تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 29 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 288

نام تاپيک: سوالات در مورد انواع بیمه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

شخص ثالث:
    کلیه زیاندیدگان ناشی از وسایل نقلیه موتوری زمینی (اعم از زیان جانی و مالی) خواه اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی(شرکتها) باشند شخص ثالث نامیده می شوند.
    خسارت مالی:
    عبارت است از خسارتهای وارده به کلیه اموال منقول و غیر منقول متعلق(تحت مالکیت)اشخاص ثالث.
    هر زیاندیده ای که آسیب ببیند چه جانی و چه مالی شخص ثالث است به استثناء راننده مسئول حادثه که شخص ثالث محسوب نمی شود.
    به تعداد انواع اموال موجود ما باید کارشناس تربیت کنیم زیرا حوزه خسارتهای مالی بسیار گسترده است.
    خسارت جانی:
    منحصراً مربوط به آسیب جانی و صدمات وارده به جسم آدمی است نه موجودات دیگر بلکه فقط انسان.
    خسارت جانی شامل: دیه جرح + دیه فوت + دیه نقص عضو + هزینه درمان می باشد.
    خسارت سرنشین:
    بیمه نامه سرنشین مخصوص راننده است.(تبصره 6 ماده 1 قانون بیمه اجباری شخص ثالث)
    سرنشین کیست؟
    سرنشین فردی است که از لحظه سوار شدن تا پیاده شدن چنانچه بر اثر حوادث وسیله نقلیه آسیب ببیند طبق تعریف بیمه نامه،سرنشین تلقی می گردد.
    افرادی که تو ماشینی نشستن که تصادف میکنه، ثالثا یا سرنشین؟

ثالث یعنی افرادی مه خارج از ماشین مان؟

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اگه راننده یک ماشین چه مقصر یا غیر مقصر وخودش زخمی بشه تو تصادفی کدوم بیمه جبران خسارت می کنه؟ ثالث یا سرنشین؟

اگه مالک بیمه یا صاحب ماشین ، راننده نباشه و تو تصادف زخمی بشه کدوم بیمه جبران خسارت جانیشو میکنه؟

اگه ماتصادف کردیم یا مقصر یا غیر مقصر بیمه بدنه ماشین خودمون خسارت مالی ماشین مون رو میده؟

باتشکر
    سلام /

به بیمه نامه ی ثالث خودتون نگاه کنید 3 آیتم داره :

1- تعهدات مالی = پوشش مالی و جبران خسارت به اتومبیل مقابل شما ( در صورتی که مقصر قلمداد بشید ) /

2- تعهدات بدنی ( جانی ) = برابر با دیه ی کامل ( 60 میلیون تومان ) ، پوشش و پرداخت غرامت فوت و نقص عضو به :

- عابر پیاده که بهش می زنید

- سرنشینان اتومبیلی که با اون تصادف می کنید ( در صورتی که مقصر قلمداد بشید ) -

- سرنشینان اتومبیل خودتون ( باز هم در صورتیکه شما مقصر قلمداد بشید ، در غیر این صورت از بیمه ی ثالث طرف مقصر غرامت پرداخت میشه )

3- تعهد سرنشین ( راننده) = این همون بخشی هست که سردرگمی ایجاد میکنه ، بالاخره سرنشین یا راننده ؟ پاسخ فقط و فقط راننده ی مقصر هست . مبلغ اون متغیر هست از 5 میلیون تومان تا دیه ی کامل ( که در بیمه های حداقلی 10 میلیون در نظر گرفته میشه )

این آیتم فقط مختص راننده ی مقصر هست ، یعنی بیمه ی ثالث راننده ی مقصر در صورت فوت یا نقص عضو ، به طور مثال در بیمه حداقلب نهایتا 10 میلیون بابت فوت یا نقص عضو راننده ی مقصر پرداخت میکنه /

اگر در تصادفی مقصر باشید و به ماشینتون خسارت وارد بشه ، خسارت ماشین مقابل رو بیمه ی ثالثتون میده و خسارت ماشین خودتون رو بیمه ی بدنه ی شما /

اگر مقصر نباشید خسارت وارده به ماشینتون رو از بیمه ی ثالث طرف مقصر دریافت می کنید /

بیمه ی ثالث برای اتومبیل صادر میشه و قابل انتقال نیست ، بنابراین اینکه بیمه به نام چه کسی باشه فاکتور تعیین کننده ای نیست ( هرچند که بیمه به دنبال بهانه هست برای ندادن خسارت ، اما خیلی نمیتونند روی این قضیه مانور بدن )

افرادی که تو ماشینی نشستن که تصادف میکنه، ثالثا یا سرنشین؟

ثالث یعنی افرادی مه خارج از ماشین مان؟
    برای تاکید مجدد :

ثالث یعنی تمامی افراد زیاندیده در حادثه ( چه مالی چه جانی ) اعم از سرنشینان خودروی مقصر حادثه و سرنشینان خودروی مقابل و عابران پیاده به غیر از راننده ی مقصر /

نکته : البته سابقا سرنشینان اتومبیل مقصر جزو پوشش ثالث محسوب نمیشدند که الان دیگه اینطور نیست .

3. 3 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز italia88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    ناکجا آباد !!!

پيش فرض

آیا شرکتهای بیمه میتونن از پذیرش شخصی که بیماری داره و میخاد بیمه تکمیلی بشه سر باز کنن؟
    اگه آره قانون در اینباره چی میگه؟

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

آیا شرکتهای بیمه میتونن از پذیرش شخصی که بیماری داره و میخاد بیمه تکمیلی بشه سر باز کنن؟
    همه شركتهاي بيمه رو نمي دونم
    يه سري از شركت هاي خصوصي كه من رفتم واسه بيمه تكميلي قبلش ازمايش و يه سري تست مي گيرن كه مطمئن بشن مريضي خاصي نداري و اگه داشته باشي بيمه نمي كنن اما بيمه هايي مثل خدمات درماني كه خودم رفتم بدون تست فقط با يه درخواست ساده و پرداخت هزينه بيمه تكميلي مي كنن

6. این کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز italia88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    ناکجا آباد !!!

پيش فرض

چون یکی از آشنایان بیمه تکمیلیش پول داروش رو تقبل نمیکنه و این بنده خدا میخاست بیمه شو عوض کنه ولی نگران این بود که دیگه نتونه جایی اصلا تکمیلی بگیره!

داره خودمونی میشه shamlou's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

1 بیمه عمر و سرمایه گذاری

سلام به همه دوستان

چند وقتی هستش که یکی از دوستان در مورد بیمه عمر و سرمایه گذاری باهام صحبت کرده و مشتاق به ثبت نام توی این طرح به نظر جالب و خوب شدم.

با چند نفر دیگه هم در مورد این مسئله حرف زدم که ظاهراً خیلی اطلاعات ندارن؟!

چندتا از مزایاش که من اطلاع پیدا کردم:

1- پرداخت دیه به خانواده بیمه شده
    2- یه نوع سرمایه گذاری
    3- پرداخت هزینه بیماری های خاص
    4- پرداخت وام به بیمه شده
    5- بازنشستگی
    6- کارافتادگی

اگه دوستان اطلاعات بیشتری در این مورد دارن که اینکه کدوم بیمه بهتر هستش، اطلاعاتش رو در اختیار ما هم بذاره تا بقیه هم استفاده کنن.

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام /

ببینید این بیمه رو به اسمها و طرحهای مختلف پرزنت میکنن ، در بیمه ایران این طرح با نام بیمه ی جامع زندگی شناخته میشه ، در بیمه پاسارگاد اگر اشتباه نکنم "تامین آتیه" و ....

نکته ی بسیار مثبت این بیمه این هست که همه چیز در اون اختیاری هست ، و هر زمان که خواستید میتونید قرار داد رو فسخ کنید و طبق جدول حق بیمه تون مبلغ پرداختی تون رو پس بگیرید /

ماهیت این بیمه این هست شما ماهیانه یا سالیانه یا در دوره های زمانی مختلف اعم از 3 ماهه ، 6 ماهه و ... مبلغی رو به دلخواه و به صورت منظم به حساب بیمه واریز میکنید و در انتهای مدت قراردادتون بیمه اون مبلغ رو + درصدی متغیر سود به شما پرداخت میکنه /

حداقل مدت قرار داد باید 5 ساله باشه ، و حداقل پرداختی هم ماهیانه 13500 تومان هست /

بخشی داره با عنوان ضریب افزایش که معمولا اون رو 10 % در نظر میگیرند ، و به این خاطر هست که با توجه به تورم سالیانه شما هم مبلغی رو هرسال به حق بیمه اضافه کنید تا در پایان مدت قرار داد سود بیشتری کسب کنید ،

اون مواردی هم که اشاره کردید به غیر از موارد 1 و 4 ، سایرشون جزو آپشنهای اختیاری این بیمه نامه هستند و انتخابشون باعث میشه که مبلغ پرداختی انتهای مدت قرارداد کمتر بشه بنابراین اگر قصد انتخاب این آپشنها رو دارید پیشنهاد من پرداخت ماهیانه ی حداقل 50 هزار تومان هست ،

مورد یک که همون دیه هست رو هرچقدر با مبلغ کمتر شروع کنید ، در انتهای قرارداد مبلغ بیشتری به شما عودت داده میشه ، مورد 4 هم که وام هست یعنی پس از دو سال از پرداخت منظم حق بیمه ، میتونید تا 90 % مبلغی که پرداختید رو با بهره ی کم وام بگیرید از شرکت بیمه /

به هرحال بیمه هایی که فعالیت میکنند قابل اطمینان هستند ، اما بیمه های دولتی و شبه دولتی نظیر ایران ، البرز ، دانا و آسیا و ملت به علت کارکردشون گزینه های مناسب تری هستند تا بیمه های خصوصی نظیر پارسیان و توسعه و پاسارگاد و ... /

10. 4 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه shamlou's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

10 راهنمایی انتخاب شرکت بیمه گذار

کاربر "sir0c0" با تشکر از توضیحات خوب و کاملتون

تقریباً جای صوال دیگه ای نیست و جوابم رو گرفتم.

فقط:
    به هرحال بیمه هایی که فعالیت میکنند قابل اطمینان هستند ، اما بیمه های دولتی و شبه دولتی نظیر ایران ، البرز ، دانا و آسیا و ملت به علت کارکردشون گزینه های مناسب تری هستند تا بیمه های خصوصی نظیر پارسیان و توسعه و پاسارگاد و ... /
    میشه پیشنهاد یه بیمه خوب با آپشنهای مناسب با همون حق بیمه حدود 50 تومن در ماه معرفی کنین؟؟؟

یکی از دوستان خودشو بیمه عمر کارآفرین کرده و به نظر چیز بدک نیست؟!

حق بیمشم سالیانه 500 هستش یعنی همون ماهی حدود 50 !!!

البته یکی دیگه بیمه آسیا رو معرفی کرد؟!

اگه لطف کنید در زمینه انتخاب شرکت بیمه گذار هم راهنماییم کنید و یکی بهم معرفی کنید ممنون تر میشم.

با تشکر فراوان

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

من پیشنهاد خاصی روی برندها ندارم ، فقط مسئله اینجاست که بیمه ی ایران شعبات و واحدهای بیشتری داره برای رسیدگی به امور جاری بیمه ای و ازطرفی چون دولتی هست ، در واقع جای شک و شبهه ای باقی نمیمونه /

هرچند که گفتم تمامی بیمه هایی که مشغول به فعالیت هستند معتبر هستند و هراتفاقی برای اونها بیفته ضررش متوجه بیمه گزاران نمیشه /

به هرحال پیشنهاد من باتوجه به زمینه ی کاریم بیمه ی ایران هست قاعدتا ، البته بهتره از سایر بیمه ها نظیر آسیا و ملت و ... هم اطلاعات در این مورد کسب کنید تا بتونید با مقایسه ، انتخاب بهتری داشته باشید /

موفق باشید /

13. 2 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه matinone's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

با سلام

من به یه دکتری مراجعه کردم با توجه به اینکه هزینه ی درمانم بالاست خود دکتر بهم سفارش کرد تا بیمه ی تکمیلی بگیرم و گفت که یه مقدار سخته گرفتنش ولی ارزششو داره .
    سوال:
    بیمه ی تکمیلی چیه و به چه اشخاصی تعلق میگیره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •