تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 15 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 145

نام تاپيک: اخبار و مباحث مربوط به واردات خودرو

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از کانادا می خوام بیارم. از نظر قوانین اینجا (یعنی کانادا) مشکلی نیست.
    من شنیدم بعضی از ماشینها تو ایران تا یک میلیارد تومن هم هست.
    برای گذر موقت چه جوری می تونم هماهنگ کنم. منظورم اینه که اگه من ماشین بیارم برای گذر موقت حتما تایید میشه.
    یه چیز دیگه، من شنیدم اگه ماشین گذر موقت رو سرقت کنن صاحب ماشین در صورتی که در تاریخ تعیین شده ماشین رو پیدا و خارج نکنه جریمه های سنگینی باید پرداخت کنه! درسته؟

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

از کانادا می خوام بیارم. از نظر قوانین اینجا (یعنی کانادا) مشکلی نیست.
    من شنیدم بعضی از ماشینها تو ایران تا یک میلیارد تومن هم هست.
    برای گذر موقت چه جوری می تونم هماهنگ کنم. منظورم اینه که اگه من ماشین بیارم برای گذر موقت حتما تایید میشه.
    یه چیز دیگه، من شنیدم اگه ماشین گذر موقت رو سرقت کنن صاحب ماشین در صورتی که در تاریخ تعیین شده ماشین رو پیدا و خارج نکنه جریمه های سنگینی باید پرداخت کنه! درسته؟

من یه حرفی میزنم شما تا آخر خط برو
    تو کشورمون برای حمایت از تولیدات داخلی هیچگونه تمرکز و پشتیبانی روی خودروهای گذرموقت انجام نمیدن.
    هر مشکلی پیش بیاد صاحب خودرو باید تقبل کنه.
    شما از کانادا میخوای با کشتی ماشین بیاری یا هواپیما؟ چه مدل ماشینی هست؟ شاید این ماشین در کشورهای حوزه خلیج
    مثل امارات یا کویت یا قطر موجود باشه که راحت تر میشه آورد.
    برای آوردن خودرو از کانادا کم فکر میکنم خیلی دردسر داشته باشید اطلاعات کافی باید به دست بیاری.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

در مورد امارت من برای یکی از آشنایان 2 3 بار ماشین فرستادم. خودش میگه رو هر ماشین 70 تا 80 % می خوره. با کشتی هم ماشینو می فرستم. در هر صورت ممنون میشم اگه اطلاعات کامل تری بدید.

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

خودتون اقامت دارین تو کشور دیگه؟ اگر برا یه مدت کوتاه دارین میاین، ماشینتون بدون مشکل میاد و بعد از تموم شدن اجازتون برای اقامت تو ایران، برش میگردونین.... اگر هم که مشکل اقامت تو ایران رو ندارین!!!! ماشینتون تا 6 ماه میتونه به اسم شما باشه...و تو ایران بدون اینکه روش مبلغی کشیده بشه(پلاک گذر موقت!)

فکر کنم بشه به اسم هر یک از اعضای خونواده، که میتونه ماشین بخره!!! بشه 6 ماه ماشین رو گذر موقت اورد بیرون از مناطق ازاد و استفاده کرد تو خونواده...فقط باید هر 6 ماه یه بار براش مرخصی بگیرید و سندش رو عوض کنین به نام یکی دیگه... در نهایت هم میبرید بیرون مرز می‌فروشید یا همینجا داخل تو منطقه ازاد میفروشید و تموم میشه میره پی کارش.....
    منطقه‌ی ازاد مهران که راه بیوفته تو ایلام، فک کنم اینجور کاری رو انجام بدم حتی اگر هنوز ایران بودم... اگر هم نبودم که سلام دوستان رو به ماشین سازهای خارجی میرسونم!

5. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سیناپس جان دستت درد نکنه. احتمالا من تا سه ماه دیگه بیام. این مدت 6 ماه رو شنیدم که اگه ماشینو ببری منظقه ازاد و برگردونی دوباره می تونی 6 ماه تمدید کنی. نیاز به جابجایی مالک ماشین و سند زدن هست؟

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

مسئله اینه که تو سال، فقط 6 ماه بهش مرخصی میدن!!! یعنی 6 ماه بعدی رو یا باید روزانه جریمه‌ی سنگینی رو پرداخت کنید، یا اینکه باید گمرکش رو بدین...یا اینکه دوباره ببرین منطقه‌ازاد تجاری...
    ولی اگر 6 ماه به اسم اول مرخصی بگیره و بعد 6 ماه بعدی مال کس دیگه‌ای باشه، احتمالا میشه کارش رو حل کرد!!!!

مسئله‌ی بعدی اینه که اجازه ماشین های غیر از نو یا 1 مدل قدیمی به بالا رو نمیدن!! یعنی ماشینی که 2 سال عمر کرده، نمیذارن از تو منطقه ازاد بیارین اینور!!!! فک کنم امنیتشون و سلامتشون از پراید میاد پایین تر...

8. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sam_sami_2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض سوال در مورد روش وارد کردن با سهمیه جانباز ؟؟

سلام دوستان.
    پدر بزرگ من جانباز هست با درصد بالا ، میخواستم بدونم اگر بخوام از این شرایط استفاده کنم و یک ماشین وارد کنم ، رویه چطوره ؟
    خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

کاهش ثبت سفارش خودروهای لوکس وارداتی در آینده نزدیک

مدیر ثبت سفارش خودروی سازمان توسعه تجارت با اعلام اینکه اثرات ناشی از عدم تعلق ارز دولتی جهت واردات خودرو در ماه های آتی محسوس تر می شود ،گفت: پس از قرار گرفتن واردات خودرو در اولویت دهم واردات کالا و همچنین محرومیت واردکنندگان خودرو از ارز مرجع تا کنون تاثیر محسوسی را بر کاهش واردات خودرو از سایر کشورها شاهد نبوده ایم .
    ساسان خدایی ضمن بیان مطلب فوق افزود: با توجه به اینکه تا زمان حال تغییر قابل توجهی بر میزان ثبت سفارش و واردات خودرو ایجاد نشده است اما می توان پیش بینی نمود که در آینده نه چندان دور شاهد بروز اثرات ناشی از قرار گرفتن خودرو در اولویت دهم واردات کالا و در پی آن محرومیت واردکنندگان آن از ارز مرجع خواهیم شد.
    وی با بیان اینکه ارز مرجع تنها به کالاهای اساسی و ضروری که شامل مواد غذایی و محصولات دارویی می شود، تعلق می گیرد، ابراز داشت: با توجه به اینکه خودرو در زمره کالای اساسی و ضروری جای نمی گیرد از اینرو واردکنندگان جهت واردات این کالا از هیچگونه ارز دولتی بهره مند نخواهند گشت.
    وی با بیان اینکه ضوابط فنی و قوانین و مقررات واردات خودرو از سایر کشورها همانند سابق پا برجاست و تغییر و تحولی را در خود راه نداده است، اظهار کرد: موضوع مطرح شده تنها به عدم تخصیص ارز مرجع (ارز دولتی) به واردکنندگان خودرو به عنوان کالای غیر ضروری خلاصه می شود.
    مدیر ثبت سفارش خودروی سازمان توسعه تجارت در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه محرومیت واردکنندگان خودرو از ارز مرجع بالطبع اثرات خود را بر میزان تقاضا و ثبت سفارش خودروهای وارداتی خواهد گذاشت، گفت: عدم تخصیص ارز مرجع به واردکنندگان خودرو در مرحله نخست موجب افزایش قیمت خودروهای وارداتی و در نهایت باعث کاهش تقاضا در خصوص خودروهای خارجی خواهد شد.
    خدایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه واردات خودروهای تجاری در مقایسه با خودروهای سواری از اهمیت و اولویت بالاتری برخوردار است، با این وجود هیچگونه ارزی جهت واردات خودروهای تجاری نیز تخصیص داده نمی شود و خودروهای تجاری و سواری جهت تخصیص ارز مرجع در یک رتبه قرار گرفته اند.
    وی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه ارز مرجع به خودروها از جمله خودروهای لوکس وارداتی تعلق نمی گیرد و از آنجاییکه تعرفه واردات این دسته از کالاها 90 درصد است از اینرو قطعا ًبا کاهش تقاضا در خصوص این دسته از خودروها روبرو خواهیم شد.

منبع : مجله ماشین 91/6/20

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام
    وقت بخیر بچه ها
    میگم کسی قیمت روز X6 با مجوز ازاد رو داره ؟ یا جانبازی ؟ بعد تفاوت قیمت ازاد و جانبازی چقدره؟؟

دنبال خرید یه x6 هستم، ولی قیمت پرت و پلا بهم میدن ! زنگ زدم یه بنگاه میگه 700 میلیون ! قیمت خود ماشین الان با این نرخ تخیلی ارز با گمرک واردات و ایناش در میاد حدود 500 تومن!

کسی هست راهنمایی کنه ؟

ممنون

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

آثار مخرب واردات خودروهای زیر 2500 سی‌سی بر اقتصاد ملی

واردات خودرو حتی با تعرفه 100 درصدی همیشه مورد اعتراض جدی خودروسازان و به‌طور کلی زنجیره خودروسازی کشور بوده، این در حالی است که اگر از خودروسازان در مورد واردات پرسش شود این پاسخ را به صراحت خواهید شنید که «واردات به نفع صنعت خودرو کشور است و با توجه به توانمندی خودروسازان نمی‌تواند آسیبی به خودروهای داخلی وارد کند.» هر چند این پاسخ ظاهری آراسته دارد، اما در باطن مخالفت‌های جدی با آن می‌شود.
    صحت این موضوع را می‌توان از هیاهوی برخی نمایندگان بر سر تعرفه واردات خودرو و حضور برخی خودروسازان در پشت درهاي مجلس حین تصویب میزان تعرفه واردات تا سال 89 به درستی دریافت. در هر شکل با اینکه خودروهاي وارداتي سهمی ناچیز در بازار خودروي كشور دارد با این حال خودروسازان این میزان واردات را نیز برنمی‌تابند و به‌صورت غیر علنی همیشه با کاهش تعرفه مخالفت مي‌كنند. حال در شرایطی قرار داریم که دولت ثبت سفارش خودروهای بالای 2500 سی‌سی را رسما متوقف کرده و تنها اجازه واردات خودروهای با حجم موتور زیر 2500 سی‌سی را به وارد‌کنندگان داده این به‌این معناست که واردات ناچیز خودرو به کشور باز هم نصف شده یا به قول برخی وارد‌کنندگان کلا کنسل شده است. با این حال انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو از این موضوع هم ابراز نگرانی کرده و طی بیانیه‌ای به زوایای اثرات مخرب آزاد‌سازی واردات خودروهای زیر 2500 سی‌سی بر اقتصاد ملی پرداخته است.
    در بخشی از این بیانیه آمده است : در حالی که قطعه‌سازان و خودروسازان داخلی تحت شدیدترین فشارها در حال تولید هستند، در تصمیمی سوال برانگیز واردات خودروهای با حجم موتور تا 2500 سی‌سی تحت عنوان خودروهای کم مصرف مجددا آزاد شد!
    این وضعیت در حالی است که هم اکنون خودروسازان و قطعه‌سازان با مشکلات زیادی از جمله رشد نرخ ارز، کمبود نقدینگی، عدم پرداخت تسهیلات بانکی و رشد قیمت مواد اولیه درگیر هستند و انتظار دارند در این شرایط سیاست گذاری‌ها در راستای حمایت از تولید ملی و صنعتگران ایرانی باشد.
    در ادامه این بیانیه تاکید شده که سازندگان و مجموعه سازان عضو انجمن قطعه‌سازان ایران انتظار دارند تصمیم گیری‌های اقتصادی در راستای تقویت تولید ملی و حمایت از کارگران و صنعتگران ایرانی باشد، اما متاسفانه تصمیم اخیر در آزادسازی واردات خودروهای تا حجم موتور 2500 سی‌سی به هیچ وجه در راستای این اهداف نیست.

منبع : مجله ماشین 91/9/8

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •