تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 71 از 73 اولاول ... 216167686970717273 آخرآخر
نمايش نتايج 701 به 710 از 721

نام تاپيک: پرسش و پاسخ نجومی

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام
    ممنون از پاسختون
    به نظرتون اگر الان یک مسابقه ی جهانی برگزار بشه و اعلام بشه که 1 میلیون دلار جایزه میدند به کسی که بتونه سیستم سرعت سنج برای یک کیهان پیما بسازه که بدون استفاده از امواج مرئی و غیر مرئی و اشعه های سیاره ها و ستاره ها و منظومه ها و کهکشانها و غیره و مکانشون بتونه خودش سرعتِ حرکتش رو تعیین کنه , آیا این مسابقه برنده نداره ؟
    بالاخره این کیهان پیما داره جابجا میشه در فضا چون متحرک هست .
    این مسابقه برنده نداره ؟
    دوستان توضیحات کافی رو دادن... من فقط به یه بیان دیگه اونو میگم...

در درجه‌ی اول اگر شما بخواید بگید کجای فضا هستید، به سه چیز نیاز دارید : 1. نقطه مرجع 2.فاصله از نقطه مرجع و 3. جهت نسبت به نقطه مرجع. بر اساس این سه، "بردار مکان" شما شکل میگیره و میتونید بفهمید کجا هستید.
    مشخصه تا زمانی که شما نقطه‌ی مرجعی نداشته باشید، هیچ وقت نمیتونید مختصات خودتون رو مشخص کنید. به همین خاطر گفته میشه که "مکان" یک مقوله‌ی نسبی هست. همیشه ما مکان خودمون رو نسبت به یک مرجعی بیان می‌کنیم. از اونجایی که ما ذهمون به فضای بودن تو کره زمین عادت کرده، درک این مفهوم ابتدا کمی سخته. می‌تونید لحظه‌ای تصور کنید در فضای بینهایت بزرگ هستید که هیچ چیز جز شما اونجا نیست و مرز جهان رو نمی‌شناسید یا به عبارت دیگه هیچ دیواری وجود نداره که بر اساس اون بفهمید کجا هستید یا به کدوم سمت دارید میرید. حالا اگر جز شما یک جسم دیگه در این فضا وجود داشته باشه، می‌تونه اون جسم بشه نقطه مرجع شما و همه چیز رو بر اساس اون بسنجید. در حال حاضر ما سطح کره زمین رو گرفتیم مرجع خودمون.

حال سرعت چیزی جز بردار جابجایی مکان در طی یک زمان مشخص نیست. برای اینکه سرعت رو بدونیم باید دوتا چیز رو داشته باشیم. مختصات نقطه شروع و مختصات نقطه پایان. همونطور که گفتیم برای داشتن مختصات هم نیاز به اون سه فاکتور داریم. یعنی نقطه مرجع و فاصله و جهت. وقتی نقطه مرجع نباشه مختصاتی نیست که سرعتی قابل اندازه گیری باشه.

2. 3 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamed_yazdani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

نمیدونم شما که بحث سرعت رو کردین اخر اون ویدئو رو دیدین یا نه. بحث اندازه گیری فاصله ها رو میشه با نسبت ها اندازی گیری کرد.
    ویدئو خیلی کامل تر توضیح میده ولی نکته اول اینه که شما یه انگشت تون رو بگیرید و هر بار با یک چشم به دو ابجک متفاوت نگاه کنید. با اون اختلاف فاصله میشه حدود مسافت رو نسبت به جسم نزدیک تر تشخیص داد.

4. این کاربر از hamed_yazdani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض استیون هاوکینک از دنیا رفت

سلام

دانشمند معروف استیون هاوکینگ زندگیش در دنیا خاتمه یافت و در 76 سالگی درگذشت
    امیدواریم که قبل از مرگ لااقل در اعماق مغزش عقیده اش در مورد بعضی چیزها تغیبر کرده باشه.
    چند سال پیش یکی از عقایدش این بود که :
    جهان هستی نیاز به آفریننده نداره . همه چیز رو میشه با قوانین فیزیک تفسیر کرد
    این افتخار نصیبمون نشد تا از این دانشمند رنج دیده ی بزرگوار بپرسیم آیا قوانین نیاز به قانونگذار نداره ؟
    پایان خوش رو براش آرزومندیم و برای همه انسانها
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 14-03-2018 at 09:05. دليل: تصحیح

6. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال p30g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

در تعطیلات طولانی پس از امتحان پایانی کالج در سال ۱۹۶۲ ترتیب یک سفر کوتاه را دادم و به ایران سفر کردم. همراهم دانشجویی بود به نام جان الدر که قبلا آنجا رفته بود و زبان فارسی را می دانست.
    با قطار به استانبول رفتیم و بعدش به شرق ترکیه نزدیک کوه آرارات. پس از قطار وارد محدوده ی شوروی می شد، پس مجبور شدیم سوار اتوبوسی پر از مرغ و گوسفند شویم و به تبریز و سپس به تهران برویم. در تهران، جان و من از هم جدا شدیم و من با دانشجوی دیگری به سمت جنوب، به اصفهان، شیراز و تخت جمشید رفتم، که پایتخت پادشاهان ایران باستان بود و اسکندر آن را ویران کرد. سپس با گذر از کویر مرکزی به مشهد رسیدیم.
    در راه بازگشت به خانه، من و همسرم گرفتار زمین لرزه ی بوئین زهرا به بزرگی ۷٫۱ شدیم که بیش از دوازده هزار نفر را کشت.
    من باید در نزدیکی مرکز زمین لرزه بوده باشم، ولی چون بیمار بودم و اتوبوس در جاده های پر دست انداز ایران بالا و پایین می پرید متوجه آن نشدم. چون زبان فارسی بلد نبودیم، در چند روز بعد هم در تبریز به دلیل اسهال شدید و استخوان شکسته ی سینه ام به خاطر کوبیده شدن به صندلی جلویی اتوبوس ماندگار شدیم، چیزی نفهمیدم. تازه هنگامی که به استانبول رسیدیم پی بردم که چه پیش آمد.
    کارت پستالی برای والدینیم فرستادم، که با نگرانی به مدت ۱۰ روز چشم انتظار خبری از من بودند. آخرین چیزی که از من شنیده بودند خبر ترک تهران به سمت منطقه ی مصیبت زده در روز وقوع زمین لرزه بود.

8. 3 کاربر از p30g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

در تعطیلات طولانی پس از امتحان پایانی کالج در سال ۱۹۶۲ ترتیب یک سفر کوتاه را دادم و به ایران سفر کردم. همراهم دانشجویی بود به نام جان الدر که قبلا آنجا رفته بود و زبان فارسی را می دانست.
    با قطار به استانبول رفتیم و بعدش به شرق ترکیه نزدیک کوه آرارات. پس از قطار وارد محدوده ی شوروی می شد، پس مجبور شدیم سوار اتوبوسی پر از مرغ و گوسفند شویم و به تبریز و سپس به تهران برویم. در تهران، جان و من از هم جدا شدیم و من با دانشجوی دیگری به سمت جنوب، به اصفهان، شیراز و تخت جمشید رفتم، که پایتخت پادشاهان ایران باستان بود و اسکندر آن را ویران کرد. سپس با گذر از کویر مرکزی به مشهد رسیدیم.
    در راه بازگشت به خانه، من و همسرم گرفتار زمین لرزه ی بوئین زهرا به بزرگی ۷٫۱ شدیم که بیش از دوازده هزار نفر را کشت.
    من باید در نزدیکی مرکز زمین لرزه بوده باشم، ولی چون بیمار بودم و اتوبوس در جاده های پر دست انداز ایران بالا و پایین می پرید متوجه آن نشدم. چون زبان فارسی بلد نبودیم، در چند روز بعد هم در تبریز به دلیل اسهال شدید و استخوان شکسته ی سینه ام به خاطر کوبیده شدن به صندلی جلویی اتوبوس ماندگار شدیم، چیزی نفهمیدم. تازه هنگامی که به استانبول رسیدیم پی بردم که چه پیش آمد.
    کارت پستالی برای والدینیم فرستادم، که با نگرانی به مدت ۱۰ روز چشم انتظار خبری از من بودند. آخرین چیزی که از من شنیده بودند خبر ترک تهران به سمت منطقه ی مصیبت زده در روز وقوع زمین لرزه بود.
    خاطرات سفر به ایران استیون هاوکینک
    Last edited by Iloveu-ALL; 15-03-2018 at 18:12.

10. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

خوب...
    جناب محمد.

آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا. طرف تلاش خودش رو برای آگاهی انسانها کرد و رفت. و افسوس و صد افسوس از آنان که............!

شما هنوز در درک اصول اولیه علم فیزیک؛ سرعت و مکان نیازمند مطالعات بیشتری هستید. توصیه ما این است که وارد بحث کوانتومی فیزیک با بزرگانی چون هاوکینگ نشوید.
    اگر واقعا جویای علم هستی تحقیق میکنی و باورهای اشتباه خودت رو معیار اثبات دلایل نادرست خودت قرار نمیدی.
    اینکه در گذشته علمی رو کسب کردی دلیل بر این نیست که این علمت تا ابد درست باشه. و چه بسا در همون موقعی که یاد گرفتی هم اشتباه بود اما تاثیرش برای شما مشهود نبود. و الان که نگاه بازتری پیدا شد، اون اشتباه علمی ذهن شما خودش رو نمایان کرده.

طعنه ها و کنایه های دوستان در این تاپیک به شما ناشی از این که شما نمیخوای دانش اکتساب کرده گذشته خودت رو اصلاح کنی و درسترین دلایل رو بپذیری. علم منتظر شماها نمیمون که بتونی مطلبی رو درک کنی یا نه. علم مانند قطاریه که روی ریل قرار میگیره و شما چه سوار بشی چه نشی، راه خودش رو پیش میگیره و میره و دیدی که تا به حال به درسترین مقصد رفته، حتی با تمام خطاهایی که داشته.

اما جان لنوکس کیه..:
    وقتی به جستجوی اسم جان لنوکس در ویکی پدیا تلاش میکنیم یک صفحه فارسی مختصری پیدا میکنیم که اطلاعات کافی نمیدن اما در صفحه اینگلیسی اون اطلاعات بیشتری دیده میشه.
    وقتی به قسمت آثار این شخص مراجعه میکنیم یه همچین چیزی میبینیم. و کاملا میشه درک کرد که سطح دانش این فرد با هاوکینگ چه تفاوتی داره.

. نکته جالب تر اینکه این فرد مسیحیه و دین اسلام از نظر این فرد اشکال داره. و از نظر اسلام کافر محسوب میشه. و شماها این فرد رو خیلی با خرد میدونید و حرفاش مورد تاییدتونه؟!

و دریغ و صد افسوس از آنانکه....!

آثار لنوکس:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by siava5h; 16-03-2018 at 13:09.

12. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض اختلاف ساعت بعد صفر سماوی و گرینویچ

سلام به همه دوستان
    من یک مشکل با ساعت صفر بعد سماوی دارم با گرینویچ خواستم ببینم در روز اول فروردین و اعتدال بهاری این ساعت بعد صفر سماوی چقدر اختلاف داره با گرینویچ در حقیقت این ساعت صفر سماوی در کجا و در چه نصف النهاری قرار میگیرد ؟اگر ما که از گرینویچ 3:30 دقیقه فاصله داریم این ساعت صفر بعد تا گرینویچ و ما چقدر اختلاف دارد؟ کسی میدونه این ساعت صفر بعد چه طول جغرافیایی را قطع میکند مثلا در کدام نصف النهار مثلا در چه کشوری یا مثلا کدام کشور اول نوروز میشه ؟

هرچقدر در اینترنت میگردم چیزی پیدا نمیکنم که این حمل یا ساعت صفر با گرینویچ چقدر اختلاف زمانی دارد چون فکر نکنم این ساعت صفر بروی گرینویچ باشد

لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید خواهشا چون مهم است

ممنون از همه
    Last edited by ed2008; 20-06-2018 at 10:26.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    من یک مشکل با ساعت صفر بعد سماوی دارم با گرینویچ خواستم ببینم در روز اول فروردین و اعتدال بهاری این ساعت بعد صفر سماوی چقدر اختلاف داره با گرینویچ در حقیقت این ساعت صفر سماوی در کجا و در چه نصف النهاری قرار میگیرد ؟اگر ما که از گرینویچ 3:30 دقیقه فاصله داریم این ساعت صفر بعد تا گرینویچ و ما چقدر اختلاف دارد؟ کسی میدونه این ساعت صفر بعد چه طول جغرافیایی را قطع میکند مثلا در کدام نصف النهار مثلا در چه کشوری یا مثلا کدام کشور اول نوروز میشه ؟

هرچقدر در اینترنت میگردم چیزی پیدا نمیکنم که این حمل یا ساعت صفر با گرینویچ چقدر اختلاف زمانی دارد چون فکر نکنم این ساعت صفر بروی گرینویچ باشد

ممنون از همه
    سلام کسی جواب این سوال را نمیدونه لطفا راهنمایی کنه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام

UP UP UP UP UP UP

- - - Updated - - -

سلام

UP UP UP UP UP UP

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام به همه دوستان

ممنون از همه
    سلام.
    اختلاف بین ساعت صفر سماوی و گرینویچ در لحظه اعتدال بهاری متغییره. ثابت نیست که یکباره قابل محاسبه باشه. برای اینکه ببینید چقدر اختلاف داره میتونید با نرم افزارهایی مثل night sky ببینید در راس آسمان گرینویچ چه مختصات سماوی هست (در لحظه اعتدال)

17. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •