تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 32 از 32

نام تاپيک: اورکلاک از عمر قطعه می کاهد؟

آخر فروم باز Penryn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ای بابا بیخیال
    مگه یه قطعه رو چند سال میخواید استفاده کنید نهایتاً 3-4 سال حالا میخواد بشه2-3 سال تواین مدت صد نسل از اون قطعه عوض شده
    بحث علمیه عزیزم. برداشت شما چی بود که یه همچین پستی دادی؟؟ فکر کردی یقه گیری و دعواست که میگی بیخیال؟؟
    باید مثل افلاطون و آکادمیش, اینجا هم سر در هر تاپیکی این رو نوشت: اگر چیزی نمیدانید وارد نشوید! یا حداقل الکی پست ندهید!

2. این کاربر از Penryn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

خدایا با نتام تو
    با سلام
    دوست عزیزمن، شاید نتوان منبع مناسبی برای معایب آورکلاک پیدا کرد!(البته من ویکی را تقریبا با سایر متون انجمنهای اونور آبی! مطابقت میدم و هیچ مطلبی از اون یا هر جایی دیگه رو همین جوری قبول نمیکنم. این فرمایش شما هم درسته که مطالب یه خورده قابل اطمینان نیست! و مشکلم همونیه که خودت گفتی.)چون در سالهای اخیر ،مخصوصاً این چند سال گذشته، بیش از 90 درصد قطعاتی که وادر بازار میشه همیشه یک مقدار برای آور براش باز میزارند و به قول بقیه دوستان تاپیک، اگه قطه رو آور کنی تازه میرسه به حالت Normalو از حالت معمول خودش که ما انتظار داریم در آورکلاک افزایش پیدا کنه، بیشتر نمیشه و در این بین فرکانس و ولتاژ ضافه ای بر قطعه تحمیل نمیشه که بخواد از عمر اون بکاهه. که یکی از مواردی که شما و بالاخص من، شاهد معایب متره شده در سایتهای معتبر تست و آورکلاک نیستسم، همین مطلبی بود که دوستان دیگه هم اشاره ای گذرا بهش کردند! پس میشه نتیجه گرفت که بیشتر یا شاید همشون! قطعه رو با توان واقعی وارد بازار نمیکنند و یه حد آورکلاک معقول(به گفته و راهنمایی شرکتها) براش تعیین میکنند که درواقع با آور کلاک کردن قطعه تازه میشه یه قطعه معمولی و کاربر به خاطر اینکه این قطعات تحمل آورشدن رو داردن به سراغ خرید اونها میره و غافل از اینکه شرکت چه خواب برای اون دیده! که این عامل باعث سودآوری فوق العاده زیاد شرکت میشه!!!!
    پس فرمایشات شما، در این برهه زمانی کاملا متین و درست میباشد. و من به صحت این حرف شما اذعان دارم. در ضمن اگه شما به هر مهندس سخت افزاری مراجعه کنید و بگی آقا آور کلاک واسه ادوات جانبی قطعه(همون ترانزیستورها و سایر موادر!) میتونه مضر باشه؟ اولین چیزی که میگه، اینه که باید این کار علمی و اصولی انجام بشه تا قطعه نسوزه! بعدش هم عمر قطعه به مراتب کمتر میشه! ایم مطلب رو من خودم هم تجربه کردم. پس یکی از اونا خود من هستم که امر رو تست کردم(هم با آور رم . هم با ةآور سی پی یو . هم کارت گرافیک!). دوستان داخل تاپیک هم فکر میکنم این مقوله رو قبول داشته باشند. ولی اینجا یه نکته ای هست و اون اینه که این مقوله هم مثل قطعات داره قدمی میشه(به همون دلیلی که گفتم) و قدیمی شدن و خاک گرفتنش به معنی از بین رفتن اصل موضوع نیست. اگه ما بخوایم به روز تصمیم بگیریم، کلیت حرفای شما کاملا در مورد قطعات امروزی و کاملا سازگار با آورکلاک کاملا درست و علمی است اما اگر بخواهیم با دید افرادی مثل من راه برویم که کمی توی قدیم ندیما سیر میکنه! این کلیت حاکمه که عمر قطعه کم میشه. چون باید بیشتر از حدتوان قطعه بهش ولتاژ وارد کرد! قطعات قدیم هم از این گزینه که یه محدوده ای براشون تعیین بشه تا وقتی تحت بار قرار گرفتن، دچار فشار نشن، محروم بودن. پس قطعاً از عمرشون کم میشد!!!!
    باز هم به این مطلب اصلی اشاره میکنم که صحت و سقم صحبتهای شما کاملا محکم و قابل قبوله.دلیلش هم پیشرفت بیار بسیار سریع بازار سخت افزار در چند سال اخیره!!!
    در آخر هم باید بگم که بحث با شما بسیار برام مفید بود باعث شد که چیزای زیادی یاد بگیرم که بلد نبودم. امیدوارم این بحث مفصل شالوده دوستی من با شما رو محکم تر بکنه و بتونیم دوستای خوبی برای هم باشیم. البته اگه من رو لایق این دوستی بدونی. باز هم به خاطر صبر شما در بحث و تحمل درشتی های ناخواسته من، از شما صمیمانه سپاسگذارم.

دوستدار شما.حامد

4. این کاربر از NirvanaH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •