تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 34 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 332

نام تاپيک: صحبت پیرامون مسائل حاشیه ایی مربوط به صدا

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

راستی یه سوال هم داشتم ! آهنگ flac مجانی از کجا میشه گیر آورد ؟؟ بیشتر electronic و vocal house
    سلام
    2 تا سوال دارم

و سوال دوم این که از کجا اهنگ با کیفیت بالا میشه دانلود کرد البته مجانی.هر سبک و هر زبونی بود مسئله ای نیست فقط با کیفیت باشه.میگم مجانی چون تو ایران نمیشه حتی اگه بخوای پول هم بدی چنین کاری بکنی چون هیچ نوع کارت اعتباری بین المللی تو ایران به صورت عملی و واقعی نیست و این باعث میشه شما نتونی هیچ البوم اورجینالی رو خریداری کنی که کیفیت هم داره پس به همین علت مجانی.
    درمورد آهنگ من از تورنت همه رو دانلود میکنم که فرمت flac هم موجوده بعضا آلبوم به صورت اورجینال و rip نشده هم هست
    چرا شدت صدای هر البومی با البوم دیگه تفاوت داره یعنی یکی رو باید رو ولوم 10 گوش کنی تا کر نشی در حالی که اون یکی ولوم رو 100 هست ولی هنوز صدایی در نمیاد؟
    مگه نباید موقع مسترینگ تو استدیو همه اهنگ ها به یه db خاصی محدود بشه مثلا 85 db ؟
    این رو رضا جان بگن مطمئن تر هستش

2. این کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehrdad_ati's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

رفیق من , بنده این اصطلاحات رو که از توی جیبم در نیاوردم که بگیم تعریف بنده با تعریف شما از 1 مسئله متفاوت باشه
    وقتی 1 نفر میگه آمب همه ی دنیا میدونن منظورش چیه و اگر ندونن میرن توی سایت های معتبر میفهمن یا وقتی فهمیدن الکی لجبازی نمیکنن.

شما داری میگی سایت هدفای نفهمیده به چی میگن آمب
    1 نگاه به دسته بندی فرومش بکن
    مگه من گفتم شما اشتباه کردی ؟!!!! من انتظار داشتم وقتی من اون تعریف رو از amp کردم شما خودت بگیری چی می گم . ولی از دید تکنیکی کاملا مشخص هست که وسیله ای که شما می فرمایید کاملا نقش یک player رو بازی میکنه !!!! حالا بهش هر چی که بگند ! هر پلیری آمپ هم داره . اینم در واقع یه پلیری هست که آمپ خیلی خوب و قدرتمندی داره ! در عمل هم پلیر اصلی رو به حافظه ی جانبی بدل میکنه ! در کل این جور بیلد ها چندان portable نیستند و من اون اولین صحبتی هم که کردم به همون دوستمون برای همین بود ! چون قطعا ایشون براشون portability خیلی مهم هست .

حالا سوئ تفاهم که رفع شده چرا شما انقدر اصرار به ادامش دارید ؟

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

آمپ:
    عرض به حضور شما که تخریب سیگنال تو پلیرها خیلی خیلی بیشتر از آمپ ها هست البته بسته به طراحی آمپ و نوعش متفاوته مثلا انگار تخریب سیگنال تو آمپ های لاپی از همه بیشتر و تو آمپ های حالت جامد از همه کمتر هست.
    من خودم وقتی از آمپهایی که دارم با همون کابل معمولی 3.5 میلیمتری استفاده میکنم افزایش جزئیات هر چند کم احساس میکنم دلیلش این نیست که اون آمپ با اون اتصال کیفیت رو افزایش میده(همونطور که شما گفتید.) دلیلش اینه که هر چی شما حجم صدا رو افزایش بدید تخریب بیشتر میشه یعنی تخریبی که تو 12db شما داری بیشتر از 6db هست. حالا این تخریب در 12db با آمپ معادل 6 db بدون آمپ میشه.(مثلا)
    برای همین بعضی فرکانس ها با همین کاهش تخریب سیگنال بهتر و لطیفتر شنیده میشند تازه بدون اتصال با line out حالا چه برسه به اون مخصوصا بعضی فرکانسهایی که تو db های پایین به سختی شنیده میشند با این تغییر تازه شنیده مشند حالا دیگه چه برسه به این که از line out استفاده کنیم.
    ---------------------------------------
    مورد دوم امپدانس هست:
    درسته هر چقدر امپدانس بیشتر باشه وسیله پخش کار سخت تری رو برای پشتیبانی و هماهنگی داره ولی این تنها ملاک نیست مثلا تو فیلم زیر jude میگه هدفونی که امپدانس کمتری داره پتانسیل بهبود بیشتری با آمپ داره تا هدفونی که امپدانس بیشتری رو داره البته خوب امپدانس این دو هدفون خیلی هم فرق ندارند ولی منظورم اینه که همین یه موضوع ملاک نیست.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ولی خب وجود آمپ برای هدفونهای امپدانس بالا ضروری هست ولی گاهی برای ههدفونهای امپدانس پایین یه مزیت بسیار بسیار مفید و بسته به نوع استفاده حتی گاهی ضروری (نظر شخصی)
    ------------------------------------------------
    مگه من گفتم شما اشتباه کردی ؟!!!! من انتظار داشتم وقتی من اون تعریف رو از amp کردم شما خودت بگیری چی می گم . ولی از دید تکنیکی کاملا مشخص هست که وسیله ای که شما می فرمایید کاملا نقش یک player رو بازی میکنه !!!! حالا بهش هر چی که بگند ! هر پلیری آمپ هم داره . اینم در واقع یه پلیری هست که آمپ خیلی خوب و قدرتمندی داره ! در عمل هم پلیر اصلی رو به حافظه ی جانبی بدل میکنه ! در کل این جور بیلد ها چندان portable نیستند و من اون اولین صحبتی هم که کردم به همون دوستمون برای همین بود ! چون قطعا ایشون براشون portability خیلی مهم هست .

حالا سوئ تفاهم که رفع شده چرا شما انقدر اصرار به ادامش دارید ؟
    من هم با شما موافقم بهتره بیشتر از این بسطش ندیم.
    من خودم وقتی fiio E7 ام رو با کابل USB با کیفیت و دارا بودن یکی دو تا Ferrite bead مناسب به لپ تاپ وصل میکنم کیفیتش از همه پلیرهام بهتر میشه(کارت صدای لپ تاپ از مدار خارج میشه)
    حتی از کارت صدای کریتیو رو سیستمم هم خیلی خیلی بهتر جواب میده( البته منظورم با هدفون هستش.)
    Last edited by peaceful1; 22-06-2011 at 22:00.

5. 3 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام
    2 تا سوال دارم
    چرا شدت صدای هر البومی با البوم دیگه تفاوت داره یعنی یکی رو باید رو ولوم 10 گوش کنی تا کر نشی در حالی که اون یکی ولوم رو 100 هست ولی هنوز صدایی در نمیاد؟
    مگه نباید موقع مسترینگ تو استدیو همه اهنگ ها به یه db خاصی محدود بشه مثلا 85 db ؟
    و سوال دوم این که از کجا اهنگ با کیفیت بالا میشه دانلود کرد البته مجانی.هر سبک و هر زبونی بود مسئله ای نیست فقط با کیفیت باشه.میگم مجانی چون تو ایران نمیشه حتی اگه بخوای پول هم بدی چنین کاری بکنی چون هیچ نوع کارت اعتباری بین المللی تو ایران به صورت عملی و واقعی نیست و این باعث میشه شما نتونی هیچ البوم اورجینالی رو خریداری کنی که کیفیت هم داره پس به همین علت مجانی.
    1. علت این تفاوت سطح صدا به خیلی چیزها بستگی داره که مهمترین اونها که اگه سورس ما اصلی باشه بر می گرده به اینکه تراک مربوط به چه سالهایی بوده چون در سالهای مختلف با پیشرفت دستگاهای ضبط و به خصوص پخش سطح نرمال صدای یک تراک تغییر پیدا کرده و هر چه تاریخ ضبط اون تراک به حال نزدیکتر باشه این سطح نرمال بیشتر شده تا جای که حتی بعضی از تراکها زمان میکس نه مسترینگ عمدآ به خاطر دریافت رنج دینامیک بالاتر از این حد هم فراتر رفته و در پلیرهای غیر حرفه ای صدا با اعوجاج شنیده خواهد شد مثل اینکه صدا در حال پخش Over Load کرده باشه و با تغییر ولوم کیفیت صدا بهتر نخواهد شد.
    و اینکه چرا قبلآ (چند ده سال پیش) صدا با شدت کم ضبط میشد بر میگرده به اینکه قرار نبوده که صدا فقط توی استودیوی میکس شنیده بشه بلکه باید این تراک هم از یک پلیر خونگی و ارزان قیمت هم با کیفیت مناسب پخش بشه به خاطر همین مسئله با اعمال تغییراتی هنگام ضبط و میکس نه مسترینگ سعی در بدست آوردن کیفیت مناسب پخش در این قبیل پلیرها می کردند و تا به حال این دخل و تصرف در صدا انجام میشه و خواهد شد.

و اگر تراک ما اصلی نباشه برمیگرده به کسی که تراک رو Rip کرده که از روی چه میدیایی این کار رو انجام داده و با چه سخت افزار و نرم افزاری این کار رو انجام داده و خیلی مشخصات دیگه به هر حال اغلب مشکلاتی که صورت مسئله شما هست مربوط به همین قسمت هست که اغلب از Rip دوباره Rip و دوباره Rip گرفته میشه و با تبدیل کردن مختلف فرمتهای صوتی به هم نا خواسته کیفیت صدا افت کرده که ما اغلب به اشتباه تصور می کنیم که سطح صدا کم شده چون هنگام Rip کردن و یا تبدیل کردن فرمتها اولین چیزی که از دست میره فرکانسهای بالا هست که شفافیت صدا رو شامل میشه و چون حساسیت شنوایی ما به باقی مانده این فرکانسها کمتر هست تصور خواهیم کرد که سطح صدا مناسب نیست.
    مثلآ این حالت اغلب برای تراکهای Mp3 طبیعی بوده چون اکثر نرم افزارهای تبدیل مورد استفاده غیر حرفه ای بوده و تنظیمات حرفه ای هم باعث سردرگمی کاربر شده و مورد استفاده قرار نمی گیرند.

البته یک مقداری هم به سلیقه برمیگرده که در سبکهای مختلف دست میکسر و رکوردر تا اندازه زیادی باز هست ولی بعضی از سبکها نه
    2. گوگل سرچ کنید بهترین راهش همین هست البته تا منظور شما از کیفیت بالا چی باشه به هر حال کافی هست پسوند فرمت فایل مورد نظرتون (FLAC , MP3 , WMA, WAV) + اسم خواننده یا نوازنده را در گوگل سرچ کنید.

شما هم موفق باشید.

7. 3 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    اخه یه مشکلی هست سال گذشته از ترکیه برای من 4 تا سی دی ارجینال از خواننده های ترک اوردن که با این که همشون مال همون سال هست و 2 تا مال یه شرکت و 2 تا دیگه هم مال یه شرکت پخش دیگست باز هم حجم صدا متفاوته حتی بین 2 تا سی دی از یه شرکت.این بود که من رو به این مسئله حساس کرد و یکی این که کیفیت ها هم همه بالاست دیتیل اهنگ ها کامله ولی حجم صدا کمه هم تو سیستم خونگی هم pc و هم mp3 player
    یه سوال دیگه این که دستگاهی هست که بگه این بلندگویی که دارین فرکانس ریسپانسش چقدره و چند واته و چند دسیبل میتونه صدا تولید کنه؟
    چون بلندگو هایی دارم که مدلشون مشخص نیست و لازمه این اطلاعات رو ازشون بدونم.حالا هر کدوم هم دستگاه جدایی داشتند جدا معرفی کنید و اگه همش تو یه دستگاه هست که چه بهتر.و این که حدود قیمتش و این که تو ایران هست یا نه.
    ممنون که به سوالام جواب میدین.
    با تشکر بهنام

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام
    اخه یه مشکلی هست سال گذشته از ترکیه برای من 4 تا سی دی ارجینال از خواننده های ترک اوردن که با این که همشون مال همون سال هست و 2 تا مال یه شرکت و 2 تا دیگه هم مال یه شرکت پخش دیگست باز هم حجم صدا متفاوته حتی بین 2 تا سی دی از یه شرکت.این بود که من رو به این مسئله حساس کرد و یکی این که کیفیت ها هم همه بالاست دیتیل اهنگ ها کامله ولی حجم صدا کمه هم تو سیستم خونگی هم pc و هم mp3 player
    یه سوال دیگه این که دستگاهی هست که بگه این بلندگویی که دارین فرکانس ریسپانسش چقدره و چند واته و چند دسیبل میتونه صدا تولید کنه؟
    چون بلندگو هایی دارم که مدلشون مشخص نیست و لازمه این اطلاعات رو ازشون بدونم.حالا هر کدوم هم دستگاه جدایی داشتند جدا معرفی کنید و اگه همش تو یه دستگاه هست که چه بهتر.و این که حدود قیمتش و این که تو ایران هست یا نه.
    ممنون که به سوالام جواب میدین.
    با تشکر بهنام
    سلام به شما
    دوست عزیز حجم صدای هر تراک نسبت به آلبوم همان تراک در یک سطح هست ولی حجم صدای دو تراک از دو آلبوم تقریبآ مساوی باید باشند که اغلب نیست و دلایل خاص خودش رو داره که توضیح دادنش برای من مشکله چون توضیح دادن ساده این مسئله برام امکان نداره اما هنگامی که تراک میکس اون به اتمام رسید میره برای مرحله مستر و توی اون مرحله هست که با دست کاری کردن سطح صدا و محل قرار گیری صدا(Pan) سعی در به دست آوردن کیفیت مناسبی میکنند که این تراک در اغلب پلیرها به خوبی شنیده بشه ولی این مسله با اینکه برای تمام تراکها جداگانه انجام میشه باید طوری مستر کنند که تمام آلبوم داراری صدای یکدستی باشه نه یک تراک قوی و یکی متوسط هر چند که در اون آلبوم نه چندان حرفه ای به طور مثال اکثر خوانندهای پاپ یک تراک رمانتیک یا سلو و یک تراک Dance یا شلوغ باشه. به خاطر همین مسئله هست که لول صدای یک آلبوم با دیگری متفاوت هست و یا اینکه تنظیم لول رو یک غیر حرفه ای انجام داده البته در صورتیکه هر دو آلبوم توسط یک شرکت مستر شده باشند و در یک زمان و تمام تراکهای اون دو آلبوم هم با یک درون مایه باشند تا در اینصورت بشه این برچسب نه چندان خوشایند رو نسبت داد ولی امکانش هست ، حتی در سطح بسیار بالایی که شما تصورش هم نمی کنید.

البته بعضی اوقات این مسئله عمدی صورت گرفته و گاهی اوقات شما دقیقآ بین مرحله میکس و مستر گیر خواهید کرد که مقصر این اشکال کدوم هست که نیاز به این داره که سورس مطمئن و با دقت توسط یک فردی که کاملآ به این دو مرحله آشنا باشه شنیده بشه تا مشخص بشه اشکال توی کدوم مرحله بوده حالا عمد و غیر عمد اون بماند.

بهترین وسیله گوش شماست که اگر آموزش دیده باشه که به راحتی متوجه خواهید شد و احتمالآ حتی برند اسپیکرتون رو هم مشخص خواهید کرد ولی ابزار این کار اسمش Sound Meter یا صدا سنج هست که متاسفانه به تنهایی مناسب این کاربرد شما نیست و احتیاج به یک آموزش هم داره که با اصطلاحات اون آشنا بشید به طور مثال این قبیل وسائل معمولآ همزمان از چند استاندارد متفاوت پشتیبانی می کنند که هر کدام برای کاربرد خاصی هست و اینکه شما به یک منبع صوتی مناسب هم نیاز دارید که اگه منبع شما کامپیوتر باشه باید از محدودیتهای کارت صدای کامپیوتر خودتوت هم اطلاع داشته باشید.
    به هر حال ساده ترین راهی که به نظر میرسه اینه که شما توی نت دنبال یک مولد موج سینوسی باشید که قابل تنظیم باشه و برای شروع فرکانس اون را برروی 1KHz تنظیم کنید و ولوم اسپیکر برروی حالت وسط و ولوم کارت صدا هم برروی حالت مناسب قرار داشته باشه سپس با افزایش فرکانس برنامه مولد موج سعی کنید حداکثر فرکانس قابل پخش رو محاسبه کنید ، به اینصورت که آروم آروم افزایش بدید و به سطح صدا دقت کنید دقیقآ جایی که سطح صدا رسید به نصف همان سطح صدای 1KHz همانجا حداکثر فرکانس قابل درایو کردن اسپیکر شماست و برای فرکانس پایین هم همینطور دقیقآ با کاهش فرکانس سعی کنید فرکانسی را که سطح صدای آن نصف 1KHz هست را پیدا کنید.
    هر چند علمی و عملی هست ولی دقیق نیست و خرجی هم نداره چون حداقل هزینه ابزار تست برای کاربرد شما چند میلیون تومنی هست. و دقت اون به گوش و حساسیت و دقت شما بستگی داره.

به هر حال برای محاسبه توان هم نیازمند Sound Meter هستید فقط لطفآ از مدلهای زیر 500 تومن چیزی نگیرید که دقیق نیستند.

خواهش می کنم آقا بهنام عزیز

شما هم موفق باشید.

10. این کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

یکی از حرفه ایی ترین حالت ها اینه که یه آیپاد/ای فوون بگیره بعد براش line out و یه آمپ درست درمون بگیره
    میشه DIY LOD رو هم درست کرد با وجود همچین شرکت هایی :
    کد:
    -------------------------
    راستی آقا رضا تو یکی از پستاشون گفتند:
    مثل اینکه صدا در حال پخش Over Load کرده باشه و با تغییر ولوم کیفیت صدا بهتر نخواهد شد
    من هم توضیح خواستم ایشون گفتند:
    تعریف Over load:
    میزان تقویت بیش از اندازه ای که آمپ یا پلیر قادر به پخش کامل سیگنال صوتی نباشه. یا به طور ساده تر هر آمپی قادر هست متناسب با یک سطح بیشینه (ماکزیمم) ورودی حداکثر یک ضریب تقویت بین صفر الی X را اعمال کند حالا اگز سیگنال ورودی بیش از اندازه باشه یا ضریب تقویت بیش از حد باشه یا هر دو همزمان باعث میشه پیکهای سیگنال صوتی که اگر موج سینوسی فرض شود برش خورده و با اعوجاج از مدار آمپ عبور کنند و به طور عامیانه میگن صداش "داره خر خر میکنه" و به صورت فنی میگن به دلیل Over load , THD بالا رفته و یا به اصطلاح حرفه ای تر میگن Distortion شده.

حالا جمله :
    هنگام مسترینگ اغلب دوست دارند که سطح صدا جوری باشه که با کیفیت و پر حجم شنیده بشه حالا توی هر پلیری اما برای بعضی ها این مسئله مهم نیست و فقط دوست دارند نتیجه مستر اونها پر حجم باشه به خاطر همین تمام تراک را با ضریب تقویت بسیار بالا و کاملآ غیر اصولی و حرفه ای زیاد می کنند که باعث میشه در بعضی یا تقریبآ اغلب لحظات اون تراک صدا دچار Over Load شده ولی اونها این مسئله اصلآ براشون مهم نیست و متاسفانه این شیوه مستر کردن توی اغلب سبکهای الکترونیک و متال انجام میشه.
    به هر حال چون سیگنال صوتی پس از پخش توسط آمپ دچار "Over Load " یا به طور صحیح و حرفه ای اون Distortion شده پلیر بیچاره کاری از دستش بر نمیاد و با تغییر ولوم هم نتیجه گرفته نمی شه.
    جالب و آموزنده بود ولی خوب مثائل تخصصی هست من هم سر رشته ندارم ...
    از این جهت پست قبلیم تو این تاپیک از چشمم افتاد
    Last edited by peaceful1; 26-06-2011 at 18:16.

12. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

دست شما درد نکنه
    لطفآ اشتباه تایپی(جابجایی تایپی) من رو شما تصحیح کنید تا دیگران به اشتباه راهنمایی نشوند.
    منظورم کلمه THD و Over Load در آخر توضیح Over Load هست که باید جاشون با هم عوض بشه.

ببخشید بعضی مسائل که نیاز به اصطلاحات فنی دارند توضیحشون به شکلی ساده واقعآ مشکله امیدوارم این اشتباهات غیر عمدی تایپی من رو ببخشید و خیلی خوشحالتر خواهم شد که اطلاع بدید تا تصحیح بشه.

مرسی از توجه شما

شما هم موفق باشید.

14. این کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

اینجا رو یک نگاه بندازید
    من که وقتی دیدم وا رفتم ، شما رو نمی دونم
    کد:
    شما هم موفق باشید.

16. 3 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

اسپیکر و هدفون در کجای دنیای صدای حرفه ای قرار دارند؟
    چرا هنوز که هنوز وسیله ای ساخته نشده که مزایای هر دو رو با هم داشته باشه که بشه گفت کامله؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •