تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 18 از 18

نام تاپيک: ایا وایمکس مضر است؟

پروفشنال eng2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    توی π30 world

پيش فرض

من مودم وایرلس وایمکس دارم وقتی که موبایل روشن باشه جلوش میگیرم صدای خش خش میاد و ارتباط تلفن خیلی ضعیف میشه امتحان کنید

آخر فروم باز Penryn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

من مودم وایرلس وایمکس دارم وقتی که موبایل روشن باشه جلوش میگیرم صدای خش خش میاد و ارتباط تلفن خیلی ضعیف میشه امتحان کنید
    تعجب نداره چون نتیجه در اصطلاح فیزیک: تداخل ویرانگر امواج هست. این عبارت رو گوگل کنید متوجه میشین یعنی چی. بعبارت عامینه یکجور نویز افتادنه.
    همونجوریکه اگه با گوشی سیار تلفن خونه نزدیک اجاق مایکروویو روشن برین خش خش اونقدر زیاد میشه که عملاً صدای پشت خط قطع میشه.

کاربر فعال انجمن عکاسی Aless's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

تجربه شخصی
    اون موقع که ایرانسل بسته های نامحدود میداد من با گوشیم همیشه در حال دانلود بودم(حدود 14 گیگ دانلود کردم در یک ماه)
    در همین حین سردرد و سرگیجه بدی گرفتم که سابقه نداشت.
    منم حدس زدم از این اینترنت باشه دیگه تمدید نکردم.

4. این کاربر از Aless بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Havbb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    .: اصــــــ‍‍‍‍‍فــــــهــــان :. اسم من: حـامـد

پيش فرض

تعجب نداره چون نتیجه در اصطلاح فیزیک: تداخل ویرانگر امواج هست. این عبارت رو گوگل کنید متوجه میشین یعنی چی. بعبارت عامینه یکجور نویز افتادنه.
    همونجوریکه اگه با گوشی سیار تلفن خونه نزدیک اجاق مایکروویو روشن برین خش خش اونقدر زیاد میشه که عملاً صدای پشت خط قطع میشه.
    گویا هیچ جوابی نداشتید برای سوال من درسته؟ پس قبول دارید اون نتیجه گیری اشتباه بود.....

6. 2 کاربر از Havbb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض امواج مضر مودم بیرونی وایمکس Outdoor CPE یا Huawei BM 8301

آیا امواج وایمکس برای سلامتی مضرند؟
    آیا استفاده از اینترنت بی سیم موجب سردرد می شود؟

سلام

من قبلا این تاپیک را در انجمن وبهاستینگ تاک ایجاد کرده بودم.دیدم در چند تاپیک در همین جا هم مورد بحث قرار گرفته.اینجا هم آوردم.

اینکه این تاپیک از کجا شروع شد و ... را می توانید در آدرس زیر مطالعه کنید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قبل از بیان نتایج ذکر می کنم که من مهندس عمران هستم و رشته ام برق نیست.ولی با توجه به اینکه فیزیک موج را (در سطح پیش دانشگاهی) مطالعه کرده ام و همچنین توضیح زیر ، می توانید در صحت این مطلب تحقیق بفرمایید :

توضیح :

برای تحقیق در میزان اثر گذاری امواج وایمکس و اینکه آیا برای سلامتی مضرند و یا خیر ، با متخصصان فروش این مودم صحبت کردم.متخصصان این طور پاسخ دادند که این مودم در رده ی امواج رادیویی است و بسامد آن در حد کیلو هرتز است.

از آنجا که رده بندی امواج با بسامد آن ها صورت می گیرد و همچنین هرچه این بسامد بیشتر می شود نوع امواج مضر تر می شوند این طور نتیجه گرفته ام که با تحقیق در میزان بسامد موج تولید شده توسط مودم وایمکس می توانم به معیاری از میزان تاثیر این امواج بر روی سلامتی برسم.برای مثال موج رادیو AM دارای بسامد کمی است. امواج فرابنفش بسامدی بیشتر و امواج گاما و کیهانی بسامدی فوق العاده زیاد دارند

خب حال اصل مطلب.

مودم بیرونی وایمکس یا همان Outdoor CPE که شرکت های سرویس دهنده به شما می دهند با مشخصات زیر است :

Huawei Outdoor CPE BM8301

من مشخصات این مودم رو به شرح زیر از وبسایت سازنده استخراج کردم :

Product Features

Frequency : 2.49~2.69GHz/2.3~2.4GHz/3.4~3.6GHz
    Bandwidth/ FFT : 5MHz/512, 10MHz/1024,7MHz/1024
    Modulation : QPSK, 16QAM, 64QAM
    Data Rate : Up to 25Mbps DL, 8Mbps UL
    MIMO : 2R×1T
    DHCP : DHCP client / DHCP server
    VLAN : Up to 4 VLAN group, 802.1p
    QoS mechanism : UGS, rtPS, nrtPS, ErtPS and BE
    Security : EAP-TTLS/ MSCHAPv2/EAP-TLS /X.509 / CCM mode 128-bits AES/ 3DES-128 bits

همانطور که میبینید فرکانس این مودم
    بسیار بسیار بالاست و در مرز امواج مایکرو ویو است

من طی یک جدول فرکانس این دستگاه را با فرکانس دستگاه هایی که ما روزانه از آن ها استفاده می کنیم مقایسه کرده ام

به جدول زیر توجه فرمایید :

رادیو ای ام : 535KH~1.7MHz

=>فرکانس این دستگاه 2317.67 برابر رادیو ای ام است

رادیو موج کوتاه : 26.1MH~509MHz

=>فرکانس این دستگاه 9.68 برابر رادیو موج کوتاه است

رادیو شهری : 26.96MH~27.41MHz

=>فرکانس این دستگاه 95.27 برابر رادیو شهری است

رادیو اف ام : 88MH~108MHz

=>فرکانس این دستگاه 26.43 برابر رادیو اف ام است

تلفن همراه : 824MH~849MHz

=>فرکانس این دستگاه 3.10 برابر تلفن همراه است

نتیجه :

یعنی این دستگاه فرکانسی بیشتر از 2317 برابر
    رادیو AM و 3 برابر موبایل دارد.با توجه به این توضیحات و اینکه شما به صورت 24 ساعته در معرض این امواج قرار می گیرید بدیهی است که اگر این مودم فاصله ی کافی با محل زندگی شما نداشته باشد با توجه به بسامد آن قطعا مضر خواهد بود.

نکته ای که دوباره روی آن تاکید می کنم این است که خدمات دهندگان سرویس وایمکس تاکید شدیدی روی فرکانس این محصول در حد کیلو هرتز دارند.حال همانطور که می بینید (طبق مشخصات شرکت تولید کننده) این محصول فرکانسی در حد گیگا هرتز دارد.یعنی 1000000 برابر آنچه فروشندگان ادعا می کنند.همین امر نشاندهنده ی کتمان حقیقت از سوی فروشندگان است.

این مودم توسط اکثر شرکت ها ارایه می گردد.ولی به خاطر تحقیق در صحت مطالب لازم به ذکر است که این تحقیق صرفا در مورد شرکت
    مبین نت صورت گرفته و ممکن است که شامل دیگر شرکت ها نشود

نوشتن مطلب با من بود.اطلاع رسانی با شما

شاد باشید

منابع :
    وبسایت تولید کننده دستگاه

کد:
    وبسایت CSGNetwork

کد:

وبسایت مبین نت

کد:
    Last edited by arix; 24-09-2011 at 16:31.

8. 3 کاربر از arix بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

این پست رو در پاسخ به آقا یا خانم eng2006 می نویسم تا خیالشون با استدلال علمی راحت شه.

بحث گوشی موبایل مقدار زیادی با مودم وایمکس متفاوته از اون لحاظ که چسبیده به بدن استفاده میشه. ولی مودم وایمکس این قابلیت رو داره که چند متر از شما فاصله داشته باشه. البته اگه لب پنجره گذاشته شه که دیگه چه بهتر. هم گیرندگی-فرستندگیش افزایش پیدا میکنه و هم صرفنظر از بی خطر یا با خطر بودن امواجش, بخش اعظم امواج به بیرون اتاق فرستاده میشه.

هر موجی از نقطه نظر تأثیرگذاری بر روی محیط اطراف دارای دو پارامتر کلیدی فرکانس و شدت هست که هر دوی اینها مهمه. به یکی یکیه این دو پارامتر میخوام بپردازم تا خوب مطلب براتون حلاجی شه و دیگه جای سووالی باقی نمونه.

الف)بررسی فرکانس کاری مودمهای وایمکس

همونطور که طیف امواج الکترومغناطیس توی کتابهای علوم تجربی دوم راهنمایی بطور کامل ذکر شده و دیگه همه باید باهاش اشنا باشن(که متأسفانه چون معلمها جزوه میگن و بچه ها هم لای کتاب رو حتی شب امتحان باز نمیکنن پس همونجور بیسواد هم میان بالا و و اون رو نمیدونن!), مایکروویو بلحاظ فرکانسی بین تابش فروسرخ و امواج رادیو-تلویزیونی قرار گرفته. یعنی فرکانسش حتی از نور معمولی هم کمتر و به عبارت ساده تر از نور معمولی یه لامپ التهابی(نه مهتابی) که بالای سر شماست هم بی خطرتره. کار تابش مایکروویو هم بلحاظ بیولوژیک و کارکرد اینه که بسته به شدتی که داره میتونه مولکولهای آب رو در ماده به نوسان دربیاره و از این راه موجب تولید گرما میشه. شاید شما هم اون ازمایش سال 2007 رو یادتون باشه که دو گوشی دائماً در حال ارتباط با هم بودن تخم مرغ بینشون بعد 56 دقیقه پخته شده بود؟؟
    Cooking an Egg with Mobile Phones

یادمون نره فرکانس کاری تعریف شده برای امواج مایکروویو در فناوری وایمکس در محدوده ی باندی 1.25 MHz تا 20 MHz هست در حالیکه باند فرکانسی گوشی همراه و اپراتورها در دامنه ی 850 MHz تا 1900 MHz برای فناوری شبکه ی 2G و در محدوده ی 850 تا 2100 مگاهرتز برای شبکه ی 3G هست نتیجه گیری بزبان ساده تر اینکه
    فرکانس موبایل ها حدود 100 برابر بیشتر از فرکانس مورد استفاده در مودمهای وایمکس هست!

ب)بررسی شدت
    موج یک مودم وایمکس
    شدت یک موج هم عامل مهمی در اثرگذاری بر روی محیطه. ممکنه موجی با فرکانس بسیار بالا و طبعاً خطرناک مثل اشعه ی ایکس یا گاما که بشدت مهلک و نابود کننده هست شدت کمی داشته و باشه و کاملاً بیخطر فرض شه مثل اشعه ی گامایی که از ابرنواختری در فاصله ی هزاران سال نوری در فضا پخش و به سمت زمین هم میاد! نقطه ی مقابلش ممکنه تابشی با فرکانس پایین که بی خطر هست در شدت بالایی تولید بشه و باعث از آسیب و مرگ بشه مثلاً نور معمولی یا حتی اشعه ی فروسرخ که در کنترل راه دور تلویزیون داریم ازش استفاده میکنیم اگر با توان 100 هزار وات یا بیشتر البته در فاصله ی نزدیک بشما بتابه باعث سوختگی بسیار شدید و مرگ آنی میتونه بشه.
    حالا برگردیم به وایمکس
    یک راه بسیار ساده برای اینکه بفهمیم توان تابشی یک مودم وایمکس چقدره اینه به برچسب روی اون نگاه کنین و یا مشخصات آداپتور برقش رو ببینید. مثلاً مودم HUAWEI EchoLife BM632 که من دارم نیاز به آداپتوری با جریان 1A و ولتاژ 12v داره. به راحتی میتونین حداکثر توان تابشی این مودم رو محاسبه کنین که در حالت آرمانی از ضرب آمپراژ در ولتاژ اون بدست میاد و برای این مودم عدد 12W هست. البته این بصورت تئوریه و هرگز به این عدد نمیرسه و همیشه کمتره چون هیچوقت در حالت پیک کار نمیکنه و ضمناً همیشه بخشی از انرژی برق رو تلف میکنه و مثلاً به گرما تبدیل میکنه. و حتی اگر توان تابشش رو همون 12 وات هم فرض کنیم واقعاً ناچیز و بی اهمیت هست حتی در طولانی مدت.

نتیجه گیری از این توضیح مفصل:

مودمهای رایج و خانگی وایمکس چه از نظر فرکانس تابشی و چه از نظر شدت توان تابشی حتی بیخطرتر از لامپ بالای سر شما هستند.

از شمایی که میگید 17 ساله کارتون فیزیک هست تعجب می کنم !!!

قویترین امواج ، امواج مایکروویو هست !

در ضمن طول فرکانس شبکه های بیسیم هم GHz هست نه Mhz !!!

ما میگیم فرکانس 2.4GHz نه 2.4MHz !

در ضمن بد نیست بحث ها در این ضمینه در انجمن های دیگه رو هم ببینید : ( البته پیشنهاد می کنم حتما ببینید ! )

کد:

در ضمن در رابطه با استفاده از مودم وایمکس هم . خوب مسلم هست اگر از مودم Outdoor استفاده Indoor شود ، خوب قطعا ضررات خاص خودش رو داره !!!

پی نوشت : شما اگر با اتومبیل 200Km/h برید احتمال خطر برای شما 90% است . اما اگر با 100Km/h برید احتمال خطر 40% میرسه !

10. این کاربر از aliscsc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

خب اکثرا از موردم های خارجی استفاده می کنند و اکثرا هم با فاصله ی کمی از محل زندگیشان این مودم ها را نصب می کنند.مثلا می گذارند بالای پنجره ی اتاق خوابشان
    Last edited by arix; 20-10-2011 at 19:31.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

تاثیر امواج وایمکس روی بدن برای من اثبات شده. زمانهایی که مودم روشن بود و زیاد استفاده میکردم سردرد ها و کلا یه جور حالت خاصی داشتم. اول خیال میکردم اتفاقی بوده ولی وقتی دقیقا مشابه همین ها رو از چند نفر دیگه شنیدم, شکم به یقین تبدیل شد.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •