تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 160 اولاول 12345671353103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 1595

نام تاپيک: ► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

برای افردی که مو های چرب ندارند گفته شده که روزانه حمام نکنند و در نهایت یک روز در میان شامپو بزنند

چون که نوعی چربی مفید بر روی پوست سر ترشح میشه که در صورت شتسشوی روزانه ، میزان آن کاهش یافته و سلول های مو آسیب می بینند

اما برای افرادی که موی چرب دارند ، ترشح این چربی بیش از حد هستش و در عرض چند ساعت یا حتی دقیقه پس از حمام سریع تامین میشه
    دوست عزیز همانطور که خودتون گفتید شستشوی نهایتا یک روز درمیان که همان هفته ای 3 بار میشه توصیه شده است .
    در مورد موهای چرب نیز خودتان قبول دارید که هر چه بشورید ظرف چند دقیقه یا ساعت چرب می شود پس شستشوی روزانه هم فایده ای ندارد . باید عرض کنم که چربی پوست سر حاصل ترشحات طبیعی غدد جربی سر می باشد و شما هرچه که سعی کنید این چربی را از بین ببرید این غدد بیشتر تحریک به ترشح شده و مجددا پوست چرب می شود بنابر این شستشوی بیش از حد نه تنها فایده ای ندارد بلکه غد چربی را تحریک به ترشح بیشتر می کند و پوست سر سریع تر چرب میشه .

این حرفا هم که هر روز نشورید و سشوار نزنید و ... همه حرفهای غیر علمی هستن مو که ارثی باشه هر جور هم مواظبش باشی باز میریزه.
    دوست عزیز کسی نگفت که با سشوار نزدن موها در میاد مساله اینه که هر چی که استرس مو را بالا ببرد احتمال ریزش را بیشتر می کند و عواملی که ذکر شد جهت کمتر کردن استرس و بدنبال آن کمتر کردن ریزش است و نه بیشتر کردن رویش مو .

پدر بزرگم ( از طرف مادری ) کاملا ک ...ل بود !
    پدرم هم الان که سنش حدود 46 هست فقط قسمت مغر سرش یکم ریزش داشته ( تقریبا مثله عکسی که در پست 1 گذاشتم )
    خوب پس معلومه که مشکل شما ریزش موی ژنتیک و آندروژنیک می باشد و درمان قطعی ندارد . البته بدانید که تا زمان مصرف داروها ریزش کم شده و می توان تا حد قابل قبولی موها را حفظ کرد ولی پس از قطع درمان ریزش و خالی شدن موها مجددا شروع می شود .

2. 2 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Sayam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

مویی که بخاد بریزه، میریزه... رفتن به دکتر سرعت ریزش رو بیشتر میکنه... استفاده از شامپوهایی هم که به عنوان ضد ریزش تبلیغ میکنند به دلیل وجود ترکیبات شیمیای اصلا تاید نمیشه بهترین شامپو برای به حد اقل رساندن ریزش مو ، شامپو بچه است که هیچ گونه ترکیب شیمیایی نداره و ضمنا اگه میخاین از شامپو بچه استفاده کنین بهتره حد اقل هر دو روز یکبار موهاتونو بشورین چون شامپو بچه خاصیت تمیز کنندگیش کمه ( مخصوصا شما که موهاتون چربه )

4. 2 کاربر از Sayam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

منم ماینوکسیدیل میزنم موهام یه مدتی بهتر شده بودن ، قطعش کردم که یه دفعه دیدم کچل دارم میشم ،حالا دوباره شروع کردم روزی 2بار زدنش، اما یه سوال؟ شما پیش دکتر که رفتید نگفت آزمایش خون هم بدید؟ چون بعضیا آهن کم دارن و تاثیرگذاره! likeme
    Last edited by maziarb; 17-02-2011 at 00:54.

اگه نباشه جاش خالی می مونه MohsenStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

منم ماینوکسیدیل میزنم موهام یه مدتی بهتر شده بودن ، قطعش کردم که یه دفعه دیدم کچل دارم میشم ،حالا دوباره شروع کردم روزی 2بار زدنش، اما یه سوال؟ شما پیش دکتر که رفتید نگفت آزمایش خون هم بدید؟ چون بعضیا آهن کم دارن و تاثیرگذاره! likeme
    داداش من فقط پیش یک متخصص پوست و مو رفتم ( خانم هم بود ) !
    اصلا بمن آزمایش نداد پس کله منو دید و نسخه پیچید !

پروفشنال T I G E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

دوست عزیز همانطور که خودتون گفتید شستشوی نهایتا یک روز درمیان که همان هفته ای 3 بار میشه توصیه شده است .
    در مورد موهای چرب نیز خودتان قبول دارید که هر چه بشورید ظرف چند دقیقه یا ساعت چرب می شود پس شستشوی روزانه هم فایده ای ندارد . باید عرض کنم که چربی پوست سر حاصل ترشحات طبیعی غدد جربی سر می باشد و شما هرچه که سعی کنید این چربی را از بین ببرید این غدد بیشتر تحریک به ترشح شده و مجددا پوست چرب می شود بنابر این شستشوی بیش از حد نه تنها فایده ای ندارد بلکه غد چربی را تحریک به ترشح بیشتر می کند و پوست سر سریع تر چرب میشه .
    دوست عزیز شما یک نتیجه گیری غلط کردید.

من گفتم پس از حمام برای افرادی که موهای چرب دارند ، در عرض چند دقیقه یا یک ساعت ، چربی مورد نیاز پوست سر تامین میشه

اما افرادی که مو های خشک دارند تا چندین ساعت و یک روز طول میکشه چربی مورد نیاز تامین یشه

بهمین خاطر افرادی که موهای خشک دارند نباید روزانه حمام کنند ولی افرادی که موهای چرب دارند نه تنها مضر نیست بلکه براشون مفیده

حال چرا مفیده :

چرب شدن مو بدلیل ترشح بیش از حد سبوم از غدد سباسه هستش

در افرادی که موهای عادی دارند ، میزان ترشح سبوم با یک ریتم استاندارد و ملایم هستش

اما در افرادی که موهای چرب دارند ، ترشح سبوم بیش از حد استاندارد و تند هستش

ظرفیت پوست سر برای تجمع چربی تا یه حدیه. چنانچه پوست سر با تجمع بیش از حد چربی مو مواجه بشه ، خودش عامل تشدید ریزش مو خواهد شد

فرض کنید ظرفیت استاندارد پوست سر برای تجمع چربی 100 هستش و اگر میزان چربی از این حد بالاتر بره سبب تشدید ریزش مو میشه

خب کسی که موهای پرچرب داره پس از حمام 0% از حجم مزبور پر میشه، 12 ساعت بعد 50% و 24 ساعت بعد 100% حجم مزبور پر میشه

حال هر ساعتی که میگذره میزان تجمع چند برابر شده و عاملی برای تشدید ریزش مو میشه

من گفتم حمام روزانه برای افراد فوق خوبه چون شما ظرف پوست سر رو که 100% پر از چربی شده رو خالی کرده و 0 میکنید

اینگونه شما به مو و پوست سر کمک میکنید چون فشار بیش از حد چربی رو از موی سر رفع میکنید

(البته به شرطی که برای حمام روزانه از شامپوهای ملایم و یا روزانه استفاده کنید)

اما اگه قرار باشه فرد یک روز دیگر هم با سر پر چرب طی کنه ، خب اثرات منفی اش رو تا حدودی میگذاره
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    غدد چربی بیشتر بخاطر مالش تحریک میشن نه خود شامپو

بهمین خاطره که میگن هنگام شامپو زدن بیش از 1 دقیقه مالش ندید تا غدد چربی زیاد تحریک نشن

8. 2 کاربر از T I G E R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال T I G E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

مویی که بخاد بریزه، میریزه... رفتن به دکتر سرعت ریزش رو بیشتر میکنه... استفاده از شامپوهایی هم که به عنوان ضد ریزش تبلیغ میکنند به دلیل وجود ترکیبات شیمیای اصلا تاید نمیشه بهترین شامپو برای به حد اقل رساندن ریزش مو ، شامپو بچه است که هیچ گونه ترکیب شیمیایی نداره و ضمنا اگه میخاین از شامپو بچه استفاده کنین بهتره حد اقل هر دو روز یکبار موهاتونو بشورین چون شامپو بچه خاصیت تمیز کنندگیش کمه ( مخصوصا شما که موهاتون چربه )
    بخش اول حرفتون غیر علمی هستش ولی بخش دوم علمی هستش ولی نه برای هرفردی

اولا افراد زیادی هستند که تونستند با درمان دارویی موها شون رو پرپشت تر کنند (حداقل تاثیر درمان دارویی اینه که شدت ریزش مو رو کم میکنه )

دوما شامپوهای تخصصی ضد ریزش مو هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ تجربی حداقل برای من ثابت شده است

من هم قبلا عقیده شما رو داشتم ولی بعد که متخصص مو به من گفت یک شامپوی تخصصی ضد ریزش در کنار درمان دارویی مکمل خوبیه

در موردش تحقیق کردم و با شامپو ضد ریزش فولیکا نتیجه خوبی گرفتم

(حتی به یه دکتر دادم که مثل شما حرف میزد ولی بعد از استفاده از نتیجه اش تعجب کرد)

همچین تجربه ای رو هم با شامپو ضد ریزش سریتا داشتم

سوما شامپو بچه بیشتر برای افرادی تجویز میشه که موهاشون خشک ، معمولی یا حساس باشه

ولی برای افرادی که موهای چربی دارند شامپو بچه نه تنها فایده ای نداره ،

بلکه بدلیل عدم پاکنندگی مناسب چربی سر ، سبب تجمع بیش از حد چربی و در نهایت تشدید ریزش مو میشه

10. 4 کاربر از T I G E R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

غدد چربی بیشتر بخاطر مالش تحریک میشن نه خود شامپو

بهمین خاطره که میگن هنگام شامپو زدن بیش از 1 دقیقه مالش ندید تا غدد چربی زیاد تحریک نشن
    حرفهای شما کاملا منطقی می باشد ولی شستشوی سر همیشه با مالش می باشد و معمولا افرادی که موهای چرب دارند به تصور اینکه با بیشتر و شدیدتر شستن سر مشکلشون حل میشه این کار را بیشتر از حد انجام می دهند . از طرف دیگر نوع شامپو می باشد که باز معمولا این افراد بجای استفاده از شامپوهای ملایم سراغ محصولات تجاری مختلف با قدرت های پاک کنندگی مختلف می روند . بنابر این تجربه نشان داده که اگر کلا توصیه به شستشوی بیش از حد سر نکنیم بیمار شرایط بهتری خواهد داشت .

12. 3 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    لطفا راهنمائی کنید تستسترون بالا باعث ریزش مو میشود یا پائین ؟
    خداحافظ

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    لطفا راهنمائی کنید تستسترون بالا باعث ریزش مو میشود یا پائین ؟
    خداحافظ
    بالا . البته دلیل نمیشه که هر کسی که ریزش مو دارد تستسترون بالا داشته باشه .

داره خودمونی میشه tatu66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دوست عزیز ببخشید ولی شما نباید مسایل پزشکی رو اینگونه جاها بیان کنی چون ممکنه کسی راهنمایی اشتباه کنه و شما بد تر بشی
    بهتره به دکتر خوب مراجعه کنی
    میگن یکی از بهترین دکتر های مو توی یزد هست
    ضمن اینکه ریزش مو زنتیکی هست و به این راحتی درمان نمیشه
    ببخشد دخالت کردم

16. این کاربر از tatu66 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •