تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 73 اولاول 12345671353 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 721

نام تاپيک: پرسش و پاسخ نجومی

آخر فروم باز Haj_Amoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    پادشاهی قدسی اخوت برحق

پيش فرض

الان توی ویکی خوندم که حدود 200 هزار کهکشان مشاهده شدن که از این انرژی تاریک به وجود اومدن ولی برچه اساسی ... مشخص نیست! این نشون میده که این ماده‎ی تاریک و ماده‎ی مشاهده‎پذیر در یه سطح خاصی با هم اشتراک دارن ولی چه چیز ، مشخص نیست!

البته من درباره‎ی سیاه‎چاله چنین فکر نمی‎کنم، جناب امین666 (عجب عددی!!). از این دیدگاه که شما اشاره کردین، سیاه‎چاله هم یه جور ماده‎ی تاریک هست. ولی چنین نیست. سیاه‎چاله از فروپاشی ستاره ایجاد میشه و ستاره‎ها هم همون جنس ماده‏‎ای رو دارن که برای ما شناخته شده هست. اون ماده‎ی تاریک مورد اشاره، از ماده‎ای غیرباریونی هست و با الکترومغناطیس کنشی نداره.
    در ضمن چنین به نظر میاد که شباهت ماده‎ی تاریک و انرژی تاریک فقط در واژه‎ی "تاریک" هست! لااقل کشف‎شون که با هم ارتباطی نداره!

2. این کاربر از Haj_Amoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    نمی دونم!!!

پيش فرض

آخر این منظومه ی شمسی ما 8تاسیاره داره یا9تا

آخر فروم باز timsar jackson's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

برای شروع کردن مطالعه ی نجوم آماتوری این کتاب خوبه؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

الان توی ویکی خوندم که حدود 200 هزار کهکشان مشاهده شدن که از این انرژی تاریک به وجود اومدن ولی برچه اساسی ... مشخص نیست! این نشون میده که این ماده‎ی تاریک و ماده‎ی مشاهده‎پذیر در یه سطح خاصی با هم اشتراک دارن ولی چه چیز ، مشخص نیست!

البته من درباره‎ی سیاه‎چاله چنین فکر نمی‎کنم، جناب امین666 (عجب عددی!!). از این دیدگاه که شما اشاره کردین، سیاه‎چاله هم یه جور ماده‎ی تاریک هست. ولی چنین نیست. سیاه‎چاله از فروپاشی ستاره ایجاد میشه و ستاره‎ها هم همون جنس ماده‏‎ای رو دارن که برای ما شناخته شده هست. اون ماده‎ی تاریک مورد اشاره، از ماده‎ای غیرباریونی هست و با الکترومغناطیس کنشی نداره.
    در ضمن چنین به نظر میاد که شباهت ماده‎ی تاریک و انرژی تاریک فقط در واژه‎ی "تاریک" هست! لااقل کشف‎شون که با هم ارتباطی نداره!
    کهکشان از انر÷ی تاریک!منی دونم منظورش چی بوده!به هر حال محل نولد هر ستاره ای به جز سحابی جای دیگه نمی تونه باشه.حد اقل تا جایی که من می دونم!
    در مورد سیاهچاله هم چون مطمئن نیستم نمی تونم قاطعانه بگم.ولی به هر حال سیاهچاله قبل از کشفش می تونسته ماده تاریک اشه.چون ناشناخته بوده!اینکه ماده تاریک غیر بار-یونی باشه یا از ماده نباشه پس راهی نداره جز اینکه ضد ماده باشه که الکترو مغناطیس روش اثر نکنه!البته مگه اینکه مثلا اتمش از کوارکهای نوع s , b و...باشه که باز فکر نکنم همچین چیزی دیده شده باشه.این نوع کوارکها هم قابل شناسایی اند.حتی ضد ماده هم با میدان مغناطیسی بر هم کنش داره.البته با الکتریکی نه.به هر حال بحث پیچیده است.
    ماده تاریک و انر÷ی تاریک هم هیچ ربطی به هم ندارن.دو پدیده مجزا هستند.در تعریفهایی که از ماده تاریک شنیدم اشاره ای ب هتفاوت در جنس نشده بود.فقط چون قابل شناسایی نیستند و هم اینکه واقعا تاریکند(هیچ تابشی ندارن)بهشون می گن ماده تاریک که تقریبا به طور میانگین 5 برابر جرم ماده معمولی (قابل مشاهده) در هر کهکشن هستند.فکر می کنم تاریخ کشف ماده تاریک خیلی قبل از سیاهچاله بوده باشه.به هر حال اگه سیاهچاله جزو ماده تاریک نباشه هم مشکلی نیست.به هر حال فعلا که تاریکه و معلوم نیست دلیل وجودش چیه و چه خصوصیاتی داره
    تا قبل از کشف سیاهاله هم شاید کسی فکر نمی کرد این جرم ناشی از فروپاشی یک ستاره عظیم باشه

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

آخر این منظومه ی شمسی ما 8تاسیاره داره یا9تا
    چند سال پیش که پلوتو از سیاره ها خارج شد.بعد فکر کنم یک سیاره دیگه به نام eris اضافه شد.ولی واسه عوام همون 8 تاس!بعضی ها پلوتو رو هم قبول دارن که می شه9 تا!
    ولی دقیقش اینه که چند سال پیش پلوتو و اریس به عنوان dwarf planets معرفی شدند.(نمی دونم معادل فارسیش چیه دقیقا)پس 8 تا سیاره داریم.فکر کنم 5 تا هم dwarf

آخر فروم باز Haj_Amoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    پادشاهی قدسی اخوت برحق

پيش فرض

حتی ضد ماده هم با میدان مغناطیسی بر هم کنش داره.البته با الکتریکی نه.
    با الکتریک هم برهم‎کنش داره! مثلن پوزیترون (پاداکترون) بار الکتریک مثبت داره.
    معلوم نیست دلیل وجودش چیه و چه خصوصیاتی داره
    تا قبل از کشف سیاهاله هم شاید کسی فکر نمی کرد این جرم ناشی از فروپاشی یک ستاره عظیم باشه
    دلیل سیا‎ه‎چاله مشخص نیست؟! از شما بعید بود! شاید هم منظورتون دلیل وجودی یا پرسش از چرایی هست ... !
    منظورتون از کشف، احتمالن مشاهده هست وگرنه سیاه‎چاله نخستین بار توسط اپن‎هایمر برای پیش‎بینی آینده‎ی ستاره‎ها ارائه شد!
    dwarf planets
    سیاره‎ی کوتوله

8. این کاربر از Haj_Amoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

خوبه ... ولی یکم ترجمه اش اذیت می کنه ... بهرحال کتاب خوبیه

10. 2 کاربر از مرتضی nvcd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    نمی دونم!!!

پيش فرض

چند سال پیش که پلوتو از سیاره ها خارج شد.بعد فکر کنم یک سیاره دیگه به نام eris اضافه شد.ولی واسه عوام همون 8 تاس!بعضی ها پلوتو رو هم قبول دارن که می شه9 تا!
    ولی دقیقش اینه که چند سال پیش پلوتو و اریس به عنوان dwarf planets معرفی شدند.(نمی دونم معادل فارسیش چیه دقیقا)پس 8 تا سیاره داریم.فکر کنم 5 تا هم dwarf
    یعنی سیاره ی پلتو متعلق به کمر بند کوییپر است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    نمی دونم!!!

پيش فرض

دقیقا نمی دونم ولی این کتاب روبخون عالییه:
    دایره المعارف نجوم
    آسمان وفضا
    ترجمه ی مهناز عسکری
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

13. این کاربر از amir h1999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

2

ممنون بابت پاشختون - ولی یه چند تا نکته - حاله خطای دید نبود - با چند نفر با هم دیدیم ( کاملا هم تابلو بود ناشی از تمرکز زیاد روی ماه نبود ). خط محو شدن حاله دقیقا" تو یه خط بود یعنی اروم ارو محو نشده بود -
    گرد و غبار داخل شهر هم اصلا منطقی نیت که ادم چنین چیزی رو مشاهده کنه ! خودمون هم اونشب هرچی فکر کردیم دلیلی برای این حاله بیاریم پیدا نشد ! عکس هم گرفتم ولی کیفیت دوبین خیلی بد بود اصلا هیچی مشخص نبود تو عکس . اگه نظریه دیگه ای هست ممنون میشم بگید
    سلام
    اونی که دیدید خرمن ماه یا هاله ماهه ( البته خورشید هم داره اما چون دیدینش سخته کمتر گزارش میشه) که بر اثر شکست نور در برخورد با ذرات ریز یخ موجود در جو اتفاق میوفته

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

15. 2 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •