تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 34 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 332

نام تاپيک: صحبت پیرامون مسائل حاشیه ایی مربوط به صدا

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

چرا قیمت این اسپیکر ها این قدر کذایی هستش؟ مگه جنس به کار رفته تو بدنه اسپیکر ها چی هست؟البته کاری به طراحی باکس و یا طراحی خود اسپیکر ندارم چون میدونم طراحی بسکت اسپیکر خودش ماه ها زمان میبره چون خیلی تاثیر گذاره رو صدای خروجی.ولی به نظر من بیشتر پول طراحی رو میگیرن تا پول جنس و مواد ساخت رو به خاطر همین این قدر قیمت ها بالاست.
    از همه دوستان به خاطر رعایت نکردن قوانین تاپیک معذرت می خوام چون ظاهرآ اینجا فقط میشه درباره لوازم قابل حمل صحبت کرد نه . . .
    و به خاطر همین چند پست گذشته دوست خوبم t_tanhayam یک کوچولو اشاره ای در این مورد دادند و از این پس ترجیحآ به طور خاص در مورد اسپیکر پست نخواهم داد و برای اینکه هر طور که شده مطالبی که مفید باشه یواشکی و لابلای پستها عنوان می کنم. به هر حال امیدوارم این آخرین پست در مورد اسپیکر باشه:

علت قیمت بالای یک اسپیکر سطح حرفه ای به بالا نه فقط به خاطر هزینه طراحی و نه فقط به خاطر عناصر بکار رفته و نه فقط به خاطر کیفیت صدا و نه فقط به خاطر تجربه تولید کننده و نه فقط به خاطر طول عمر زیاد اسپیکر و نه فقط و نه فقط و . . .
    منظورم این هست که تمام این موارد با هم دست به دست هم می دهند که قیمت نهایی یک اسپیکر تعیین بشه ولی انتخاب قیمت یک محصول یک سیاست فوق العاده حساس هست یعنی انتخاب یک قیمت ممکنه یک اسپیکر رو از رده اول به رده دهم برسونه و یا برعکس(بدون در نظر گرفتن استثناءها).
    اسپیکرهای فوق حرفه ای از بهترین مواد دردسترس که چه عرض کنم غیر قابل دسترس (یک کمی اغراق) ساخته می شوند.
    شاید باور کردن اون کمی مشکل باشه اما برای چوب بدنه اسپیکر و برای قسمتهای مختلف اون از انواع مختلفی استفاده می کنند مثلآ برای قسمت پایین یک نوع خاص برای پشت یک نوع و . . .
    انتخاب کردن چوب هم به اینصورت نیست که مسئول خرید تشریف ببره بازار و انتخاب کنه و بخره و بیاره
    کارگاه های کوچکی هستند که محصولات فوق العاده رویایی تولید میکنند و نهایتآ با نشان یک برند تزیین می شوند
    البته که منظورم این نیست که تقلبی در کار هست و برند در واقع پوششی بر اون کارگاههای کوچک هست ، بلکه منظورم این هست من طراح هیچ وقت خودم ممکنه دنبال قطعه خاص برای تولید اون نباشم تا از نتیجه تولیدی که خودم انجام دادم حالا هر چند متخصص ساخت این قطعه هم باشم ، در طرح اصلی خودم استفاده کنم.
    در حقیقت این جایی هست که در حال حاضر اغلب سازندگان اسپیکر به همین روش تولید می کنند مثلآ چوب فلان قسمت رو از فلان گارگاه که متخصص در تولید و نگهداری این نوع چوب هست تامین می کنند و چون قسمت حساسی هم هست معمولا این چوبها حداقل 50 سال پیش در فلان تاریخ خاص و با شرایط نگهداری فوق العاده حساسی نگهداری شده اند که اصلآ قابل تصور نیست کافی هست توی نت درباره شرایط نگهداری یک تکه چوب معمولی سرچ کنید حالا شاید بتونید تصور کنید در اون سطح بسیار بالا چه نکاتی که چه عرض کنم چه فوق ریز نکاتی باید %99.99999 رعایت شود این 5 عدد 9 دقت چیزی هست که این کارگاهها به آن می بالند نه من نوعی.

خود درایور از چندین بخش مختلف تشکیل شده که هر بخش اون دنیایی هست برای خودش و تا هماهنگی لازم بین اونها نباشه هیچ فرقی با یک شیپور نداره. حالا این به کنار برای اسپیکر استریو یا دو کاناله این مسئله به اوج کش و قوص خودش می رسه که باید تمام محصولات دقیقآ و دقیقآ با هم یک مشخصه فیزیکی و صوتی داشته باشند مثلآ شاید برای من کم سواد فقط فرکانس و امپدانس مهم باشه اما پارامترهای بسیار بسیار زیادی برای یک درایور مورد سنجش دقیق و دقیقتر قرار می گیره که نتیجه اون تازه نشون می ده که ایا این دو درایور رو میشه با هم استفاده کرد یا نه مثلآ شاید برای ما مهم نباشه که فلان فرکانس خاص در فلان فاصله خاص و در فلان توان خاص چه سطحی توانی داره و یا زاویه پخش صدا در یک درایور در توانهای مختلف چه تناسبی با فرکانس داره و یا . . .
    همونطور که قبلآ هم گفته شده اسپیکرها به دلایلی قادر به پخش کلی پهنای باند شنوایی نیستند و به همین خاطر حداقل از چند درایور همزمان استفاده میشه تا به خوبی تمام فرکانسها به طور یک دست پخش شود اما چگونه امکان داره که دو درایوری که در فرکانسهای متفاوتی قادر به کارکرد صحیح هستند تداخل که نداشته باشند ، هیچ برعکس در کنار هم یعنی لب به لب فرکانسهای قابل پخش هم دیگه قرار بگیرند که این یکی خودش یک علم پیچیده هست علمی که دقیقآ با ریاضی ساده ای که ما میشناسیم کاملآ متفاوته اونجا جایی بین علم و ذهن هست ، جایی هست که باید با استفاده از یک سری نتایج کاملآ دقیقی که از هر درایور به طور جداگانه گرفته شده یک مداری بسیار کوچک اما با کارایی بسیار بزرگ طراحی بشه و نتیجه محاسبات اون باز هم چیزی جز ارقام خام و برروی کاغذ نخواهد بود و قابل استفاده عملی نیست و نیاز به علم جدیدی هست که با توجه به این ارقام جدید باید مداری طراحی بشه که تمام فرکانسهای دریافتی را با توجه به روابط جدید تعریف شده به هر درایور منتقل کنه که این یکی از بزرگترین دغدغه های یک سازنده اسپیکر هر چند آماتوری هست حالا چه برسه به سطح فوق حرفه ای
    برای ارتباط اسپیکر با مدار ساخته شده و سیم بندی مدار دیگه از مس استفاده نمیشه اونجا دنیایی طلایی هست سیم ها و اتصالات از طلای ناب 24 عیار ساخته می شوند تا عمرشون هم مثل قیمتشون نجومی باشه غیر از طلا به خاطر اهم بالای اون از نقره هم استفاده می کنند تا شرایط الکتریکی بهتری به دست بیاورند و چون ضریب حرارتی این فلزات بسیار گران قیمت از مس بیشتر هست به ناچار باید طلای بیشتری استفاه کنند اونجا دیگه خسیس بازی معنی نداره و پول به عنوان عامل محدود کننده در نظر گرفته نمی شه مطمئن باشید برندی که در این سطح تولید می کنه و نتیجه فوق عالی نمی گیره فقط به دلیل نداشتن تجربه لازم برای کنار هم گذاشت تمام این مراحل هست که به نظرم مثل دمینو می مونه که برند خاص سالها نه ماها وقت صرف کنار هم گذاشتن این قطعات کوچک کنار هم میکنه ولی نتیجه اون بر اثر یک اشتباه و یا ضعف در برنامه ریزی ساخت به طور کامل از بین میره و = هیچ میشه
    و این هیچ برای یک برند پولدار چندان مهم نیست که محصوا نهایی اون از $300.000 به $150.000 برسه اما تصور کنید همین تفاوت رقم رو تیراژ تولید این اسپیکرها و اما برای شرکتهایی که چندان اوضاع مالی خوبی ندارند = همون هیچ میشن منظورم این هست که شرکتهای زیادی گول همین درایور و چوب و چهار تا تیکه سیم طلا رو خوردن و تمام رفتند پی کارشون.
    تصور کردن رقمهای نجومی درآمد همین شرکتها خیلی مشکله ولی هستند در کنار ما کسانی که سیستمهای در این سطح دارند اما هیچ کس اطلاعی نداره و بعضی هم حتی خودشون اطلاع ندارند که صاحب چه شده اند مثلآ شخصی که به شما بگه برام فرقی نمی کنه شما بهترینش رو برام بگیر و قیمتش مهم نیست فقط زود نصبش کن
    به هر حال رقم یکی دو میلیارد تومن برای همه خریداران رقم آنچنانی نیست که از صفرهای موجودی بانکی اونها چیزی کم بشه باور کنید .

و در آخر این مسئله عدم اطلاع دادن درباره کیفیت صدا و نوع Setup و خیلی چیزهای دیگه که حتی ما اسمی هم ازشون نشنیدم دقیقا مثل جادو برای حرفه ای های این کار می مونه و دوست ندارند که بیرون درز کنه و تا جایی که فرصت باشه همه چی رو به شکلی ساده توضیح می دم و شما خودتون پیگیر ادامه اون باشید.

تمام اینها به کنار برای ساخت اسپیکر حرفه ای نیاز به خیلی از فنون خاص و کاملآ فوق تخصصی هست حالا تصور کنید برای ساخت در این سطح فوق حرفه ای به چه چیزهایی نیاز مندیم.

چون آخرین پست بود حسابی سوء استفاده کردم

پاینده باشید

2. 3 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

از همه دوستان به خاطر رعایت نکردن قوانین تاپیک معذرت می خوام چون ظاهرآ اینجا فقط میشه درباره لوازم قابل حمل صحبت کرد نه . . .
    و به خاطر همین چند پست گذشته دوست خوبم t_tanhayam یک کوچولو اشاره ای در این مورد دادند و از این پس ترجیحآ به طور خاص در مورد اسپیکر پست نخواهم داد
    پاینده باشید
    خوب حرف منطقی هست چون هر کی بخواد همچین کاری بکنه این طوری فروم از نظم خارج میشه و پیدا کردن مطالب کمی سخت میشه و گیج کننده.

کاری نداره که یه تاپیک توی بخش مربوطه درست میکنیم تا مشکل برطرف بشه این طوری هم کاربرهای هدف که به تاپیک مربوطه سر میزنند استفاده میکنند هم بحث بهتر دنبال میشه:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    چند تا تاپیک درباره کاربرهایی که خودشون اسپیکر درست کردند و حرف هایی تو این مایه ها هم اون جا از قبل مطرح شده و توسط کاربرهای علاقه مند هم دنبال میشه.

اگه احساس میشه که حول محور وسایل قابل حمل نمیشه موضوع رو جمع کرد دوستومن که تاپیک رو درست کرده میتونه تقاضا کنه که تاپیک به اون بخش منتقل بشه .

4. 3 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

آره موافقیم که رضا جان 1 تابیک اونجا بزنن (راستش مقداری از گفت و گوهای اونجا رو خوندم بنظرم سطح مناسبی نداشت یا لا اقل کسایی که اونجا با اطلاعات هستن , زیاد به اینکه بعضی ها در حال گفت و گوهای غیر علمی و در حد بازار معمولی ایران هستن حساسیت به خرج نمی دن )

دوستومن که تاپیک رو درست کرده میتونه تقاضا کنه که تاپیک به اون بخش منتقل بشه .
    دوستمون که تابیک رو ایجاد کرده بن شده
    (من heart banger-97 ام رو می خوام )
    توی head-fi 1 کار جالبی دیدم
    1 بابایی میخواست اسم کاربریش رو عوض کنه . 1 نام کاربری جدید بهش داده بودن بعدش زیر نام کاربری قبلیش نوشته بودن که به .... تغییر نام داده و زیر نام کاربری جدیدش هم نوشته بودن که این همون ...... هستش. خوشمان آمد همی .

6. 3 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

آره موافقیم که رضا جان 1 تابیک اونجا بزنن (راستش مقداری از گفت و گوهای اونجا رو خوندم بنظرم سطح مناسبی نداشت یا لا اقل کسایی که اونجا با اطلاعات هستن , زیاد به اینکه بعضی ها در حال گفت و گوهای غیر علمی و در حد بازار معمولی ایران هستن حساسیت به خرج نمی دن )

دوستمون که تابیک رو ایجاد کرده بن شده
    (من heart banger-97 ام رو می خوام )
    توی head-fi 1 کار جالبی دیدم
    1 بابایی میخواست اسم کاربریش رو عوض کنه . 1 نام کاربری جدید بهش داده بودن بعدش زیر نام کاربری قبلیش نوشته بودن که به .... تغییر نام داده و زیر نام کاربری جدیدش هم نوشته بودن که این همون ...... هستش. خوشمان آمد همی .
    کد:
    کد:
    این کاربر sound vision کارش درسته
    قبول دارم اونجا خیلی subforum شلوغ و تجاری هست انگار رفتی زیر پل حافظ یا بازار خیلی ناجوره ....
    ------------------------------------------------------
    • راستی نظرتون درباره این که چه سبک و زیر سبکی تا چه کیفیتی فایل آهنگ مناسب هست ؟!
      (مثلا به نظر من عموم ترنس ها تا 192 mp3 خیلی تفاوت ایجاد نمیکنه ولی عموم زیر سبکهای کلاسیک راحت تا فلک 24bit/48Khz جا داره)
    • با چه منبعی تا چه کیفیتی فایل استفاده بشه منطقی هست ؟!
    • تا چه کیفیتی گوش حتی حساسترین گوش قدرت درک و تفکیک رو داره بلاخره یه جا هم کم میاره دیگه؟
      (هدفون رو که قبلا آقارضا به شکل مبسوط نظرشون رو گفتند که تا چه محدوده قیمتی چه کیفیتی مناسب هست.)
    Last edited by peaceful1; 03-07-2011 at 20:22.

8. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

خوب حرف منطقی هست چون هر کی بخواد همچین کاری بکنه این طوری فروم از نظم خارج میشه و پیدا کردن مطالب کمی سخت میشه و گیج کننده.

کاری نداره که یه تاپیک توی بخش مربوطه درست میکنیم تا مشکل برطرف بشه این طوری هم کاربرهای هدف که به تاپیک مربوطه سر میزنند استفاده میکنند هم بحث بهتر دنبال میشه:
    کد:
    چند تا تاپیک درباره کاربرهایی که خودشون اسپیکر درست کردند و حرف هایی تو این مایه ها هم اون جا از قبل مطرح شده و توسط کاربرهای علاقه مند هم دنبال میشه.

اگه احساس میشه که حول محور وسایل قابل حمل نمیشه موضوع رو جمع کرد دوستومن که تاپیک رو درست کرده میتونه تقاضا کنه که تاپیک به اون بخش منتقل بشه .
    نوچ نوچ نوچ یعنی از اینجا به خاطر یک موضوع برم ، به همین راحتی؟ این پیشنهاد شماست؟ نوچ نوچ نوچ چطور دلتون میاد من که بی منت وقت گذاشتم و اون چیزی که فکر میکردم درسته عنوان کردم تا بقیه استفاده کنند ، یعنی به همین راحتی از اینجا برم؟ باز خدا رو شکر که جای مناسب هم پیدا کردید برام که آوراه نت نشم. آخه بی انصاف شما باید از این ناراحت می شدید که دیگه نمی شه پست مستقیم درباره اسپیکر داد نه اینکه اشتباه غیر عمدی که خودم عنوان کردم تابلو کنید
    اما خیلی بی انصاف باید باشید که . . .

با Peaceful1 عزیز شوخی کردم شما جدی نگیرید
    ببینید من از اینجا نمیرم حتی اگه بن بشم و . . . و هر طور شده از همون فرصت کمی که دارم (ظهر وقت نهار 1 ساعتی و شب وقت شام 1 ساعتی) اینجا پست میدم تا حداقل با همون مسائل ناقصی که عنوان میشه به ذهن دیگران تلنگری زده بشه که اتفاقآ موضوعات دیگری هم هست و باید بیشتر تحقیق کنند تا یاد بگیرند نه اینکه منتظر یااد گرفتن باشند ایشالا به روزی خواهید رسید که آخرش خودتون هستید و این شما باشید که به دیگران یاد بدید.

پاینده باشید.

10. 3 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

نه این حرف ها چیه میدونم شما دارید شوخی میکنید ولی خوب تو این subforum لوازم خانگی کسی که از تجهیزات صدا سر در بیاره به این عمق و دقت نداریم همشون فقط از LCD و LED و کمی هم دوربین عکس برداری اطلاع دارند اگه شما حوصله به خرج بدی و وقت بزاری و تو قسمت های مختلف این sub forum مشارکت کنی مطمئنا به عنوان یکی از سرمایه های سایت از شما به خوبی قدردانی خواهد شد و کاربران هم استفاده بهینه رو هم خواهند کرد جای همچین کاربری خالی بود.

12. این کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

نه این حرف ها چیه میدونم شما دارید شوخی میکنید ولی خوب تو این subforum لوازم خانگی کسی که از تجهیزات صدا سر در بیاره به این عمق و دقت نداریم همشون فقط از LCD و LED و کمی هم دوربین عکس برداری اطلاع دارند اگه شما حوصله به خرج بدی و وقت بزاری و تو قسمت های مختلف این sub forum مشارکت کنی مطمئنا به عنوان یکی از سرمایه های سایت از شما به خوبی قدردانی خواهد شد و کاربران هم استفاده بهینه رو هم خواهند کرد جای همچین کاربری خالی بود.
    اشکالی داره شوخی کنم یا اینجا فقط میشه شوخی هایی در ارتباط با لوازم قابل حمل کرد(این هم به شوخی).

ای بابا سرمایه چیه و مگه چند جا میشه درباره این یکی دو موضوعی که درباره اونها تجربه دارم صحبت کنم و آن هم در مدت کوتاهی که اینجا هستم و سر زدن و پیگیری کردن مرتب به جاهای مختلف سایت برام سخته و عادت کردن به این مسئله برام کمی مشکله همین و سه تاپیک هم که سر میزنم و پیگیر پست ها میشم خودش کلی خوشحالی داره برام که مطلبی نیمه کاره جا نمونده.

و در آخر هیچ احتیاجی به قدردانی و از این دست مسائل ندارم و اینجا میام که فقط و فقط چیزی رو که میدونم صحیح هست عنوان کنم تا شاید مورد استفاده حداقل چند نفر قرار بگیره که این برای من با ارزشه ای
    کاش روزی میرسید که همه اطلاعات حداقل عمومی اونها درباره صدا و هدفون و اس پیکر(به خاطر اینکه خلاف قوانین هست) و سیستمهای صوتی قابل حمل و غیر قابل حمل داشته باشند تا سطح سواد بعضی با دیگران تفاوت زیادی نداشته باشه و این برام سخته که در یک جمع کسانی حضور داشته باشند که اطلاعات موضوعی اونها بسیار کمتر از دیگران باشه و همیشه دوست داشتم که همه مثل هم باشند از این نظر و با هم صحبت کنند و با هم تصمیم بگیرند و با هم . . . و نه اینکه چند نفر تصمیم گیرنده و گوینده اصلی باشند و بقیه شنونده.

به امید روزی که Rezaomido هایی که شما تصور میکنید نه من نوعی، در همه کنار ما حضور داشته باشه.

پاینده باشید.

14. 2 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

خوب پس تاپیک تجهیزات حرفه ایی خانگی رو تو قسمت مربوطه به امید خدا راه اندازی بکنید دیگه!
    Last edited by peaceful1; 04-07-2011 at 17:33.

16. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

خوب پس تاپیک تجهیزات حرفه ایی خانگی رو تو قسمت مربوطه به امید خدا راه اندازی بکنید دیگه!
    مرسی از نظر شما ولی کجا؟
    بعد هم که جاش مشخص شد تصورش یک کمی مشکله که "تجهیزات حرفه ای خانگی" مساوی با چه تعداد انبوهی از لوازم خانگی می شه.
    به هر حال فکر نمی کنم کاری از دست من بر بیاد و هر کسی بهر کاری و من نوعی هم برای این کار ساخته نشدم و تجربه اجرایی هم در این زمینه ندارم و در واقع همون تک تاپیک "چند نکته برای انتخاب هدفون" همچنان مونده روی دستم

و چند سوال برام پیش اومده که آیا واقعآ این تاپیک جدید مورد استقبال قرار میگیره یا باز باید خود ایجاد کننده ، تاپیکو پیش ببره و کسانی که در زمینه تجهیزات حرفه ای و سطح بالاتر متخصص هستند چرا تا به حال این تاپیک خاص رو ایجاد نکردند چون اگر اشتباه نکرده باشم شما قبلآ عنوان کرده بودید که هستند حرفه ای هایی که چندان پست نمی دهند ، پس اینجا چکار می کنند؟ یعنی اگر حرفه ای هستند با معلومات من نوعی و امثال من نوعی کم سواد چکار دارند چون بعید می دونم ااین قبیل اطلاعات به کار اونها بیاد.

به هر حال بعید میدونم کسی اطلاعاتی داشته باشه و محل مناسب توضیح هم باشه ولی توضیحی به جهت راهنمایی دیگران نداشته باشه.

پاینده باشید.

18. این کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه leopard7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

آیا گوش دادن آهنگهای تکراری موجب احساس افسردگی میشه؟
    چی کار کنیم که در اثر موسیقی گوش دادن به سمت افسردگی نریم؟
    یعنی واقعا بجز یک نفری که پاسخ داد: "برا من برعکس" هیچکس هیچ نظر یا سخنی در این باره نداره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •