تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 45

نام تاپيک: برای بازی سازی از کجا شروع کنم؟

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

انجین اماده یعنی منبع درامد ؟؟چی داری میگی؟؟!!
    منبع درامد دیگه یعنی مثلا تو یه شرکت تو کار شبکه و اینجور چیزا هم فعالیت کنی یا مثلا به طراحی وب یا برنامه نویسی اپلیکیشن مشغول باشی که واقعا منبع درامد دیگه هست.

2. این کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز saeed_cpu_full's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    توی هارد كامـپـيـوتـر!!

پيش فرض

واقعا معذرت میخوام ولی چرا شما اینقدر فکرتون خرابه
    من دو ساعته دارم حرفای resident2011 رو میگم ، میگم علاوه بر یادگیری ++C و امثالهم رو انجین آماده هم کار کن تا منبع درآمد داشته باشی ولی با من بحث میکنید. بعد الان با ایشون موافقید؟؟
    واقعا که........

اما یه توصیه اگه می خوای توی اینکار موفق باشی حتماً یه منبع درآمد واسه خودت پیدا کن جوری نباشه که تمام وقتت رو بگیره اینجوری احتمال موفقیتت هم بیشتر میشه و بشرطی که مجرد باشی و فکر دونفر شدن رو از کلت بیرون کنی .و اگه بعد از یادگیری همه اون چیزا بتونی یک یا چند نفر مثل خودت رو پیدا کنی بازهم ضریب موفقیتت میره بالا.

شما کلا هر جا میبینی زده منبع درآمد سریع یاد انجین آماده و UDK میفتی !! حرف شما چه ربطی به حرف کاربر resident2011 داشت ؟!

resident2011 گفت که با انجین آماده برای الگو برداری کار کنیم .. ولی پیشنهاد شما که برای کسب درآمد هست ، در واقع وقت تلف کردن برای کسی هست که میخواد انجین نویسی کنه

4. این کاربر از saeed_cpu_full بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی AMIR REZAs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    هر کجا هستی --------- Wherever you are

پيش فرض

انجین اماده یعنی منبع درامد ؟؟چی داری میگی؟؟!!
    ساخت بازی با انجین آماده منبع درآمد نبود الان همشون تعطیل شده بودن....
    فعلا که تو ایران هرچی بازی ساختن ( 95 درصد ) با همین انجین آماده بوده !

بیخیال ....

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    توی هارد كامـپـيـوتـر!!

پيش فرض

بیخیال ....

ایران رو کاری نداشته باش !! آمار جهانی رو ببین ...

به این دلیل انجین آماده کار میکردن قبلا برنامه نویس ها سمت بازیسازی نمیومدن ، گیم آرتیست ها مجبور به استفاده از انجین آماده بودن
    با اومدن گرشاسپ دیگه بازی های خوب ایرانی از انجین آماده استفاده نمیکنن مثل 12 رخ که از انجین ایرانی کوچول استفاده میکنه یا پروژه های دیگه که تازه استارت زده شدن و هنوز اسمی انتخاب نشده

7. این کاربر از saeed_cpu_full بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

والا ما که تا الان هرچی بازی خوب و موفق دیدیم که به درامد ختم شدن انجینشون رو خودشون نوشته بودن مثال هم که اصلا نیازی نیست بزنم.
    برای همینه که همشون مزخرف هستن.غیر از اینه؟وگرنه بازیهای موفقی مثل گرشاسپ و گاندو و... خودشون انجینشون رو نوشته بودن.

9. این کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی AMIR REZAs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    هر کجا هستی --------- Wherever you are

پيش فرض

ایران رو کاری نداشته باش !! آمار جهانی رو ببین ...
    بودجه ی شرکت های جهانی هم دیدید؟

با اومدن گرشاسپ دیگه بازی های خوب ایرانی از انجین آماده استفاده نمیکنن
    وگرنه بازیهای موفقی مثل گرشاسپ و گاندو و... خودشون انجینشون رو نوشته بودن.
    آخر گرشاسپ خوب کاری کرد اپن سورس استفاده کرده یا نه !!

شاید شما درست میگی ، اینو گذشت زمان مشخص میکنه .
    همون طور که اول گفتم زیاد به حرف ما اعتماد نکن یه روز یه کاری میکنیم یه روز پشیمون میشیم ، هر کسی باید خودش بهترین راه رو انتخاب کنه .
    نظر دوستان نوشتن یک انجین از پایه بود ، نظر من هم تقریبا همین بود ، ولی نه اینکه هنوز از اصول بازیسازی چیزی نمیدونید بیاید و انجین بنویسید البته من گفتم استفاده از Open source نه نوشتن از پایه به هر حال فرق خاصی ندارن(اون یکی یادگیری دایرکت ایکس و اپن جی ال هم شامل میشه) .

موفق باشید...

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    توی هارد كامـپـيـوتـر!!

پيش فرض

مشکل بودجه نیست ، تنبلیه ... هزار بار گفتم راه بازیسازی همونه که resident2011 گفت و یک راه مستقیم هست ولی ما میخوایم میانبر بزنیم در حالی که راه مستقیم و صاف میانبر نداره

همون طور که اول گفتم زیاد به حرف ما اعتماد نکن یه روز یه کاری میکنیم یه روز پشیمون میشیم ، هر کسی باید خودش بهترین راه رو انتخاب کنه .
    اینایی که گفتم نظر شخصی نیست .. تجربه ی بهترین استاد دانشگاه ها هست . یه بار توی اینترنت در مورد بازیسازی و رشته هاش توی خارج از کشور سرچ کن و یه استاد دانشگاه پیدا کن ، یه ایمیل بهش بزن که استفاده از انجین آماده ( بدون سورس ) بهتره یا ساخت انجین خودمون

نظر دوستان نوشتن یک انجین از پایه بود ، نظر من هم تقریبا همین بود ، ولی نه اینکه هنوز از اصول بازیسازی چیزی نمیدونید بیاید و انجین بنویسید
    الان شما با UDK کار کردی ، اصول بازیسازی رو بلد شدی ؟! اگه فکر میکنی اصول بازیسازی رو بلدی کتاب Game 3D Programming All in one رو بخون تا بهت ثابت بشه هنوز اصول اولیه رو هم نمیدونی
    البته من گفتم استفاده از Open source نه نوشتن از پایه به هر حال فرق خاصی ندارن(اون یکی یادگیری دایرکت ایکس و اپن جی ال هم شامل میشه) .
    شما انجین OpenSource هم استفاده کنی ، برای Optimize کردن بازیت نیاز به تغییر کد های بخش رندر پیدا میکنی پس باید حداقل یک API رو بلد باشی
    انجین OpenSource هم خیلی کم هست و البته قابلیت هاشم خیلی خیلی کمه .. کلا اگه انجین از پایه نوشته بشه بهتره

12. این کاربر از saeed_cpu_full بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

نظر دوستان نوشتن یک انجین از پایه بود ، نظر من هم تقریبا همین بود ، ولی نه اینکه هنوز از اصول بازیسازی چیزی نمیدونید بیاید و انجین بنویسید البته من گفتم استفاده از Open source نه نوشتن از پایه به هر حال فرق خاصی ندارن(اون یکی یادگیری دایرکت ایکس و اپن جی ال هم شامل میشه) .
    موفق باشید...
    خب تو داری میگی از انجین Open Source استفاده کنیم قبول....مگه برای کار با انجین Open Source یادگیری DirectX و OGL و همینطور C++ لازم نیست؟اصلا تا حالا به این فکر کردی برای چی از انجین Open Source استفاده کنیم؟ خب معلومه دیگه برای این که بتونیم با سورسش کار کنیم و بتونیم سورسشو تغییر بدیم و برای اینکار هم حتما باید C++ و همینطور DX یا OGL رو یاد داشته باشی.
    و دراخر هم نتیجه میگیریم جنابعالی بدون داشتن ذخیره ای اطلاعات فنی و تخصصی و فقط با تعصب روی UDK و امثالهم میای و دیگران رو میخوای راهنمایی کنی!!!

موفق باشید.

14. این کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Penhan-B8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

اووووووووووووووه!
    چقد بحث میکنین!
    من همین الان از باشگاه اومدم، سر راهم یه DVD Visual Studio گرفتم!
    7 تا هم DVD خام گرفتم که هر چی دارم یه Backup بگیرم و کل هارد رو فرمت کنم و بعدش یه ویندوز نصب کنم و Visual Studio و بشینم حسابی کار کنم!
    منبع مطالعه مم گذاشتم MSDN مایکروسافت! (البته اگه تو خود DVD باشه، آخه قبلا یه CD Visual Basic گرفته بودم MSDN نداشت!)
    زبانمم خوبه! (یک ونیم سال دیگه = یک سال و نیم دیگه IELTS میگیرم!)
    بعدش شروع به کار میکنم!
    البته بعضی از انجمن ها و سایت های مخصوص بازی سازی و برنامه نویسی رو دیدم، تصمیم گرفتم (همونطور که یکی از دوستامون تو همین تاپیک گفت) اول یه کم DirectX و OpenGL یاد بگیرم، بعدش برم سراغ ++C (یا حد اقل همزمان اینا رو با هم یاد بگیرم)
    در ضمن دست رو دلم نذارین که خونه! با RAM 256 MB من با چه انجینی کار کنم آخه؟
    من حتی رو سیستمم آنتی ویروس نصب نمیکنم! (البته الان میخوام یکی نصب کنم که فایلهامو ویروس کشی کنه بعدش Backup بگیرم!
    پس برنامه من این شد: اول DirectX و OpenGL و بعدشم ++C و شایدم کلا Microsoft Visual Studio
    در ضمن من 17 سالمه!
    27 آبان هم میشم 18 ساله!
    لطفا انقد بحث نکنین دعوا میشه ها!

راستی +++همین الان تو قسمت مشاوره خرید سیستم یه تاپیک زدم، اگه میشه بیاین راهنمایی کنین شما هم+++
    Last edited by Penhan-B8; 25-06-2011 at 22:07.

آخر فروم باز NINJA0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    شاهی (مازندران)

پيش فرض

بزار من یه راهنمایی کلی بکنمت که هیچ بحثی توش نباشه:
    اولین کاری که باید بکنی اینه که هر جایی غیر از این فروم راهنمایی بخوای خدارو شکر زبانتم که خوبه برو تو ای سایتایی که میگم اگه یه هفته برا تقیق وقت بزاری بازم ارزششو داره . فقط تحت هیچ شرایطی تو این فروم راهنمایی نگیر(بی ادبی به هیچ کس نباشه):
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینم یه سایت خیلی عالیه که به من خیلی کمک کرد طرف از اون آدم گنده هاس درمورد سابقش یه تحقیقی بکن تا مطمئن شی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

17. 3 کاربر از NINJA0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •