تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 60

نام تاپيک: ◄مرحومـــــان و از دست رفتــگان جهان موسیقی►

ناظر انجمن موسیقی MILAD MGH's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Paddy's Pub

پيش فرض

این خبر قدیمیه ولی تازه دیدمش.
    عضو اصلی گروه “بیستی بویز ” درگذشت

آدام یاک ” ام سی اِی ” رپر گروه بیستی بویز در سن 47 سالگی درگذشت یاک، از سال 2009 به سرطان غدد لنفاوی مبتلا بود.

شايد به جز آلترناتيو‌بازهاي حرفه‌اي، كسي او و گروهش را در ايران نشناسد، اما در اروپا و آمريكا از وي به عنوان يكي از خلاق‌ترين موسيقيدانان مكتب آلترناتيو ياد مي‌كنند. «ياك» در سال 1964 متولد شد. كار موسيقي را با نوازندگي گيتاربيس براي گروه‌هاي پانك‌راك آغاز كرد و در 1979 به همراه «مايك دي» گروه «بيستي بويز» را تاسيس كرد. گروهي كه مي‌خواست ميان دو سبك كاملا متفاوت و تا حدي متخاصم رپ و متال آشتي برقرار كند.

«بيستي بويز» در دهه 90 اوج گرفت و بدل شد به سمبل سبك تلفيقي «رپ‌راك». ترانه‌هايي كه «ياك» مي‌نوشت، براساس ريف‌هاي سبك «هوي‌متال» ساخته مي‌شد و بعد متني متاثر از موسيقي «رپ» و «هيپ‌هاپ» به آن افزوده مي‌شد، اما تم آهنگ‌ها و پرفرمنس گروه حال و هواي موسيقي «پانك» را تداعي مي‌كرد. «ياك» به غير از فعاليت در حيطه موسيقي، يك بودايي متعصب هم بود و بخش عمده‌اي از عمرش را وقف كمك به استقلال «تبت» از «چين» كرد.

شايد مشهورترين اثر او و گروهش براي شنوندگان ايراني، ترانه فوق‌العاده زيباي «خراب‌كاري» (Sabotage) باشد. اين آهنگ در سال 1994 به بازار آمد و به لطف كليپ سرشار از خلاقيتش توانست در ميان 20 ترانه برتر سال جدول «بيلبورد» جاي بگيرد. ويديوي اين ترانه هجويه‌اي است براي پليس آمريكا و چهره دروغيني كه هاليوود از اف‌بي‌آي عرضه مي‌كند. شلوغي معنا‌دار و اكشن آهنگ و صداي جيغ‌آساي «ياك» و افكت‌هاي گيتار ليد كه آژير پليس را تداعي مي‌كند، اين اثر را به يك شاهكار در نوع خود بدل كرده است.

«وي‌اچ‌وان» در ميان 200 ترانه برتر دهه 90، اين ترانه را در رده نوزدهم جاي داد. همچنين مجله «رولينگ استون» نيز در فهرست 500 ترانه برتر تاريخ راك، اين ترانه را در رتبه‌ 475 قرار داده است. به هر حال همه منتقدان بر اين امر توافق دارند كه «ياك» مغز متفكر گروه بود و بدون او «بيستي بويز» معنايي نخواهد داشت. اين هم چند سطري از «خراب‌كاري»: «واسه يه مشت سراب يه عالم نقشه داري/ دارم جون مي‌كنم كه بهت بگم اينا چيزي نيست جز خراب‌كاري».

2. 4 کاربر از MILAD MGH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موسیقی و ورزش Pessimist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هر چند که یه مقدار دیر شده اما اومدم بگم که جان لرد بنیان گذار گروه پرآوازه دیپ پرپل 27 تیرماه در سن 71 سالگی درگذشت!

احتمالا کسانی که طرفدار راک هستن زیاد اسم گروه رو شنیدن علت مرگش هم سرطان لوزالمعده بوده!

4. 8 کاربر از Pessimist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Paddy's Pub

پيش فرض

اندی ویلیامز , خواننده ترانه معروف Love Story در 84 سالگی درگذشت.

ویلیامز که در اواخر سال 2011 اعلام کرد مبتلا به سرطان مثانه است, روز سه شنبه در منزلش درگذشت.

6. 7 کاربر از MILAD MGH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

پارسا احتشامی نوازنده برجسته نی درگذشت.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، این هنرمند سابقه همکاری با هنرمندانی چون سینا سرلک، پری ملکی، پرواز همای و علیرضا شاه محمدی را به عنوان نوازنده نی داشته است.

8. 3 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Paddy's Pub

پيش فرض

Phil Everly که به همراه برادرش Don، یکی از بهترین گروه های دونفره راک یعنی The Everly Brothers را پایه گذاری کرده بود و ملودی های زیبایشان تاثیرات عمیقی بر
    گروه هایی مانند بیتلز و the Beach Boys و the Byrds و تعداد بیشماری از نسل های جوان تر راک و کانتری و فولک گذاشته بود، روز جمعه بر اثر
    بیماری مزمن انسدادی ریه و در سن 74 سالگی درگذشت.

همسر وی یعنی Patti Everly در مصاحبه ای با LA Times گفت:" بسیار ناراحتیم. این بیماری چیزی نبود جُز نتیجه یک عمر سیگار کشیدن. وی مدت طولانی و
    سخت جنگید."
    برادر فیل یعنی Don Everly در واکنش به مرگ برادرش گفت:" داشتم به یکی از آهنگهای مورد علاقه ام که فیل آنرا نوشته بود گوش میدادم و درست قبل از اینکه
    خبر مرگ او را به من بدهند داشتم لحظات احساسی ـی را سپری میکردم. به این موضوع بعنوان یک پیام معنوی که در آن فیل داشت با من خداحافظی میکرد نگاه میکنم.
    من عاشق برادرم بودم. همیشه فکر میکردم اول من میمیرم. شاید دنیا در غم از دست دادن یکی از برادران اورلی باشد ولی من در غم از دست دادن برادرم فیل هستم. "

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by MILAD MGH; 07-01-2014 at 14:54.

10. 2 کاربر از MILAD MGH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال 8nights&7days's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت
    nella citta

پيش فرض

jimmy fontana که پارسال درگذشت. ( فکر کنم 86 سالگی)

کاربر فعال انجمن انیمیشن / کارتون E.N.A.Y.A.T's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    Otaku Roadway

پيش فرض

کسی که اگر نبود شاید هیچ وقت فلامنکو و جَز اینطور در هم تنیده نمیشدن...
    کسی که با 3 اکورد تمام دنیا رو از خود بیخود کرد...
    امروز یکی از غمگین ترین روز های تاریخه موسیقیه,
    روزی که مجبوریم با همچین نابغه ای وداع کنیم

paco de lucia

1947 - 2014

R.I.P

با آهنگ Entre Dos Aguas و Rio Ancho کلی خاطره داشتم... کارهاش با Al Di Meola هم فوق العاده بودند!!
    واقعا حیف شد!

13. 6 کاربر از E.N.A.Y.A.T بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

محمدرضا لطفی موسیقدان ایرانی بامداد روز جمعه 12 اردیبهشت دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، او که سال 1325 در گرگان به دنیا آمده بود، استاد نوازندگی تار و سه تار و آهنگسازی صاحب سبک در حوزه موسیقی ایران بود.
    لطفی تحصیلات موسیقی را در هنرستان موسیقی ایران نزد استادانی چون علی اکبر شهنازی و حبیب الله شهبازی ادامه داد و پس از آن به دانشکده موسیقی رفت و محضر استادانی چون نورعلی برومند، عبدالله دوامی و سعید هرمزی را دریافت. او در 18 سالگی (1343)جایزه نخست موسیقیدانان جوان ایران را به دست آورد.
    این استاد نوازندگی تار و سه تار در سال ۱۳۵۳ به عضویت گروه علمی دانشکده موسیقی درآمد و در همین سال همکاری خود را با رادیو آغاز کرد.
    لطفی حدود یک سال و نیم مدیر گروه موسیقی دانشکده موسیقی هنرهای زیبای تهران بود. و پس از استعفا از این سمت در سال ۱۳۵۴ گروه موسیقی «شیدا» را راه‌اندازی کرد.
    گروه موسیقی «شیدا» به همراه گروه موسیقی «عارف» به سرپرستی حسین علیزاده در اعتراض به رژیم پهلوی از همکاری با رادیو انصراف دادند و کانون موسیقی «چاووش» را راه انداختد. این کانون پیش از پیروز انقلاب ایران در سال 1357 کار تولید تصنیف‌های انقلابی را آغاز کرد.
    در این کانون علاوه بر لطفی و علیزاده هنرمندانی چون پرویز مشکاتیان، علی اکبر شکارچی، مجمدرضا شجریان، شهرام ناظری، هوشنگ ایتهاج و ... حضور داشتند.
    بسیاری از کارشناسان موسیقی ایران کانون چاووش را نقطه عطفی در موسیقی ایران می‌دانند و معتقدند که تولیدات این کانون در زمره بهترین اثار موسیقی سنتی ایران قرار دارند.
    با تعطیلی فعالیت‌های این گروه لطفی هم از ایران رفت و پس از اجرای برنامه در کشورهای ایتالیا، فرانسه و آلمان در آمریکا ساکن شد. او در شهر واشنگتن مرکز فرهنگی و هنری شیدا را بنیان گذاشت و به اجرای برنامه در سطح جهان پرداخت.
    او در دهه 80 شمسی به ایران بازگشت و کانون شیدا را در تهران راه انداخت. لطفی پس از بازگشت به ایران چند برنامه با همراهی هنرجویانش اجرا کرد.
    او در این سال‌ها اظهارنظر‌های تند و تیزی داشت ، هم محمدرضا شجریان را نقد کرد و هم از نوازندگی و سبک کیهان کلهر در حوزه نوازندگی کمانچه ایراد گرفت.
    انتقادهای لطفی البته بی پاسخ نماند و هنرمندان و چهره‌های مختلفی از جمله آوا مشکاتیان دختر زنده یاد پرویز مشکاتیان پاسخ هایی را به این استاد دادند.
    لطفی که یکسال از بیماری سرطان رنج می‌برد، طی ماه‌های گذشته چندبار در بیمارستان بستر شد.
    از جمله آلبوم‌های محمدرضا لطفی می‌توان به «به یاد عارف» (بیات ترک)، «چهره به چهره» (نوا)، «سپیده» (ماهور)، «چشمه نوش» (راست پنجگاه)، «جان جان» (سه‌گاه)، «معمای هستی» (شور)، «عشق داند» (ابوعطا)، «رمز عشق» (ماهور)، «گریه بید» (سه‌گاه-اصفهان)، «قافله‌سالار» (نوا-راست پنجگاه)، «پرواز عشق» (سه‌گاه-اصفهان)، «خموشانه» (ابوعطا-بیات ترک)، «چهارگاه»، «به یاد درویش خان» (تکنوازی سه‌تار)، «یادواره استاد نورعلی برومند» (گروه همنوازان شیدا، دستگاه شور)، «همیشه در میان» (بداهه نوازی تار و سه‌تار در شور و دشتی)، «بال در بال» (شعر و موسیقی با ه.ا.سایه)، «تنها یک خاطره» (بداهه نوازی تار و سنتور همراه با فرامرز پایور)، «وطنم ایران» (اجرای گروه همنوازان شیدا، ۱۳۸۷) و «ای عاشقان» (اجرای گروه همنوازان شیدا در بیات اصفهان, ۱۳۸۸) اشاره کرد.

15. 10 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز tirdad_60's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    روی کلید سل

پيش فرض

پیش ساز تو من از سحر سخن دم نزنم
    که زبانی چو بیان تو ندارد سخنم

ره مگردان و نگه دار همین پرده ی راست
    تا من از راز سپهرت گرهی باز کنم

صبر کن ای دل غمدیده که چون پیر حزین
    عاقبت مژده ی نصرت رسد از پیرهنم

چه غریبانه تو با یاد وطن می نالی
    من چه گویم که غریب است دلم در وطنم

همه مرغان هم آواز پراکنده شدند
    آه از این باد بلاخیز که زد در چمنم

شعر من با مدد ساز تو آوازی داشت
    کی بود باز که شوری به جهان در فکنم

نی جدا زان لب و دندان جه نوایی دارد؟
    من ز بی همنفسی ناله به دل می شکنم

بی تو آری غزل «سایه» ندارد «لطفی»
    باز راهی بزن ای دوست که آهی بزنم

هوشنگ ابتهاج (سایه)

17. این کاربر از tirdad_60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

13 نیما وارسته

وقتی شنیدم شوکه شدم ...

متاسفانه نیما وارسته تنظیم کننده و نوازنده سرشناس موسیقی پاپ ایران که با خوانندگان مطرح زیادی از جمله بنیامین و حمید عسکری فعالیت مشترک داشت بر اثر نارسایی قلبی از این دنیا ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •