تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 16 اولاول ... 61213141516
نمايش نتايج 151 به 159 از 159

نام تاپيک: گیلان ، دیـــار بــی خــزان

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

کلا سه نوع گویش در استان گیلان رواج داره. گیلکی که بخش اعظمش هست و مناطق جلگه ای رو شامل میشه. دیلمی که مربوط به بخش های کوهپایه ای میشه. و تالشی که غربی ترین بخش استان(سمت تالش آستارا...) که کلا متفاوت صحبت میکنن. من به عنوان یک گیلک با گویش گیلکی اندکی میتونم متوجه گویش های شهرهایی مثل لاهیجان انزلی رودسر و...((که تفاوت گویش هاشون در صرف افعال و بعضی واژه ها هست)بشم ولی بطور کل متوجه گویش تالشی نمیشم به هیچ عنوان!

2. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

کلا سه نوع گویش در استان گیلان رواج داره. گیلکی که بخش اعظمش هست و مناطق جلگه ای رو شامل میشه. دیلمی که مربوط به بخش های کوهپایه ای میشه. و تالشی که غربی ترین بخش استان(سمت تالش آستارا...) که کلا متفاوت صحبت میکنن. من به عنوان یک گیلک با گویش گیلکی اندکی میتونم متوجه گویش های شهرهایی مثل لاهیجان انزلی رودسر و...((که تفاوت گویش هاشون در صرف افعال و بعضی واژه ها هست)بشم ولی بطور کل متوجه گویش تالشی نمیشم به هیچ عنوان!
    انزلی مگه فرق میکنه با رشتی؟

آخر فروم باز Amir-Rainman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

تالشی خودش گونه های متعددی داره، مثل ماسالی و پره سری و ماسوله ای و ...
    یه قسمتایی از آذربایجان هم که به ایران نزدیکن هم لهجه تالشی رواج داره
    کلا حدودا از رودسر تا اطراف صومه سرا،اکثرا مردم لهجههای همدیگرُ متوجه میشن ولی تالشی نه، واقعا نمیشه متوجه شد
    من خودم خیلی لهجه هایی که تو گیلان رواج داره رو دوست دارم،خیلی با مزه و شیرینن مثل همین لهجه لاجونی ( لاهیجان)

انزلی مگه فرق میکنه با رشتی؟
    یه سری تفاوت های جزئی با هم دارن
    Last edited by Amir-Rainman; 22-03-2014 at 18:00.

5. 2 کاربر از Amir-Rainman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

اونام گیلکن سرکار خانم حالا یکم تفاوت تو تلفظ دارن و خیلی راحت هم متوجه حرفاشون میشن
    زندگی خارج از گیلان باعث دوری از بعضی متعلقات میشه!!!

راستی قیمت آپارتمان تو رشت چنده؟ طرفای بلوار امام خمینی و اب منطقه ای؟

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

اونام گیلکن سرکار خانم حالا یکم تفاوت تو تلفظ دارن و خیلی راحت هم متوجه حرفاشون میشن
    زندگی خارج از گیلان باعث دوری از بعضی متعلقات میشه!!!

راستی قیمت آپارتمان تو رشت چنده؟ طرفای بلوار امام خمینی و اب منطقه ای؟
    ببخشید مگه من گفتم گیلک نیستن؟؟؟
    من گفتم گیلک ها گویششون 3 دسته هست بعد نام بردم هر 3 دسته رو
    در ادامه هم گفتم من به عنوان یک شخص گیلک که از گویش گیلکی استفاده میکنم متوجه گویش تالشی نمیشم!!!
    بعد هم مگه من گفتم متوجه حرفاشون نمیشن؟!؟
    بله خیلی ها خودشون و اصالتشون رو فراموش میکنن ولی خوشبختانه من از این دسته نیستم!

8. 2 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

بیا بالا تاپیک ...
    دلم تنگ شد برا گیلان
    رشت. لاهیجان . استارا . هشتبر. کلوچه فومن
    وقتی هزار کیلومتر از خونه دور باشی می همی معنی کلی راه رفتن و تا رسیدن به مغازه ای که پیراشکی داره تا حس کلی طعم یراشکی های اون مغازه بین 4 راه گلسار و پل صابرین و ..
    بعد بری تو یس بوک هی چرخ بزنی ببینی چه بارونی داره تو گیلان بعد یاد رفقات بیوفتی و دوییدن هاتون تو خیابون امام .یاد مخیری و.. خیابون حکیم نظامی و 5 شنبه هاش
    بعد دلت برا خز بازی های خیابون مطهری تنگ بشه
    از کلوچه فومن که نگو ..
    از مهربونی های پسرامون از قشنگی دخترامون از روی خوش مردممون

10. 2 کاربر از green-mind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

.

سلام گیلانیها لطفن راهنمایی کنید

دنبال ی کافه هستم تو رشت چند تا کافه رو با دوستام رفتم نشد زیاد دقت کنم ولیکن سرسری که نگاه کردم باب طبعم نبود البته بینشون اون کافی شاپ توی صابرین تو مرکز خرید ایرانیان اون قشنگ بود چون طبقه 11 ام بود بعد توی دم دمای غروب ی منظره قشنگی داره کلا چراغ های شهر روشن که میشه و شهر ی جورایی زیرپاته ..به نظرم برای اون لحظه هایی که هر ادمی دوست داره برا خودش باشه و خودش و دنبال ی جای امن میگرده جای قشنگیه برای سکوت و تماشای شهر ( این و گفتم برای کسایی که شاید سفری کنن به شمال و دلشون کافی شاپ بخواد )

اما اون چیزی که من دنبالش میگردم
    دقیقا ی کافه کتاب / کوچک در حد ی مغازه کوچیک /دنج / ادمایی که میان توش هنری باشن / صاحبش هم هنری باشه / و اینکه اشخاصی که توش رفت و امد میکنن ادم هایی باشن تو فاز خودشون براشون مهم نباشه که وای این کافه که ما رفتیم چقد باکلاسه و وای ما چقد! باکلاسیم و کلا مارکیمو و.. وای مامانم ایناو : دی و اینکه مهمترین مساله بعد از کافه کتاب بودنش اینکه تو خیابون اصلی نباشه یعنی تو کوچه پس کوچه های فرعی باشه قبلا تو کوچه منتهی به نامجو ی جا میشناختم ولی متاسفانه مث اینکه جمع شده

مرسی /

تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

.

سلام گیلانیها لطفن راهنمایی کنید

دنبال ی کافه هستم تو رشت چند تا کافه رو با دوستام رفتم نشد زیاد دقت کنم ولیکن سرسری که نگاه کردم باب طبعم نبود البته بینشون اون کافی شاپ توی صابرین تو مرکز خرید ایرانیان اون قشنگ بود چون طبقه 11 ام بود بعد توی دم دمای غروب ی منظره قشنگی داره کلا چراغ های شهر روشن که میشه و شهر ی جورایی زیرپاته ..به نظرم برای اون لحظه هایی که هر ادمی دوست داره برا خودش باشه و خودش و دنبال ی جای امن میگرده جای قشنگیه برای سکوت و تماشای شهر ( این و گفتم برای کسایی که شاید سفری کنن به شمال و دلشون کافی شاپ بخواد )

اما اون چیزی که من دنبالش میگردم
    دقیقا ی کافه کتاب / کوچک در حد ی مغازه کوچیک /دنج / ادمایی که میان توش هنری باشن / صاحبش هم هنری باشه / و اینکه اشخاصی که توش رفت و امد میکنن ادم هایی باشن تو فاز خودشون براشون مهم نباشه که وای این کافه که ما رفتیم چقد باکلاسه و وای ما چقد! باکلاسیم و کلا مارکیمو و.. وای مامانم ایناو : دی و اینکه مهمترین مساله بعد از کافه کتاب بودنش اینکه تو خیابون اصلی نباشه یعنی تو کوچه پس کوچه های فرعی باشه قبلا تو کوچه منتهی به نامجو ی جا میشناختم ولی متاسفانه مث اینکه جمع شده

مرسی /

طی تحقیق و تفحص به این رسیدم / ظاهرا خیلی هم شبیه توضیحاتم نیست ولی خوب ظاهرا محل امد و شد هنری هاست ..

کافه رادیوخ مطهري ابتداي ساغريسازان روبروي شيريني تشريفات

13. این کاربر از green-mind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

سلام دوستان

یه سوال داشتم
    آیا میشه در استان گیلان زمین کشاورزی و مزروعی رو تغییر کاربری داد ؟ مثلا به مسکونی؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •