانات دور است و سهمیه‌ای هم ندارد
    دقیقا.من خیلیا رو تو منطقه 3 می شناسم والا وضعشون 100 تا پولدارای تهرانو می خوره.
    دوست منم تو تهرانه ولی وضعش افتضاحه چون باباش نداره بهش پول بده چون داداشش دانشجوه
    از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه!
    کلا رو هواییم!

بنظر من این دیدگاه واقع بینانه نیست . کنکور اگه با پول بابای آدم بود که همه میرفتیم پیام نور بخونیم تا بره . وضعیت منطقه3 اگه گل و بلبل بود که بهش نمیگفتن منطقه3 کشور . شنیدید میگن بهترین مشاور برا یه کنکوری چه در کنکور و چه در انتخاب رشته یه دانشجوی موفقه؟ کسی که سرد و گرم رو چشیده؟ خب . ما منطقه3 اییها که داریم تجربه میکنیم وضعیت رو میفهمیم چقدر وضعیت نسبت به یه مدرسه عادی در تهران متفاوته . بهترین امکانی که برا ما فراهم میشه در منطقه مون دبیر خوبه . اینم اتفاقا به ندرت .

ضمنا مهمترین چیزی که منطقه3 ازش رنج میبره چون اصولا همه شهرهای کوچک هستن , نبودن یه جو مناسب کنکوریه . مثلا تا دانش آموز خودش بفکر نیوفته دبیراش بفکر نمیوفتن . مشکل اینجاست که دبیرای ما کنکوری و آینده نگر کمتر هستن . برخلاف دبیرهای شهر نشین .

اگه به پول بود که باید داوطلبان جزیره کیش کل دانشگاه های تهران رو اشغال کرده بودن . چرا نشده این؟ اینایی که توی این جزیره زندگی میکنند وضعشون همش عالیه . امکاناتشون عالیه . ولی معلومه به چیزای دیگه ایی هم ربط داره .

اساسا منطقه بندی کشور بخاطر ضعف امکاناتی هست که در منطقه ما وجود داره .

ضمنا برا قبول شدن در دانشگاه انشالله التفات دارید که برا هر سهمیه تعدادی مشخص شده برای همه رشته ها .

یه نکته نوشتید که :
    از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه!

این رو منم دیدم . حتی از شهر ما زیادن که میرن شیراز درس میخونند و با روشهایی دیپلم منطقه3 میگیرن . ولی بنظر من کسی که برا کنکور میخونه تلاش خودش رو اول و آخر پیدا میکنه . درسته امکانات مهم هست ولی بنظر من همین منطقه بندی و اختصاص سهمیه تا حدودی این مضیقه امکانات رو جبران میکنه .

ضمنا باید توجه داشت که تعداد افرادی که :
    از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه! . معدوده .

9. 2 کاربر از yarane-naghdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه reza71_teh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بچه ها به نظرتون به این یادگارماندگار میشه اعتماد کرد؟رتبه هایی که زده درسته؟مثلا ص71تجربیا یکی با رتبه2243از مشهد دندون گرگان قبول شده!!!!!!بومی ناحیه گرگان هم نبوده!!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

بنظر من این دیدگاه واقع بینانه نیست . کنکور اگه با پول بابای آدم بود که همه میرفتیم پیام نور بخونیم تا بره . وضعیت منطقه3 اگه گل و بلبل بود که بهش نمیگفتن منطقه3 کشور . شنیدید میگن بهترین مشاور برا یه کنکوری چه در کنکور و چه در انتخاب رشته یه دانشجوی موفقه؟ کسی که سرد و گرم رو چشیده؟ خب . ما منطقه3 اییها که داریم تجربه میکنیم وضعیت رو میفهمیم چقدر وضعیت نسبت به یه مدرسه عادی در تهران متفاوته . بهترین امکانی که برا ما فراهم میشه در منطقه مون دبیر خوبه . اینم اتفاقا به ندرت .

ضمنا مهمترین چیزی که منطقه3 ازش رنج میبره چون اصولا همه شهرهای کوچک هستن , نبودن یه جو مناسب کنکوریه . مثلا تا دانش آموز خودش بفکر نیوفته دبیراش بفکر نمیوفتن . مشکل اینجاست که دبیرای ما کنکوری و آینده نگر کمتر هستن . برخلاف دبیرهای شهر نشین .

اگه به پول بود که باید داوطلبان جزیره کیش کل دانشگاه های تهران رو اشغال کرده بودن . چرا نشده این؟ اینایی که توی این جزیره زندگی میکنند وضعشون همش عالیه . امکاناتشون عالیه . ولی معلومه به چیزای دیگه ایی هم ربط داره .

اساسا منطقه بندی کشور بخاطر ضعف امکاناتی هست که در منطقه ما وجود داره .

ضمنا برا قبول شدن در دانشگاه انشالله التفات دارید که برا هر سهمیه تعدادی مشخص شده برای همه رشته ها .

یه نکته نوشتید که : از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه!

این رو منم دیدم . حتی از شهر ما زیادن که میرن شیراز درس میخونند و با روشهایی دیپلم منطقه3 میگیرن . ولی بنظر من کسی که برا کنکور میخونه تلاش خودش رو اول و آخر پیدا میکنه . درسته امکانات مهم هست ولی بنظر من همین منطقه بندی و اختصاص سهمیه تا حدودی این مضیقه امکانات رو جبران میکنه .

ضمنا باید توجه داشت که تعداد افرادی که : از اونورم می شناسم کسایی رو که میرن تو مناطق 3 از شهر های بزرگ یه مدت یا مدرکشونو می خرن برای سهمیه! . معدوده .
    ببين من با كليت حرفت مشكلي ندارم ولي نگاه كن تو ميگي مدرسه ي معمولي تو تهران خيلي امكاناتش از منطقه 3 ايها بيشتره من خودم سال اول دبيرستان تو تهران يه مدرسه اي بودم كه بچه ها با دمبايي ميو مدن مدرسه تو حياط سيگار ميكشيدن حتي يكي از بچه هامون باباش رو كشته بود داده بود يه افغانيه تيكه تيكه كنه ببره بريزه كوه هاي شهران!!!يا يكي روز اول مهر اومده بود دم مدرسه شاخ بازي درآورده بود هفته ي بعد تو باغ كنار مدرسه دارش زده بودن !!!مي دونم باورتون نميشه ولي اگه خواستين آدرس ميدم اون مديرمون تو يه مدرسه منطقه 5 تهران هنوز داره كار ميكنه برين ازش سوال كنيد...و يكي از بچه ها ادرار خودشو ريخته بود تو مشمبا وسط راهرو ها ميچرخيد ...بازم دوست داري بگم...خوب اين مدرسه هم تو تهران هست اساتيد هم باور كن يا معلومات نداشتن يا انقدر جو بد بود كه نمي تونستن درس بدن .البته مي دونم الان ميگين خيلي نادره مدرسه اينطور باشه اما تو جنوب شهر اين نوع مدارس به وفور يافت ميشه.

ببخشيد اگه حرفام بي ادبي بود ولي عين واقعيت...

پروفشنال vahid-p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    دانشكده مهندسی کامپیوتر امیرکبیر-نرم افزار ( سابقا م.پز

پيش فرض

حالا بیا درستش کن!
    من از یه طرح انتقاد کردم و گفتم این بی عدالتیه، حالا بقیه اومدن و هر جا و هر چی که عدالت توش رعایت نشده رو ردیف کردن. انجمن آمار و ارقام بی عدالتی های بین المللی!

دوستانی که مثال سهمیه و کلاس و معلم خصوصی و تقلب سر جلسه و تصحیح اوراق و... آوردن بگم حداقل برا من و همکلاسی هام و هر کی تو منطقست ( به صورت کلی، شاید یکی دو نفر صدق نکنه براشون ) از سهمیه منطقه سه استفاده می کنیم، ولی نه کلاس فوق برنامه داشتیم، نه معلم خصوصی و البته از طرفی سرجلسه تقریبا میشه گفت هیچ تقلبی نبود و تصحیح اوراق به جز موارد محدودی درست بوده. خب . با این اوصاف اگه ما رو با منطقه 2 یا منطقه 1 قاطی می کردن، واقعا نمی تونستیم حقمون رو بگیریم.چون اینجا اصلا کلاس و معلم آنچنانی وجود نداره که حالا پول داشته باشی یا نداشته باشی که بری سر کلاس. و تازشم اکثر کتابها رو هم اینترنتی یا از شهر های دیگه خریدیم و اینجا دم دست نبوده.
    کلا می خوام بگم اینکه یکی بیاد بگه ای کاش همه امکانات و معلم و مدرسه و... منطقه 1 رو بذاریم کنار و بریم منطقه 3 خیلی به نفعمونه، حرف ناسنجیده ای هست. می دونید چرا، چون الان می بینن چقدر راحت مثلا درصد 50 یا 60 تو دروس تخصصی میارن، بعد می بینن تو منطقه سه با همین درصدا چه رتبه هایی میشه آورد. خب اگه شما هم همینجا بودین، دیگه اون درصد 50 یا 60 رو به این راحتی نمی آوردین.
    یکی از آشنایان میره کلاس شیراز. میگه دروسی که اینجا هنوز درس ندادن، یا کمی روش زوم نشده، دانش آموزای اونجا مثل آب خوردن فرمولاش رو بلدن و... . حالا اون تو یکی دو جلسه از همه عقب می مونه و نشون میده که آمادگی دانش آموزای مناطق مختلف تو یک سطح نیست و نه هوششون. یعنی نمی تونی بگی هوش و استعداد به منطقه ربط داره. برای همینه که دانش آموزای منطقه سه وقتی وارد دانشگاه میشن پا به پای دانشجوهای دیگه پیش میرن و کم نمیارن.
    البته قبول دارم شهر ها رو درست سهمیه بندی نکردن، ولی خب سعی کردن که درست باشه. منظورم اینه که مثلا یه روستای کوچیک می بینی کنار یه شهر بزرگه. حالا از امکانات شهر بزرگ به راحتی استفاده می کنه و از سهمیه روستای خودشون. خب اینا به گفته ای با اینکه ناعدالتیه ولی کاریش هم نمی شه کرد.
    ولی یه چیزی که ربطی به امکانات نداره ( فقیر و غنی نمیشناسه ) و خیلی هم موثره که
    نقل قول نوشته شده توسط yarane-naghdi
    ـــ دانش‌آموزی شهرستانی منطقه 3 که به دلیل پولداری خانواده از تمام امکانات ممکن برخوردار است و همچنین از سهمیه منطقه
    همونطور که دوستمون گفتن هستن کسانی که طول سال میرن یه شهر بزرگ درس می خونن و تو شهر خودشون امتحان میدن و البته این کار غیر قانونیه ولی میشه دیگه. ولی با اینحال از این افراد کمن و نباید ملاک اینا رو قرار داد. چون بعضی کارها امکان نداره بشه جلوش رو گرفت.

حالا اگه موافق باشین بیشتر در مورد این موضوعات بحث نکنیم و در مورد اصل موضوع بحث بشه، یا هم اصلا بحث نشه. چون این بحث ها به نتیجه ای نمی رسه وقتی که یکی از منطقه 1 در مورد منطقه 3 نظر میده و یکی از منطقه 3 در مورد منطقه 1. ( منطقه 2 ایی ها جون سالم به در بردن )

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

رشتت چی بود؟
    مهندسی شیمی.

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:43 PM ----------

دوست عزيز احتمال قبولي شما 1 به هزاره ......در ضمن كاملا به اين حرفتون اعتقاد دارم كه علاقه از همه چيز مهمتره اينو اكثرا تو ترم 3 دانشگاه متوجه ميشن من خودم رفيق دارم حقوق مي خونه دو ترم مشروط شده اصلا هم علاقه به دروسش نداره فقط بخاطر اسمش و بازاركارش رفت حقوق الان بدبخته .يكي ديگه رو هم ميشناسم اصلا درس نمي خونه و داره تئاتر كار ميكنه خيلي هم خوشحال و راضيه از كارش .
    يكي رو هم ميشناسم ليسانسه مكانيك داره ولي چون خوشش نمي اومد رفت از اول مهندسي خاكشناسي رو خوند ..........
    دوست من
    من واحد بین الملل انزلی رو گفتم نه روزانه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •