تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 59 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 589

نام تاپيک: اینترنت شهر کاشان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

خط من سالمه هم خودم که مدتی تو مخابرات بودم چک کردم
    هم خودتون از توی شرکت!
    این مشکل رو چند تا از دوستای من هم داشته اند. قبل از این که سرویس رو بگیرم بچه ها بهم گفتند خصوصیات بایت:
    سرعت بالا-قطعی زیاد
    من به خاطر مودم رایگان بین بایت و شاتل، بایت رو انتخاب کردم
    اوایل قطعی زیاد بود و پینگ هم بالا بود
    زنگ زدم شرکت برای پینگ داداشتون گفتند مودم رو روشن خاموش کن تا آی پیت عوض شه تا بالاخره پینگتون بیاد پایین
    البته باید ذکر کنم این اواخر قطعی بسیار کم شده و پینگتون اومده رو 270 که خوبه
    راستی در مورد سرعت دانلود شبانه باید خدمتتون عرض کنم که بسیاری از مشترکای شما مغازه دار هستند که از سرویس دانلود شبانه استفاده نمی کنند و عده ای هم مثل من ماهی چند روز بیشتر کاشون نیستند و دانلود شبانه ندارند. عده ای هم اصلا از اسکجوال بی اطلاعند و یا استفاده نمی کنند. با این وجود سرعت شما 5 تا پایین تر از سرعت نامیه!!
    به نظر اینکه بچه ها گفتند قطعی زیاده، من که ندیدم. نمی گم نیست ولی خیلی از دوستام تو تهرانم همینطوره
    من تو این مدت که از بایت داشتم قطعی زیادی نداشتم.
    تازه سرعت 4 مگ خداییش خیلی باهاله!!!
    ولی چند کیلو کمتر گرفتن توی شب فکر کنم طبیعیه
    فقط بایت - شاتل

2. این کاربر از ABIHA1990 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amirkhan_0o0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تو لباسم!!

پيش فرض

با توجه به صحبتها، یه سوال:
    یه مشترک که سرعت 128 می گیره، سرعتش باید چقدر باشه؟
    یعنی همیشه باید 256 باشه؟ یعنی 16 کیلو دانلود؟
    اگر اینجوری هست پس چرا شرکتا (شاتل ) می گفت شما سرویس ای دی اس ال گرفتید و اشتراکی هست!!!
    یکی از بچه ها هم می گفت مخابرات یه سرویس 128 غیر اشتراکی را صد هزارتومان به شرکتها می فروشه؟
    یه نفر توضیح بده تا همه بفهمیم چی خریدیم
    128 که می گن منظور اینه که سرعت تبادل اطلاعات 128 کیلو بیت بر ثانیه تعریف شده و با توجه به این مسأله که هر بایت مساوی 8 بیته با نقسیم 128 به 8 عدد 16 به دست میاد و سرعت تبادل اطلاعات 16 کیلو بایته!
    برای 256، 32 کیلو بایت و برای 512، 64 کیلو بایت
    خوب حالا آی اس پی ها بر اساس یک عرف که (ناشی از یه سیاسته) در سرویس های اشتراکی میان و میزان استفاده رو محدود می کنند. مثلا بایت میاد و میگه من در سرویس های اشتراکی به ازای 3 ماه بیش از 6 گیگ بیشتر بهت نمی دم! حالا بر اساس یک سری سیاست های تشویقی و تبلیغی برخی اوقات 1 گیگ هم اضافه هدیه می ده. اما اگه بخواهیم اضافه تر مصرف کنیم باید ترافیک(حجم) اضافی خریداری کنیم!
    حالا خیلی از اوقات با توجه به محدودیت در استفاده، شما خیلی از اوقات از اینترنتتون استفاده نمی کنین. اون موقع پهنای باند دیتایی که آی اس پی خریداری کرده خالی می مونه و بین مشترکینی که دارند استفاده می کنند تقسیم می شه! برای همینه که سرعت شما توی روز خیلی بیشتر می شه و گاهی به بالای 400 می رسه!
    اما شب ها که همه دارند دانلود می کنند با بالا رفتن تعداد کاربران سرعت پایین میاد و شما دیگه سرعتتون بالا نیست!
    البته آی اس پی هایی هم هستند که سرعت دانلود شبانه از میزان نامیشون پایین تر نمیاد.
    مثلا در تهران شرکت پارس آنلاین اینجوریه و با سرعت 512 شب ها بالای 64 سرعت می ده و البته قیمت مناسبی هم داره!
    یک نکته دیگری هم که باید خدمتتون عرض کنم اینه که سرعت دانلود بسیار مهمه اما چه فایده وقتی که در ایران محدودیت حجمی وجود داره و شاید ظرف چند ساعت تمام ترافیکتون تموم شه!!
    به نظر من علاوه بر سرعت دانلود بایستی پینگ هم مناسب باشه که انصافا بایت تو این یکی دو ماهه به حد خوبی رسیده و پینگش داره به 250 میلی ثانیه نزدیک می شه!
    در مورد سرویس های اختصاصی (تا جایی که من می دونم) دیگه محدودیت حجمی نیست! و آی پی شما استاتیکه و همیشه ثابته! این مسأله برای دوربین های مدار بسته خیلی کاربرد داره!

4. این کاربر از amirkhan_0o0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تو لباسم!!

پيش فرض مقایسه اجمالی بایت و رهیاب

در مورد آی اس پی نو ظهور (در زمینه ای دی اس ال) رهیاب این مسأله رو عرض کنم که این آی اس پی اینترنت 2 مگ با پینگ 250 می ده(تا جایی که من می دونم)
    و لیست قیمت هاش اینه

هر چند که سرعتش نسبت به بایت پایین تره (2 مگ) اما چند تا نکته رو باید راجع به اون بگم:
    * سرویس های رهیاب دانلود شبانه نداره
    این برای یک سری از افراد خیلی عالیه:
    1- افرادی که آنلاین بازی می کنند(اکس باکس لایو و پی اس نت ورک) در این صورت با توجه به شب زنده داری این قشر سرعتشون توی شب پایین نمیاد و پینگشون پایین می مونه و می تونن بدون دردسر بازی کنند!
    2- افرادی که اقوامشون خارج از کشور زندگی می کنند برای همین امکان داره شب ها بخوان ویدئو چت کنند و سرعت و پینگ بخوان(با توجه به این که پینگ برای آی اس پی هایی که دانلود شبانه رایگانه به شدت بالا می ره)
    3-افرادی که حدود 2روز در هفته از دانلود شبانه استفاده می کنند. با یک محاسبه ساده می توان حساب کرد که از لحاظ 19 گیگ ترافیک اضافی سرویس های رهیاب معادل چیزی حدود 30شب استفاده از سرویس رایگان 256 کیلوبیت است.
    برای کسی مثل من که ماهیانه 3 4 روز بیشتر کاشان نیستم و یا برای افرادی که علاقه ای به دانلود شبانه ندارند این مسأله یک فرصت است!
    من قبول دارم که سرعت دانلود بالا بسیار مهم است اما سرعت دانلود 2 مگ و 4 مگ تفاوت چندانی در باز کردن صفحات وب ندارند(سرعت به حد کافی رسیده و در این حالت در باز کردن صفحات پینگ مهم است) و سرعت دانلود بیشتر خود را در دانلود نشان می دهد. حالا خودتان حساب کنید چند گیگ از شش گیگ خود را صرف دانلود فایل های بالای 100 مگ می کنید!
    برای فایل های زیر 100 مگ اختلاف زمانی بین آی اس پی های بایت و رهیاب (4مگ و 2مگ)خیلی محسوس نیست.
    راستی قیمت ترافیک اضافی برای رهیاب 2500 تومن و برای بایت 5200 تومان است!
    البته یک مزیت بسیار مهم بایت نسبت به رهیاب اینترنتی شدن خدمات آن است!
    این هم لیست قیمت های بایت

وااااااااااای چقدر چیزی نوشتم!
    خسته شدم!

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

اضافه کنم که در مقایسه بالا سرویس 3 ماهه 256 بایت رو با 3 ماهه با مورد 4 رهیاب مقایسه کرده ام و این رو باید بگ م که سه ماهه بایت با احتساب مالیات و این حرف ها 39300 تومن می شه!

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:37 PM ----------

این مسأله رو هم اضافه کنم که بایت برای مشتری های اول سه ماه به بالا مودم رایگان می ده و رهیاب هم پول رانژه(سیم کشی داخل مخابرات) رو نمی گیره

6. 2 کاربر از amirkhan_0o0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

شما که از اینترنت دانلود نمی خواهی دانلود پس از کجا فهمیدی قبلا 300 کیلو بوده الان تو 10 روز اوردن روی 100 کیلو...خیلی جالب بود این نکته .خواهش سعی کنید سوتی ندهیدفعلا که بایت داره 400 کیلو میده به مشترکاش نوش جونه همشون شبم که رایگان باز نوش جونه مشترکاش
    این که گفتی یعنی چه ...من متوجه نشدم اون اعداد رو یعنی من گفتم؟ یا جواب سوالمه بعد چه ربطی به پینگ داره بهر حال فکر کنم اشتباه گرفتید

پینگتون چنده بهمن خان؟؟
    پینگ 4.2.2.4 تو خونه همین الان 290 تا 300 دیشب یکم رفته بود بالا دلیلشو بعد ازشون میپرسم اینا که دانلود شبانه ندارن نمیدونم چی شد بود من همه سرویس دهندها رو رفتم پینگ مناسب پیدا نمیشه البته adsl
    پینگ سرور تهرانی که کار با اون دارم 50 تا 70
    البته داخل پشتیبانی بایت گفتن پینگمون 240 هست خود اقای قنبریم گفتن تا برسه تو خونه 40 .50 تا روش میره
    ولی دفعه قبل بایت اذیت شدم پورت شهید قندیم زیاد ندارن هزینه نصبم 15میگیره
    ولی رهیاب 5 فقط رانژه هر گیگ اضافم 2500
    یه فایروال دان زدم دانلودم 220 بیشتر بود زیاد دقت نکردم
    چند روز بگذره بهتون دقیق تر میگم احولات این سرویس رو
    از ندا گسترم کسی میبود یه اطلاعاتی بده خوب بود

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

این هم تست از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان از این سایت یه تست بگیرن اعلام کنن

9. این کاربر از Bahman. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تو لباسم!!

پيش فرض

شنیده بودم با دی ان اس های مخابرات زیر 100 می ده!!!

با ping 4.2.2.1 -t , ping 4.2.2.4 -t توی ران ویندوز چند میده؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

مقایسه وضعیت پشتیبانی شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت پرسرعت (به ترتیب الفبا) :

بایت (پیشگامان) --> تمام روزهای هفته و حتی تعطیل به صورت 24 ساعته با تلفن 4459900

رهیاب (رنگین کمان) --> فعلا نمیشه اظهار نظر کرد و باید ترکیب نیروهای فنیشون رو دید!

شاتل --> از ساعت 8 صبح تا 8 شب دفتر کاشان (روزهای عادی) - روزهای تعطیل و ساعات شب تماس با 23089 تهران - معمولا دارای پشتیبانی خوبی هم در کاشان و هم در تهران هست که البته تهران رو باید حتما مودم زایکسل باشید و یک مقدار صبور تا خدمات بگیرید. شرط مودم در دفتر کاشان هم تا حدودی صادق است!

مخابرات --> فقط تماس با 2030 در اصفهان در تمام ساعات شبانه روز! همین الان گوشی رو بردارید و تماس بگیرید ببینید چه خبره!

نداگستر (صبانت) --> از ساعت 8 صبح تا 8 شب روزهای عادی با تلفن 4464723 که گاهی دایورت روی موبایل هست! و در باقی ساعات روز و روزهای تعطیل تماس با دفتر مرکزی اصفهان - به دلیل اینکه تنها یک نیرو دارند که هم فروشنده هست و هم پاسخگوی فنی خودتون تصور کنید!

موفق باشید

12. 2 کاربر از mheidarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

1

شنیده بودم با دی ان اس های مخابرات زیر 100 می ده!!!

با ping 4.2.2.1 -t , ping 4.2.2.4 -t توی ران ویندوز چند میده؟؟
    برادر این پینگ مربوط به اتصال کاربر تا ISP ای (مرکز تست انتخابی کاربر یا سیستم) هست که نامشو زیر تست نوشته و ارتباطی با پینگ IP Valid ندارد. جهت اطلاع گفتم ... همین

14. این کاربر از mheidarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

حاجی پینگ 4.2.2.4 رو بالا نوشتم باید تایید بشه میاد قبل اون پست که میبینید فقط بگم میره بالای 270 280 هی خدا همه جا محدودیت

16. این کاربر از Bahman. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

برادر این پینگ مربوط به اتصال کاربر تا ISP ای (مرکز تست انتخابی کاربر یا سیستم) هست که نامشو زیر تست نوشته و ارتباطی با پینگ IP Valid ندارد. جهت اطلاع گفتم ... همین
    خب همین تهران با ایرانسل 220 میشد برام خارج ایرانم 40 50 تا فرق بوده
    همین سرور رو تست بگیرید اینجا اعلام کنید
    سرور پاریس رو هم قرار دادم هر چند من پینگ داخلی برام مهمتره واین سرویس بد نیست
    Last edited by Bahman.; 14-01-2012 at 00:33.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •