تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 34 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 332

نام تاپيک: صحبت پیرامون مسائل حاشیه ایی مربوط به صدا

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

Last edited by rave-87; 17-06-2011 at 00:52.

2. 3 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

rave-87 عزیز:
    زمانی که خواستم از پست شما نقل قول کنم یک متن بسیار بلند نتیجه میشد که متوجه نشدم اشکال چیه ولی احتمالآ یکی از عکسها هم به صورت متنی نشون داده میشد.

ولی همین ایده آلش میگه که شما هنگام گوش دادن نباید از جاتون تکون بخورین چون ستاب بهم میریزه
    با یک Setup خوب شما باز هم می تونید حداقل به اندازه هدفون جابجا بشید.

بعدشم توی ایران من به شخصه اسبیکر بالا 1 تومن رو میگم حرفه ایی ( بازم میگم که از اول صحبت سر سیستم های حرفه ایی خونگی یا همون شخصی بود نه سیستم های حرفه ایی استودیو)
    اسپیکر حرفه ای بالای 10 تومنه و با 1 تومن فکر نکنم چیز خوبی گیر بیاد و اگه باشه که خیلی عالی هست.
    و رنج متعارف قیمت هم بین 5 الی 50 تومنه که برای Ultra High End ها میشه 50 الی . . . تومن.

تمام کسایی که دیدم از اینجور سیستم ها جمع میکنن (توی ایران مطمئنا) نیم نگاه بزرگی به استفاده ی همگانی دارن
    حالا اینم بازم شخصی میشه دیگه
    خوب چه اشکالی داره اونها هم صدایی که براشون جالب نیست گوش کنند؟
    شما اگه اتاق رو خوب اکوستیک کنید تنها خودتون صداش رو خواهید شنید. اما متاسفانه اکثر کسانی که طرف منظور شما هستند دوست دارند که اسپیکر رو بزارند توی سالن و اون هم به عنوان دکور سالن و کلی وسائل تزینی هم دورش می چینند که بیا و ببین.

شما هم موفق باشید.

4. این کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

البته حق با شماست . آمپ تاثیر خودش رو میزاره . اما شما آمپ رو برای یه هدفون 32 اهمی استفاده میکنید واقعا !!!؟؟؟؟
    بنده دقیا 6 ماهه در جستجوی آمب هستم و الانم 2 ماهه در لیست انتظار 1 سایتی که ببینیم بالاخره از الافی در میام یا ...

در مورد کیفیت هم مطمعن باشید amp کیفیت رو افزایش نمیده . آمپ که نمیتونه جزئیات اضافه کنه به سیگنال ! اون افزایش کیفیتی هم که میگید به خاطر همون قظیه ی ضعف پلیر تو درایو کردن فون هست . بهترین آمپ ها هم باز یه مقدار تخریب سیگنال دارند که البته حتما خودتون می دونید .
    افزایش کیفیت یا به عبارتی از مدار خارج کردن بلیر (که کیفیت بایینی رو رقم میزنه در مقابله با آمب ها) اصلی ترین وظیفه ی آمب هاست
    خیلی از آمب ها که مخصوصا برای هدفون های امبدانس بایین طراحی شدن
    بقیه ی آمبلی های فول سایز هم با داشتن دکمه ی تنظیم gain (که بعضا تنها تنظیم موجود روشون هست) به منظور استفاده با iem ها , وفق داده شدن
    البته همه ی اینها به شرطی هست که بلیر شما یا خودش line out داشته باشه ( مثل همه ی مدل های hifiman یا مدل حرفه ایی برند hisound audio ) یا کابل به منظور ایجاد line out براش فراهم باشه ( مثل انواع ipod , iphone , ipad و sansa fuze , sony )
    Last edited by rave-87; 22-06-2011 at 00:30.

6. 3 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه leopard7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض سوال

آیا گوش دادن آهنگهای تکراری موجب احساس افسردگی میشه؟
    چی کار کنیم که در اثر موسیقی گوش دادن به سمت افسردگی نریم؟

آخر فروم باز mehrdad_ati's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

افزایش کیفیت یا به عبارتی از مدار خارج کردن بلیر (که کیفیت بایینی رو رقم میزنه در مقابله با آمب ها) اصلی ترین وظیفه ی آمب هاست
    خیلی از آمب ها که مخصوصا برای هدفون های امبدانس بایین طراحی شدن
    بقیه ی آمبلی های فول سایز هم با داشتن دکمه ی تنظیم gain (که بعضا تنها تنظیم موجود روشون هست) به منظور استفاده با iem ها , وفق داده شدن
    البته همه ی اینها به شرطی هست که بلیر شما یا خودش line out داشته باشه ( مثل همه ی مدل های hifiman یا مدل حرفه ایی برند hisound audio ) یا کابل به منظور ایجاد line out براش فراهم باشه ( مثل انواع ipod , iphone , ipad و sansa fuze , sony )
    خوب البته شرمنده که اینو میگم اما شما هنوز طرز عملکرد یه آمپ برای تقویت سیگنال رو متوجه نشدید وگرنه هیچ وقت نمگفتید آمپ کیفینت رو افزایش میده ! من هر چی هم به شما توضیح بدم فایده نداره !!! حالا شما خودت یه آمپ خیلی خوب به من معرفی کن که خودت دوست داشته باشیش تا من برات ثابت کنم که همون آمپ هم امکان نداره بتونه کیفیت سیگنال رو افزایش بده .

راستی یه راه دیگه هم برای تجربه ی amp بدون خریدش داری . یه کارت صدای معمولی بخر ببین تفاوت چقدره . قطعا آمپی که خواهی خرید از کارت صدای خوب بهتر نیست .

اینم بخون :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آیا گوش دادن آهنگهای تکراری موجب احساس افسردگی میشه؟
    چی کار کنیم که در اثر موسیقی گوش دادن به سمت افسردگی نریم؟
    برا من که برعکسه

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

راستی یه سوال هم داشتم ! آهنگ flac مجانی از کجا میشه گیر آورد ؟؟ بیشتر electronic و vocal house

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

خوب البته شرمنده که اینو میگم اما شما هنوز طرز عملکرد یه آمپ برای تقویت سیگنال رو متوجه نشدید وگرنه هیچ وقت نمگفتید آمپ کیفینت رو افزایش میده ! من هر چی هم به شما توضیح بدم فایده نداره !!! حالا شما خودت یه آمپ خیلی خوب به من معرفی کن که خودت دوست داشته باشیش تا من برات ثابت کنم که همون آمپ هم امکان نداره بتونه کیفیت سیگنال رو افزایش بده .

راستی یه راه دیگه هم برای تجربه ی amp بدون خریدش داری . یه کارت صدای معمولی بخر ببین تفاوت چقدره . قطعا آمپی که خواهی خرید از کارت صدای خوب بهتر نیست .

اینم بخون :

کد:
    و
    عزیز دل برادر مثل اینکه دقت نمیکنی من چی میگم
    1- بلیرت باید line out داشته باشه .وقتی از این قابلیت استفاده کنی بلیرت کاملا از مدار خارج میشه و فقط یک جورایی نقش حافظه رو فقظ بازی میکنه ولی اگر لاین اوت نداشته باشی بیشتر همون اتفاقی میفته که شما توی اون لینک که گذاشته بودی نوشته بود (توی خود لینک هم تقریبا به این مسئله اشاره کرده بود.)
    2- آمبلیت باید درست حسابی باشه
    مطمئنا نباید fiio e5 یا cmoy باشه()
    کد:
    خیلی از بدرد بخور هاشون توی لینک بالا جمعشون جمعه
    ملت از سر بیکاری نمیان بعضی مواقع 2 یا 3 تا از این آمبلی ها رو سری کنن مثل

کد:
    بعدش به یکدونه iem امبدانس بایین وصل کنن بعدشم مثلا این کابل روبخرن (البته این دیگه خیلی ...)
    کد:
    یا اینا
    کد:
    حتی یک چنین وضعیتی توی سیستم های خونگی هم اجرا میشه
    بعضی آمب ها صرفا قدرت رو افزایش میدن و بعضی دیگه برای کیفیت ساخته میشن
    لینک زیر 3 تا محصول 1 کمبانی معتبر هستش
    کد:
    بنده فکر میکنم می دونم که چقدر نمی دونم مثلا در مقابل dfkt یا jude یا skylab , برای همین به حرف اونا اعتماد میکنم (اینا کسایی هستن که وقتی ریویو بنویسن کل بازار رو جهتش رو تعیین میکنن - البته برای آنان که پند بگیرند.)
    Last edited by rave-87; 22-06-2011 at 09:08.

11. 2 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    2 تا سوال دارم
    چرا شدت صدای هر البومی با البوم دیگه تفاوت داره یعنی یکی رو باید رو ولوم 10 گوش کنی تا کر نشی در حالی که اون یکی ولوم رو 100 هست ولی هنوز صدایی در نمیاد؟
    مگه نباید موقع مسترینگ تو استدیو همه اهنگ ها به یه db خاصی محدود بشه مثلا 85 db ؟
    و سوال دوم این که از کجا اهنگ با کیفیت بالا میشه دانلود کرد البته مجانی.هر سبک و هر زبونی بود مسئله ای نیست فقط با کیفیت باشه.میگم مجانی چون تو ایران نمیشه حتی اگه بخوای پول هم بدی چنین کاری بکنی چون هیچ نوع کارت اعتباری بین المللی تو ایران به صورت عملی و واقعی نیست و این باعث میشه شما نتونی هیچ البوم اورجینالی رو خریداری کنی که کیفیت هم داره پس به همین علت مجانی.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

زیز دل برادر مثل اینکه دقت نمیکنی من چی میگم
    1- بلیرت باید line out داشته باشه .وقتی از این قابلیت استفاده کنی بلیرت کاملا از مدار خارج میشه و فقط یک جورایی نقش حافظه رو فقظ بازی میکنه ولی اگر لاین اوت نداشته باشی بیشتر همون اتفاقی میفته که شما توی اون لینک که گذاشته بودی نوشته بود (توی خود لینک هم تقریبا به این مسئله اشاره کرده بود.)
    2- آمبلیت باید درست حسابی باشه
    مطمئنا نباید fiio e5 یا cmoy باشه
    خوب دوست عزیز . این وسیله ای که می فرمایید خودش یک پلیر هست با آمپ قوی ! که کاملا هم حق با شماست ! اما بنده دارمن صرفا آمپ رو میگم نه یه reproducer مجزا !!!!!!!!

حتی یک چنین وضعیتی توی سیستم های خونگی هم اجرا میشه
    بعضی آمب ها صرفا قدرت رو افزایش میدن و بعضی دیگه برای کیفیت ساخته میشن
    لینک زیر 3 تا محصول 1 کمبانی معتبر هستش
    آمپ فقط قدرت رو افزایش میده . اون وسیله ای که شما میگی یه جور بیلد custom هست که کلا process کردن سیگنا رو هم خودش به عهده می گیره . اختلاف ما هم توی همین گیر ادبیش بود ! که خوب الالن با واضح تر کردن منظورتون متوجه شدم !
    Last edited by mehrdad_ati; 22-06-2011 at 12:53.

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

خوب دوست عزیز . این وسیله ای که می فرمایید خودش یک پلیر هست با آمپ قوی ! که کاملا هم حق با شماست ! اما بنده دارمن صرفا آمپ رو میگم نه یه reproducer مجزا !!!!!!!!

آمپ فقط قدرت رو افزایش میده . اون وسیله ای که شما میگی یه جور بیلد custom هست که کلا process کردن سیگنا رو هم خودش به عهده می گیره . اختلاف ما هم توی همین گیر ادبیش بود ! که خوب الالن با واضح تر کردن منظورتون متوجه شدم !
    رفیق من , بنده این اصطلاحات رو که از توی جیبم در نیاوردم که بگیم تعریف بنده با تعریف شما از 1 مسئله متفاوت باشه
    وقتی 1 نفر میگه آمب همه ی دنیا میدونن منظورش چیه و اگر ندونن میرن توی سایت های معتبر میفهمن یا وقتی فهمیدن الکی لجبازی نمیکنن.

شما داری میگی سایت هدفای نفهمیده به چی میگن آمب
    1 نگاه به دسته بندی فرومش بکن
    کد:
    یا مایک توی سایت headfonia نفهمیده که بالای ریویو این جمله رو بزرگ نوشته
    The Usual Suspects: 12 Portable Amps Compared

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •