تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 34 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 332

نام تاپيک: صحبت پیرامون مسائل حاشیه ایی مربوط به صدا

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

یعنی واقعا بجز یک نفری که پاسخ داد: "برا من برعکس" هیچکس هیچ نظر یا سخنی در این باره نداره؟
    گوش دادن به آهنگ تکراری به خودی خود باعث ایجاد حالت افسردگی نمیشه به هر حال افسردگی حالتی یا بیماری نیست که سریعآ نمود پیدا کنه و این مسئله که شما عنوان کردید بستگی به شرایط ذهنی یا فکری اون فرد و همچنین محیط اجتماعی او خواهد داشت.
    کسانی که قبلآ سابقه این نوع حالت را داشته اند نه به خاطر گوش دادن به تکرار دچار عود این حالت شدند بلکه چون شرایطی به وجود آورده اند که ذهن فرد درگیری بیشتری با مسائل ناخوشایند پیدا می کنه.
    فکر میکنم کسانی که مستعد به ایجاد این حالت هستند باید فکر خودشونو نه گوش خودشونو ترمیم کنند تا به این حالت دچار نشوند. گوش دادن به آهنگی که شادی و لذتی شنیداری برای فرد داشته باشه نه تنها مفید هست بلکه بهترین و مهمترین راه درمانی اثبات شده برای همین حالت میباشد و برعکس حتی گوش دادن به یک تراک که در فرد ایجاد نگرانی و یا حس ناخوشایند هر چند خفیف کند باعث ریشه کردن و درگیری بیشتر ذهن او شده که نتیجه بلند مدت آن می شود افسردگی.
    گوش دادن فقط به تراکهایی که از آنها لذت میبرید هر چند بار هم که شده مفید هست البته تا زمانی که این احساس را داشته باشید و در آخر ممکنه شما فعلآ در شزایط مناسب گوش دادن به موسیقی نباشید ولی کار اشتباه این است که در آن حالت و برای رهایی از مسائلی به موسیقی پناه ببرید که این از گوش دادن به تراکهای عذاب آور هم ، برای فرد بدتر خواهد بود شاید تصور کنید که احساس رهایی از موضوع دارید ولی بعد از مدتی تقریبآ بلند ذهن شما فریبی که خود به ذهنتون دادید را خورده و از این پس هر آنچه که گوش کنید برای ذهن شما در حکم دنیایی فرا طبیعی هست که صرفآ برای رهایی از دنیای مادی ساخته شده و آنجا خبری از لذت شنیدن و حس زیبایی اصوات نیست و دقیقآ مثل یک تکلیف امر شده به ذهن خواهد بود و این بستری بسیار محکم برای بیماری ذهنی و یا افسردگی خواهد بود.

پاینده باشید.

2. 3 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

یعنی واقعا بجز یک نفری که پاسخ داد: "برا من برعکس" هیچکس هیچ نظر یا سخنی در این باره نداره؟
    1) انجمن موسیقی بعد از یک سال باز گشایی شده.

2) فکر کنم مناسبترین جای برای پرسش این سوال انجمن علوم زیستی ، پزشکی و بهداشتی هست چون افرادی هستند که مطالعه جانبی دارند یا حتی پزشک هستند و ....

3) اگه حرف شما درست باشه پس من دیوونه زنجیری هستم حدودا سالی 5-6 آلبوم بیشتر گوش نمیدم و صبح تا شب اهنگ گوش میدم رندوم گوش کردن اهنگ با روحیم سازگار نیست با یه سری اهنگ ارتباط برقرار میکنم با ریتم و ضرب و مخصوصا مخصوصا متن اهنگ و مدت طولانی همون رو مدام صبح تا شب چندین ماه گوش میدم.

4. این کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه babrdala's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

1)
    اگه حرف شما درست باشه پس من دیوونه زنجیری هستم حدودا سالی 5-6 آلبوم بیشتر گوش نمیدم و صبح تا شب اهنگ گوش میدم رندوم گوش کردن اهنگ با روحیم سازگار نیست با یه سری اهنگ ارتباط برقرار میکنم با ریتم و ضرب و مخصوصا مخصوصا متن اهنگ و مدت طولانی همون رو مدام صبح تا شب چندین ماه گوش میدم.
    من به ندرت یه آهنگ رو دوبار گوش میدم و البته دیوونه زنجیر هم هستم!!

داره خودمونی میشه leopard7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

من به ندرت یه آهنگ رو دوبار گوش میدم و البته دیوونه زنجیر هم هستم!!
    من بعضی آهنگا رو هزار بار گوش میدم...

داره خودمونی میشه leopard7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

1) انجمن موسیقی بعد از یک سال باز گشایی شده.

2) فکر کنم مناسبترین جای برای پرسش این سوال انجمن علوم زیستی ، پزشکی و بهداشتی هست چون افرادی هستند که مطالعه جانبی دارند یا حتی پزشک هستند و ....

3) اگه حرف شما درست باشه پس من دیوونه زنجیری هستم حدودا سالی 5-6 آلبوم بیشتر گوش نمیدم و صبح تا شب اهنگ گوش میدم رندوم گوش کردن اهنگ با روحیم سازگار نیست با یه سری اهنگ ارتباط برقرار میکنم با ریتم و ضرب و مخصوصا مخصوصا متن اهنگ و مدت طولانی همون رو مدام صبح تا شب چندین ماه گوش میدم.
    داشتم جواب شمارم تایپ میکردم برق رفت...

من که حکم ندادم گوش دادم موسیقی تکراری افسردگی میاره. سوال کردم.

در حقیقت منظور من یک جور حس کلافگی در گوش دادن موسیقیه. تا بحال نشده با گوش دادن موسیقی حس کلافگی کنید؟
    میخوام ببینم این حس چه زمانی به وجود میاد و چرا به وجود میاد و آیا به آهنگ تکراری گوش دادن مربوطه یا نه. چون خودم خیلی آهنگهای تکراری گوش میدم.

فکر کنم همون انجمن موسیقی یا شایدم پزشکی که گفتید بهتر باشه...

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

داشتم جواب شمارم تایپ میکردم برق رفت...

من که حکم ندادم گوش دادم موسیقی تکراری افسردگی میاره. سوال کردم.

در حقیقت منظور من یک جور حس کلافگی در گوش دادن موسیقیه. تا بحال نشده با گوش دادن موسیقی حس کلافگی کنید؟
    میخوام ببینم این حس چه زمانی به وجود میاد و چرا به وجود میاد و آیا به آهنگ تکراری گوش دادن مربوطه یا نه. چون خودم خیلی آهنگهای تکراری گوش میدم.

فکر کنم همون انجمن موسیقی یا شایدم پزشکی که گفتید بهتر باشه...
    من هم نظرم رو گفتم کمی با شوخی

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

درسته دوست من

که این خروجی دوم Line Out خوانده میشه و دقیقآ همان سیگنالهای بسیار بسیار ضعیفی را که قرار آمپ داخل پلیر تقویت کنه و به هدفون ارسال کنه را در اختیار کاربر قرار میده و پلیری که این خروجی را داشته باشه نسبت به دیگر پلیرها برای استفاده از آمپ خارجی(External) یا همون چیزی که ما خیلی ساده بهش میگیم آمپ ، مناسب تر خواهد بود چون در این صورت سیگنالهایی که از طریق خروجی Line Out ، آمپ خارجی دریافت میکند بدون نویز یا تمام خصوصیات بدی هست که آمپ پلیر هر چند گران قیمت ما بر سیگنال اصلی اثر گذاشته خواهد بود.

یعنی شما میگی که اگر با استفاده از کابل های مخصوص یا با استفاده از خروجی لاین اوت تعبیه شده روی بلیر خروجی بگیریم . dac داخل بلیر از کار نمی افته؟
    آخه اگر قضیه فقط این باشه که از نویز آمب داخلی جلوگیری کنیم خب اینکار رو میشه با حداقل کردن حجم صدا انجام داد دیگه خب و دیگه نیازی به گرفتن لاین اوت نیست منطقا

و برای مقایسه این دو با هم میشه اینطور گفت که در صورتیکه هم هدفون و هم پلیر کاملآ هماهنگ باشند و در ضمن پلیر خروجی Line Out داشته باشه نتیجه کیفی اضافه کردن یک آمپ با کیفیت خوب:
    1. با استفاده از خروجی هدفون کیفیت صدا %10 بهبود خواهد داشت
    2. با استفاده از خروجی Line Out کیفیت صدا %50 بهبود خواهد داشت
    راستش من چیزی در مورد درصد تغییر نشنیدم ولی برداشت هایی که از بست های مختلف داشتم تغییر خیلی بیشتر از این ها رو به من القا کرد در حدی که تقریبا بلیر رو از مدار خارج شده میدونستن

از 1 جهت دیگه هم بخوایی نگاه کنیم ; ببینید سرمایه گذاری های زیادی که شرکت ها برای توسعه کیفیت صدای مورد استفاده کاربرایی میکنن که دارن از محصولات ابل استفاده می کنن هستش که واقعا اگر قضیه فقط همین 50 درصد بهبود بود که این کارا خیلی مسخره می شد چونکه همه اعم از تولید کننده ها و مصرف کننده ها به کیفیت صدای افتضاح محصولات ابل اذعان دارن
    برای دیدن گوشه ایی از این خرج و مخارج چند تا لینک میزارم که شاید بقیه ی دوستان هم منظور بنده رو بیشتر متوجه بشن

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    کد:

پ
    پس اگه دوست دارید آمپ برای سیستم پرتابل آینده خودتون بگیرید بهتره که به دنبال پلیر پرتابلی باشید که خروجی Line Out قابل دسترسی داشته باشه نه مثل بعضی از پلیرها که باید براشون یک فیش بسیار خاص تهیه کنید که اغلب گیر هم نمیاد.
    خب خریدن بلیرهای های فای من یا کلروفلای هم خیلی سختن هم حملشون کاملا غیر ممکنه وهم با توجه به دلایل بالا بنده شخصا تا حالا آیباد رو انتخاب کردم

10. 2 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

یعنی شما میگی که اگر با استفاده از کابل های مخصوص یا با استفاده از خروجی لاین اوت تعبیه شده روی بلیر خروجی بگیریم . dac داخل بلیر از کار نمی افته؟
    آخه اگر قضیه فقط این باشه که از نویز آمب داخلی جلوگیری کنیم خب اینکار رو میشه با حداقل کردن حجم صدا انجام داد دیگه خب و دیگه نیازی به گرفتن لاین اوت نیست منطقا
    این ایده اشتباه هست چون:
    آمپ مورد استفاده در پلیر همیشه در توان ماکزیمم خودش در حال کار هست که اغلب و حتی خیلی از کسانی که متخصص هم هستند نمی دونند.
    و در واقع اون دکمه ولومی که باعث کاهش یا افزایش صدا میشه در واقع قبل از DAC ، و درون CPU و یا DSP محاسبات توان انجام میشه حالا متوجه شدید که AMP که هیچ خود DAC هم هیچ ، سطح صدا به صورت کاملآ دیجیتالی و قبل از اینکه به این دو قسمت برسه تغییر داده میشه.

خوب برگردیم سر موضوع آمپ گفتیم که آمپ با بیشینه توان همیشه کار می کنه پس اگه سطح سیگنال خروجی را ما عملآ کاهش بدیم دقیقآ با این کار باعث شدیم که نسبت سیگنال به نویز کاهش پیدا کنه و این اول فاجعه هست.

راستش من چیزی در مورد درصد تغییر نشنیدم ولی برداشت هایی که از بست های مختلف داشتم تغییر خیلی بیشتر از این ها رو به من القا کرد در حدی که تقریبا بلیر رو از مدار خارج شده میدونستن
    شما این ها رو از من کم سواد فعلآ قبول کن تا بعد که کاملآ متوجه بشید چون فکر نمی کنم بتونم برای شما به صورت کاملآ تخصصی و خیلی ساده دلیل بیارم که توی یکی دو پست جواب کامل بگیرید.
    و اینکه با استفاده از خروجی Line Out تمام قسمتهای دیجیتالی و بخشی از قسمت آنالوگ پلیر شما همچنان در مسیر سیگنالهای صوتی قرار خواهند داشت فقط آمپ از مدار خارج میشه. و اینکه کیفیت سایر قسمتها خودش جای بحث داره حتی با اینکه دیجیتالی هست و یک کمی هم در آخر به آنالوگ تبدیل شده.

از 1 جهت دیگه هم بخوایی نگاه کنیم ; ببینید سرمایه گذاری های زیادی که شرکت ها برای توسعه کیفیت صدای مورد استفاده کاربرایی میکنن که دارن از محصولات ابل استفاده می کنن هستش که واقعا اگر قضیه فقط همین 50 درصد بهبود بود که این کارا خیلی مسخره می شد چونکه همه اعم از تولید کننده ها و مصرف کننده ها به کیفیت صدای افتضاح محصولات ابل اذعان دارن
    برای دیدن گوشه ایی از این خرج و مخارج چند تا لینک میزارم که شاید بقیه ی دوستان هم منظور بنده رو بیشتر متوجه بشن

کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کاری اشتباه از برداشتی اشتباه هست شرکتهای مختلف چرا بدشون بیاد با یک تبلیغ کوچولو بیان و تمام خریداران فرضآ نه چندان کم تعداد اپل رو مجبور به خرید محصولات خودشون کنند و اینکه فراموش نکنیم که در دنیایی پا گذاشتیم که %1 هم ارتقاع غیر قابل چشم پوشی هست البته برای بعضی ها
    خب خریدن بلیرهای های فای من یا کلروفلای هم خیلی سختن هم حملشون کاملا غیر ممکنه وهم با توجه به دلایل بالا بنده شخصا تا حالا آیباد رو انتخاب کردم
    درسته ولی دلیلی نداره که سیستم چند میلیونی قابل حمل به همون راحتی باشه هر چند به نظرم همون 801 هم مشخصات فنی دندون گیری نداره که مناسب یک سیستم بسیار با کیفیت باشه البته با توجه به قیمت و امکانات زیر خط فقرش من نوعی همچنان منتظر یک محصول High End تر هستم شما رو نمی دونم ولی آیپاد واقعآ در این حدود نیست که حتی با بهترین آمپ هم بشه نسبت کیفیت به قیمت مناسبی ازش گرفت.
    همین J3 که همه ازش تعریف کردند و گفتند بهترین توی کشو افتاده 32 گیگ حافظه داخلی با سرعت افتزاح داره و 32 گیگ هم جانبی براش گرفتم که پوست از کله باطری میکنه و صداش هم اون شفافیتی که می خوام نداره و خواستم 801 بگیرم که با دنبال کردن مشخصات اون کاملآ دلسرد شدم یکی از خصوصیات بد اون همون DAC نه چندان با کیفیت مورد استفاده در این پلیر هست هر چند جا داشت که چیپ بهتری انتخاب می کردند.
    در آخر به نظرم برای پلیر پرتابل نباید بیش از 2 تومن هزینه کرد چون ارزش نداره حالا هر چقدر هم که استفاده زیادی ازش بشه.

پاینده باشید.

12. این کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

این ایده اشتباه هست چون:
    آمپ مورد استفاده در پلیر همیشه در توان ماکزیمم خودش در حال کار هست که اغلب و حتی خیلی از کسانی که متخصص هم هستند نمی دونند.
    و در واقع اون دکمه ولومی که باعث کاهش یا افزایش صدا میشه در واقع قبل از DAC ، و درون CPU و یا DSP محاسبات توان انجام میشه حالا متوجه شدید که AMP که هیچ خود DAC هم هیچ ، سطح صدا به صورت کاملآ دیجیتالی و قبل از اینکه به این دو قسمت برسه تغییر داده میشه.

خوب برگردیم سر موضوع آمپ گفتیم که آمپ با بیشینه توان همیشه کار می کنه پس اگه سطح سیگنال خروجی را ما عملآ کاهش بدیم دقیقآ با این کار باعث شدیم که نسبت سیگنال به نویز کاهش پیدا کنه و این اول فاجعه هست.
    .
    بس با این حساب اگر از خروجی هدفون بلیر استفاده کنیم و به آمب ورودی بدیم تنها فایدش اینه که حجم صدا رو افزایش میده ؟

بس با این حساب باید بگیم که dfkt یک احمقه که میاد با هدفونهای داخل گوشیش و بلیر سانسا یدونه آمبلی 300 دلاری وصل میکنه.

و اینکه با استفاده از خروجی Line Out تمام قسمتهای دیجیتالی و بخشی از قسمت آنالوگ پلیر شما همچنان در مسیر سیگنالهای صوتی قرار خواهند داشت فقط آمپ از مدار خارج میشه. و اینکه کیفیت سایر قسمتها خودش جای بحث داره حتی با اینکه دیجیتالی هست و یک کمی هم در آخر به آنالوگ تبدیل شده.
    این لینک رو نگاه کن که مال 1 شرکت سازندست و البته قسمت تعریف از محصولش رو نمیگم بلکه اونجایی که میگه

"headphone amplifier with D/A converter which receives it’s audio signal digitally from iPod/iPhone 30-pin dock connector"

کد:
    واژه ی دیجیتال رو بزرگ کردم تا دقیقا بگم که من تصور میکنم علاوه بر آمب داخلی D/A داخلی هم از کار میفته

کاری اشتباه از برداشتی اشتباه هست شرکتهای مختلف چرا بدشون بیاد با یک تبلیغ کوچولو بیان و تمام خریداران فرضآ نه چندان کم تعداد اپل رو مجبور به خرید محصولات خودشون کنند و
    انجا رو که دیگه بدجور مخالفم
    من نظرات شرکت ها رو نخوندم بلکه نظرات منتقدین رو عرض کردم و از تلاش های شرکت ها برای ارائه محصولات به عنوان نشانه ایی از اینکه شاید واقعا روی کیفیت خیلی تاثیر میزارن اسم بردم
    کسی که دنبال محصولاتی در این سطح هست مطمئنا مثل کاربر عادی با 4 تا اسم که خود سازنده میگه گول نمی خوره
    من دارم از نظرات کسایی مثل dfkt صحبت میکنم که در عین اینکه hm801 رو در حد سانسا کلیب قبول ندارن ولی بعضی آمبلی ها رو میبرستن یا مثلا mike که از کسی وحشت نداره و یهو در مورد همین آمبلی fostex میگه که صداش خیلی تصنعی و دیجیتاله و خوشش نیومده و از hm801 بیشتر خوشش میاد بس قضیه گول زدن 4 تا زن خونه دار نیست که بعدشم راضیشون کنن مثلا 1400 دلار فقط برای 1 کابل بول بدن. من اول اسامی رو از دهن منتقدین می شنوم بعد میرم توی سایتشون . یعنی توی این سطح همه همینطورن , چونکه مثل beats که نیست که هر طرف رو نگاه کنی تبلیغاتش رو ببینی.

من 1 چیز دیگه رو هم در نظر میگیرم و اونم اینه که کسی که کابل 1400 دلاری رو توی مارکت میبینه مطمئنا hm801 رو هم دیده قبلا و حالا سوال اینجاست که چرا خیلی از این افراد نمیرن دنبال خرید hm801 و امثالهم و میرن سراخ خرید آمبلی و کابل ؟ در صورتی که همه می دونن که تبلیغات hifi man خیلی بیشتر از این محصولاتیه که من نام بردم و خیلیا می شناسنش.
    Last edited by rave-87; 22-07-2011 at 16:36.

14. این کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

rave-87 عزیز به کانال تلفیقی ABI و iaudiophile برو همیشه صاحب سایت ABI و DFKT اونجا آن هستند خودت رو معرفی کن و سوال خودت رو مطرح کن:
    کد:

16. این کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •