تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 89

نام تاپيک: کاهش دمای لپ تاپ (بیش از 25 درجه)

اگه نباشه جاش خالی می مونه aalliirraazz's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

10 کاهش دمای لپ تاپ (بیش از 25 درجه)

سلام به همگی.

حتما واسه شما هم پیش اومده که وقتی با لپ تاپتون کارای سنگین انجام می دین خیلی داغ می کنه مخصوصا اونایی که سی پی یو های سری Core ix اینل دارن که گاها دماشون به 100C هم می رسه.

خب بریم سر اصل مطلب:

بازی ها و برنامه های سنگین یه خاصیتی دارن که وقتی می بینن سی پی یو خیلی قویه بیشتر از حد نیازشون از اون استفاده می کنن که در نتیجه موجب افزایش دمای اون می شه ولی با این کاری که می گم می تونین سی پی یو رو مدیریت کنین و از مصرف بیش از حد برنامه ها از سی پی یو جلوگیری کنین.

خب وارد کنترل پنل بشید و مسیر زیر رو برید:

Start>Control Panel>Hardware and Sound>Power options>Create a power plan

تو این قسمت تیک یکی از گزینه ها را بزنین(فرقی نمی کنه کدوم باشه) بعدش اسم مورد نظرتون رو بدارین و روی Next کلیک کنید ،توی مرحله ی بعدی هم روی Create کلیک کنید.

حالا جلوی اون پلنی که ساختین نوشته Change plan settings ، روی اون کلیک کنین و تو صفحه ای که باز می شه روی Change Advanced power settings کلیک کنین.

از پنجره ی باز شده Processor power management رو گسترش بدین و 3 تا گزینه ی موجود رو به شکل زیر تغییر بدین:

Minimum processor state: On battery:5% Plugged in:5%

System cooling policy: On battery:Active Plugged in:Active

Maximum processor state: On battery:15% Plugged in:15%

بعدش می تونین با کلیک روی OK پنجره ها رو ببندین.

* با انجام این کار اولا سیستم خنک کننده با افزایش دمای سی پی یو اقدام به خنک کردن سی پی یو می کنه و دوما این که واسه لپ تاپتون یه سی پی یو مجازی می سازین که می تونین قدرت اونو با افزایش درصد سومین گزینه تغییر بدین ، با این کار وقتی بازیا و برنامه ها می بینن سی پی یو تون کمه نه تنها اون مقدار اضافی رو مصرف نمی کنن بلکه یکم هم بهینه تر ازش استفاده می کنن.

** حتما فهمیدید که با این کار قدرت سی پی یو رو پایین میارین که این کار واسه بازی های خیلی سنگین خیلی مطلوب نیست و موجب گرفتن بازی می شه که می تونین با افزایش درصد این مشکل رو هم رفع کنین.

مدل سی پی یو من Core i5 460M هست که با قرار دادن اون رو 15 درصد ، دما از 95 به 65 کاهش پیدا کرد، راجع به گیر کردن بازی ها هم باید بگم که من با این درصد بازی های NFS Hot Pursuit & PES 2011 & GTA IV بدون کوچک ترین گرفتنی به مدت دو ساعت بازی کردم و دما هم از 65 بالا تر نرفت،فقظ جی تی ای یکم بگیر نگیر داشت که اونم با افزایش درصد به 25 حل شد.

علاوه بر CPU می تونین کارت گرافیکی رو هم بهینه کنین که اونم دیگه خودتون برین پیدا کنین.

تشکر یادتون نره

فک کنم اگه تاپیک مهم بشه خوبه

__________________________________________________ ___________________

حتما متوجه شدین که ما نمی تونیم خودمون یه پلن جداگانه واسه ویندوز بسازیم و باید از پلن های آماده ی خود ویندوز استفاده کنیم ، پس بهتره موقع ساختن پلن جدید،تیک پلنی رو بزنید که برای مصرف کمتر انرژی ساخته شده و بعدش درصد مربوط به Maximum processor state را تغییر دهید تا نتیجه ی بهتری بگیرید.

مثلا من 3 تا پلن آماده داشتم که با تغییر درصد هر کدوم از پلن ها ، دما به شرح زیر تغییر کرد:

High Performance: 100-85=15

HP Recommended: 95-75=20

Power Saver: 90-65=25
    Last edited by aalliirraazz; 24-06-2011 at 16:12. دليل: یه نکته ی مهم

پروفشنال masoud71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام
    من قبل از اینکه این کار رو انجام بدم دوست دارم بدونم دقیقا مفهوم این کار چیه؟ و چگونه از افزایش کارایی سی پی یو جلوگیری می کنه؟

یه توضیحی میدی؟

داره خودمونی میشه pooladi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

با اجازه این نکته رو اضافه کنم.بعضی از مدلهای لپتاپ مثل ایسوس،سونی و.... این تنظیمات را روی چند حالت مثلا مالتی مدیا،پرفرمنس،باطری سیو و... قابل تنظیم قرار داده ک با فشردن یک دکمه میتونید حالت ها رو انتخاب کنید.مثل کلید تنظیم نور صفحه نمایش
    وقتی شما حداکثر تنظیمات cpu رو مثلا روی 15% قرار بدید.قدرت پردازش کم نمیشه(کم میشه ولی نه خیلی زیاد) فقط فرکانس کاری cpu به حداکثر نمیرسه.حتما میدونید ک cpu های جدید قابلیت اورکلاک دارند(به صورت اتوماتیک) با این کار شما مانع از اورکلاک شدن یا حتی مانع از رسیدن فرکانس cpu به مقدار اسمی میشید.این کار هیچ ضرری نداره بلکه خیلی هم مفیده و باعث کاهش مصرف باطری،خنکتر شدن ،عمر بیشتر دستگاه... میشه
    برقرار باشید
    Last edited by pooladi; 21-06-2011 at 14:56.

4. 10 کاربر از pooladi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008

14

سلام
    من قبل از اینکه این کار رو انجام بدم دوست دارم بدونم دقیقا مفهوم این کار چیه؟ و چگونه از افزایش کارایی سی پی یو جلوگیری می کنه؟

یه توضیحی میدی؟
    سلام.

همون طور که دوست عزیزم pooladi هم گفتن:

در حقیقت کار اصلی این قسمت از ویندوز اینه که با پایین آوردن فرکانس کاری سی پی یو ،موجب افزایش عمر باتری و همچنین کاهش مصرف باتری شود،خب طبیعتا وقتی ولتاژ سی پی یو پایین بیاد ، دمای سی پی یو هم پایین میاد،حالا وقتی بازی می بینه که شما نمی خواین از تمام توان سی پی یو استفاده کنین ، مجبور می شه که کارای اضافی از سی پی یو نخواد و دما زیاد بالا نره.

فقط اگه دیدین بازی گیر می کنه می تونین با افزایش درصد مربوط به Maximum processor state ، جلوی این گیرا رو بگیرین.

6. 5 کاربر از aalliirraazz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال vista7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ذهنم...

پيش فرض

تشکر ویژه از آقای علیرضا
    من مدت ها بود که این مشکل رو داشتم که یکی از دوستان این تاپیک رو امروز بهم معرفی کرد
    فکر میکنم اگه مدیران این تاپیک رو به قسمت بحث های مهم انتقال بدن ، کاربران بهتر بتونن از مطالب گفته شده استفاده کنن.

8. این کاربر از vista7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amiredge's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض

مشکل سخت افزاری واسه لپ تاپ پیدا نمیشه؟؟؟؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

من انجام دادم تفاوتش واقعا محسوسه.تشکر ویژه از شما.

11. 2 کاربر از horliali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008

14

مشکل سخت افزاری واسه لپ تاپ پیدا نمیشه؟؟؟؟؟؟
    نه،به هیچ وجه.

نه تنها هیچ مشکلی به وجود نمیاد بلکه عمر لپ تاپ هم میره بالا.

13. این کاربر از aalliirraazz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام.

پست اول آپدیت شد.

15. 2 کاربر از aalliirraazz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه g.reza23's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    _karaj_itsat_ir-tci_p30world

پيش فرض

سلام متشکر

17. این کاربر از g.reza23 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •