تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 60

نام تاپيک: ◄مرحومـــــان و از دست رفتــگان جهان موسیقی►

ناظر انجمن دانلود و آپلود NET DOCTOR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

خبر شوک آور و ناباورانه برای موسیقی پاپ ایران؛

«نیما وارسته» تنظیم‌کننده سرشناس موسیقی پاپ درگذشت
    موسیقی ما - «نیما وارسته» نوازنده و تنظیم‌کننده خوب موسیقی پاپ کشورمان شب گذشته در سن 35 سالگی درگذشت. داریوش صالح‌پور نوازنده و هنرمند نزدیک به نیما وارسته که از شب گذشته در محل حادثه حضور داشت در گفتگو با «موسیقی ما» ضمن تأیید این خبر افزود: «ساعت 12 شب یکی از همسایه‌های نیما به دلیل رابطه نزدیکی که با من داشت، با بنده تماس گرفت و خبر داد که وی در استخر به دلیل هوای بسته و گویا نارسایی قلبی دچار حادثه شده است.»

وی افزود: «بعد از حضور ما در محل، دیگر کار از کار گذشته و نیما از میان ما رفته بود. همچنین پلیس نیز برای رسیدگی به موضوع در محل حاضر شده بود.»

طبق گزارش خبرنگار سایت «موسیقی ما» که در محل حضور دارد، صبح امروز پیکر این هنرمند از منزل به پزشکی قانونی انتقال یافت. علت اصلی این حادثه هنوز مشخص نشده است. رهبری ارکستر کنسرت‌های حمید عسکری و بنیامین بهادری و مشارکت در تولید آلبوم‌های متعدد موسیقی پاپ از جمله فعالیت‌های این خواننده طی سال‌های اخیر بوده است.

محتوای مخفی: عکس ها 
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

پیام تسلیت «امید حجت» در غم فقدان زنده یاد «نیما وارسته»

یاد و خاطره نیما همیشه در دل ما است
    موسیقی ما – انتشار خبر درگذشت زنده یاد «نیما وارسته» اهالی و مخاطبان موسیقی را در شوک بزرگی فرو برد زیرا این موزیسین با سابقه تنها 35 سال سن داشت. «امید حجت» یکی از نوازنده ها و آهنگسازان کهنه کار موسیقی است که سابقه دوستی و همکاری قدیمی با زنده یاد وارسته دارد. او به مناسبت این ضایعه دردناک پیام تسلیت خود را برای انتشار به سایت «موسیقی ما» ارائه کرد. وی در این پیام از همکاری پنج ساله در ارکستر «حمید عسکری» با نیما وارسته و خاطراتی که در دوران کودکی داشتند سخن می گوید:

• یاد و خاطره نیما همیشه در دل ما است...

«از طرف خودم و همه اهالی موسیقی ایران و به خصوص گروه «حمید عسکری» این غم بزرگ را به خانواده «نیما وارسته» عزیز تسلیت می گویم. از صمیم قلب برای این عزیزان آرزوی صبر دارم.

نیما همیشه سرحال و خندان بود و همه ما را به وجد می آورد. از کسانی بود که چند مرتبه در طول هفته در مورد او صحبت می کردم و در دل و ذهنم واقعا دوستش داشتم. همسایه دوران کودکی من و ایمان بود و به غیر از موسیقی، خاطرات دوران کودکی را هم داشتیم. گروه حمید عسکری تنها گروهی بود که من پنج سال با آنها فعالیت داشتم. نیما عزیز به مدت پنج سال رهبر ارکستر من بود و به خوبی این کار را انجام می داد. دوران بسیار خوشی را در کنار هم داشتیم و به جز عالم موسیقی همیشه دلتنگ هم می شدیم. همیشه دعا می کردیم اجرای بعدی شود تا باز هم همدیگر را ببینیم. نه به خاطر پول و هیچ چیز دیگری! فقط به خاطر دوستی که بین ما بود...

نیما در کار خودش بسیار موفق بود و هرکاری از او می شنیدم وی را تحسین می کردم. میکس و مسترینگ رشته تخصصی ایمان حجت است و او همیشه اذعان داشت که میکس و مسترهای نیما فوق العاده است. به غیر از مقوله آهنگسازی، تنظیم و میکس و مستر نوازندگی شاخصی هم داشت که همیشه روی استیج زبانزد بود.

از صمیم قلب برای همه دوستان و نزدیکان نیما وارسته آرزو دارم که بتوانند این غم بزرگ را تحمل کنند ولی یاد و خاطره نیما همیشه در دل ما است...»

امید حجت
    30 اردیبهشت 1393

به یاد نیما ...
    امید حجت همچنین برای یادبود این دوست و همکاری قدیمی خود قطعه ای را در اختیار سایت «موسیقی ما» قرار داد. این قطعه ورژن گیتار و بی کلام ترانه «قسمت نمیشه» است که در آلبوم «کما 1» با صدای حمید عسکری منتشر شده بود. امید حجت این قطعه را به زنده یاد نیما وارسته تقدیم کرد و از آن با عنوان «به یاد نیما» نام می برد.

Last edited by MILAD MGH; 21-05-2014 at 00:03.

2. این کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

به دنبال درگذشت ناباورانه نیما وارسته نوازنده و موزیسین بااخلاق کشورمان و بنا به تصمیم اعضای خانواده آن مرحوم، تصمیم گرفته شد تا اعضای او به بیماران نیازمند اهدا شود.

ثمین وطن‌دوست از نزدیکان نیما وارسته با اعلام این خبر به موسیقی ما گفت: «بنا به نظراعضای خانواده آن مرحوم، تصمیم گرفته شد تا اعضای او به بیماران نیازمند اهدا شود. همچنین پیکر وی نیز به بهشت‌زهرای تهران انتقال یافته و در چند ساعت آینده درباره زمان و جزئیات بیشتر مراسم تشییع وی تصمیم‌گیری خواهد شد.»

ساعت 9 صبح فردا و از مقابل تالار وحدت؛

پیکر نیما وارسته نوازنده و موسیقیدان جوان به خاک سپرده می‌شود
    موسیقی ما - پیکر نوازنده جوان و سرشناس ویلن ساعت 9 صبح فردا چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه از مقابل تالار وحدت به سمت بهشت زهرا (س) تشییع خواهد شد.

به گزارش «موسیقی ما»، آیین بدرقه «نیما وارسته» هنرمند فقید موسیقی کشورمان با حضور دوستان و همکاران وی و جمعی از علاقه‌مندان هنر و موسیقی ایران، ساعت 9 صبح فردا چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه از مقابل تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

همچنین مراسم یادبود این هنرمند نیز روز جمعه از ساعت 14 الی 15:30 در مسجد نور تهران واقع در خیابان فاطمی برگزار خواهد شد.

«وارسته» که به عنوان تنظیم‌کننده، نوازنده ویلن و کیبورد و همچنین رهبر ارکستر با گروه‌های متعددی از جمله آریان، حمید عسکری، بنیامین و... همکاری داشته، در آخرین ساعات شب گذشته در استخر منزل دچار سانحه شد و در سن 35 سالگی دار فانی را وداع گفت.

پیکر این موزیسین جوان پس از مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد و سپس اعضای خانواده‌اش تصمیم گرفتند تا برخی اعضای حیاتی او را به بیماران نیازمند اهدا کنند. «موسیقی ما» بار دیگر از خداوند متعال طلب آمرزش و شادی روح «نیما وارسته» را دارد و از عموم علاقه‌مندان به هنر دعوت می‌کند تا با حضور خود در آیین تشییع پیکر این هنرمند بااخلاق، موجب تسلای خاطر بازماندگان را فراهم آورند.

با ابراز تاثر شدید از این حادثه صادر شد؛

پیام تسلیت دکتر محمد اصفهانی برای درگذشت نیما وارسته
    موسیقی ما - در پی درگذشت ناباورانه زنده‌یاد نیما وارسته هنرمند خوب کشورمان، دکتر محمد اصفهانی با ارسال پیامی این حادثه ناگوار را به تمامی اهالی فرهنگ و هنر تسلیت گفت. متن کامل پیام دکتر اصفهانی را اینجا بخوانید:

برق غیرت چو چنین می‌جهد از مکمن غیب تو بفرما که من سوخته خرمن چه کنم؟
    حافظا! خلد برین خانهٔ موروثی توست اندرین منزل ویرانه نشیمن چه کنم؟

با سلام و ابراز تألم به مناسبت فقدان ناگهانی و حیرت‌آور موزیسین و دوست خوبم مرحوم نیما وارسته!

بدین وسیله تأثر شدید خود را از این واقعه جانگداز اعلام می‌دارم و به خانواده محترم آن مرحوم و تمامی اهالی فرهنگ و هنر تسلیت عرض می‌کنم. آخرین ملاقات ما در پشت صحنه کنسرت بنیامین عزیز در بهار ۹۳ بود. آن شب؛ نیما با حجب و حیای مخصوص به خودش و با هنرمندی قابل تحسینش بر فراز استیج برای همگی ما ویولن و کیبورد نواخت.

یادش بخیر و نیکی باد...
    اردیبهشت ۱۳۹۳
    Last edited by MILAD MGH; 20-05-2014 at 23:56.

4. این کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

پیام تسلیت «بابک ریاحی پور» به مناسبت درگذشت مرحوم «نیما وارسته»؛

نیما جان وقت رفتن نبود
    موسیقی ما – از صبح روز دوشنبه و پس از انتشار خبر درگذشت «نیما وارسته» چهره های زیادی پیام های تسلیت و یادداشت هایی درباره این موزیسین جوان و خوش نام منتشر کردند. «بابک ریاحی پور» نوازنده با سابقه گیتاربیس که سابقه همکاری های متعدد با زنده یاد وارسته را دارد هم پیامی را در اختیار سایت «موسیقی ما» قرار داد. متن این یادداشت را در ادامه می خوانید:

• نیما جان وقت رفتن نبود...

«نیما جزو معدود بچه هایی بود که هرگاه نام او بر زبان می آمد همیشه لبخند بر لب همه ما می نشست. به غیر از توانایی هایش در نوازندگی و آهنگسازی، اخلاقی داشت که کافی بود نام او برده شود تا حال آدم ها خوب شود. این واقعا نعمت بزرگی است که یک نفر می تواند داشته باشد. بیشتر از همه برای آن نیما دلتنگ می شویم. درست است که از هنر موسیقی او محروم شدیم و دیگر در بین ما نیست ولی اینکه دیگر نمی توانیم نیما و لبخندهایش را ببینیم ناراحت کننده است.

من و نیما وارسته از سالها قبل دوست بودیم و آغاز همکاری ما به سال 83 باز می گردد. در کنسرت مالزی گروه «آریان»، کنسرت های «بنیامین بهادری» و «حمید عسکری» و... حضور داشتیم. ضبط های استودیویی نیما را هم می نواختم و در خیلی از تنظیم های معروف صدای بیس من شنیده می شود و جزو افتخارات من است. آخرین حضور ما روی استیج سال گذشته و در کنسرت حمید عسکری بود. آخرین مرتبه هم که صحبت داشتیم حدودا دو هفته پیش بود و هنوز هم باور نمی کنم. امروز داشتم با خودم فکر می کردم که خدا را شکر نیما خوب زندگی کرد. او عرض زندگی را هم خوب طی کرد و صرفا طول زندگی را طی نکرد. هنوز کارهای زیادی داشت که انجام دهد و برای من این سوال پیش آمد که چرا بعضی از آدم ها اینقدر زود می روند؟ و فقط می توانم بگویم که نیما جان وقت رفتن نبود...

دلتنگی من و همه دوستان نیما زیاد است و باور این اتفاق بسیار سخت است. اما به خانواده این عزیز هنرمند تسلیت می گویم و برای آنها آرزوی صبر دارم.»

بابک ریاحی پور

6. این کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

صبح امروز در تالار وحدت و در حضور اهالی موسیقی؛

میثم مروستی نوای خداحافظی با «نیما وارسته» را نواخت
    موسیقی ما – مراسم وداع با نوازنده و هنرمند موسیقی پاپ کشور صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش «موسیقی ما»، در این مراسم که با حضور تعداد زیادی از اهالی موسیقی و دوستداران هنر از ساعت 9 در محوطه بیرونی تالار وحدت برگزار شد، برخی چهره‌ها به ادای سخنرانی پرداختند و در انتهای برنامه نیز «میثم مروستی» با چشمانی گریان، به اجرای تک نوازی ویلن به یاد «نیما وارسته» پرداخت.

در ابتدای این مراسم «علی ضیاء» پشت تریبون قرار گرفت و مدیریت برنامه را به عهده داشت و از «پیروز ارجمند» - مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد – درخواست نمود به عنوان نخستین نفر به ایراد سخنرانی بپردازد.

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در ابتدای سخنانش ضمن تسلیت به جامعه موسیقی کشور، گفت: «اردیبهشت ما امسال اردیبهشت سوگواری بود استاد محمد رضا لطفی و نیما وارسته از بین ما رفتند و این دو واقعه تلخ باعث شدند که اردیبهشت غم انگیزی را موسیقی کشور سپری نماید.»

وی در ادامه افزود: «همواره در بین اهالی موسیقی از مرحوم وارسته به نیکی یاد می‌شده و خود من نیز در همه سال‌های فعالیت‌ام در حوزه موسیقی، بسیار در مورد ایشان شنیده بودم. چیزی که امروز برای من شگفت انگیز بود این بود که یکی از دوستان این هنرمند امروز به من گفت که نیما بار‌ها در جمع‌های مختلف گفته بود که عمر من به چهل سال نخواهد رسید. جایگزینی تک تک این هنرمندان کار سختی ست. امیدوارم بهار امسال بیشتر از این برای موسیقی تلخی به ارمغان نیاورد.»

در ادامه پدر «نیما وارسته» پشت تریبون قرار گرفت و در حالی که اوضاع روحی مناسبی نداشت، گفت: «از همه شما فرزندانم که در این جمع هستید ممنونم. فقط خواسته‌ای که از دوستان نیما دارم این است که نام او را زنده نگه دارند. از بنیامین می‌خواهم برنامه‌ای که مصادف با شب هفت نیما در ارومیه دارند را با قدرت برگزار کنند. من می‌دانم که خود نیما در این برنامه و اجرایی شدن آن نقش زیادی داشته و از دوستانش می‌خواهم به خاطر ما هم که شده حتما آن اجرای انسان دوستانه برگزار شود.»

«فرید احمدی» نیز با دکلمه شعر «هوا بوی نم گرفته/ دوباره دلم گرفته...» سخنانش را این طور آغاز کرد: «وداع با نیما با آن انرژی بالا، سخت است. در هر فضایی چنین هنرمندی تربیت نمی‌شود. نیما در کارش خیلی جدی بود. وقتی برای یک نفر ساز می‌زد گویی برای همه دنیا ساز می‌زد.»

در انتهای برنامه نیز «میثم مروستی» با چشمانی اشک آلود به تک نوازی ویلن پرداخت و سپس جمعیت حاضر پیکر این هنرمند را به سمت بهشت زهرای تهران تشییع کردند.

اشکهای قطع نشدنی «حمید عسکری»، ضجه‌های بنیامین بهادری، غیبت مسئولین ارشد خانه موسیقی، حضور پرتعداد عکاسان و خبرنگاران و نظم قابل توجه برنامه از جمله حاشیه‌های مراسم صبح امروز در تالار وحدت بود.

غلام ترابی، محسن رجب‌پور، غلام علمشاهی، حبیب صبور،امید حجت، بنیامین بهادری، همایون نصیری، حمید عسکری، هومن نامداری، فرهاد جواهر کلام، شهرام شکوهی، شاهین آرین، شهاب اکبری، مهدی یغمایی، احسان نی زن، امیر میلاد نیکزاد، رضا تاجبخش، سهراب پاکزاد، پیام صالحی، مسعود امامی، رسول ترابی، مجید عبدی، همایون نصیری، بابک صحرایی، سعید عرب، پدرام کشتکار، پدرام مرندیز و... از جمله چهره‌هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

8. 2 کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

گزارش ویدئویی سایت موسیقی ما از مراسم تشییع پیکر نیما وارسته
    موسیقی ما - مراسم تشییع پیکر نیما وارسته هنرمند با اخلاق کشورمان که روز سه‌شنبه ناباورانه و در سن 35 سالگی با زندگی وداع کرده بود، صبح امروز (چهارشنبه 31 اردیبهشت) با حضور دوستان و همکارانش از مقابل تالار وحدت تهران تا بهشت زهرا برگزار شد.عده زیادی از اهالی موسیقی برای همراهی وی تا خانه ابدی در این مراسم حضور پیدا کرده بودند. گزارش ویدویی سایت موسیقی ما از این مراسم را اینجا ببینید و دانلود کنید

> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    > [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. 3 کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

شهرام شکوهی قطعه «دردا» را به «نیما وارسته» تقدیم کرد

موسیقی ما - خواننده آلبوم «کولی عشق»، تک آهنگ جدیدش را منتشر و آن را به زنده یاد «نیما وارسته»، هنرمند تازه درگذشته، تقدیم کرد. ترانه و ملودی این قطعه که «دردا» نام دارد از شهرام شکوهی است، تنظیم آن را «امیرحسین کاشانیان» انجام داده و «گرشا رضایی» عهده دار میکس و مسترینگ آن بوده است.

گفتنی است کنسرت شهرام شکوهی، 5 و 6 خرداد 1393 در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

«دردا» را در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود کنید.

12. این کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

گزارش تصویری از مراسم یادبود زنده‌یاد نیما وارسته
    موسیقی ما - ظهر امروز (جمعه دوم خرداد) مراسم یادبود زنده یاد نیما وارسته در مسجد نور تهران واقع در خیابان فاطمی تهران نزدیک به استودیوی شخصی وی برگزار شد. در این مراسم عده زیادی از هنرمندان و اهالی موسیقی پاپ برای ابراز همدردی حضور پیدا کردند.
      محتوای مخفی: عکس ها 

مراسم یادبود زنده یاد نیما وارسته

14. 3 کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

وداع با عباس کمندی

خالق آهنگ «گلاویژ» درگذشت

موسیقی ما - هم شاعر بود، هم نقاش هم فیلمنامه‌نویس؛ اما آنچه او را معروف کرد صدایی بود که یادآور سرزمین کردستان بود. خیلی از خوانندگان سرشناس کردستان بعد از عباس کمندی، گلاویژ، پرشنگ و اورامان را خواندند، اما این آواها با نام او بود که جاودانه شد. حالا صدای عباس کمندی و کردستان خاموش شده است. این خواننده شناخته‌شده کردستان روز پنجشنبه در اثر سکته قلبی در سنندج درگذشت. هنگام مرگ 62ساله بود.

به‌دنبال انتشار خبر درگذشت کمندی هوشنگ کامکار، سرپرست گروه موسیقی کامکار در پیامی این واقعه را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: «متاسفانه چندروزی از درگذشت دوست و هنرمند پرآوازه ایران محمدرضا لطفی نگذشته، که دیروز پنجشنبه خبر درگذشت تاسف‌انگیز عباس کمندی، خواننده محبوب کرد که گروه کامکار‌ها اولین کارهای کردی خود را با صدای اصیل او منتشر کرد، شنیدیم که بسیار متاسف شدیم. این ضایعه را به خانواده آن مرحوم و همه هنرمندان کرد و نیز مردم هنردوست ایران تسلیت می‌گوییم.» کمندی به‌همراه استاد حسن کامکار همکاری زیادی داشت.

کمندی شعرسرایی، قصه‌نویسی و قصه‌پردازی را از دوران نوجوانی آغاز کرد و به سمت موسیقی رفت. بیش از ۱۵۰ ترانه ساخت و اجرای بیش از ۶۰ آهنگ و ترانه، اجرا و ارایه مجموعه‌های آهنگ گلاویژ، پرشنگ، اورامان کیژی کورد در سه شماره، گردآوری مظاهر فرهنگ فولکلوریک (فرهنگ مردم)، تحقیق در زندگینامه شخصیت‌های کرد و تبدیل آن به فیلمنامه از جمله سنجرخان، سید عطا کل، زندگی پهلوان حسین گلزار کرمانشاهی، غارت آثار زیویه، میر نوروزی و... را در کارنامه هنری خود دارد. پیکر این هنرمند کرد شش بعدازظهر پنجشنبه از مقابل مسجد ملاویسی شهر سنندج تشییع شد، هزاران‌نفر از مردم فرهنگ‌دوست استان کردستان در این مراسم حضور داشتند و خیابان‌های منتهی به این مسجد مملو از جمعیت شده بود. در تمام طول مسیر، دف‌نوازان با نواختن نوای «حی‌الله» پیکر استاد کمندی را مشایعت کردند.

16. این کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

صبح روز گذشته (سه شنبه ۹۳/۳/۶) در بیمارستان شهید رجایی؛

علی هاشمی درگذشت

موسیقی ما - علی هاشمی مرد فرهیخته فعال در ارتباطات فرهنگی هنرمندان و نویسندگان٬ صبح روز گذشته (سه شنبه ۹۳/۳/۶) در بیمارستان شهید رجایی درگذشت.

مراسم تشییع پیکر وی روز پنجشنبه ۹۳/۳/۸ از مقابل تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد و همچنین مراسم یادبودی نیز روز شنبه 10 خرداد از ساعت 16 در مسجد جامع شهرک غرب تهران برای این مرد فرهیخته برگزار خواهد شد.

گفتنی است مرحوم علی هاشمی سال گذشته و در «اولین جشن سالانه موسیقی ما» به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دوستان استاد «عبدالوهاب شهیدی» برای تقدیر از ایشان و در کنار سید صادق طباطبایی و جواد مجابی به روی صحنه آمد و در سخنانی از خاطرات خود به همراه استاد شهیدی و استاد شجریان سخن گفت و در پایان از همایون شجریان خواست که به نمایندگی از خوانندگان نسل جوان، لوح یادبود استاد شهیدی را به حضور ایشان تقدیم کند که در ادامه همایون با حضور روی صحنه و اهدای شاخه گلی به استاد شهیدی، بوسه‌ای بر دستان این خواننده و عودنواز ماندگار تاریخ موسیقی زد و صحنه‌هایی به یاد ماندنی رقم خورد.

مشروح این صحنه‌ها را می‌توانید در فیلم اولین جشن سالانه موسیقی ما که در شبکه نمایش خانگی موجود است، مشاهده کنید.

موسیقی ما درگذشت زنده یاد علی هاشمی را به خانواده وی و جامعه موسیقی تسلیت می گوید و از خداوند متعال برای این حامی هنرمندان ایران خواستار علوی درجات است.

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

با حضور ‌معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اساتید موسیقی و هنر ایران؛

مراسم بدرقه علی هاشمی برگزار شد

موسیقی ما - پیکر علی هاشمی، صبح امروز پنج‌شنبه 8 خردادماه، با حضور علی مرادخانی، ‌معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اهالی موسیقی کشور از تالار وحدت به سوی قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد سریر، رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران، در این مراسم گفت که جامعه فرهنگی و هنری ایران این روزها غم از دست دادن افرادی را تحمل می‌کند که سخت می‌توان ضایعه فقدان‌شان را جبران کرد: «علی هاشمی یک دوست، ‌نقاش، شاعر، پژوهش‌گر و فردی خیر و پاکدل بود که به بیان صریح‌تر می‌توان او را انسان واقعی نامید. این انسان والا همواره در سایه حرکت‌های فرهنگی حضور داشت و در حقیقت بسیاری از برنامه‌ها و حرکت‌های فرهنگی توسط او بنیان نهاده شد. او همواره عشق و مهربانی را سرلوحه کار و زندگی خود قرار داد. من هیچ‌کس را نمی‌شناسم که شنیده باشد هاشمی درباره فردی بد گفته باشد،‌ چنان‌چه کسی نیست که از این انسان پاکدل بدی دیده باشد.»

سریر در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: «حضور او در مجالس و دوستی‌ها همواره با شادمانی همراه بود. مشاوره‌هایش در حوزه‌های مختلف که منتهی به نشر بسیاری آثار هنری شد بر کسی پوشیده نیست. به خصوص در دورانی که نشانه‌های اصالت دادن به داشته‌های فرهنگی از میان می‌رود جای او بسیار خالی است.»

فرهاد فخرالدینی، رهبر ارکستر ملی و یکی از دوستان نزدیک علی هاشمی، سخن گفتن درباره دوستی که سالیان زیادی با او همراه بوده و زندگی و سفر کرده را بسیار سخت عنوان کرد: «تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که علی هاشمی محور دوستان، هنرمندان و اندیشمندان بود و تاثیر بسیاری داشت. همه را به بهانه‌های مختلف کنار یکدیگر جمع می‌کرد و در کوهنوردی‌ها همراه او سرود بهار می‌خواندیم و به صورت گروهی ورزش می‌کردیم. او همه را برای حضور در یک حرکت فرهنگی کنار هم جمع می‌کرد. زمانی که فریدون مشیری با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد، علی هاشمی بود که پزشکان عزیزی همچون فریدون ارجمند، بهروز برومند، دکتر عبدی و دکتر رفعت را در دفتر کار خود جمع می‌کرد تا درباره بیماری او مشاوره بدهند بلکه راه درمان پیدا کنند. همین اتفاق برای همسر من نیز افتاد و هنگامی که دکتر عطری عزیز و ما موفق نمی‌شدیم‌ دکتر رفعت را پیدا کنیم این هاشمی بود که او را در کشور آمریکا پیدا کرد و سپس تماس تلفنی او با دکتر عطری برقرار شد تا دستورات پزشکی لازم را بدهد.»

رهبر ارکستر ملی در پایان گفت: «دکتر برومند و دکتر عبدی امروز در این مراسم حضور دارند و شهادت می‌دهند که هاشمی چه اندازه به فکر سلامت دوستان خود بود. اخیرا شنیدم کتاب خاطرات او در دست چاپ است که امیدوارم هر چه سریع‌تر منتشر شود. همه ما در این غم عزادار هستیم.»
    همچنین علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن تسلیت به دوستان و بازماندگان علی هاشمی، گفت: «او مردی بود که بدون هیچ چشم‌داشت و تنها برای رفع مشکلات افراد به آن‌ها مشاوره می‌داد و در جهت مثبت گام برمی‌داشت. با تمام تفاوت‌ دیدگاه‌ها اما هیچ‌گاه شائبه خاصی در زندگی او مطرح نبود و همواره سعی می‌کرد افراد کنار یکدیگر باشند. روزهای سه‌شنبه تب و تاب زیادی داشت تا جلسه‌ای بگذارد و همه را برای صبحانه کنار یکدیگر جمع کند. علاوه بر تمام مواردی که دوستان اشاره کردند هاشمی متولی دو مسجد بود اما هیچ‌گاه تلاش نکرد از امکانات و روابطی که دارد برای تبلیغ خود استفاده کند. او به نوعی رابط میان تمام هنرمندان بود و هرگز اجازه نمی‌داد کوچک‌ترین تفرقه و شکافی میان اهل هنر به وجود بیاید. نخستین بار که قرار بود ارکستر ملی با حضور استاد محمدرضا شجریان و استاد فرهاد فخرالدینی آغاز به کار کند هاشمی پای کار بود و حضور داشت.»

پیروز کلانتری و شاهرخ نادری هم از حاضران در مراسم بدرقه پیکر علی هاشمی بودند و خاطراتی از دوران دوستی‌شان با او بیان کردند.

محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران و یکی از دوستان علی هاشمی، که در مراسم صبح امروز حضور داشت، گفت: «من با هاشمی دوستی دیرینه 50 ساله داشتم. او همواره در زندگی هر یک از ما جاری بود و هر گرفتاری‌ای داشتیم عاشقانه و بدون چشم‌داشت برای رفع مشکل اقدام می‌کرد. تنها انتظار داشت افراد بعد از رفع مشکلات‌شان برای برطرف شدن دشواری‌های دیگران هم تلاش کنند و یار یکدیگر باشند. علی برای سلامت دوستان خود وقت زیادی صرف می‌کرد و با توجه به این‌که اهل ورزش و کوهنوردی بود کسانی چون شفیعی کدکنی، فریدون مشیری، من و دیگران را برای کوهنوردی کنار هم جمع می‌کرد. هاشمی نه تنها از یاران دیرین هنرمندان بود بلکه در میان ورزشکاران هم جایگاه داشت.»

استاد محمدرضا شجریان پس از پایان صحبت‌های خود و با همراهی ساز نی توسط محمد موسوی قطعه‌ آوازی «ای ساکن جان من آخر تو کجا رفتی/ در خانه نهان گشتی یا سوی هوا رفتی» را بدرقه راه دوست دیرین خود علی هاشمی کرد.

در این مراسم هنرمندانی چون محمدرضا شجریان،‌ فرهاد فخرالدینی، نجف دریابندری، شاهرخ تویسرکانی، داریوش پیرنیاکان،‌ داود گنجه‌ای، شهرام ناظری، همایون شجریان، حمیدرضا نوربخش، ‌فاضل جمشیدی و... حضور داشتند.

مراسم یادبود علی هاشمی، روز شنبه 10 خردادماه از ساعت 16 تا 17:30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •