تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 139 از 160 اولاول ... 3989129135136137138139140141142143149 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,381 به 1,390 از 1595

نام تاپيک: ► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ببخشید اینو میپرسم شما چند سالتونه و تو سرتون جای خالی ایجاد شده و به مشکل خاصی برنخوردید ؟ اینکه به نظرتون برای تست هم که شده شامپوی آلپسین کافئین و محلول لیکوئین آلپسین استفاده کنم شاید یه فایده ای داشت
    من 26 سالم هست....تقریبا از 23 سالگی متوجه ریزش موم شدم
    الان وسط سرم ریزش پیدا کرده و خالی شده.......که در حال حاضر بنظر میاد متوقف شده باشه
    من خودم حدود یک هفته مینوکسیدیل استفاده کردم اما بخاطر حساسیت موضعی استفاده نکردم
    از داروی دیگه ای تا به حال استفاده نکردم
    درحال حاضر موهام رو نسبت به قبل کوتاه تر میکنم تا از نظر زیبایی مشکلی پیش نیاد

به هر حال کچل شدن هیچ چیزی از یک نفر کم نمیکنه

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

2. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

از طرف FDA هیچ شامپو و لوسیونی به غیر از لوسیون مینوکسیدیل برای درمان بیماری شما تایید نشده

چون واقعا اثری هم نداره و پول دور ریختنه

مکانیسم این نوع ریزش مو برای ما مشخصه برای همین راه های متوقف کردنش هم برامون شناخته شدست و جز دو مورد ذکر شده بقیه فقط در حد قرص شکر تاثیر دارند! اصلا با عقل جور در نمیاد که شامپو بتونه تاثیری بر این ریزش مو داشته باشه

سلام چرا شامپو نمیتونه بر اینگونه ریزش مو تاثیری داشته باشه ؟ مگر استفاده هر دو موضعی نیست ؟؟
    شامپوی که دارای ماینوکسیدل باشه چه طور ؟ ایا اصلا هیچ مدرک تایید شده ای مبنی بر مکانیزم عملکرد ماینوکسیدیل بر ریزش مو هست؟
    و در اخر ماینوکسیدیل قبل از اینه که fda تاییدش کنه عمل نمیکرد؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من در اون پست تجربه خودم رو گفتم شاید برای فرد دیگه ای تاثیر نداشته باشه

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوست عزیز....کسی تجربه شما را رد نمیکنه
    اما درمان چیز دیگه ای هست.......حرف یک نفر یا 100 نفر نیست.....مساله این هست که باید مطالعه درست انجام بشه.....باید ببینند دو گروهی که با شرایط یکسان از دراو استفاده میکنند و نمیکند،در مدت مشخص چه تفاوتی از نظر رشد مو دارند....آیا این تفاوت معنا دار هست
    بعد مدت زمان مصرف مشخص بشه....نحوه مصرف مشخص بشه
    الان در بازار شامپو و محلول و داروی تقویتی برای ریزش مو فراوان هست
    اما FDA فقط همین دو مورد رو بعنوان دارو تایید کرده؛در رفرنس های پوست و مو هم همین دو مورد بعنوان درمان ذکر شده

مکانسیم اثر دارو ها هم مفصل هست
    اما کوتاه عرض کنم؛این نوع ریزش مو در اثر تبدیل توسط آنزیم 5-alpha-reductase در فولیکول های مو تبدیل به DHT میشه
    که این هورمون طی فرایندی باعث تغییری در فولیکول های مو میشه که به Follicular miniaturization معروف هست و علت ریزش موی وابسته به هورمون هست
    از طرف دیگه ژنتیک هم نقش موثری در این مشکل داره

مینوکسیدیل به علت خاصیت گشادکنندگی عروق،در فولیکول های مو باعث بزرگ شدن فولیکول هایی میشه که دچار miniaturization شده اند.
    فینستراید هم آنزیم 5-alpha-reductase رو مهار میکنه و باعث کاهش DHT میشه

درباره مینوکسیدیل هم میدونید که ابتدا متوجه خاصیت افزایش رویش مو در افراد مبتلا به فشار خونی که ریزش ارثی داشتند و این دارو رو مصرف میکردن شدند......
    مهم نیست که مکانیسم تاثیر دارو کاملا شناخته شده هست یا خیر؛وقتی از نظر آماری اثر مثبت و اثبات شده ای داره نمیشه نسبت به اثرش شک کرد
    خیلی از دارو های دیگه ای هم هستند که از طریق مکانیسم نا شناخته یا کاملا شناخته نشده عمل میکنند و به طور مدام در طب از اون ها استفاده میشه

در ضمن دوست عزیز....مطالعات in vitro برای ترویج استفاده از یک دارو کافی نیستند.....بلکه مطالعات اولیه برای ساخت داروی موثر هستند
    بعد از ساخته شدن دارو باید در مطالعات جامع که به صورت RCT برگذار میشن اثر دارو اثبات بشه
    اون موقع هست که استفاده از یک محصول، بعنوان دارو قابل تایید هست
    Last edited by M.R.S.; 27-06-2015 at 16:48.

5. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

سلام
    حدود 60 درصو موهای جلو سرم ریخته...دارو هم زیاد مصرف کردم...،فینا..ماینو ک دیگه نمیزنم..نلا..زینک و....1..26 سالمه میخاستم نظرتون رو در مورد کاشت مو بدونم...
    2..ی پودر پرپشت کننده مو گرفتم ک خیلی خوبه و همیشه میزنم..سوالم اینه ک استفاده هرروزش اشکال نداره؟؟
    3..موهام نازک شدن و محاله ممکنه ک دست بکنم لای موهامو،مویی نکنه...چی مصرف کنم واس ضخیم تر شدنشون؟
    ی سری سوال دیگم هس ک با قرار دادن عکس موهام میپرسم...ممنون از راهنماییاتون
    یکی جواب بده لطفا...

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

اگر شما به داروهای متداول پاسخ نداشتید فقط دو راه برای شما باقی مونده
    یکی اینکه با همین ریزش مو زندگی کنید چون ریزش مو در مردان یک مساله طبیعی هست و میتوانید با کوتاه کردن مناسب موی خودتون میتونین زیبایی لازم رو هم داشته باشین
    راه دوم کاشتن مو هست که خوب پاسخ میده و البته هزینه بر هست که برای اطلاع از چگونگی اون بهتر هست به مراکز کاشت مو مراجعه کنید
    2-این محصولات تجاری هستند و جنبه درمانی ندارند....بهتر هست برای مصرف منظمش به اطلاعات روی محصول مراجعه کنید اگرچه بنظر نمیاد مصرف روزانه اش ضرر داشته باشه
    3-تنها دو دارو وجود داره؛محلول موضعی مینوکسیدیل 5 درصد و قرص فینستراید 1 میلی گرم

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

شامپویی با اثر الپسین c1 میشناسین که ضد شوره هم باشه ؟ الان 6 ماهی هست میزنم به نظرم سرم یه خرده شوره پیدا کرده
    قبلا clear میزدم که خودش ضد شوره هم بود
    هداندشولدرز ضد ریزش بگیرم خوبه ؟ چون ضد شوره هم هست

- - - Updated - - -

شامپویی با اثر الپسین c1 میشناسین که ضد شوره هم باشه ؟ الان 6 ماهی هست میزنم به نظرم سرم یه خرده شوره پیدا کرده
    قبلا clear میزدم که خودش ضد شوره هم بود
    هداندشولدرز ضد ریزش بگیرم خوبه ؟ چون ضد شوره هم هست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

الکی دنبال
    ماینوکسیدیل نرید من دیدم دوستم استفاده میکنن و بعد 8 ماه حداکثر دیگه خسته میشن مو باز میریزه .
    ریزش مو کلا ماله مرداست و با دارو حل میشه .
    ریزش موی بانوان بخاطر مشکلات دیگه مثل کمبود اهن و مشکلات دیگه ای است که ریزش مو نتیجه اونه و این چیز طبیعی نیست باید با آزمایشات دنبال حل مشکل اصلی باشن .

آقایان هم بجای مصرف شامپو و این چرت و پرتا و
    ماینوکسیدیل که خسته کننده هست برن قرص فیناستراید 1 بخورن بعد 4 تا 6 ماه نتایجشم میبینید که فوق العادست . این رو تو هندیش به شخصه تو 8 نفر دیدم و هر 8 نفر جواب گرفتن برای فیناستراید ایرانی هنوز نتیجه نگرفتم تستش شروع شده حالا بعدا نتیجه رو میگم .

ایرانی سها و ابوریحان تولید میکنن من شنیدم ابوریحان خوبه و سها خوب نیست به علت اینکه تست نکردم من تایید نمیکنم .

فیناستراید هندی جدیدا تو بازار هم پیدا نمیشه و میگن تقلبی بید . ایرانی خواستید بخرید ابوریحان بخرید البته بعضیا از سها هم راضی هستن .

مصرف فیناستراید برای بانوان کاری احمقانست چون فیناستراید تاثیرش روی هورمون هایه جنسی هست که باعث طاسی میشن وقتی تو بدن بانوان تولید نمیشه دیگه دلیلی برای خوردنش نیست

-
    Last edited by fayyazjahani; 24-09-2015 at 04:42.

آخر فروم باز masooyan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

برای ضخیم شدن موهای سر میتونید از صابون رزماری استفاده کنید،برای جلوگیری از ریزش مو مصرف شلتوک برنج + برگ مورد رو توصیه میکنم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

سلام استفاده از اتو و چسب مو بعلاوه اسپری هفته ای دوبار باعث ریزش مو میشه یا نه

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

الکی دنبال
    ماینوکسیدیل نرید من دیدم دوستم استفاده میکنن و بعد 8 ماه حداکثر دیگه خسته میشن مو باز میریزه .
    ریزش مو کلا ماله مرداست و با دارو حل میشه .
    ریزش موی بانوان بخاطر مشکلات دیگه مثل کمبود اهن و مشکلات دیگه ای است که ریزش مو نتیجه اونه و این چیز طبیعی نیست باید با آزمایشات دنبال حل مشکل اصلی باشن .

آقایان هم بجای مصرف شامپو و این چرت و پرتا و
    ماینوکسیدیل که خسته کننده هست برن قرص فیناستراید 1 بخورن بعد 4 تا 6 ماه نتایجشم میبینید که فوق العادست . این رو تو هندیش به شخصه تو 8 نفر دیدم و هر 8 نفر جواب گرفتن برای فیناستراید ایرانی هنوز نتیجه نگرفتم تستش شروع شده حالا بعدا نتیجه رو میگم .

ایرانی سها و ابوریحان تولید میکنن من شنیدم ابوریحان خوبه و سها خوب نیست به علت اینکه تست نکردم من تایید نمیکنم .

فیناستراید هندی جدیدا تو بازار هم پیدا نمیشه و میگن تقلبی بید . ایرانی خواستید بخرید ابوریحان بخرید البته بعضیا از سها هم راضی هستن .

مصرف فیناستراید برای بانوان کاری احمقانست چون فیناستراید تاثیرش روی هورمون هایه جنسی هست که باعث طاسی میشن وقتی تو بدن بانوان تولید نمیشه دیگه دلیلی برای خوردنش نیست

-
    از دوستان خواهش میکنم نظارت غیر اصولی و گمراه کننده ندهند
    هیچ وقت در باره موثر یا غیر موثر بودن دارو از چرت و پرت یا کار اجمقانه استفاده نمیشه
    عرض کنم که هر دو دارو چه مینوکسیدیل و چه فینستراید باید مداوم مصرف بشن و در صورت قطعشون،ریزش مو دوباره شروع میشه،
    در مورد مقایسه اثر این دو،تنها چند مطالعه کوچک انجام شده،که تاثیر بیشتر فینستراید رو نشون داده،اما با این حال این دارو ، بعنوان داروی انتخابی ریزش موی آندروژنیک معرفی نشده.
    بلکه انتخاب دارو بستگی به شرایط بیمار داره،بخصوص خیلی از بیماران بعلت تاثیر در فعالیت جنسی یا عدم تمایل به مصرف داروی سیستمیک ، مینوکسیدیل رو ترجیح میدن.

در مورد اثر بخشی ، ما چند نفر اطرافیان رو نمیتونیم ملاک قرار بدیم.اینطور باشه خیلی ها بهبودی خودشون رو از مصرف داروهای گیاهی میدونن که. اصولا بی اساس هست.بلکه باید مطالعه دقیق با کمترین bios و تعداد بالا انجام بشه،آن هم نه یکی دوتا.همین مطالعات کوچکی که من خدمتتون عرض تنها تعداد ۶۰ تا ۱۰۰ نمونه داشتند

دوما در مورد ریزش مو در خانم ها،همین ریزش موی وابسته به هورمون یا ریزش موی زنانه FPHL رو در خانم ها هم داریم.اتفاقا تشخیص اون هم بیشتر کلینیکی و با توجه به الگوی ریزش مو هست،اصولا در ریزش موی غیر اسکار گذار،ریزش موی الگو دار یا ریزش موی مردانه MPHL یا زنانه FPHL. هست.
    معمولا در خانم ها در این تشخیص،بجز مواردی که شواهد هایپرآندروژنیسم یا همان افزایش فعالیت هورمون مردانه،نیازپبه بررسی آزمایشگاهی وجود نداره.
    با اینکه فینستراید در درمان این نوع ریزش مو برای خانم ها بکار گرفته نمیشه،اما مطالعاتی هستند که اثر مثبت اون رو نشون دادن

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    Last edited by M.R.S.; 24-09-2015 at 15:28.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •