تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 32 از 34 اولاول ... 2228293031323334 آخرآخر
نمايش نتايج 311 به 320 از 332

نام تاپيک: صحبت پیرامون مسائل حاشیه ایی مربوط به صدا

پروفشنال ursamajor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

یک صحبتی جای دیگه راه افتاد، گفتم یکم با دوستان اینجا گپ بزنیم و نظر سنجی بکنیم ببین دید چطوره.

دوستان چقدر به سیستم های صوتی گرون قیمت اعتقاد دارین؟ کلاً به نظرتون تا چقدر سیستم صوتی ارزش داره براش خرج کرد؟
    به نظرتون تا چقدر منطقی هست که خرج بشه برای یک سیستم صوتی؟ آیا تفاوت ها قابل لمس هستن؟

من خودم سیستم های گرون قیمت رو تست نکردم پس نمیتونم نظری دربارش بدم که چقدر تفاوت قابل لمس هست. ولی خودم نهایت خریدی که خواهم داشت HD800 هست با مخلفاتش که اون هم وقتی هست که یه پول مفت دستم بیاد وگرنه همین الان دارم با یه هدفون 100 تومنی حالشو میبرم و دنبال خرید بالاتر نیستم فعلا تا وقتی که برم سراغ HD800
    ولی در کل بستگی خیلی زیادی به وضعیت هر شخص داره، اینکه هزینه های میلیونی براش مهم نباشه پس خیلی راحت یرای اندکی بهبود کیفی در فلان بخش میتونه ترغیبش کنه برای هزینه بیشتر و یا اینکه اینقدر برای شخص بهبود جزئی در قسمتی مهم باشه که هرجور شده حاظره هزینه گزافش رو بپردازه.
    برای من که هدفون 1 میلیونی () به نسبت هدفون 100 هزار تومنی چندان بصرفه نیست، چون تفاوت چشم گیری نداره. پس یا در همین رنج 100 تومن میمونم یا اینقدر هزینه میکنم که در تمام بخش ها (کمی و کیفی) ارتقا رو حس کنم

2. 2 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

من خودم سیستم های گرون قیمت رو تست نکردم پس نمیتونم نظری دربارش بدم که چقدر تفاوت قابل لمس هست. ولی خودم نهایت خریدی که خواهم داشت HD800 هست با مخلفاتش که اون هم وقتی هست که یه پول مفت دستم بیاد وگرنه همین الان دارم با یه هدفون 100 تومنی حالشو میبرم و دنبال خرید بالاتر نیستم فعلا تا وقتی که برم سراغ HD800
    ولی در کل بستگی خیلی زیادی به وضعیت هر شخص داره، اینکه هزینه های میلیونی براش مهم نباشه پس خیلی راحت یرای اندکی بهبود کیفی در فلان بخش میتونه ترغیبش کنه برای هزینه بیشتر و یا اینکه اینقدر برای شخص بهبود جزئی در قسمتی مهم باشه که هرجور شده حاظره هزینه گزافش رو بپردازه.
    برای من که هدفون 1 میلیونی () به نسبت هدفون 100 هزار تومنی چندان بصرفه نیست، چون تفاوت چشم گیری نداره. پس یا در همین رنج 100 تومن میمونم یا اینقدر هزینه میکنم که در تمام بخش ها (کمی و کیفی) ارتقا رو حس کنم
    آقا اختلاف hd800 با هدفون 100 تومنی خیلی زیاده. حالا اون وسط ها یک حرکاتی بکن. به خدا من راضی نیستم دیگه اینقدر

توی این مورد که بزاریم یکهو یک تغییر بزرگ بدیم، آخه مشکل اینجاست که تا چند تا هدفون میانه رو تست نکنین (باهاش زندگی نکنین) چطور می خواین بفهمین کعبه مقصود چیه؟ بعد با تست چند دونه هدفون (مثلاً با زندگی کردن با 2 تا هدفون) ضاعقه صوتی تغییر می کنه تا به مرور به ثبات برسه و اونوقت وقتی هدفون گرون رو خریدید، اون هدفون ایده آل خواهد بود. و جلوی ضرر بزرگ رو خواهید گرفت. از طرف دیگه، این جریان کلاً یک سرگرمیه و این مسیر و جست و جو هستش که این سرگرمی رو لذت بخش می کنه.
    در نهایت، به هیچ وجه تصور نکنین hd800 انتخاب ایده آل همه تا 1500 دلار هستش. مهمترین عامل در لذت بردن از هدفون، سبک صدای اون هدفون هست. hd800 از لحاظ تکنیکی شاید توی زیر 1500 دلار توی خیلی از موارد بهترین باشه، ولی این به هیچ وجه تضمین کننده لذت شما از hd800 نخواهد بود. کسی که الأن داره با dt770 لذت بسیاری می بره و اون سبک صدا براش بسیار خوشاینده، مطمئن باید باشه که hd800 براش حتی در حد dt770 نیست. مثلاً من خودم تا به امروز، متوجه شدم که hd800 هدفون مناسبم نیست. انتخاب شخصیم، T1 یا اولویت اصلی، HE-6 هست.

حالا جدا از این صحبت، علت اصلی که این مسائل رو مطرح کردم، خواستم ببینم به نظر دوستان، آیا این قضیه هرچقدر پول می دی همونقدر آش می خوری، تا ابد ادامه داره؟ یعنی آیا به نظرتون این صنعت، عمق بینهایت داره؟ فردا یکی اومد و گفت این دک 100 هزار دلار قیمتشه، شما هم پول اضافی داشتید، تصور می کنید واقعاً تفاوتی هست بین اون دک و یک دک 2 هزار دلاری؟

4. این کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

آقا اختلاف hd800 با هدفون 100 تومنی خیلی زیاده. حالا اون وسط ها یک حرکاتی بکن. به خدا من راضی نیستم دیگه اینقدر

توی این مورد که بزاریم یکهو یک تغییر بزرگ بدیم، آخه مشکل اینجاست که تا چند تا هدفون میانه رو تست نکنین (باهاش زندگی نکنین) چطور می خواین بفهمین کعبه مقصود چیه؟ بعد با تست چند دونه هدفون (مثلاً با زندگی کردن با 2 تا هدفون) ضاعقه صوتی تغییر می کنه تا به مرور به ثبات برسه و اونوقت وقتی هدفون گرون رو خریدید، اون هدفون ایده آل خواهد بود. و جلوی ضرر بزرگ رو خواهید گرفت. از طرف دیگه، این جریان کلاً یک سرگرمیه و این مسیر و جست و جو هستش که این سرگرمی رو لذت بخش می کنه.
    در نهایت، به هیچ وجه تصور نکنین hd800 انتخاب ایده آل همه تا 1500 دلار هستش. مهمترین عامل در لذت بردن از هدفون، سبک صدای اون هدفون هست. hd800 از لحاظ تکنیکی شاید توی زیر 1500 دلار توی خیلی از موارد بهترین باشه، ولی این به هیچ وجه تضمین کننده لذت شما از hd800 نخواهد بود. کسی که الأن داره با dt770 لذت بسیاری می بره و اون سبک صدا براش بسیار خوشاینده، مطمئن باید باشه که hd800 براش حتی در حد dt770 نیست. مثلاً من خودم تا به امروز، متوجه شدم که hd800 هدفون مناسبم نیست. انتخاب شخصیم، T1 یا اولویت اصلی، HE-6 هست.

حالا جدا از این صحبت، علت اصلی که این مسائل رو مطرح کردم، خواستم ببینم به نظر دوستان، آیا این قضیه هرچقدر پول می دی همونقدر آش می خوری، تا ابد ادامه داره؟ یعنی آیا به نظرتون این صنعت، عمق بینهایت داره؟ فردا یکی اومد و گفت این دک 100 هزار دلار قیمتشه، شما هم پول اضافی داشتید، تصور می کنید واقعاً تفاوتی هست بین اون دک و یک دک 2 هزار دلاری؟
    حالا اینقدرا هم که پرش نکردیم.
    خودم k99 و m50 و ex1000 رو هر کدوم یکسالی باهاشون زندگی کردم ولی واقعیتش هیچ کدوم منو به اندازه همین هدفون 100 تومنی m290 پایونییر راضی نکرده. نه اینکه این هدفون خیلی خوبه و با ذائقه صوتی من جوره، نه، فقط به این دلیل که خیلی راحته و صدای مناسبی داره و بیش از اونی که توقع داری خودشو نشون داده.

همون طور که گفتم من هدفون های گرون قیمت رو تست نکردم و فعلا سقف ارزش خرید من برای هدفون همین hd800 هست. شاید وقتی صدای hd800 رو هم بشنوم نظرم به کل عوض بشه و با خودم بگم "اینم که مالی نیست "
    البته من هم این رو به عنوان سرگرمی دنبال میکنم و دقیقا به همین دلیله که یک هدفون 100 تومنی رو ترجیح دادم.

ولی چیزی که مشخصه اینه که هرچقدر که پول بدی آش نمیخوری. چون بین آش و پول یک رابطه مستقیم وجود داره، یعنی وقتی یک کیلو آش هزار تومنه پس برای داشتن 100 کیلو آش باید 100 هزار تومن پرداخت (البته کمتر هم حساب میکنن) ولی توی سیستم های صوتی اصلا وضعیت اینجوری نیست. مثلا اگه با 100 تومن یک ستاپ با کیفیت 50 داری، حالا اگه بخوای ستاپی با کیفیت 80 داشته باشی باید 1 میلیون پول بدی. و همینجور که کیفیت بالاتر میره هزینه هم تساعدی بالاتر میره و به جایی میرسه که مثلا برای اینکه در فلان نمودار فلان بخش 0.4 دسی بل کاهش پیدا کنه باید خدا تومن هزینه کنی.

در آخر به نظرم بهتره هر کسی یه هدفون ارزون قیمت پیدا کنه و با خیال راحت بشینه از موسیقی لذت ببره وگرنه این قصه سر دراز دارد ...

6. 3 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

حالا اینقدرا هم که پرش نکردیم.
    خودم k99 و m50 و ex1000 رو هر کدوم یکسالی باهاشون زندگی کردم ولی واقعیتش هیچ کدوم منو به اندازه همین هدفون 100 تومنی m290 پایونییر راضی نکرده. نه اینکه این هدفون خیلی خوبه و با ذائقه صوتی من جوره، نه، فقط به این دلیل که خیلی راحته و صدای مناسبی داره و بیش از اونی که توقع داری خودشو نشون داده.

همون طور که گفتم من هدفون های گرون قیمت رو تست نکردم و فعلا سقف ارزش خرید من برای هدفون همین hd800 هست. شاید وقتی صدای hd800 رو هم بشنوم نظرم به کل عوض بشه و با خودم بگم "اینم که مالی نیست "
    البته من هم این رو به عنوان سرگرمی دنبال میکنم و دقیقا به همین دلیله که یک هدفون 100 تومنی رو ترجیح دادم.

ولی چیزی که مشخصه اینه که هرچقدر که پول بدی آش نمیخوری. چون بین آش و پول یک رابطه مستقیم وجود داره، یعنی وقتی یک کیلو آش هزار تومنه پس برای داشتن 100 کیلو آش باید 100 هزار تومن پرداخت (البته کمتر هم حساب میکنن) ولی توی سیستم های صوتی اصلا وضعیت اینجوری نیست. مثلا اگه با 100 تومن یک ستاپ با کیفیت 50 داری، حالا اگه بخوای ستاپی با کیفیت 80 داشته باشی باید 1 میلیون پول بدی. و همینجور که کیفیت بالاتر میره هزینه هم تساعدی بالاتر میره و به جایی میرسه که مثلا برای اینکه در فلان نمودار فلان بخش 0.4 دسی بل کاهش پیدا کنه باید خدا تومن هزینه کنی.

در آخر به نظرم بهتره هر کسی یه هدفون ارزون قیمت پیدا کنه و با خیال راحت بشینه از موسیقی لذت ببره وگرنه این قصه سر دراز دارد ...
    اگر واقعاً فکر می کنی، قضیه سبک صدا نیست، خب با این وضعیت hd800 هم برداری همون می شه که می گی "اینم که مالی نیست " . البته واقعاً حرفت درسته. چونکه هدف لذت بردن از موسیقی هست، فاکتورهای زیادی توی لذت بردن می تونن تأثیر بزارن که صرفاً کیفیت یکی از اون هاست. مثلاً من بعضی موقع ها دوست دارم تو تخت آهنگ گوش بدم. یا آخر شب گوش بدم. حالا تصور بکن آیا با هدفون فول سایز اوپن ممکنه؟

حالا واقعاً از این ها بگذریم، دو تا مطلب هست، یکی اینکه آیا واقعاً تفاوتی وجود داره و من نمی شنوم. یا واقعاً تفاوت عملی وجود نداره. آخه بعضی موقع ها خرج هایی می بینم که ذاتاً غیر منطقی هستن (البته از دید من). و من رو یاد اون موقعی انداخت که سعی می کردم بگم که ذات خرید هدفون بیتس غلط نیست، ولی دلیل خریدتون غلطه. یادم انداخت که می گفتیم های ملت، اگر دنبال صدا هستید، با 499$ می شه هدفون با کیفیت تر خرید. ولی اگر دنبال فشن و ... هستید، خب بیتس خوبه.
    به نظرم توی سیستم های صوتی های اند هم باز همین منطق و استدلال حکم می کنه، سیستم هایی می بینم که توی دک شون، کلاکی که استفاده شده، 40 هزار دلار پولشه. یا ماژول ریموت آیفون که روش نصب کنی، بیش از 2 هزار دلار می گیرن. یا منبع تغزیه برقش 3 هزار دلاره. واقعاً من با درصد بسیار بالایی معتقدم، که تفاوتی ذاتاً وجود نداره (هرچن خودم گوش ندادم تا حالا). ولی عده ایی هستن که این پول ها رو پرداخت می کنن. افراد بسیار حرفه ایی در این صنعت هستن که این تفاوت ها رو می شنون.
    حالا به نظرتون عمق این صنعت چقدره؟ مثلاً توی خودروسازی که ماشالله فعلاً جا برای پیشرفت زیاده. ولی این صنعت تا کجا می تونه جلو بره؟ وقتی علم می گه بالاتر از 16/44100 گوش انسان توانایی تشخیص کیفیت رو نداره و از اونور تمام تست ها هم این مطلب رو تأیید می کنن، پس این موج موزیک های رزولوشن بالا که راه افتاده و مطمئناً در آینده بیشتر هم می شه چیه؟ این خرج های فضایی به این استدلال که کیفیت بهبود خواهد یافت برای چیه؟ این ها چیزهایی بود که دوست داشتم دوستانی که لااقل مقداری انرژی و پولشون رو توی این حوزه صرف می کنن (هرچند مطمئناً به دید تفریح به اینکار نگاه می کنیم اکثرمون) بهش فکر کنن.
    Last edited by rave-87; 17-04-2015 at 19:23.

8. این کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

کاش یه هدفون رده بالا داشتم و باهاش به تراکهایی با کیفیت های مختلف مثلا از MP3 320 گرفته تا DSD 256 گوش میدادم، اونوقت حداقل برای خودم روشن میشد که چقدر این کیفیت ها تفاوت دارن با هم.
    اما چیزی که مشخصه اینه که این صنعت مرزی نداره. ولی مثل صنعت خودرو که الان داره تکنولوژی بدون راننده انقلابی ایجاد میکنه، فعلا از نوآوری و جهش در صنعت هدفون خبری نیست که تحولی ایجاد کنه و همه دارن روی بهبود های جزئی کار می کنند. ولی همین بهبود های جزئی برای اونایی که وقت و سرمایشون رو دارن روی این کار میذارن خیلی ارزش داره. مثل رکورد دو 100 متر میمونه. چندین نفر دارن وقت میزارن که یک ورزشکار رو از بچگی تربیت کنن با کلی هزینه و حمایت که در آخر بیاد یک هزارم ثانیه سریعتر بدووه و رکورد جهان رو بشکنه. آخه این یک هزارم ثانیه واقعا چه ارزشی داره؟ چه نتیجه ای در بر داره؟ چه بهبودی توی زندگی مردم میزاره؟ چه پیشرفتی توی علم داره؟
    ولی میبینی که این وقت و سرمایه ها داره هزینه میشه و در نهایت هم همه راضین به همین 0.001

10. این کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

کاش یه هدفون رده بالا داشتم و باهاش به تراکهایی با کیفیت های مختلف مثلا از MP3 320 گرفته تا DSD 256 گوش میدادم، اونوقت حداقل برای خودم روشن میشد که چقدر این کیفیت ها تفاوت دارن با هم.
    اما چیزی که مشخصه اینه که این صنعت مرزی نداره. ولی مثل صنعت خودرو که الان داره تکنولوژی بدون راننده انقلابی ایجاد میکنه، فعلا از نوآوری و جهش در صنعت هدفون خبری نیست که تحولی ایجاد کنه و همه دارن روی بهبود های جزئی کار می کنند. ولی همین بهبود های جزئی برای اونایی که وقت و سرمایشون رو دارن روی این کار میذارن خیلی ارزش داره. مثل رکورد دو 100 متر میمونه. چندین نفر دارن وقت میزارن که یک ورزشکار رو از بچگی تربیت کنن با کلی هزینه و حمایت که در آخر بیاد یک هزارم ثانیه سریعتر بدووه و رکورد جهان رو بشکنه. آخه این یک هزارم ثانیه واقعا چه ارزشی داره؟ چه نتیجه ای در بر داره؟ چه بهبودی توی زندگی مردم میزاره؟ چه پیشرفتی توی علم داره؟
    ولی میبینی که این وقت و سرمایه ها داره هزینه میشه و در نهایت هم همه راضین به همین 0.001
    قضیه بهبود های کوچیک نیست. قضیه اینه که اصلاً بهبودی هست؟
    واقعیت اینه که تئوری نمونه برداری، فرکانس نایکوست می گن که شما با 16/44100 به طور دقیق می تونین موج صوتی اصلی رو بازسازی کنین، پس نیازی به فرمت و کیفیت های بالاتر نیست. از اونور همه بلایند تست ها، نشون دادن افراد بالای 16/44100 رو نتونستن تشخیص بدن.
    فرقی هست بین اون درصد پیشرفت های خیلی کوچیک توی صنایع دیگه و این پیشرفت ها توی صدا. توی صدا شفافیت وجود نداره، مشکل توی صدا، اینه که افراد تصور دارن که ارتقاء کیفیت زیاده در حالی که اون سبک صداست که عوض می شه. نه کیفیت صدا. توی دو میدانی یا هر صنعت دیگه، ملت می دونن پول رو مثلاً برای 1 هزارم پیشرفت خرج کردن.
    در اصل توی صدا، توهم کیفیت حکم فرمایی می کنه. برادر پیسفول چند وقت پیش لینکی رو برام فرستاده بود که الأن هم توی پروفایلم هست، که توی اون لینک می گفت افرادی حتی 1000 دلار رو برای صفحه های گرام می پرداختن به این دلیل که تصور می کردن کیفیت بالاتری دریافت می کنن.

12. این کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز meisam317's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

دوستان یک سوال دارم که شاید خیلی به اینجا مربوط نباشه اما بی ربط هم نیست! برای آیفون چه پلیری نصب کنم که بهترین بازده و اکولایزر حرفه ای داشته باشه ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه metalhead_forever's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

قضیه بهبود های کوچیک نیست. قضیه اینه که اصلاً بهبودی هست؟
    واقعیت اینه که تئوری نمونه برداری، فرکانس نایکوست می گن که شما با 16/44100 به طور دقیق می تونین موج صوتی اصلی رو بازسازی کنین، پس نیازی به فرمت و کیفیت های بالاتر نیست. از اونور همه بلایند تست ها، نشون دادن افراد بالای 16/44100 رو نتونستن تشخیص بدن.
    فرقی هست بین اون درصد پیشرفت های خیلی کوچیک توی صنایع دیگه و این پیشرفت ها توی صدا. توی صدا شفافیت وجود نداره، مشکل توی صدا، اینه که افراد تصور دارن که ارتقاء کیفیت زیاده در حالی که اون سبک صداست که عوض می شه. نه کیفیت صدا. توی دو میدانی یا هر صنعت دیگه، ملت می دونن پول رو مثلاً برای 1 هزارم پیشرفت خرج کردن.
    در اصل توی صدا، توهم کیفیت حکم فرمایی می کنه. برادر پیسفول چند وقت پیش لینکی رو برام فرستاده بود که الأن هم توی پروفایلم هست، که توی اون لینک می گفت افرادی حتی 1000 دلار رو برای صفحه های گرام می پرداختن به این دلیل که تصور می کردن کیفیت بالاتری دریافت می کنن.
    چیزی که میگم فقط در مورد مسئله پیشرفت در این صنعته... خوب شاید این پیشرفت ها علمی نباشند. حرفت در مورد نرخ نمونه برداری کاملا" درسته... تازه نرخ نمونه برداری صرفا" باید دو برابر فرکانس کاری باشه... حداکثر فرکانس قابل شنیدن توسط انسان هم 20Khz پس نرخ 40Khz در بدترین شرایط (وقتی موج ما فرکانس 20Khz رو داره که خیلی کم پیش میاد) هم کفایت میکنه و برای فرکانس های پایین تر اضافی هم هست... دیگر پارامتر های علمی هم ثابت هستند. مثلا" شما از نظر علمی صرفا" امپدانس، حساسیت، توان خروجی، اعوجاج و... رو میتونی اندازه گیری کنی که اینها هم مدت هاست ثابت هستند. بنابراین پیشرفت های این صنعت در حوزه علم فعلی قرار نمیگیرند.
    چیزی که باقی میمونه همون احساس بعضی (شاید حتی انگشت شمار) از پیشرفت در این صنعت باشه... مثلا" هر کسی نمیتونه تفاوت یه آمپ که با قطعات مرغوب و آمپی که با قطعات فوق گرانقیمت ساخته شده رو بفهمه... من زیاد طرفدار تئوری توطئه نیستم و گرنه میگفتم همه اینها صرفا" توهمه و یه کلاهبرداری تجاری بزرگ در حال انجامه. با این حال قطعا" افرادی هستند که این تفاوت ها رو درک میکنند و براشون هم مهمه اما عوام صرفا" بر اساس الگو قرار دادن افراد خاص اقدام به هزینه بالا برای سیستم صوتی میکنند و به دلیل توهم و پیش داوری ذهنی که دارند پیشرفت رو به هر طریق ممکن حس میکنند.
    چیزی که تو این صنعت اذیت میکنه همون قابل اندازه گیری نبودن پیشرفته. در صنعت اتومبیل شما با پارامترهایی مثل مصرف سوخت و شتاب و... خیلی راحت به پیشرفت پی میبری (حتی اگه نتونی تست انجام بدی) اما اینجا اصلا" چنین چیزی وجود نداره.
    نظر شخصی من اینه که تا یه حد خاصی باید در این صنعت پیش بری اون هم صرفا" برای آشنایی کلی با سبک های صدا و... اما در نهایت باید قناعت بورزی و به یه حد خاصی راضی بشی و گرنه مثل نوشیدن آب از دریا برای رفع تشنگی میمونه... کمپانی های مختلف هم خوب بلدن چجوری نیاز ایجاد کنن.

15. 3 کاربر از metalhead_forever بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه HusseinR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

واقعیت اینه که تئوری نمونه برداری، فرکانس نایکوست می گن که شما با 16/44100 به طور دقیق می تونین موج صوتی اصلی رو بازسازی کنین، پس نیازی به فرمت و کیفیت های بالاتر نیست.

رسیدن به موج صوتی اصلی آنالوگ از طریق دیجیتال هنوز غیر ممکنه.

17. 2 کاربر از HusseinR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه metalhead_forever's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

رسیدن به موج صوتی اصلی آنالوگ از طریق دیجیتال هنوز غیر ممکنه.
    حرف شما درسته اما در مهندسی چیزی که مهمه اینه که خطا و اعوجاج (تغییر شکل موج) به حدی ناچیز باشه که بشه با تقریب خوبی از آن صرف نظر کرد. حد خطا هم در این موارد تشخیص گوش انسان تعیین میکنه که ثابت شده گوش انسان توانایی تشخیص نمونه با نرخ بالای 40KHz رو نداره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •