تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: سوالات کنکور سال 90 در چه سطحی بود؟(سراسری)

راي دهنده
368. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • سخت

197 53.53%
  • متوسط

127 34.51%
  • آسان

44 11.96%
صفحه 152 از 598 اولاول ... 52102142148149150151152153154155156162202252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,511 به 1,520 از 5972

نام تاپيک: <<انتخاب رشته ی کنکوری های 90 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت>>

آخر فروم باز ehsan_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

الان با کم کردن ظرفیت دقیقا دارن ارزش رتبه های 3 رقمی رو میبرن آسمون ! .. دیگه بدون رتبه 3 رقمی نمیشه دانشگاه دولتی قبول شد به زودی !!! ...

+ وقتی ظرفیت رشته های برق و مکانیک کم بشه ... انگار ظرفیت رشته های کامپیوتر و ... بقیه رشته ها هم کم شده .. چون اونایی که نتونستن تو برق و مکانیک قبول بشن .. یه تعدادیشون میریزن تو کامپیوتر و ... + ظرفیت این رشته ها هم یه جورایی کم میشه و برای قبولی تو رشته های سطح پایین تر هم رتبه ی خوب لازم میشه ! ...

واقعا بر چه اساسی دارن ظرفیت ها رو کم میکنن ؟! ... بعد با پررویی میگن ظرفیت ها افزایش پیدا کرده و ... !
    به نظر من 2 دلیل داره
    1- فارغ تحصیل لیسانسه و... که الان بیکارن زیاد هست
    2- دولت تصمیم گرفته هزینه هاشو بیاره پایین

ظرفیت ها رو کم کردن تا هم نسبت به میزان کاری هست فارغ التحصیل داشته باشیم(هرچند نصف هم کنن بازم کار به اندازه کافی نیست !!) هر سال و هم دولت هزینه هاش در دانشگاها کم بشه
    درمقابل اونها که نتونستن برن دولتی باید پولارو اماده کنن برن آزاد یا پیامه نور و یا شبانه ظرفیت این قسمتها افزایش پیدا کرده

2. این کاربر از ehsan_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Samba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    in 313

پيش فرض

یه سوال شخصی ... نفر سوم ریاضی ... سحرصدری زاده نمیدونید کدوم مدرسه میرفته ؟! خیلی قیافش آشناست برام ... ندای ریحانه منطفه 6 نمیرفته ؟!
    عجب !!!! من خيلي قيافش واسم آشناس فك كنم يه جايي ديدمش(بي شوخي) نه ! مدرسش خرده تو fb هم مدرسش پيج داره !!!!

سلامتو بهش مي رسونم

4. این کاربر از Samba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه M0rrigan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تایید میشه که سحر، خرد میرفته : دی از برترین مدارس دخترونه تهرانه.. بله. از همون وسط سال معلم دیفمون "خانم سحر" رو میزد تو سر ما.

دوستان قطعن قبلن همچین چیزایی رو توضیح دادید اما یکی خیلی لطف کنه باز برای ما توضیح بده.. خیلی کوتاه، در باب مهندسی شیمی، پلیمر، مواد، متالوژی؟! و اینکه کدومشون رو در تهران با رتبه بالاتری میشه رفت؟

6. 3 کاربر از M0rrigan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hermione's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    !!جاده!!

پيش فرض

پارسال ظرفیت برق صنعتی اصفهان فکر کنم 150 نفر بود
    مکانیک صنعتی 125
    امسال جفتش شده 90 نفر
    تازه من فقط همینو دقت کردم احتمالا بقیه رشته ها بقیه دانشگاهها هم کم شده
    من امسال کنکوری نیستم ولی جنایته این کارشون
    بعدشم میان میگن کنکور قبلنا سخت بود حالا دیگه همه میرن دانشگاه
    آخه یعنی چه ؟

8. 2 کاربر از hermione بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

الان با کم کردن ظرفیت دقیقا دارن ارزش رتبه های 3 رقمی رو میبرن آسمون ! .. دیگه بدون رتبه 3 رقمی نمیشه دانشگاه دولتی قبول شد به زودی !!! ...

+ وقتی ظرفیت رشته های برق و مکانیک کم بشه ... انگار ظرفیت رشته های کامپیوتر و ... بقیه رشته ها هم کم شده .. چون اونایی که نتونستن تو برق و مکانیک قبول بشن .. یه تعدادیشون میریزن تو کامپیوتر و ... + ظرفیت این رشته ها هم یه جورایی کم میشه و برای قبولی تو رشته های سطح پایین تر هم رتبه ی خوب لازم میشه ! ...

واقعا بر چه اساسی دارن ظرفیت ها رو کم میکنن ؟! ... بعد با پررویی میگن ظرفیت ها افزایش پیدا کرده و ... !
    ببینید تا 7-8-10 سال پیش قبولی تو دانشگاه واقعا نیاز به شکستن شاخ غول داشت تا اینکه سروکله غیرانتفاعی ها و پیام نور پیدا شد بعد از اون قبولی تو مقطع کاردانی و کارشناسی راحت و راحت تر شد تا امروز که اگه از دم در یه دانشگاه پولی هم رد شی میگن بیا سر کلاس!

اما با زیاد شدن قبولی ها تو این مقطع پیک جمعیتی کنکوری های پشت در مونده منتقل شد به کنکور ارشد یعنی از 3-4 سال پیش داوطلبای ارشد رشد زیادی داشتن و فکر کنم کم کم به یه میلیون نفر هم برسن
    حالا این وسط ما تو دوره ای هستیم که دولت داره سعی میکنه که ظرفیت های لیسانس دانشگاههای دولتی رو کم کنه و به فوق و دکترا بده (فکر کنم پارسال بود که ااعلالم کردن ظرفیت ارشد 30%زیاد شده)
    بدیش اینه که قبولی تو لیسانس دانشگاه دولتی سخت میشه و خوبیش اینه که اگه تونستین قبول بشید 4 سال دیگه کارتون خیلی راحت تر از کنکوری اهی ارشد 89-90 هست گرچه بازم کار بسیار سختیه قبولی تو آزمون ارشد
    چون قبولی ها تو یه رشته خاص در حد چندهزار نفر برای کل کشوره

---------- Post added at 12:57 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

در مورد فردوسی هم بگم ظرفیت برق 10 تا کم شده مکانیک 20 تا زیاد شده و عمران هم 5 تا کم شده و بقیه تقریبا ثابت مونده
    ولی نکتش اینجاست که پارسال نسبت به سال 88 همه رشته ها میانگین 20-30% کاهش ظرفیت داشتن

10. 3 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه farhad1122's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

پارسال ظرفیت برق صنعتی اصفهان فکر کنم 150 نفر بود
    مکانیک صنعتی 125
    امسال جفتش شده 90 نفر
    تازه من فقط همینو دقت کردم احتمالا بقیه رشته ها بقیه دانشگاهها هم کم شده
    من امسال کنکوری نیستم ولی جنایته این کارشون
    بعدشم میان میگن کنکور قبلنا سخت بود حالا دیگه همه میرن دانشگاه
    آخه یعنی چه ؟
    پارسال مکانیکش 150 تا میگرفت امسال شده 90
    برقش 130 تا میگرفت امسال شده 90
    عمرانش 80 تا میگرفت امسال شده 50
    در ضمن پارسال شبانه هم میگرفت اگرچه کم بود مثلا برق و مکانیک شبانه 5 نفر میگرفت ولی امسال اصلا هیچی شبانه نمیگیره.... دانشگاه اصفهان هم همین طور پارسال مکانیک و برقش 20 نفر بود امسال شده 15 نفر...

12. 2 کاربر از farhad1122 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

منظورتون عمران خاک بودش دیگه؟
    البته همه ي گرايش هاي عمران رو ميتونن شركت كنن ولي به خاك و پي نزديكتره

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

تو یادگار کانون واسه تجربی ها تو بعضی از موارد رتبه هایی رو نوشته که که با عقل جور در نمیاد .

مثلا گفته گیاه پزشکی دانشگاه تهران روزانه با رتبه 87198 منطقه 2 قبول شده در صورتی که آخرین رتبه مجاز به انتخاب رشته در سهمیه منطقه دو 63307 بوده !!

نتیجه این میشه که یکی روزانه و شبانه مجاز نشده اما دانشگاه تهران روزانه قبول شده !

البته از این موارد زیاده تو یادگار کانون واسه همین میگم اشتباه نیست اما چطور ممکنه کسی میدونه ؟
    شاید اشتباه تایپی باشه مثلا یه عدد زیادی وارد شده! وگرنه به قول شما اصلا طرف مجاز نشده که قبول بشه!

---------- Post added at 02:09 PM ---------- Previous post was at 02:07 PM ----------

استقبالش تو رشته ریاضی کمه. چون رشته های زیادی وجود داره. ولی تجربی چون مهندسیاش کمه، بعد از دکترای حرفه ای بیشترین استقبال رو داره فکر کنم.

توی تجربی بعد از رشته های دکترای حرفه ای رشته های پیراپزشکی بیشترین خواهان رو داره بخصوص فیزیوتراپی و اعضای مصنوعی. بعد از اون مهندسی کشاورزی

15. 2 کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hbokayi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اخبار ساعت 2 با رتبه برتری ها مصاحبه کرد رتبه 3 انسانی واسم خیلی جالب بود تو یک روستا داشت گاو و گوسفند ها رو تمییز میکرد...

---------- Post added at 02:11 PM ---------- Previous post was at 02:09 PM ----------

بازم مثل همیشه نفر اول انسانی دیپلم ریاضی داره یکی نیست بگه آخه چه مرگته که میای انسانی

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوست من آزاد پزشکی می خونه
    به ازای هر پسر 4-5 دختر دارن
    اگه 20 درصد رو هم کلا دخترها بگیرن بازم نباید به این نسبت بشه
    توی دانشگاه آزاد سهمیه جنسیتی اعمال نمیشه. من خودم دانشگاه آزاد یه ترم دارو بودم. دقیقا همینطوره که شما میفرمایین کلا 10تا پسر بودیم 70تا دختر!ولی توی آزاد اعمال میشه . الان 14تا پسریم 32تا دختر!
    توی دفترچه انتخاب رشته نوشته بود که افرادی که بیماری صعب العلاج دارن می تونن از شهر دیگه انتقالی بگیرن به شهر خودشون کسی می دونه این بیماری ها کدومند که باهاش بشه انتقالی گرفت؟
    دور از جون شما: ایدز / سرطان / ام اس و خلاصه بیماریایی که به این راحتی نمیشه با کلک ازشون برای انتقالی استفاده کرد
    شما پسری یا دختر؟برای دختر فوق العاده راحت تره انتقالی گرفتن. یه عقدنامه بیاره انتقالی میگیره محل سکونت شوهرش. قانون زیاد داره. کلا برای رشته های غیر پزشکی راحتتره چون برای رشته های پزشکی رو وزارت بهداشت بدجوری اذیت میکنه ولی رشته های غیر پزشکی دسته وزارته علومه زیاد گیر نمیدن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •