تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 32

نام تاپيک: اورکلاک از عمر قطعه می کاهد؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

ضمن تشکر از همه دوستان.حالا من اگه نخوام خودم اینکارو انجام بدم(دل و جیگرش رو ندارم) و بدم به یه ادم وارد چیکار باید کنم؟توی مراکز معتبر کامپیوتر این کار رو انجام میدن؟چقدر هزینه فکر میکنید بگیرند؟
    تو مشهد تو مراکز کامپیوتری کلمه ی اورکلاک رو تو بیشرشون نشنیدن تهران رو نمیدونم

2. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Penryn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ضمن تشکر از همه دوستان.حالا من اگه نخوام خودم اینکارو انجام بدم(دل و جیگرش رو ندارم) و بدم به یه ادم وارد چیکار باید کنم؟توی مراکز معتبر کامپیوتر این کار رو انجام میدن؟چقدر هزینه فکر میکنید بگیرند؟
    CPU & Main شما چیه.این خیلی مهمه. باید دید مین و پردازنده کشش داره یا نه و اگه داره چقدر.
    روی بعضی بردها مثلاً انواع قدیمی, اورکلاک کردن هیچ کاری نداری جز ثابت کردن فرکانس رم و افزایش فرکانس پایه ی پردازنده! به همین راحتی. توی بعضی بردها نیاز به تنظیم دیوایدر و ولتاژ و.... میشه.
    ضمناً اگه نیاز ندارین دلیل هم نداره اور کنین. چون این روزا واسه بعضیها یجور تب شده و هر کی یه سیستم حتی با i7 2600K هم میخره اول بسم اله میخواد اور کنه.

4. این کاربر از Penryn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

سلام.من یه سوال برام پیش اومد.اورکلاک از عمر مفید قطعه کم میکنه؟
    مرسی

خدایا با نام تو
    با سلام
    دوست عزیز آورکلاک عمر قطعه را کاهش میدهد.حالا
    اگه:

نقل قول نوشته شده توسط Erfan
    - اصولی باشه
    - در حد مجاز باشه
    - به قطعه فشار وارد نکنه
    - دمای قطعه رو از حد مجاز بالاتر نبره
    باشه، قطعه نمیسوزه یا نیم سوز نمیشه! نه اینکه عمر قطعه کم نمیشه. در اصل عمر مفید یک سی پی یو چیزی حدود 15 الی 20 سال است.حالا شما با آورکلاک و افزایش میزان مصرف قطعه، عمر آن را به 20% عمر مفید و یا نهایتا به نصف کاهش میدهید که میشه چیزی حدود7 الی 10 سال.آیا بعد از 5سال سی پی یوی شما روی بورس استفاده هست؟!؟!؟!؟! قطعا خیر.پس از حداکثر توان قطعه استفاده کنید و بعد از چند سال که از رده خارج شد بدینش بره!
    پس آورکلاک عمر قطعه رو کم میکنه.منتها به اینکه عمرش دست ما تموم بشه قد نمیده و ما فکر میکنیم که عمرش کم نمیشه!!!!

حامد

6. این کاربر از NirvanaH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خدایا با نام تو
    با سلام
    دوست عزیز آورکلاک عمر قطعه را کاهش میدهد.حالا
    اگه:

باشه، قطعه نمیسوزه یا نیم سوز نمیشه! نه اینکه عمر قطعه کم نمیشه. در اصل عمر مفید یک سی پی یو چیزی حدود 15 الی 20 سال است.حالا شما با آورکلاک و افزایش میزان مصرف قطعه، عمر آن را به 20% عمر مفید و یا نهایتا به نصف کاهش میدهید که میشه چیزی حدود7 الی 10 سال.آیا بعد از 5سال سی پی یوی شما روی بورس استفاده هست؟!؟!؟!؟! قطعا خیر.پس از حداکثر توان قطعه استفاده کنید و بعد از چند سال که از رده خارج شد بدینش بره!
    پس آورکلاک عمر قطعه رو کم میکنه.منتها به اینکه عمرش دست ما تموم بشه قد نمیده و ما فکر میکنیم که عمرش کم نمیشه!!!!

حامد
    CPUو چیپستها از صدها میلیون ترانزیستور تشکیل شده. اگه با ساختاز ترانزیستور آشنا باشی میدونی که ترانزیستور نیم سوز نمیشه! نیمسوز شدن راجع به قطعاتی کاربرد داره که معمولاً دارای سیم پیچ هستند مثل منبع تغذیه یا چوکها. شما اگه CPU حتی از دوران قلی میرزای قاجار و مثال از اون سری عتیقه های 486 یا P1 که روی مین را باشه پیدا کردی سوخته باشه من ازت 100هزار چوق میخرم! عدد و رقم های من در اوردی هم لطفاً پیش نکش عزیزم.
    Last edited by Penryn; 07-07-2011 at 13:56.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

این اور چی هست

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

CPUو چیپستها از صدها میلیون ترانزیستور تشکیل شده. اگه با ساختاز ترانزیستور آشنا باشی میدونی که ترانزیستور نیم سوز نمیشه! نیمسوز شدن راجع به قطعاتی کاربرد داره که معمولاً دارای سیم پیچ هستند مثل منبع تغذیه یا چوکها. شما اگه CPU حتی از دوران قلی میرزای قاجار و مثال از اون سری عتیقه های 486 یا P1 که روی مین را باشه پیدا کردی سوخته باشه من ازت 100هزار چوق میخرم! عدد و رقم های من در اوردی هم لطفاً پیش نکش عزیزم.

خدایا با نام تو
    با سلام
    دوست عزیز، اول اینکه من حرفی از ترانزیستور نزدم! شما خودت گذاشتی داخل متنت و به نام من زدیش.من گفتم سی پی یو نیم سوز میشه نه ترانزیستور! و این بدین معنی نیست که یک عدد از ترانزیستورهای سی پی یو نی سوز شده، بلکه بدین معنی هستش که نیمی از ترانزیستورهای سی پی یو سوخته.امیدوارم قابل فهم باشه!!!
    پس سی پی یو نیم سوز یعنی اینکه نیمی از ترانزیستوراهای اون سوخته، نه اینکه نصف یدونه از ترانزیستورهاش سوخته{برای تأکید بیشتر گفتم}!!!! که این امر در یک آورکلاک غیر اصولی و غیر تخصصی بوجود میاد و عملا قطعه نیم سوز(نه ترانزیستور نیم سوز) قابل مصرف نیست و اگه هم باشه بدلیل افزایش بار بعد از یه مدت بقه اون هم از بین میره!!!
    در ثانی کافیه یه سری به یه تعمیرگاه بزنی میبینی یه مشت سی پی یو سالم مال 15 یا 20 سال پیش میزاره جلوت!!!
    و سوم اینکه فکر نکنک شما رو پیدا کنم و سی پی یو ها رو بدم بهتون!!!
    و چهارم اینکه، من نگفتم سی پی یوهای 15 یا 20 سال پیش همشون سوختن. گفتم به که شما سوختنشو نمی بینی! در ضمن اون موقع ایجور سی پی یوهارو 0/5 درصد هم نمیشد آور کرد و اصلا کسی اون موقع تونخ این جور چیزا نبود!!!

حامد

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خدایا با نام تو
    با سلام
    دوست عزیز، اول اینکه من حرفی از ترانزیستور نزدم! شما خودت گذاشتی داخل متنت و به نام من زدیش.من گفتم سی پی یو نیم سوز میشه نه ترانزیستور! و این بدین معنی نیست که یک عدد از ترانزیستورهای سی پی یو نی سوز شده، بلکه بدین معنی هستش که نیمی از ترانزیستورهای سی پی یو سوخته.امیدوارم قابل فهم باشه!!!
    پس سی پی یو نیم سوز یعنی اینکه نیمی از ترانزیستوراهای اون سوخته، نه اینکه نصف یدونه از ترانزیستورهاش سوخته{برای تأکید بیشتر گفتم}!!!! که این امر در یک آورکلاک غیر اصولی و غیر تخصصی بوجود میاد و عملا قطعه نیم سوز(نه ترانزیستور نیم سوز) قابل مصرف نیست و اگه هم باشه بدلیل افزایش بار بعد از یه مدت بقه اون هم از بین میره!!!
    در ثانی کافیه یه سری به یه تعمیرگاه بزنی میبینی یه مشت سی پی یو سالم مال 15 یا 20 سال پیش میزاره جلوت!!!
    و سوم اینکه فکر نکنک شما رو پیدا کنم و سی پی یو ها رو بدم بهتون!!!
    و چهارم اینکه، من نگفتم سی پی یوهای 15 یا 20 سال پیش همشون سوختن. گفتم به که شما سوختنشو نمی بینی! در ضمن اون موقع ایجور سی پی یوهارو 0/5 درصد هم نمیشد آور کرد و اصلا کسی اون موقع تونخ این جور چیزا نبود!!!

حامد
    عزیزم شما مدرکی برای اثبات حرفتون داری بیار وگرنه باید دوباره تأکید کنم صحبت شما مبنای علمی نداره. من خودم قبلاً زیاد روی این مسأله مطالعه کردم و هنوز حنی یه مرجع ندیدم حرف شما رو تأیید کنه. ضمناً CPU سازوکارهای حفاظتی از خودش داره تا اسیب نبینه و در صورتیکه اور شما نرمال نباشه بایوس سیستم ریست میشه اینجور نیست که اونقدر ولتاژ بتونی بهش بدی که آناً یا بمرور بقول شما نیمسوز!! شه!
    بدون مدرک صحبت کردن کاری نداره. مثلاً یه آقایی تو همین انجمن اومده بود با تعصب خاصی میگفت هر بار ویندوز نصب کنی 1 درصد از عمر CPU کم میشه!

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

عزیزم شما مدرکی برای اثبات حرفتون داری بیار وگرنه باید دوباره تأکید کنم صحبت شما مبنای علمی نداره. من خودم قبلاً زیاد روی این مسأله مطالعه کردم و هنوز حنی یه مرجع ندیدم حرف شما رو تأیید کنه. ضمناً CPU سازوکارهای حفاظتی از خودش داره تا اسیب نبینه و در صورتیکه اور شما نرمال نباشه بایوس سیستم ریست میشه اینجور نیست که اونقدر ولتاژ بتونی بهش بدی که آناً یا بمرور بقول شما نیمسوز!! شه!
    بدون مدرک صحبت کردن کاری نداره. مثلاً یه آقایی تو همین انجمن اومده بود با تعصب خاصی میگفت هر بار ویندوز نصب کنی 1 درصد از عمر CPU کم میشه!

خدایا با نام تو
    با سلام
    پس لطفا کمی خودتون رو با مسائل فیزیک آشنا کنید تا به این نتیجه برسید که اگر به قطعه ای بیشتر از حد توان خود، ولتاژ دهیم عمر آن کم میشود. ضمن من نگفتم که اگه آورکلاک کنیم قطعه همون لحظه منفجر میشه!!! در در تستهای آورکلاک فرکانس و ولتاژ رو به حدی میروسونند که قطعه تارمویی با خاکستر شدن فاصله داره. اگه این طور نبود که از هزار و یک جور خنک کننده استفاده نمی کردند. یا منتظر میشدند کامپیوتر ریسیت بشه یا واسه اینکه زیاد گرم نشه با دهن فوتش میکردند!!!
    یکی از قوانین فیزیک میگه هر عملی یک عکس العمل داره؛ شما فرکانس و ولتاژ رو میبری بالا، در عوض سرعت زیاد میشه. این افزایش سرعت به نوبه خود باعث افزایش توان ترانزیستور شده و فرسودگی آنها را به جلو می اندازد. به همین سادگی!!!!!!
    دقیقاً ساختاری مشابه سلولهای بدن که اگر تحت تأثیر گرمای زیاد و نور مستقیم قرار بگیرند دچار مرگ زودرس و در نتیجه پیری زود رس میشن!
    یا اگر از اونها زیاد کار بکشی زود از بین میرن. نمونه بارزش روستاییان و کشاورزان هستند که پوستی چروک و ضخیم دارند!

حامد

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

من توی بحثتون وارد نمیشم و تقاضا میکنم بحث رو ادامه بدید تا به نتیجه برسه...

ولی:

اگر به قطعه ای بیشتر از حد توان خود، ولتاژ دهیم عمر آن کم میشود.
    معمولا قطعات امروزی کمی جای خالی برای آورکلاک دارن و میشه گفت بیش از توانشون ولتاژ دریافت نمیکنن... یعنی همین آورکلاک هم در محدوده Safe هست.(البته منظورم آورکلاک کاربردی و معمولی هست نه زیر LN2 و برای رکورد)

13. این کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز panther99's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تهران

13

سلام.من یه سوال برام پیش اومد.اورکلاک از عمر مفید قطعه کم میکنه؟
    مرسی
    دوست عزیز جواب سوال شما تنها یک کلمه است :
    بــــــله ! اورکلاک تحت هرشرایطی ، البته کم و زیاد داره ، ولی از عمر قطعه میکاهد . هر قطعه ای که قابلیت اور داشته باشه !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •