تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 30

نام تاپيک: روشن کردن کامپیوتر با برنامه نویسی تحت شبکه

پروفشنال MrJamshidy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

9 روشن کردن کامپیوتر با برنامه نویسی تحت شبکه

آقایون سلام من یک نرم افزار دیدم خیلی باهال بود تحت شبکه اسم کامپیوترت رو بهش می دادی بعد روی کامپیوتر طرف کنترل کامل داشتی هم میتونستی روشنش کنی هم خاموشش کنی دسکتاپش رو بدون این که بفهمه دستت بگیری دسکتاپ خودت رو روی مانیتورش بندازی
    منظور از این همه حرف اینه که کسی بلده کامپیوتر کسی رو تحت شبکه روشن یا خاموش کنه؟ (با Vb)
    Last edited by MrJamshidy; 01-10-2007 at 10:15.

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    تمام اعمالی که گفتید قابل انجام است بجز روشن کردن!
    میتوان برنامه ای نوشت که فرامین را از برنامه دیگری که در رایانه ی دیگری در شبکه در حال اجرا است بگیرید و در کلاینت اجرا کند (یعنی نیاز به دو برنامه یا دو فایل است.)

ولی روشن کردن رایانه خارج از حیطه هر زبان برنامه نویسی است.
    شاید بتوان برای رایانه Sleep شده کاری کرد ولی رایانه ای که کلاً خاموش شده (و شهودی، فن پاور آن کار نکند) هیچ راهی برای روشن شدن ندارد، چون اول باید CPU روشن باشد تا بعد بتواند دستوری را اجرا کند.

تنها راه روشن شدن رایانه با پاور خاوش قابلیتهای مادربورد و بایوس است.
    مثلاً مادربوردهای جدید قابلیتی دارند که میتوانند در صورت برقراری تماس تلفنی با خطی که به مودم داخلی وصل است رایانه را روشن کنند. (مثلاً برای دریافت خودکار فکس)
    و شاید مادربوردهای دیگری قابلیتهای مشابهی برای شبکه هم داشته باشند که در آن صورت اگر درست باشد باید حتماً کارت شبکه آنبورد باشد.

(از لحاظ الکترونیکی هم مادربورد اینطور عمل میکند که پاورها حتی وقتی به ظاهر خاموش هستند برق بسیار ضعیفی را میدهند که برای کار کردن مدارات کم مصرف کافی است و مدارات خاص مادربورد که برای همین منظور تعبیه شده اند با همان جریان کم کار میکنند و در صورت لزوم فرمان روشن شدن پاور را صادر میکنند.)
    Last edited by _H2_; 01-10-2007 at 15:03.

3. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    من دیروز عصر متوجه شدم، یکی از دوستمان همین سوال را در سایت برنامه نویس هم پرسیدند(احتمالاً خود شما بودید) و یکی از بچه ها لطف کردند و جواب دادند و گفتم لپ مطلب را برای دوستان عضو این سایت هم بیان کنم.
    دو راه حل پیشنهاد شده بود که
    اولی که بدیهی هم است ساخت سخت افزار ویژه ای برای این کار است که باید به کیس متصل شود.
    و راه دوم که راحت تر است، پشتیبانی مادبورد از این قضیه است که به ظاهر نام این قابلیت (Wake On Lan (WOL است.

5. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

پيش فرض

اما دوست من خودم امتحان کردم شد مادر بوردش هم قدیمی بود

اگه نباشه جاش خالی می مونه Lamerdsystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چنین چیزی برای کامپیوتری که توی شبکه هست غیر ممکنه زمانی که کامپیوترت خاموشه اتصالی به شبکه نداری و وقتی IP شما توی شبکه نباشه کامپیوترهای دیگه نمی تونن عملی رو کامپیوتر شما مبنی بر روشن کردن انجام بدن- تائید می شه شما می تونی تمام اعمالی که گفتی رو با برنامه Net School انجام بدی ولی نمی تونی سیستم رو روشن کنی در ضمن اگه واقعا می گی خودت دیدی اسم نرم افزار رو بگو ببینیم چی هست اصلا

کـاربـر بـاسـابـقـه Oracle_Eldorado's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    اون بالا بالا ها

پيش فرض

دوستان به نظر من برای این کار شما باید برنامه نویسی تحت شبکه رو برید یاد بگیرید . چون اگه سورس آماده گیر بیارید ازش هیچی سر در نمیارید . مطمئن باشید با VB معمولی خیلیییییییییییییی سخت تره تا اینکه با VB.Net یا شبکه .

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    چنین چیزی برای کامپیوتری که توی شبکه هست غیر ممکنه زمانی که کامپیوترت خاموشه اتصالی به شبکه نداری و وقتی IP شما توی شبکه نباشه کامپیوترهای دیگه نمی تونن عملی رو کامپیوتر شما مبنی بر روشن کردن انجام بدن- تائید می شه شما می تونی تمام اعمالی که گفتی رو با برنامه Net School انجام بدی ولی نمی تونی سیستم رو روشن کنی در ضمن اگه واقعا می گی خودت دیدی اسم نرم افزار رو بگو ببینیم چی هست اصلا
    عزیز دل بابا وقتی مادر بورد ساپورت کنه، تمومه! (این دوستمان هم که میگوید یک مادربور پنجاه سال پیشی داره و این را ساپورت میکنه پس ...) مثل همین امکان روشن شدن با تلفن که به کرات شاهدش بودم و شما هم احتمالاً دیده اید، در آن مورد هم با پشتیبانی مادربور و فرمان از مودم داخلی رایانه روشن میشود، در این یکی جای مودم داخلی را کارت شبکه گرفته... !
    مجدداً تاکید میکنم که پاور حتی وقتی به ظاهر خاموش است (البته بدیهی است که به برق متصل است) ولتاژ ضعیفی را باز به ماردبور میدهد که برخی مدارات الکترونیکی مادربورد را اصطلاحاً در حالت آماده باش نگاه میدارد.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

پيش فرض

Dostan Bebakhshid Keh In Modeli Minevisam Windowsam Ro Tazeh Nasb Kardam Az Farsi Poshtibani Nemikoneh

Esm Narmafzar "Net Support"
    Agar Khastid Uploadesh Ham Mikonam Narmafzaresh Ham Dolatieh Kheili Naiabeh

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

پيش فرض

آقا چرا کمک نمی کنید خوب اسم نرم افزار هم که بهتون گفتم "Net Support"

باور کنید من چیزی رو که دیدم گفتم در ضمن اگر یک راهنمایی کوچک در مورد این که دسکتاپ کلاینت رو مثل یکی از برنامه های ویندوز ("Remote Desktop Connection") رو روی کامپیوتر خودم باز کنم و
    از دسکتاپ کلاینت فیلم و عکس بگیرم و برای سرور بفرستم

خیلی خیلی ممنون میشم نرم افزارم هم VB6
    دوستتون دارم خیلی زیاد
    بای

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

پيش فرض

به قول یکی از اطرافیان زبونم گیس در آورد بابا کمک کنید لازم دارم

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •