تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 49 از 160 اولاول ... 394546474849505152535999149 ... آخرآخر
نمايش نتايج 481 به 490 از 1595

نام تاپيک: ► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄

کاربر فعال ورزش اتومبیل رانی PSYCHO_MAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    نمیدونم اینجا باید بپرسم یا نه ولی اگر کسی از دوستان یه متخصص خوب و کار درست و مورد تایید پوست و مو تو تهران سراغ داره ممنون میشم آدرسشو پ.خ کنه .
    آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

سلام خدمت دوستان عزیز

قبلا هم در این انجمن بخشی از سوالاتم رو مطرح کردم اما به پاسخ های کاملی نرسیدم ! الانم یه راست میرم سر اصل مطلب :

حدود 15 ماه پیش ریزش موی شدید من به طوری ناگهانی شروع شد ! به طوری که خیلی آروم به موهام دست میزدم کلی مو میومد دستم، یطوری موهام کاملا سست شده بودن ! تخت خواب و بالش و لباسام همجا مو شده بود ! بطوری که تو 3 ماه کاملا موهام کم پشت شدن ! و من هم خیلی ناراحت از این جریان سراغ چنتا دکتر خوب رو گرفتم که برم.
    به یکی از معروف ترین دکترها مراجعه کردم (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و و استاد و پزشک معروف تبریزی) کمی بررسی کردم و جواب آزمایشی که چند روز گرفته بودم هم بهش نشون دادم. دستی به موهام زد و مقداری مو هم دستش اومد ! چیزی بهم نگفت و نپرسید و این نسخه رو برام پیچید ! :

1- progestrone 2/9 PG 10 Alcohol up to 100a
    2- shampoo ducrey
    3- 10t ross mary
    همین !
    با دوستان مشورت کردم گفتن جواب نمیگیری بخصوص اینکه تجویز پروژستزون هم اینو نشون میداد !! اصلا این هرمون زنانست ! (شایدم من ناآگاهی به خرج دادم!) داروهاش رو مصرف نکردم !!

رفتم سراغ یه دکتر دیگه ! ایشون هم چیزی جز یه سرم مو و شامپو و Nutricap که فک کنم ویتامینهای مخصوص پوست و مو هست تجویز نکرد! یک ماه مصرف کردم و هیچ جوابی نگرفتم و اوضاع هم روز به روز بدتر شد !

رفتم سراغ دکتر بعدی که خیلی از دوستان نزدیکم ازش جواب گرفته بودن ! ایشون معاینه خاصی انجام نداد و داروهای زیر رو نوشت :

- finastride 1mg (روزی 2تا)
    - prostafit
    - zink
    - و یه داری ضد قارچ که اسمش یادم نیست !
    - شامپو ماینوکسا (حاوی ماینوکسیدل)
    - و یه محلول که اونم نمیدونم چی بود !

از همون هفته اول مصرف من کاملا جواب گرفتم و یکهو اون ریزش شدید کاملا قطع شد ! منم خیلی امیدوار و روحیه خوب هم به بهبود کمک کرد و تو مصرف 6 ماه این داروها (که ماهی بیشتر از 80 ت میشد) حتی خیلی از قسمتهای کم پشت شده پر پشت تر شدن .
    دوره مصرف 6 ماهه بود و من بعد از 6 ماه داروهارو قطع کردم! اکثر مطالب موجود در نت نوشته بودن بلافاصله بعد قطع فیناستراید ریزش برمیگرده اما تقریبا تا 4 ماه من ریزش جدیدی نداشتم تا اینکه 2 ماه پیش کاملا شروع شد و شایدم بدتر و سریع تر از قبل ! یه طوری که کلل گردنم هم میشه پر مو و آزار دهنده و ناراحت کنندست !
    با پزشکم تماس گرفتم و گفتن باید بعد 6 ماه هم قطع نمیکردی و دز پایین تر مصرف میکردی ! من دوباره داروهارو تهیه کردم و بعد 1 ماه مصرف دریغ از کمی تاثیر !! و الان دارم به سمت کچل شدن پیش میرم !!

اما موردی که هست الان که دیگه مصرف داروهارو هم قطع کردم پوست سرم خارش داره و پوسته پوسته میشه و اینا مثل شوره دیده میشن ! ریزش شدید هم که دیگه هیچی ! چنجا هم خوندم که تو سن من (23) کمی بعیده که ریزش ارثی با این سرعت آغاز شده باشه ! یعنی دارم به ارثی بودنش شک میکنم !!!

من چیکار باید انجام بدم و مشکل کار کجاست ؟! با این وجود و مواردی که گفتم میتونه ارثی نباشه و دلیل دیگه ای باشه ؟!

ممنون

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

سلام خدمت دوستان عزیز

قبلا هم در این انجمن بخشی از سوالاتم رو مطرح کردم اما به پاسخ های کاملی نرسیدم ! الانم یه راست میرم سر اصل مطلب :

حدود 15 ماه پیش ریزش موی شدید من به طوری ناگهانی شروع شد ! به طوری که خیلی آروم به موهام دست میزدم کلی مو میومد دستم، یطوری موهام کاملا سست شده بودن ! تخت خواب و بالش و لباسام همجا مو شده بود ! بطوری که تو 3 ماه کاملا موهام کم پشت شدن ! و من هم خیلی ناراحت از این جریان سراغ چنتا دکتر خوب رو گرفتم که برم.
    به یکی از معروف ترین دکترها مراجعه کردم (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و و استاد و پزشک معروف تبریزی) کمی بررسی کردم و جواب آزمایشی که چند روز گرفته بودم هم بهش نشون دادم. دستی به موهام زد و مقداری مو هم دستش اومد ! چیزی بهم نگفت و نپرسید و این نسخه رو برام پیچید ! :

1- progestrone 2/9 PG 10 Alcohol up to 100a
    2- shampoo ducrey
    3- 10t ross mary
    همین !
    با دوستان مشورت کردم گفتن جواب نمیگیری بخصوص اینکه تجویز پروژستزون هم اینو نشون میداد !! اصلا این هرمون زنانست ! (شایدم من ناآگاهی به خرج دادم!) داروهاش رو مصرف نکردم !!

رفتم سراغ یه دکتر دیگه ! ایشون هم چیزی جز یه سرم مو و شامپو و Nutricap که فک کنم ویتامینهای مخصوص پوست و مو هست تجویز نکرد! یک ماه مصرف کردم و هیچ جوابی نگرفتم و اوضاع هم روز به روز بدتر شد !

رفتم سراغ دکتر بعدی که خیلی از دوستان نزدیکم ازش جواب گرفته بودن ! ایشون معاینه خاصی انجام نداد و داروهای زیر رو نوشت :

- finastride 1mg (روزی 2تا)
    - prostafit
    - zink
    - و یه داری ضد قارچ که اسمش یادم نیست !
    - شامپو ماینوکسا (حاوی ماینوکسیدل)
    - و یه محلول که اونم نمیدونم چی بود !

از همون هفته اول مصرف من کاملا جواب گرفتم و یکهو اون ریزش شدید کاملا قطع شد ! منم خیلی امیدوار و روحیه خوب هم به بهبود کمک کرد و تو مصرف 6 ماه این داروها (که ماهی بیشتر از 80 ت میشد) حتی خیلی از قسمتهای کم پشت شده پر پشت تر شدن .
    دوره مصرف 6 ماهه بود و من بعد از 6 ماه داروهارو قطع کردم! اکثر مطالب موجود در نت نوشته بودن بلافاصله بعد قطع فیناستراید ریزش برمیگرده اما تقریبا تا 4 ماه من ریزش جدیدی نداشتم تا اینکه 2 ماه پیش کاملا شروع شد و شایدم بدتر و سریع تر از قبل ! یه طوری که کلل گردنم هم میشه پر مو و آزار دهنده و ناراحت کنندست !
    با پزشکم تماس گرفتم و گفتن باید بعد 6 ماه هم قطع نمیکردی و دز پایین تر مصرف میکردی ! من دوباره داروهارو تهیه کردم و بعد 1 ماه مصرف دریغ از کمی تاثیر !! و الان دارم به سمت کچل شدن پیش میرم !!

اما موردی که هست الان که دیگه مصرف داروهارو هم قطع کردم پوست سرم خارش داره و پوسته پوسته میشه و اینا مثل شوره دیده میشن ! ریزش شدید هم که دیگه هیچی ! چنجا هم خوندم که تو سن من (23) کمی بعیده که ریزش ارثی با این سرعت آغاز شده باشه ! یعنی دارم به ارثی بودنش شک میکنم !!!

من چیکار باید انجام بدم و مشکل کار کجاست ؟! با این وجود و مواردی که گفتم میتونه ارثی نباشه و دلیل دیگه ای باشه ؟!

ممنون
    اگر بری پیشه دکتر بهتره
    من نظر شخصی خودم رو بهت میگم
    از قطره ماینوکسیدیل استفاده کن (مرتب روزی دو بار استفاده کن) ممکنه دکتر ماینوکسیدیل رو با چند تا چیز دیگه تجویز کنه که میشه ماینوکسیدیل ساختنی و مواد اضافی به ماینوکسیدیل اضافه میشه که برای مو خوبه مثل ویتامین E
    ماینوکسیدیل در ابتدای مصرف ریزش مو رو زیاد میکنه ولی بعد از چند وقت شروع به رشد مو میکنی دقت کن که دیگه هیچ وقت نباید قطعش کنی چون کل زحماتت به باد میره
    شامپو باید ببینی چی به موهات سازگارتر هستش irox و فولیکا مدل ضد ریزش مو خوبه
    قرص فینستراید هم دوره داره اینجوری نیستش که تا همیشه بخوری اما مثلا میتونی یه دوره 3 ماهه بری
    مکمل های مختلفی هم برای تقویت مو هستش ببین پولت به کدومش میرسه بخری و در کنارش مصرف کنی

سیستین ب6 قرص خوبی هستش قیمتش هم 39000 تومن و چون قیمتش بالاست من این دو تا رو ترجیح میدم که البته الان دیگه وارد نمیشه و اگر تو داروخانه ای پیدا کردید خرید قبلیشون هستش که هنوز مونده

ecophane شصت عدد قرص 32000

vitamins for the hair شصت و پنج عدد قرص 36000
    تغذیه مناسب رو هم در نظر بگیر

شامپو کتوکونازول هم مخصوص شوره هستش اگر 1 الی 2 ماه هفته ای یه بار استفاده کنی شوره از بین میره (اگر خواستی قبلش با دکترم مشورت کن)

4. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

ممنون دوست عزیز اما من به جوابی که میخواستم نرسیدم !
    من 6 ماه دوره درمان فیناستراید داشتم و تو اون مدت ریزش مو نداشتم. بعد 6 ماه که قطع کردم دوباره ریزشم شروع شده. اقدام به خرید دوباره داروها کردم اما اینبار بعد 1 ماه اصلا تاثیر گذار نبوده متاسفانه ! و موندم که چکار کنم !
    یک مسئله هم برای من چگونگی تشخیص Finpesia اصل از تقلبی هستش !؟
    و سوال دیگه این که آیا progestrone برای مردان تجویز میشه ؟!

داره خودمونی میشه pink oak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    in sky

پيش فرض

ببینید عوامل زیادی در ریزش مو موثر هستند.
    عواملی مثل تغذیه / استراحت کافی / خواب مناسب / ارامش و عدم استرس / حتی محیط کار و نوع موادی که ممکنه در محیط کار با موهای سر شما تماس داشته باشه و هوایی که تنفس میشه.
    علاوه بر همه اینها ژنتیک هم دخیل هست.
    شما با استفاده از یک رژیم غنی از سبزیجات و پروتئین میتونین موهایی درخشان و محکم داشته باشین.
    مو یک بافت مردست ولی پیاز مو که عامل اصلی استحکام مو هست یک بافت زندست و مثل سایر سلول ها مواد غذایی مورد نیازش و از خون میگیره.
    پس این مهمه که پروتئین کافی دریافت کنه تا مستحکم بشه.
    خواب کافی هم تاثیر به سزایی داره.
    عدم استرس و داشتن ارامش یک عامل تاثیر گذاره.
    البته به شما توصیه میکنم تحت نظر یک پزشک ازمایش تیروئید هم انجام بدین.
    گاهی اوقات پر کاری تیروئید هم میتونه سبب ریزش مو بشه.
    در نهایت به نظر من درمان های خارجی برای مو مثل استفاده از نوع خاصی شامپو ممکنه مفید باشه اما اثرات کوتاه مدتی داره.
    بهتره دنبال درمان از درون بدن باشین
    درمان بنیادی
    اما در مورد پروژسترون
    درسته که این هورمون
    یک هورمون جنسی زنانه هست اما کارهای جانبی دیگه هم انجام میده
    از جمله ذخیره چربی
    و فولیکول های مو در اطرافشون غدد چربی دارن
    پس میتونه این هورمون مقداری در استحکام مو هم موثر باشه
    Last edited by pink oak; 12-09-2012 at 11:55.

7. این کاربر از pink oak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

از شامپوهایی مثه بایوکلین ادونس یا فیتولیوم انرجایز میشه برا مصرف معمولی استفاده کرد ؟ ضرری نداره ؟

پروفشنال mohsenking's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    سعادت آباد

پيش فرض

بچه ها من موهام چربه حوری که مثلا شب برم حموم صبح پاشم موهان چربه و از فرط چربی و کثیفی و سر دردش باز باید برم حموم
    شامپو هم زیاد زدم از نیوه آ و داو و ازین گیاهیا و آخرا هم ایروکس الان هم سریتا گرفتم جوانه گندمشو روش زده تنظین چربی موی سر ولی میزنم زود چرب میشه موهام موهامم نرم و بیجون میکنه تا سشوار هم میکشم بدترم میشه
    ایروکس بهتر بود حداقل حجم میداد و بیجون نمیشد ولی بازم راضیم نمیکردم
    من موهام چند ساله نرم و نازک شده و چربببب
    یه شامپو میخوام که موهامو ضخیم کنه و حجم بده و ازین چربی درشون بیاره من هر روزم عادت دارم حموم میرم بعضی وقتام روزی دوبار پس شامپویی که میدین فکر جیب منو هم بکنین :-D
    ممنون
    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

شما که هروز میری حموم بهتر از شامپو بچه جانسون اصلی و یا فیروز استفاده کنین شامپو جوانه گندم سینره هم واسه استفاده روزانه مناسب هست،برای خلاص شدن از چربی هم از محلول هیرتونیک ایروکس به مدت ۴۰ شب پشت سرهم استفاده کنین،و بعد از اون هر هفته یکبار برای درمان نگهدارنده و بعد هر ۲ هفته یکبار تا ۳ ماه!مشکلتون تا حدود زیادی حل میشه در ضمن شوره و اسکالپ رو بخوبی از بین میبره بطوریکه دیگه بازگشتی نداره و همچنین موهاتون رو بخوبی تقویت میکنه موفق باشید...

11. این کاربر از Farhad m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mohsenking's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    سعادت آباد

پيش فرض

شما که هروز میری حموم بهتر از شامپو بچه جانسون اصلی و یا فیروز استفاده کنین شامپو جوانه گندم سینره هم واسه استفاده روزانه مناسب هست،برای خلاص شدن از چربی هم از محلول هیرتونیک ایروکس به مدت ۴۰ شب پشت سرهم استفاده کنین،و بعد از اون هر هفته یکبار برای درمان نگهدارنده و بعد هر ۲ هفته یکبار تا ۳ ماه!مشکلتون تا حدود زیادی حل میشه در ضمن شوره و اسکالپ رو بخوبی از بین میبره بطوریکه دیگه بازگشتی نداره و همچنین موهاتون رو بخوبی تقویت میکنه موفق باشید...
    محلول هیرتونیک + شامپو جوانه گندم سیتره رو شما پیشنهاد میدین؟
    این محلول هیرتونیک ایروکس گیر میاد ؟ چنده ؟ مصرفش رو توش زده چجوریه ؟
    شما خودنون استفاده کردین؟
    من موهام شوره و اسالپ نداره !

داره خودمونی میشه sogol6561's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

دوست خوبم من یکی از دوستام تو سن 19 سالگی هم کلی موهاش رو از دست داد.وضعیت تو سنین و نوع وراثت و ژنتیک فرق میکنه.
    کسانی هستن تو سن 25 سالگی موهاشون کم پشت میشه و کسانی هستن تو 30 سالگی و کسانی هستن تو سن 19 سالگی و حتی کمتر.
    شما هم به احتمال 99.9 درصد به خاطر ارثی بودن موهاتون رو از دست دادید.
    اما یک نصیحت برادرانه از طرف من:به هیچ وجه دارو مصرف نکنید و یا ماینوکسیدیل نزنید این کارها رو اونقدر باید ادامه بدین که آخر خودتون جون به لب میشین و مصرف دارو رو قطع میکنین.من خودم بشخصه خیلیها رو دیدیم که بعد از چندی گذاشتن کنار دارو استفاده کردن رو.
    موی ارثی بریزه هیچ کاریش نمیشه کرد والسلام.
    فقط و فقط چاره ای که داره کاشت موی طبیعی هست اونم توسط پزشکهایی که تو این زمینه فعالیت دارن.
    الان متخصص پوست داریم الکی میگه مو میکارم ولی کارش اصلا صفر هم نمی ارزه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •