تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 132 از 160 اولاول ... 3282122128129130131132133134135136142 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,311 به 1,320 از 1595

نام تاپيک: ► هر گونه سوال راجع به موی سر در اینجا مطرح شود ◄

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

به احتمال زیاد تشخیصی که برای شما داده شده همون شوره سر هست.....یا درماتیت سبوره
    این شامپو رو میتونید یک روز درمیان مصرف کنید
    یا دفعات بیشتر
    اما بهتره تمام روزهای هفته استفاده نشه
    بهتره شما دو تا سه هفته صبر کنید و منتظر پاسخ به درمان باشید
    و انتظار نداشته باشید یکدفعه وضع مو ها بهتر بشه

2. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

راستی یادم فت بکم که اقا من شاید خنده دار باشه ولی یه مقدار از موهام ک ریختن نشون دادم

یعنی ریختم تو کیسه

یکیش برای یه هفتهو دیگری برای سه ماه یا دو ماه که اونی که برای دو ماهه الی سه ماه بود کس=یسه فریزر بزرگی بود اون یه هفته یه مشت بود من اون یه مشت فقط نشون داد م با این که دنبالم بود

نیاز ب نشون دادن اون هم بود ؟این پستو نمایش ندیدخخخخخ

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

راستی یادم فت بکم که اقا من شاید خنده دار باشه ولی یه مقدار از موهام ک ریختن نشون دادم

یعنی ریختم تو کیسه

یکیش برای یه هفتهو دیگری برای سه ماه یا دو ماه که اونی که برای دو ماهه الی سه ماه بود کس=یسه فریزر بزرگی بود اون یه هفته یه مشت بود من اون یه مشت فقط نشون داد م با این که دنبالم بود

نیاز ب نشون دادن اون هم بود ؟این پستو نمایش ندیدخخخخخ
    مو ها ریختی تو کیسه ، بردی برای دکتر؟ همین دیگه به شوخی گرفته

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdig20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام دوستان.
    بنده 25 سالم هست و حدودا شش هف ماه پیش موهام شروع به ریزش کرد،اولین بار تو حموم متوجه شدم،قبلا از اون من حتی روزی یک تار مو هم از سرم کنده نمیشد،و موهام خیلی پرپشت بود،تو این مدت هم سرم کلی کم پشت شده و دفعه پیش که رفتم آرایشگاه تو آینه دیدم که بله،فرق سرم هم شروع کرده به خالی شدن و کمی از پوست سرم معلومه،اول فقط شقیقه هام خالی شده بود،سه ماه پیش دکتر رفتم با ی ذره بین ده ثانیه به موهام نگاه کرد و گفت ریزش ارثی هورمونی داری!و فیانستراید و ماینوکسیدل و زینک و مولتی ویتامین داد گفت یک ماه مصرف کن باز بیا که من نرفتم،و دوباره همون داروها رو استفاده کردم،ماینوکسیدلش هم دارو ترکیبی بود با کافئین که خیلی بهتر از ماینوکسیدل ایرانی بود و شبها به سرم میزدم،چرب نمیکرد،دوماه اینارو استفاده کردم ولی چون حسش نبود قطع کردم،ولی تو همون دوماه موهام زخیمتر شده بود،حالا سوال این که من اگر فقط ماینوکسیدل استفاده کنم تو جلوگیری از ریزش تاثیر داره،چون دوست ندارم فیناستراید بخورم؟! و لازمه بازم دکتر برم یا همون ماینوکسیدل ترکیبی رو بگیرم؟
    در ضمن من روزی بیست سی تا تار مو هم از دست نمیدم و با رنج طبیعی ریزش خیلی فاصله دارم،ولی خب سرم در حال خالی شدنه!
    Last edited by mehdig20; 08-01-2015 at 23:47.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام دوستان.
    بنده 25 سالم هست و حدودا شش هف ماه پیش موهام شروع به ریزش کرد،اولین بار تو حموم متوجه شدم،قبلا از اون من حتی روزی یک تار مو هم از سرم کنده نمیشد،و موهام خیلی پرپشت بود،تو این مدت هم سرم کلی کم پشت شده و دفعه پیش که رفتم آرایشگاه تو آینه دیدم که بله،فرق سرم هم شروع کرده به خالی شدن و کمی از پوست سرم معلومه،اول فقط شقیقه هام خالی شده بود،سه ماه پیش دکتر رفتم با ی ذره بین ده ثانیه به موهام نگاه کرد و گفت ریزش ارثی هورمونی داری!و فیانستراید و ماینوکسیدل و زینک و مولتی ویتامین داد گفت یک ماه مصرف کن باز بیا که من نرفتم،و دوباره همون داروها رو استفاده کردم،ماینوکسیدلش هم دارو ترکیبی بود با کافئین که خیلی بهتر از ماینوکسیدل ایرانی بود و شبها به سرم میزدم،چرب نمیکرد،دوماه اینارو استفاده کردم ولی چون حسش نبود قطع کردم،ولی تو همون دوماه موهام زخیمتر شده بود،حالا سوال این که من اگر فقط ماینوکسیدل استفاده کنم تو جلوگیری از ریزش تاثیر داره،چون دوست ندارم فیناستراید بخورم؟! و لازمه بازم دکتر برم یا همون ماینوکسیدل ترکیبی رو بگیرم؟
    در ضمن من روزی بیست سی تا تار مو هم از دست نمیدم و با رنج طبیعی ریزش خیلی فاصله دارم،ولی خب سرم در حال خالی شدنه!
    دوست عزیز شما دچا ریزش موی مردانه یا همان واسته به هرمون شدید که البته بیماری محسوب نمیشه و طبیعی هست
    روش هایی برای جلوگیری از ریزش بازگرداندن مو وجود داره
    یکی از این روش ها درمان دارویی هست
    فقط دو دارو هستند که اثر اونها اثبات شده و مورد تایید FDA هستند:
    1-مینوکسیدیل موضعی 2-قرص فینستراید
    معمولا یکی از این دو روش با توجه به شرایط مریض انتخاب میشن
    نکته مهم این هست که این روش ها باید یک تا دو ماه استفاده بشن تا ابتدا رویش مجدد مو رخ بده؛بعد از این هم باید به طور مرتب استفاده بشن وگرنه با قطع درمان مو دوباره شروع به ریزش میکنه
    مسئله دیگه این هست که این دارو ها فقط تا 40% موثر هستند.....یعنی رویش موی قابل ملاحضه و با تاثیر در زیبایی در 40 درصد افراد استفاده کننده ظاهر میشه
    مینوکسیدیل روزی دوبار و هر بار یک سی سی با قطره چکان در نواحی کم پشت استفاده میشه.....عارضه اون بیشتر موضعی و شامل تحریک و حساسیت پوستی در سر هست
    این محلول 2% و 5% داره که محلول 5% باید در آقایان استفاده بشه
    ترکیبات وارداتی معملا بهتر هستند....احتمال عارضه پوستی کمتر هست و برند اصلی اون ( Rogaine ) مسلما بهتر و گرون تر هست
    با
    فینستراید بابد به صورت قرص 1 میلی گرمی مصرف بشه.......عارض جانبی اصلی اون کاهش میل جنسی و ایجاد ناتوانی جنسی هست....که البته اغلب با قطع دارو عارضه بهبود پیدا میکنه و در خیلی از افراد در طول مدت درمان این عارضه برطرف میشه (بدون درمان دارویی) و با تجویز سیلدنافیل نیز این عارضه بهبود پیدا میکنه............نکته مهم این هست که خانم های حامله به هیچ وجه نباید با این قرص ارتباط داشته باشن زیرا برخورد با گرد و شکسته دارو از طریق پوست هم میتونه عارضه جبران ناپذیر برای جنین بزاره
    .................................................. .............................................
    در ریزش موی مردانه حفظ اعتماد به نفس و دانستن اینکه شما با ریزش مو هم خوشقیافه هستید خیلی موثر هست و راه خیلی خوب استفاده از مدل موهایی هست که با موی کم پشت جور در بیاد
    من خودم بعد از ریزش موهام سرم رو با ماشین کوتاه کردم و خیلی راضی هستم

7. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdig20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ممنون بابت جوابتون،ولی خب اینارو قبلا خوندم،الان هم جواب سوالم رو نگرفتم که فقط مصرف ماینو کافیه یا نه؟ لازمه باز برم دکتر؟ چون مبخواد بازم همینا رو تجویز کنه. در ضمن اگر کسی دکتر خوب تو کرج میسناسه لطفا تو پخ اسم و شماره تلفنش رو بده.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

به هر حال از نظر دارویی همین ها موثر هست و همین ها تجویز میشه
    در مورد اینکه ماینوکسیدیل استفاده بشه یا فینستراید باید بگم اثرشون تقریبا یکی هست و باید ببینین با استفاده کدوم راحت تر هستین
    فقط هر دارویی استفاده میکنین باید طولانی و منظم استفاده بشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

درود و خسته نباشید
    شامپو اورانوس تعریفشو شنیدم که از ریزش جلوگیری میکنه و ضد خارشه
    تایید شده هستش؟تبلیغ یا واقعی؟
    در کل نظرتون؟
    سپاس

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

درود و خسته نباشید
    شامپو اورانوس تعریفشو شنیدم که از ریزش جلوگیری میکنه و ضد خارشه
    تایید شده هستش؟تبلیغ یا واقعی؟
    در کل نظرتون؟
    سپاس
    همونطور که در بالا گفتم دارویی که برای درمان ریزش موی مردانه یا همون androgenic alopecia تایید شده دو داروی ماینوکسیدیل موضعی و قرص فینستراید 1 میلی گرم هست
    سایر مواد بیشتر جنبه تجاری دارند و هنوز مورد تایید FDA قرار نگرفته اند
    خرش سر هم علل مختلفی داره که بر حسب اون محلول های موضعی یا شامپو خاص تجویز میشن
    البته بعضی شامپوهای تجاری میتونن مواد ضدالتهاب داشته باشن تا از باعث بهبود خارش بشن
    در هر حال بهتر هست در باره مشکل موی سرتون به پزشک مراجعه کنید

12. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

یکشنبه 21 دی 1393: 40 روز بعد از کاشت مو
    سلام خدمت تمامی دوستان عزیز.

امروز 40 امین روز از کاشت مو رو میگذرونم و ملالی نیست جز ریزش موهای کاشته شده. طبق فرمایش خانوم بهرامی باید 10 روز پیش برای ویزیت میرفتم(ویزیت یک ماه) که بنا به مشغله زیاد تا امروز نرسیدم برم.

دیشب برای امروز وقت گرفتم و بنا شد بین 10 تا 12 کلینیک باشم. در اوج ناباوری جلوی در کلینیک جای پارک پیدا شد. وقتی رفتم بالا کلینیک زیاد شلوغ نبود. منشی بهم گفت که یه بیمار داره ویزیت میشه و باید بشینم. هنوز 2 دقیقه نگذشته بود که یه بیمار دیگه با سر پانسمان وارد شد.(احتمال قریب به اقرب دیروز عمل FIT یا FUT داشته) منشی بهش گفت بره اتاق سه(یه جورایی این اتاق سه اتاق انتظار به حساب میاد) من رفتم به منشی گفتم که نوبت من مگه نبود؟؟ ایشون فرمود که طبق دستور دکتر نیلفروش زاده بیمارانی که پانسمان دارن توی اولویتن. ناخود اگاه یاد خودم افتادم: فردای عملهای FIT و FUT چقدر سریع همینکه وارد کلینیک میشدم می رفتم اتاق دو یا سه برای ویزیت. نگو اون موقع هم یه عده تو صف بودن ولی چون من پانسمانی بودم جلو چشم اونا راست راست رفتم برای ویزیت و حرصی بود که اونا از دست من خورده بودن!

خلاصه چشتون روز بد نبینه، حدود چهار پنج نفر همینجوری جلوی چشمان غمگین من با سر پانسمان اومدن و رفتن و من حدود 45 دقیقه معطل شدم و شیرینی پیدا کردن جای پارک رسما زهر مارم شد.

بالاخره اسم من رو صدا زدن و من وارد اتاق شدم وخانوم بهرامی با چهره ی همیشه خندانش بهم خوشامد گفت. سرم رو ویزیت کرد و اذعان کرد که درصد بسیار زیادی از موها ریخته ولی گفت از این هم سرت خالی تر میشه(نه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه )

بعدش گفت یه دونه جوش روی سرت هست که ایرادی نداره اما اگه تعداد جوش ها خیلی بیشتر شد حتما نوبت بگیر و دوباره بیا کلینیک.

اما سوالات و جوابای خودم رو می نویسم تا دوستان عزیز بدونن که وضعیت 40 روز بعد از کاشت مو به چه صورته

من: دقیقا از کی موها در میاد؟؟

خانوم بهرامی: شما حدود دو هفته دیگه ریزش داری، تا تمام موهای کاشته شده بریزه. از حدود 2 ماه بعدش رشد موهات شروع میشه و درصد بسیار بالایی از موهای کاشته شده هم در میاد.

من: ولی من قبل از اینکه بیام عمل کنم اینقدر سرم خالی نبوداااااا

خانوم بهرامی: خیلی از موهای خودت ریختن بعد از عمل. ولی کاملا طبیعیه چون دچار شوک شدن. همشون دونه دونه در میان نترس اصلا

من: یه سوال در مورد ماینوکسیدیل، من صبح که میزنم تا شب که از سر کار برگردم روی سرم مونده، بعدش میرم حموم، شب هم قبل خواب می زنم تا صبح. یعنی هر دفعه حدود 10 ساعت ماینوکسیدیل رو سرم هست ایرادی نداره؟؟؟؟؟

خانوم بهرامی: نه، اتفاقا دقیقا این بهترین حالت مصرفه(باز خدا رو شکر تو یه چیز بهترین حالت بودیم ما)

من: من الان روزی شیش هفت ساعت سر کار کلاه میذارم سرم، مشکلی نیست؟؟

خانوم بهرامی: نه اصلا. اکثر مریضا توی این فاز همین کار رو میکنن.

بعدش من اصلی ترین سوالی که داشتم رو مطرح کردم: من حدود 50 روز دیگه یه سفر خارج در پیش دارم. ولی عکس پاسپورتم با ترمیم مو بوده. باید چه خاکی دقیقا توی سرم بریزم اگه تو فرودگاه جلومو بگیرن بگن چرا شبیه عکس پاسپورتت نیستی؟؟؟

خانوم بهرامی(با خنده) : اولین موردی نیستی که این مسئله براش پیش میاد. ما بهت گواهی لاتین میدیم نگران نباش.(ایشالا که با یه گواهی قضیه حل شه و بیخ پیدا نکنه داستان)

خلاصه، بعد از این گفت و شنود، خانوم بهرامی توصیه های جدید رو فرمودن: اول اینکه دیگه کاملا مثل یک انسان عادی ورزش ، حمام وهمه چیز آزاده و میتونم دقیقاااااا همون کارهایی رو بکنم که 40 روز پیش می کردم.

بعدش گفتن که ویزیت بعدیت برای دو ماه دیگس ولی چون داری می ری مسافرت قبل از سفر بیا.

در نهایت گفتن که سعی کن روزی یه بار حمام بری، قرص فیناستراید رو مثل قبل بخور اما دیگه ماینوکسیدیل نزن و به جای اون یا از یک داروی فوم مانند به نام Rogaine foam استفاده کن یا از یک دارو که دست ساز خود دکتر نیلفروش زاده هست. بعدش اضافه کرد که Rogaine رو خیلی سخت می تونی پیدا کنی ولی اگه رفتی خارج اونجا حتما اونو تهیه کن و ازش استفاده کن. در نهایت من همون داروی دست ساز دکتر رو از داروخونه ی کنار کلینیک خریدم که از لحاظ شکل و قیافه شبیه ماینوکسیدیل بود.

به این ترتیب این ویزیت هم به سرامد. رفت تا حدود یک ماه و نیم دیگه یعنی تقریبا زمان 90 روز بعد از عمل من. خیلی دوست دارم بدونم اون موقع چه شکلی شدم. آیا مثلا موها یه کم درومده؟؟؟آیا یهو همه ی موها درومدن و حسابی من رو شرمنده ی خودشون کردن؟؟؟؟ آیا هنوز سرم مثل الان خالیه؟؟؟؟ خدا می دونه...باید صبر کنم صبرررر...

راستیِ یک : باز کردن این وبلاگ امر بسیار خجسته ای بود برای من. به این علت که تا همین جای کار دوستان واقعا خوبی پیدا کردم. دوستانی که بعضی هاشون قبلا عمل کردن و تجربه هاشون رو میگن، دوستانی که در مرحله تحقیق هستن و دوستانی که اطلاعات فوق العاده جامع و مفیدی دارن و با بزرگواری تمام اونها رو در اختیار من و بقیه قرار می دن. از همینجا از تک تک دوستان به خاطر ایجاد این فضای تعامل و چندصدایی تشکر می کنم و قدردان همه هستم. این وبلاگ برای من مثل یه مسافرت هست. امیدوارم هر چی زمان میگذره همسفرای بیشتری پیدا کنم. کسانی که با لحظات من در این روزها شریک هستن. امیدوارم تا آخر راه با من و این وبلاگ همراه باشن.

راستیِ دو : چند بار تا حالا سوالاتی در مورد ترمیم مو ازم شده و اینکه مدلهای جدید و پیشرفته ی ترمیم مو معایب سیستمهای قبل رو نداره و بسیار بسیار طبیعی هست و هنرپیشه های زیادی ازشون استفاده می کنن. من از همین تریبون قول میدم که پست یا پستهای آتی رو به بحث ترمیم مو اختصاص بدم و به سبک همین وبلاگ خاطرات شخصی خودم رو از تجربه ترمیم مو بگم و قضاوت رو بسپارم به دوستان. اما یه نکته کوچیک رو همین الان اشاره می کنم. یه مشکل اینه که خیلی وقتا برای نشون دادن اینکه ترمیم مو خیلی خوب و طبیعیه از اشخاصی مثال زده میشه که اون بنده خداها اصلا روحشون هم از مسئله ی ترمیم مو خبر نداره!!!!! یکی از این بزرگواران که خواجه حافظ شیرازی هم میشناستش جناب احسان علیخانی هست. شما اصولا اگه توی گوگل سرچ کنین کاشت موی احسان علیخانی قریب به دویست ملیون وبلاگ و سایت میاد و عکسای قبل و بعد کاشت موی احسان علیخانی رو میاره براتون

حالا موسسه ای که من توش ترمیم مو انجام میدادم به زور به ما می گفت که احسان علیخانی کلاه گیس داره و موهای خودش نیست و ببینین که ترمیم مو چقدر طبیعیه. سرتون رو درد نیارم، نه احسان علیخانی و نه خیلی های دیگه که به دروغ بهمون میگن اینا ترمیم مو انجام دادن، این کار رو نکردن. ترمیم مو هیچ وقت ، هیچ وقت و هیچ وقت نمی تونه مثل موهای طبیعی یا حتی کاشته شده طبیعی بشه و در بهترین شرایط از فاصله ی 17 متری قابل تشخیصه. اینکه احسان علیخانی مو کاشته یا نه بماند برای بعد ولی به قطعیت بهتون میگم ترمیم مو نکرده. این بحث اینجا بمونه تا وقتی که به قولم وفا کنم و به صورت مفصل در مورد ترمیم مو براتون بنویسم.

و اما نوبتی هم باشه نوبت عکس هست. این شما و این هم محصول مشترک جناب دکتر نیلفروش زاده و همکارانش در 40 روزگی:
    (عکسها داخل وبلاگ
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

14. این کاربر از mahmaa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •