تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 43 از 160 اولاول ... 333940414243444546475393143 ... آخرآخر
نمايش نتايج 421 به 430 از 1595

نام تاپيک: ► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄

اگه نباشه جاش خالی می مونه T_rex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

این ریزش مو یا طاسی 90% ژنتیکی و موروثیه و زیاد نمیشه کاریش کرد نباید زیاد خودتونه درگیر کنین اکثر درمانها هم مقطعی هستن و نا امید کننده الان روشهای جدید کاشت مو هست که رونق پیدا کرده البته مراحل اولیه رو میگذرونه و زمان میبره تا ببینیم مثلا بعد 10 سال چه اتفاقی برا موهای کاشته شده میوفته یه مسئله هم تقریبا قطعیه : شاید اون مویی که کاشته شده نریزه ولی بقیه موها که موندن کم کم میریزن و باز هم بعد چند سال موهاتون کم پشت میشه

کلا با این همه پیشرفت درمان %100 برای طاسی وجود نداره

توجه کنید بیشتره کسانی که رو به طاسی میرن موهاشون چربه پس اونایی که موهایه چرب دارن خودشونه اماده کنن و یه چیز دیگه : از دایی های طاس خیلی بیشتر از بابایه طاس بترسین لعنت به وراثت
    یه بنده خدایی هست سالهاست دیوونست سالی یه بار هم حموم نمیره ولی موهاش خیلی پر پشته من میبنمش حسودیم میشه نمونه هایی از این ادما زیاده بگردین پیدا میکنین
    باز میگم %90 وراثت دخیله تو طاسی باز هم لعنت به وراثت

2. این کاربر از T_rex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

ممنون دوست عزیز.
    خیلی لطف کردی.
    با نظراتت موافقم.
    درباره ی مکمل ها نظری نداری؟
    مکمل رو میتونی از سیستین b6 هم قرصش و هم لوسیونش، و هم کپسول اکوفن که هر دو عالی هستن،البته اگه خواستی از اکوفن استفاده کنی حتما در کنارش از قرص آهن یا همون فولیک اسید استفاده کن چون این کپسول جذب آهن رو خیلی بالا میبره و ممکن هست ایجاد مشکل کنه، راجع به چربی مو هم تا حدود زیادی میتونی رو لوسیون موی ایروکس حساب کنی ولی حدود ۴۰ روز باید استفاده کنی تا نتیجه حاصل بشه موفق باشی...

4. این کاربر از Farhad m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

این ریزش مو یا طاسی 90% ژنتیکی و موروثیه و زیاد نمیشه کاریش کرد نباید زیاد خودتونه درگیر کنین اکثر درمانها هم مقطعی هستن و نا امید کننده الان روشهای جدید کاشت مو هست که رونق پیدا کرده البته مراحل اولیه رو میگذرونه و زمان میبره تا ببینیم مثلا بعد 10 سال چه اتفاقی برا موهای کاشته شده میوفته یه مسئله هم تقریبا قطعیه : شاید اون مویی که کاشته شده نریزه ولی بقیه موها که موندن کم کم میریزن و باز هم بعد چند سال موهاتون کم پشت میشه

کلا با این همه پیشرفت درمان %100 برای طاسی وجود نداره

توجه کنید بیشتره کسانی که رو به طاسی میرن موهاشون چربه پس اونایی که موهایه چرب دارن خودشونه اماده کنن و یه چیز دیگه : از دایی های طاس خیلی بیشتر از بابایه طاس بترسین لعنت به وراثت
    یه بنده خدایی هست سالهاست دیوونست سالی یه بار هم حموم نمیره ولی موهاش خیلی پر پشته من میبنمش حسودیم میشه نمونه هایی از این ادما زیاده بگردین پیدا میکنین
    باز میگم %90 وراثت دخیله تو طاسی باز هم لعنت به وراثت
    ۱۰۰در۱۰۰ شما درست می فرمایید ولی راههایی هست که میتونه همین ریزش ارثی رو متوقف کنه و هم موهای از دست رفته رو برگردونه البته این پروسه زمان بر هست و تنها فرقش با ریزش غیر ارثی اینه که درمان رو باید تا آخر عمر ادامه بدی... موفق باشی دوست گلم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

درباره مکمل ها اطلاعاتی ندارم بعید هم بدونم واسه مو و ریزش اون تاثیری داشته باشه اگر داشت که به جای ماینوکسیدل و داروها میگفتن مکمل بخورید
    بیشتر واسه بدنسازی کاربرد داره
    در مورد چربی هم دیگه من هر راهی بوده رفتم پارسال به فاصله 8 ماه 3 بار با تیغ زدم موهامو یه روز در میون میرفتم حموم باز میدیدیم یه دست رو کله میکشیم همینطور پوسته میریزه و و چربه
    باز 3 هفته پیش 3 تیغ کردم بازم تاثیری نداشت بیخیال شدم دیگه کلا
    ترمیم که نمیدونم کلا هم فکر نمیکنم زیاد کاربرد داشته باشه کاشت مو هم بستگی به اینکه چقدر کچل شده باشی هر چی بیشتر گرونتر فکر میکنم دوسه میلیون تقریب بزن
    سلام دوست گلم الان داشتم فکر میکردم این اسم کاربری و آواتار چقدر واسم آشناست یادم اومد تو موزیک باران زیاد دیدمت بهرحال خوشحالم از دیدن دوبارت، خب بریم سر بحثمون راجع به چربی سر و پوسته پوسته شدن باید خدمتت عرض کنم شما که سرت رو تیغ زدی بهتر بود از لوسیون موی ایروکس استفاده میکردی تو اون وضعیت خود من همین مشکل رو داشتم که با این لوسیون ۹۵٪ مشکلم حل شد چربی سر رو هم تا حدود زیادی رفع میکنه البته در کنار این لوسیون من از دو ماده دیگه هم استفاده کردم که هم باعث تغذیه مو و گردش خون بهتر میشه و هم چربی رو کنترل میکنه، این ۲ تا ماده طبیعی یکیش مایه لزج بین تخمهای خربزه و طالبی هست که اونو از خربزه جدا میکنید و تو دستتون فشار میدید که دستتون حسابی چرب و لزج بشه و با اون دست سرتون رو ماساژ میدین حدود ۱ ساعت میزارید بمونه تا خشک شه بعدش میشورید شستشوش نیاز به شامپو هم نداره!راه بعدی استفاده از جوشنده برگ انجیر هست که تاثیر خیلی خوبی واسه کنترل چربی داره...موفق باشی دوست گلم

7. این کاربر از Farhad m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام
    اگه کسی درباره ی تفاوت بین ترمیم و کاشت مو اطلاعاتی داره راهنمایی کنه
    روش های زیادی برای کاشت یا ترمیم مو تبلیغ میشه کدومش دوام بیشتری داره منظورم اینه که موهایی که کاشته میشه حتی اگر ریزش موی ارثی ( ژنتیکی ) داشته باشی به هیچ وجه نمیریزه؟؟؟ یعنی 1 بار مو بکاریم خیالمون راحت باشه دیگه تا اخر عمر کچل نمیشیم؟؟؟
    مثلا اگه کسی که داوطلب کاشت مو هست بدنساز باشه و مکمل های مختلفی مصرف بکنه بازم روی موهای کاشته شده تاثیری نمیذاره؟؟؟ بالا رفتن سطح تستسترون باعث ریزش/ تضعیف یا کم شدن موهای کاشته شده نمیشه؟
    اقا خلاصه کنم براتون یعنی هر بلایی سره موهای کاشته شده بیاری دیگه ریزشی در کار نیست؟؟؟

یه سوال دیگه هم داشتم این موهایی که میکارن از پشت سر برمیدارن؟ اگه کسی جلویه سرش خیلی خالی باشه و بخوان اون حجم زیاده مو رو از پشت سر به جلو انتقال بدن طرف از پشت کچل میشه که !!!! پس اگه مو کم اوردن از کجا تامین میشه؟ منظورم موی طبیعی و قابل رشد هستشا.... از موهای بدن هم برای سر استفاده میکنن؟ یعنی میشه اینطور گفت که موهای بدن هم حکم بانک مو رو برای پزشک داشته باشه یا نه از موهای بدن هیچ استفاده ای برای سر نمیشه انجام داد؟
    سلام من راجع به ترمیم مو اطلاعی ندارم ولی کاشت مو انواع مختلفی داره که معروفتریناش fit و fut و همچنین روش ترکیبی هست که ترکیبی از این دوتاست، تا اونجایی که من میدونم موهای پشت سر گیرنده dht ندارن یعنی به هورمون حساسیت ندارن و هورمون روشون اثر نمیذاره و وقتی به جلو سر انتقال داده میشن هم به همین شکل هست،توی خیلی از تیلیغات دیدم و شنیدم که از بدن هم میشه مو رو به سر انتقال داد ولی تا حالا شخصی رو ندیدم که اینو انجام داده باشه،در مورد سوال دیگتون که فرمودین اگه موی زیادی از پشت سر بردارن پشت سر کچل میشه حرفتون کاملا متینه! خب معمولا ااز پشت سر تا حدی برداشت میکنن که بقول شما کچل نشه پشت سر! و طبیعتاجلوی سر هم حالت پری به خودش نمیگیره در این وضعیت!
    سلام
    ممنون بابت توضیحاتتون
    موهای بدن هم به هورمون حساسیت ندارن درسته؟
    پس اگه کسی خیلی جلوی سرش خالی باشه با توجه به اینکه استفاده از موهای پشت سر هم محدودیت داره راه حلی برای پر کردنش وجود نداره ..درسته؟ ... نمیتونن از پیاز مو خوده فرد به نحوی تکثیر کنن؟؟؟
    به هیچ وجه راهی برای تکثیر موی بدونه dht وجود نداره؟؟؟ << مثلا در محیط ازمایشگاهی... (کاری برای موهای ریخته شده نمیشه انجام داد که دوباره رشد کنن؟؟؟ شاید منظور از ترمیم همین باشه.) بنظرتون اگه کاشت و ترمیم باهم انجام بشه نتیجه ی بهتری داره؟؟؟.
    ... با تشکر.

آخر فروم باز Greedy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ؟?

پيش فرض

سلام دوست گلم الان داشتم فکر میکردم این اسم کاربری و آواتار چقدر واسم آشناست یادم اومد تو موزیک باران زیاد دیدمت بهرحال خوشحالم از دیدن دوبارت، خب بریم سر بحثمون راجع به چربی سر و پوسته پوسته شدن باید خدمتت عرض کنم شما که سرت رو تیغ زدی بهتر بود از لوسیون موی ایروکس استفاده میکردی تو اون وضعیت خود من همین مشکل رو داشتم که با این لوسیون ۹۵٪ مشکلم حل شد چربی سر رو هم تا حدود زیادی رفع میکنه البته در کنار این لوسیون من از دو ماده دیگه هم استفاده کردم که هم باعث تغذیه مو و گردش خون بهتر میشه و هم چربی رو کنترل میکنه، این ۲ تا ماده طبیعی یکیش مایه لزج بین تخمهای خربزه و طالبی هست که اونو از خربزه جدا میکنید و تو دستتون فشار میدید که دستتون حسابی چرب و لزج بشه و با اون دست سرتون رو ماساژ میدین حدود ۱ ساعت میزارید بمونه تا خشک شه بعدش میشورید شستشوش نیاز به شامپو هم نداره!راه بعدی استفاده از جوشنده برگ انجیر هست که تاثیر خیلی خوبی واسه کنترل چربی داره...موفق باشی دوست گلم
    سلام عزیز قربونت
    مرسی از راهنماییت ولی من کلا قطع امید کردم دیگه از رفع این چربی و پوسته سر / باور کن کلی راه من امتحان کردم اخر درست نشد کلی ماده های شیمیایی قوی مثه محلول بتامتازون که البته این یکی فکر میکنم ادامه میدادم جواب میداد ولی عوضش کلی جوش کوچک قرمز میزد سرو صورت و ریزش هم به همراه داشت حاضرم همون چربی و پوسته رو تحمل کنم ولی به خاطر رفعش دارویی یا ماده ای رو نزنم که ریزش مو رو زیاد کنه بعید بدونم دیگه مواد طبیعی و گیاهی جوابگوی این مشکل ما باشه
    مرسی عزیز از کمکت تو هم موفق و خوشحال باشی همیشه

10. این کاربر از Greedy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام
    ممنون بابت توضیحاتتون
    موهای بدن هم به هورمون حساسیت ندارن درسته؟
    پس اگه کسی خیلی جلوی سرش خالی باشه با توجه به اینکه استفاده از موهای پشت سر هم محدودیت داره راه حلی برای پر کردنش وجود نداره ..درسته؟ ... نمیتونن از پیاز مو خوده فرد به نحوی تکثیر کنن؟؟؟
    به هیچ وجه راهی برای تکثیر موی بدونه dht وجود نداره؟؟؟ << مثلا در محیط ازمایشگاهی... (کاری برای موهای ریخته شده نمیشه انجام داد که دوباره رشد کنن؟؟؟ شاید منظور از ترمیم همین باشه.) بنظرتون اگه کاشت و ترمیم باهم انجام بشه نتیجه ی بهتری داره؟؟؟.
    ... با تشکر.
    موهای بدن حساسیتی به dht ندارن ولی بحث بیشتر رو کیفیت،جنس،حالت و رنگ اون هست که مسلما نمیتونه با موی سر قابل مقایسه باشه ولی خب به هر حال میتونه پوشش بده(طبق گفته ها، همونطور که گفتم ندیدم هیچ موردی رو)راجع به تکثیر هم عرض کنم به خدمتتون در حال حاضر روشی به نام سلولهای بنیادی در مرحله آزمایش حیوانی هست که با اون روش در صورتی که به مرحله انسانی ارتقا پیدا کنه میتونه تکثیر رو انجام داد، به هر حال در صورتی که از لحاظ بودجه مشکل نداشته باشد پیشنهاد من انجام عمل prp هست در ابتدا که وضعیت رو بهتر کنه و بعد از اون کاشت رو انجام بدی یا بصورت برعکس البته توجه داشته باش که ماندگاری prp دائمی نیست و طی هر ۲ سال یه بار باید تکرار بشه البته در ریزش ارثی!البته جایی رو که این عمل رو انجام میدین بسیار مهم هست استفاده از کیتهای اصلی شرط اول یه عمل خوب prp هست موفق باشی دوست گلم...

12. این کاربر از Farhad m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

برای درمان ریزش مو باید هم مواد غذائی مفید و مناسب مصرف نمود و هم به مو‌ها و ریشه‌های آن غذا داد. برای غذا دادن به مو‌ها می‌توان از آب میوه‌های گوناگون مانند آب خیار، آب هلو، آب انگور و غیره استفاده نمود. کسانی که موهای خشکی دارند و دچار ریزش مو می‌شوند، می‌توانند از مخلوط کتیرا و زردهٔ تخم مرغ استفاده کنند. کسانی که موهای چرب دارند به هیچ وجه نباید از زردهٔ تخم مرغ برای تقویت موهای خود استفاده کنند. این دسته از افراد می‌توانند از مورد سبز و آب نخود استفاده نمایند.

یکی دیگر از داروهای طبیعی برای تقویت موی سر، استفاده از ماده لزج اطراف تخمه‌های خربزه، طالبی و گرمک است.

برای این کار، تخمه‌ها را در دستان خود مالش دهید تا دستانتان چرب شود، سپس چربی به دست آمده را به سر خود بمالید و بگذارید یک ساعت بماند و خشک شود. سپس سر خود را با آب ولرم بشوئید.این روش برای دفع چربی سر فوق العاده است

یکی دیگر از مواد غذائی مفید برای موهای سر، آب انگور می‌باشد.

به کسانی که از بستر بیماری برخاسته و دچار ریزش موی شدید هستند، توصیه می‌شود در شبانه روز، سه لیوان آب انگور میل کنند.

کلسترول، باعث کمبود ویتامین «ب» سر می‌شود که این کمبود، ریزش مو را به همراه خواهد داشت. چربی خون در اطراف پیاز مو جمع شده و مانع تنفس و تغذیه آن می‌گردد. بنابراین خوردن و مالیدن این ویتامین و مواد حاوی آن از جمله سبوس گندم و جو، پوست چلتوک برنج، نان‌های پخته شده با آرد سیاه و همچنین ماء‌الشعیر، به جلوگیری از ریزش مو بسیار کمک می‌کند.

عشایر ایران یک روش بسیار جالب برای تقویت موی سر دارند که به این صورت است: یک خیار درشت و آبدار را که کاملاً رسیده و پوست آن زرد شده است را بردارید و آن را به طور عمودی به دو قسمت برش بزنید. سپس مقداری جو ی پوست‌نکنده را در وسط خیار فرو برید، به طوری که جو‌ها از آب خیار استفاده کرده و روئیده و جوانه بزنند. سپس خیار را با جو و جوانهٔ آن خشک کرده و بکوبید. مقداری از آن را خورده و با بقیهٔ آن، سر خود را بشوئید. این جو‌ها سرشار از ویتامین ب و دیگر املاح بوده و برای تقویت موهای سر بسیار مفید است.

علت دیگر ریزش موی سر، کندی جریان خون در پوست کف سر می‌باشد.

برای جلوگیری از این نوع ریزش مو، باید از موادی استفاده نمود که تحریک کننده بوده و موجب افزایش گردش خون می‌گردد. برای استفاده از این گیاهان، باید حتماً از متخصص و پزشک کمک گرفت و تست انجام گیرد تا حساسیت داشتن و یا نداشتن به آن گیاه یا دارو مشخص گردد. در صورت عدم حساسیت، شستشوی سر با جوشاندهٔ برگ انجیر و استفاده از شیرهٔ آن بسیار مفید می‌باشد. این جوشانده به این روش تهیه می‌گردد که، یکی دو برگ انجیر را جوشانده و در شیشه‌ای می‌ریزیم. سپس کمی از آن را برداشته و فقط موی سر را با آن خیس می‌کنیم. دقت کنید که از این جوشانده روی پوست صورت و بدن شما نریزد.

برس کشیدن و مالش پوست سر نیز مفید می‌باشد، به شرط آنکه پوست سر ملتهب نبوده، غدد زیر پوست کمبود مواد معدنی نداشته و خراب نشده باشند. شستشو و تمیز نگه داشتن موی سر نیز در بهبود جریان خون سر و تنفس مو، بسیار سودمند می‌باشد.

شستن سر با سدر نیز بسیار مفید می‌باشد.
    طرز مصرف سدر به این صورت است که یک قاشق سدر را در کاسه‌ای بزرگ ریخته و آن را به هم می‌زنیم تا کف کند. سپس فقط با کف و آب آن، سر را می‌شوییم. ذرات گیاه نباید در لابه لای مو برود؛ زیرا در این صورت در لای مو جمع شده، به سختی خارج می‌شوند و این خود باعث ریزش مو می‌گردد.

شستشوی موی سر با گیاهان ضد عفونی‌کننده مانند خطمی، پنیرک و بابونه نیز مفید می‌باشد.
    در صورت نداشتن حساسیت، این گیاهان باعث از بین بردن قارچ‌های کف سر، معالجه زخم‌های چرکی سر، موخوره و به علاوه براقی و جلای مو می‌گردد.

یکی دیگر از مواد مفید برای موی سر، گوگرد است که در تمامی سبزیجات به وفور یافت می‌شود و هم خوردن آن توصیه می‌گردد و هم مالیدن آن روی موی سر که گرسنگی پنهان ریشه‌های مو را بر طرف می‌کند. این عنصر در انواع پیازهای خوراکی به وفور یافت می‌گردد. شنبلیله نیز حاوی گوگرد فراوانی است. به علاوه در تره، سیر، موسیر، والک و انواع شاهی و همچنین برگ گزنه این عنصر وجود دارد. خوردن این گیاهان برای تقویت موی سر بسیار مفید و موثر می‌باشد. همچنین مصرف آب این سبزیجات بر روی پوست سر نیز باعث تغذیه ریشه‌های مو می‌گردد.

یکی دیگر از گیاهان مفید برای حفظ موی سر و تقویت آن گردو می‌باشد.

خوردن گردو و همچنین شستشوی سر با برگ گردو علاوه بر اینکه باعث تقویت مو می‌گردد، باعث نرمی و لطافت آن نیز می‌شود.

شلغم و جغندر نیز در حفظ مو و تقویت آن بسیار موثر می‌باشند. هم خوردن آن‌ها و هم شستشوی سر با آب پختهٔ آن‌ها مفید بوده و اگر در فصل زمستان، مرتباً سر خود را با آب لبو بشوئید، مو‌هایتان پر پشت و انبوه می‌شود.

نگهداری از موی سر

علاوه بر داروهائی که جهت تقویت پیاز مو بیان کردیم، برای نگهداری از موهای خود، باید بعضی اصول را رعایت کنید. تمیز نگاه داشتن موی سر و چرب کردن آن با روغن‌های نرم مانند روغن بادام و یا روغن مورد، برای نگهداری مو بسیار سودمند می‌باشد.

ریزش مو علل مختلفی دارد، کمبود مواد غذائی و نخوردن غذای کافی یکی از عوامل مهم ریزش مو می‌باشد. بعضی از افراد به خاطر رژیمهای غلط غذائی که برای لاغری می‌گیرند، دچار ریزش مو می‌گردند. در مباحث بعدی به رژیم‌های درست غذائی نیز خواهیم پرداخت که نه تنها باعث ریزش مو نمی‌گردند، بلکه برای مو‌ها مفید هم هستند.

معمولاً کسانی که دچار بیماری می‌شوند، پس از بهبود، ریزش مو می‌گیرند که این هم به علت کمبود مواد غذائی می‌باشد.
    برای درمان ریزش مو باید هم مواد غذائی مفید و مناسب مصرف نمود و هم به مو‌ها و ریشه‌های آن غذا داد. برای غذا دادن به مو‌ها می‌توان از آب میوه‌های گوناگون مانند آب خیار، آب هلو، آب انگور و غیره استفاده نمود. کسانی که موهای خشکی دارند و دچار ریزش مو می‌شوند، می‌توانند از مخلوط کتیرا و زردهٔ تخم مرغ استفاده کنند. کسانی که موهای چرب دارند به هیچ وجه نباید از زردهٔ تخم مرغ برای تقویت موهای خود استفاده کنند. این دسته از افراد می‌توانند از مورد سبز و آب نخود استفاده نمایند.

یکی دیگر از داروهای طبیعی برای تقویت موی سر، استفاده از ماده لزج اطراف تخمه‌های خربزه، طالبی و گرمک است.

برای این کار، تخمه‌ها را در دستان خود مالش دهید تا دستانتان چرب شود، سپس چربی به دست آمده را به سر خود بمالید و بگذارید یک ساعت بماند و خشک شود. سپس سر خود را با آب ولرم بشوئید.

یکی دیگر از مواد غذائی مفید برای موهای سر، آب انگور می‌باشد.

به کسانی که از بستر بیماری برخاسته و دچار ریزش موی شدید هستند، توصیه می‌شود در شبانه روز، سه لیوان آب انگور میل کنند.

کلسترول، باعث کمبود ویتامین «ب» سر می‌شود که این کمبود، ریزش مو را به همراه خواهد داشت. چربی خون در اطراف پیاز مو جمع شده و مانع تنفس و تغذیه آن می‌گردد. بنابراین خوردن و مالیدن این ویتامین و مواد حاوی آن از جمله سبوس گندم و جو، پوست چلتوک برنج، نان‌های پخته شده با آرد سیاه و همچنین ماء‌الشعیر، به جلوگیری از ریزش مو بسیار کمک می‌کند.

عشایر ایران یک روش بسیار جالب برای تقویت موی سر دارند که به این صورت است: یک خیار درشت و آبدار را که کاملاً رسیده و پوست آن زرد شده است را بردارید و آن را به طور عمودی به دو قسمت برش بزنید. سپس مقداری جو ی پوست‌نکنده را در وسط خیار فرو برید، به طوری که جو‌ها از آب خیار استفاده کرده و روئیده و جوانه بزنند. سپس خیار را با جو و جوانهٔ آن خشک کرده و بکوبید. مقداری از آن را خورده و با بقیهٔ آن، سر خود را بشوئید. این جو‌ها سرشار از ویتامین ب و دیگر املاح بوده و برای تقویت موهای سر بسیار مفید است.

علت دیگر ریزش موی سر، کندی جریان خون در پوست کف سر می‌باشد.

برای جلوگیری از این نوع ریزش مو، باید از موادی استفاده نمود که تحریک کننده بوده و موجب افزایش گردش خون می‌گردد. برای استفاده از این گیاهان، باید حتماً از متخصص و پزشک کمک گرفت و تست انجام گیرد تا حساسیت داشتن و یا نداشتن به آن گیاه یا دارو مشخص گردد. در صورت عدم حساسیت، شستشوی سر با جوشاندهٔ برگ انجیر و استفاده از شیرهٔ آن بسیار مفید می‌باشد. این جوشانده به این روش تهیه می‌گردد که، یکی دو برگ انجیر را جوشانده و در شیشه‌ای می‌ریزیم. سپس کمی از آن را برداشته و فقط موی سر را با آن خیس می‌کنیم. دقت کنید که از این جوشانده روی پوست صورت و بدن شما نریزد.

برس کشیدن و مالش پوست سر نیز مفید می‌باشد، به شرط آنکه پوست سر ملتهب نبوده، غدد زیر پوست کمبود مواد معدنی نداشته و خراب نشده باشند. شستشو و تمیز نگه داشتن موی سر نیز در بهبود جریان خون سر و تنفس مو، بسیار سودمند می‌باشد.

شستن سر با سدر نیز بسیار مفید می‌باشد.
    طرز مصرف سدر به این صورت است که یک قاشق سدر را در کاسه‌ای بزرگ ریخته و آن را به هم می‌زنیم تا کف کند. سپس فقط با کف و آب آن، سر را می‌شوییم. ذرات گیاه نباید در لابه لای مو برود؛ زیرا در این صورت در لای مو جمع شده، به سختی خارج می‌شوند و این خود باعث ریزش مو می‌گردد.

شستشوی موی سر با گیاهان ضد عفونی‌کننده مانند خطمی، پنیرک و بابونه نیز مفید می‌باشد.
    در صورت نداشتن حساسیت، این گیاهان باعث از بین بردن قارچ‌های کف سر، معالجه زخم‌های چرکی سر، موخوره و به علاوه براقی و جلای مو می‌گردد.

یکی دیگر از مواد مفید برای موی سر، گوگرد است که در تمامی سبزیجات به وفور یافت می‌شود و هم خوردن آن توصیه می‌گردد و هم مالیدن آن روی موی سر که گرسنگی پنهان ریشه‌های مو را بر طرف می‌کند. این عنصر در انواع پیازهای خوراکی به وفور یافت می‌گردد. شنبلیله نیز حاوی گوگرد فراوانی است. به علاوه در تره، سیر، موسیر، والک و انواع شاهی و همچنین برگ گزنه این عنصر وجود دارد. خوردن این گیاهان برای تقویت موی سر بسیار مفید و موثر می‌باشد. همچنین مصرف آب این سبزیجات بر روی پوست سر نیز باعث تغذیه ریشه‌های مو می‌گردد.

یکی دیگر از گیاهان مفید برای حفظ موی سر و تقویت آن گردو می‌باشد.

خوردن گردو و همچنین شستشوی سر با برگ گردو علاوه بر اینکه باعث تقویت مو می‌گردد، باعث نرمی و لطافت آن نیز می‌شود.

شلغم و جغندر نیز در حفظ مو و تقویت آن بسیار موثر می‌باشند. هم خوردن آن‌ها و هم شستشوی سر با آب پختهٔ آن‌ها مفید بوده و اگر در فصل زمستان، مرتباً سر خود را با آب لبو بشوئید، مو‌هایتان پر پشت و انبوه می‌شود.

نگهداری از موی سر

علاوه بر داروهائی که جهت تقویت پیاز مو بیان کردیم، برای نگهداری از موهای خود، باید بعضی اصول را رعایت کنید. تمیز نگاه داشتن موی سر و چرب کردن آن با روغن‌های نرم مانند روغن بادام و یا روغن مورد، برای نگهداری مو بسیار سودمند می‌باشد.موفق باشید.

14. 2 کاربر از Farhad m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    بچه ها یه سوال این قرص فیناستراید بعد از چند وقت مصرف تاثیر خودشا میزاره؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    بنده 27 ساله هستم و ریزش مو ی ارثی دارم. یکی 2 بار دکتر رفتم و قرص فینیستراید و ماینوکسیدیل استفاده کردم. اما بخاطر عوارض و نوع استفاده و موقت بودنش ، مصرف رو قطع کردم و به درمان گیاهی روی آوردم. یه مدت واقعا خوب بود و فرصت استفاده رو داشتم و مو هام خیلی بهتر شده بود. اما اون هم بعدا بخاطر کمبود وقت و موقعیت نتونستم ادامه بدم.
    چند وقت هست که موهام خیلی ریزش پیدا کرده و تقریبا کف سرم مشخص شده. یکم سرچ کردم، دیدم بجز عامل ارثی، مشکل تغذیه هم دارم. البته نسبت قد به وزنم کاملا نرمال هست و ورزش میکنم. اما بخاطر بدغذا بودن، میزان زیادی از ویتامین ها و املاح مورد نیاز پوست و مو رو از طریق غذا دریافت نمی کنم. بنظرتون چه مکملی مناسب هست که تمام ویتامین های مورد نیاز مو و پوست رو داشته باشه ؟(اکوفن - شف- زینک پلاس و...)
    مشکل دیگه ای که دارم اینه که، موهام خیلی زود چرب میشه، در واقع اگه یک روز درمیون سرم رو نشورم، انگار 1 ماه حموم نرفتم. بنظرم میاد باید هر روز حموم برم.الان شامپو چرب Ave میزنم. قبلا هد اند شولدر - و... هم زدم که نمیتونستن چربی مو رو بگیرن و دیگه استفاده نمیکنم.
    الان فکر میکنم سرم یکم قارچ هم داره. مثلا بعد از2 روز از حموم رفتن،اگه با ناخن روی سرم بکشم، یک لایه چربی جمع میشه، این قارچ هست؟ البته من در هر بار دوش خوب سرم رو میشورم تا اثری از این چربی نمونه. اما بازم ایجاد میشه. واسه این چربی و جلوگیری از خارش و قارچ چه راهی پیشنهاد میکنین؟ چه شامپویی خوبه؟
    اگه تونیک خاصی هم هست که بتونم نیم تا 1 ساعت، قبل از حموم بزنم و بعدش برم حموم. البته چیزی باشه هم واقعا موثر باشه و هم زیاد گرون نباشه و گیاهی باشه، پیشنهاد بدین، اگه همچین چیزی نداریم، لطفا پیشنهاد ندین.
    در کل میخوام کاشت یا ترمیم مو رو انجام بدم. اما میخوام قبلش یکم اوضاع رو سروسامون بدم. راستی کاشت یا ترمیم مو چقدر موثر هست؟ دیگه ریزش ندارن؟

پیشاپیش از کمک رو راهنمایی شما ممنونم.
    سلام دوست عزیز
    میشه بگین درمان گیاهیتون چی بوده؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •