تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 34 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 332

نام تاپيک: صحبت پیرامون مسائل حاشیه ایی مربوط به صدا

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    توی خودم

پيش فرض

نگاه تجاری باعث دخالت بعضی سلیقه های غیر حرفه ای در هر کاری که پایه و اساس محکمی نداشته باشه خواهد شد.
    سبکی که برای هر ثانیه برنامه ریزی دقیق داشته باشه %100 بدون دخالت نظر و سلیقه های غیر حرفه ای قرار میگیره.
    اما سبکی که پایه و اساس آن غیر اصولی و حرفه ای باشه %100 تمایل به تجربه کردن ایده هایی از این دست خواهد داشت و آن هم به صرف ارتقاء چیزی که فکر میکنند که ممکن است با این تغییر بدست آید.

شاید هم خلاقیتی بوده که اکثریت اون رو قبول نداشتند مثل خیلی اتفاقات دیگه حالا چه از طرف شنونده اعمال شده باشه چه آهنگساز

شما هم موفق باشید.
    الان فکر کنم به جایی رسیدیم که افراد میتونن تصمیم بگیرن چقدر برای هدفون خرج کنن

سبکهای متال سبکهای حرفه ای موسیقی نبوده و بعید میدونم در آینده هم ارتقاع سطحی قابل تامل داشته باشند.
    چقدر راحت با اطمینان حرف میزنین .(به طور مثال متالیکا از سال 95 به بعد کاملا تجاری شد . )
    در این مورد خاص چرا سبک های کلاسیک به این صورت نیستند
    در همه ی سبکها تجارت یک قسمت عمده ایی از کاره
    بتهوون هم دوران خودش تجاری کاری کرده بود مگرنه به هیچ وجه معروف نمیشد و خبرش به عصر ما نمیرسید به طور مثال در عصر ما چند درصد اسم "مالمستین" "باکت هد" "چاک شولدینر" و ... که معتبرهای متال (بایه گذارهای بزرگ بعضی زیر سبک ها و همچنین خودشون کلاسیک باز خفن و همچنین از بهترین گیتاریست های تاریخ بودن) و غیر تجاری های متال اند رو میشناسند؟ (دارم میگم حتی توی اونور هم کمتر شناخته شدن با وجود این همه وسایل ارتباط جمعی)
    ایشالا انجمن موسیقی باز میشه (ظهور نزدیک است) و این صحبت ها اونجا ادامه بیدا میکنه ( فعلا میشه توی انجمن موقت موسیقی صحبت کرد در این موارد
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    )
    Last edited by Heart Banger-97; 04-06-2011 at 11:26.

2. این کاربر از Heart Banger-97 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

الان فکر کنم به جایی رسیدیم که افراد میتونن تصمیم بگیرن چقدر برای هدفون خرج کنن

چقدر راحت با اطمینان حرف میزنین .(به طور مثال متالیکا از سال 95 به بعد کاملا تجاری شد . )
    در همه ی سبکها تجارت یک قسمت عمده ایی از کاره
    بتهوون هم دوران خودش تجاری کاری کرده بود مگرنه به هیچ وجه معروف نمیشد و خبرش به عصر ما نمیرسید به طور مثال در عصر ما چند درصد اسم "مالمستین" "باکت هد" "چاک شولدینر" و ... که معتبرهای متال (بایه گذارهای بزرگ بعضی زیر سبک ها و همچنین خودشون کلاسیک باز خفن و همچنین از بهترین گیتاریست های تاریخ بودن) و غیر تجاری های متال اند رو میشناسند؟ (دارم میگم حتی توی اونور هم کمتر شناخته شدن با وجود این همه وسایل ارتباط جمعی)
    ایشالا انجمن موسیقی باز میشه (ظهور نزدیک است) و این صحبت ها اونجا ادامه بیدا میکنه ( فعلا میشه توی انجمن موقت موسیقی صحبت کرد در این موارد
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    )
    دوست عزیز تجاری شدن مساوی با بی کیفیتی کارها نیست بلکه هدف از این هست که مثلآ آهنگ ساز برای اجرا نیاز به هزینه دارد و یک سرمایه گذار حاضر هست در قبال به دست آوردن سودی از این اجرا هزینه ها را تامین کند اشکال از اونجا به وجود میاد که بعد از چند مرحله اجرا کم کم سرمایه گذار توقع بیشتری داشته و فشاری نا خواسته به آهنگ ساز وارد شده تا مثلآ به جای 10000 نفر برای یک اجرا طوری آهنگ سازی کند که 15000 نفر به سالن کشیده شوند و تنها راه حل آن غیر از ارتقاء کیفیت همانا پذیرش و اعمال سلیقه های متفاوت در اثر خود هست و اینجا جایی خواهد بود که به قول شما صدای شنونده در آمده.

احتمالآ ممکنه شما کارهایی به سبک متال رو دوست داشته باشید اما درک این سبک برای هر شنونده ای راحت نبوده و نخواهد بود
    شاید یک دلیل عمده آن انتخاب کردن نوع صدا باشه که برای هر شنونده ای قابل تحمل نیست.
    همونطور که قبلآ گفتم موسیقی چیزی جزء کنار هم قرار گرفتن صداهای ناهنجار نیست ولی این سبک ناهنجار ترین نوع صداها را انتخاب کرده و در اجرای اغراق شده آن تاکید افراطی داشته و خود این مسئله باعث شکوه بسیار از شنونده های این سبک شده و در کنار مسئله تجاری شدن یکی از علت های همه پسند نبودن این سبک شده.

تنها دلیل به یادگران ماندن یک اثر یا یک فرد صرفا به پشتوانه تجاری و مالی برنمیگرده بلکه ماهیت وجودی اثر و یا فرد بوده که به یادها مانده و خواهد ماند تا زمانی که برتر از آن به وجود آید. و بودند کسانی که با محدود کارهایی بزرگ همچنان در خاطر هستند.
    و برای این مثالی که شما زدید گیتاریست به نظر یک آهنگ ساز حرفه ای کسی هست که بلده از یک وسیله ای صدا دربیاره همین نه بیشتر.
    خود گیتار ساز حرفه ای نیست دیگه چه برسه به گیتار الکتریک که با صدای خشن و الکترونیکی قصد اجرای موسیقی داشته باشه و به نظر گیتار الکتریک صرفآ برای سبک متال ساخته شده که صدای آن با آرمان متالها هماهنگی کامل داره نه با آرمان سبک جاز نه با سبک بلوز نه با سبک کلاسیک و حتی از همه که بگذریم POP

اگه یک کم کمتر از این شاخه به اون شاخه ما رو ببری نیازی نیست که توی این تاپیک و اون تاپیک شما رو همراهی(به شوخی)

شما هم موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

صدای هدفونها با صدای طبیعی چه فرقی داره؟
    منظورم از صدای طبیعی صدای محیط اطراف خودمون هست مثلآ اگه صدای محیط یک باغ رو ضبط کنیم بعد با هدفون به اون گوش بدیم چه تفاوتی ممکنه داشته باشه و فرض بر این باشه که دستگاه ضبط ما دقیقآ صدای دریافت شده را به همان کیفیت واقعی ضبط و پخش میکنه.

و اگه ایرادی به نظر شما هست راه حلی برای حل مشکل وجود داره؟

آخر فروم باز a.z.p.z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Sky

پيش فرض

عزیز جان شما که میگی گیتار الکتریک صرفا برای متال درست شده اینطور نیست ...
    اون موقعی که الکتریک رواج پیدا کرد و امثال BB.KING و جیمی هندریکس و ... شروع به نواختن کردن و خیلی از راک بند های بزرگ
    قبل از اینکه متال شکل بگیره از الکتریک استفاده میکردن و واقعا هم قطعه های محشری ساختند که هر نظر عالی بود چه از نظر هارمونی و ...

به نظرم الکتریک محدود به سبک خاصی نمیشه - امروز دیگه تو سبک های موسیقی محدودیتی به طور کلی وجود نداره برای مثال
    تو یک کار ترنس هم ممکنه صدای گیتار الکتریک زیاد شنیده بشه نمونه ای این کار ها هم تو البوم میراژ armin van buuren هم بود.
    *الکتریک کجاش خشن هست ؟ خشن هم میشه ولی به خدا همیشه خشن نیست ... شما بریدSOLO ترک Comfortably numb رو که دیوید گیلمور زده رو گوش بدید یا مثلا ترک دیگه ای از همین راک بند به نام marooned و خیلی کارهای دیگه اصلا به ادم ارامش درونی میده و تو یه دنیای دیگه میبره - باز میتونم به کار فوق العاده زیبا و به یاد موندنی forgotten part2 از استاد ساتریانی اشاره کنم .

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

عزیز جان شما که میگی گیتار الکتریک صرفا برای متال درست شده اینطور نیست ...

اون موقعی که الکتریک رواج پیدا کرد و امثال BB.KING و جیمی هندریکس و ... شروع به نواختن کردن و خیلی از راک بند های بزرگ
    قبل از اینکه متال شکل بگیره از الکتریک استفاده میکردن و واقعا هم قطعه های محشری ساختند که هر نظر عالی بود چه از نظر هارمونی و ...

به نظرم الکتریک محدود به سبک خاصی نمیشه - امروز دیگه تو سبک های موسیقی محدودیتی به طور کلی وجود نداره برای مثال
    تو یک کار ترنس هم ممکنه صدای گیتار الکتریک زیاد شنیده بشه نمونه ای این کار ها هم تو البوم میراژ armin van buuren هم بود.
    *الکتریک کجاش خشن هست ؟ خشن هم میشه ولی به خدا همیشه خشن نیست ... شما بریدSOLO ترک Comfortably numb رو که دیوید گیلمور زده رو گوش بدید یا مثلا ترک دیگه ای از همین راک بند به نام marooned و خیلی کارهای دیگه اصلا به ادم ارامش درونی میده و تو یه دنیای دیگه میبره - باز میتونم به کار فوق العاده زیبا و به یاد موندنی forgotten part2 از استاد ساتریانی اشاره کنم .
    دوست عزیز
    پس میشه بگید برای چه سبکی ساخته شده و بیشترین کاربرد را داشته باشه؟
    گیتار کلاسیک و گیتار فلامینکو و گیتار الکتریک به ترتیب محدودتر به سبک یا زیر سبکهای خاصی هستند و منظور ما از صرفآ این نیست که نشه از این ساز در هر سبکی استفاده کرد بلکه استفاده غیر از سبک مناسب باعث پایین امدن کیفیت اجرا میشه ، و مثل این هست که چیزی سر جای واقعی خودش نباشه و ما فعلآ با استثناء ها کاری نداریم.

منظور این هست که توانایی واقعی این ساز در سبکهای متال به نمایش در میاد جایی که قلمروی تحت تسلط بی پایانه اونهاست و هر آنچه در اعماق وجودی ساز هست بیرون می کشند و به نمایش می گذارند ، اونجاست که ساز به راحتی ملودی اجرا میکنه و فید صدای سازهای هم تون ، خودش نمیشه و باعث آشفته گی ساییرن هم نمی شه.

انصافآ خصوصیات صوتی هر سازی رو میشه از یک آماتور هم جویا شد و در این مورد ما "گیتار الکتریک" برای تولید صدایی از هنجارهای ذهنی آهنگ ساز اغلب برای به تصویر کشیدن ناهنجاری های اجتماعی و فردی مورد استفاده قرار میگیره نه برای به وجود آوردن یک حس زیبایی شناختی همراه با امید
    صداهایی که شنیدن آنها شبیه ساز ذهنی ، همان ناهنجاری باید باشه نه صدای ملو و آرام. خصوصیت صوتی گیتار الکتریک همین هست و انصافآ به بهترین شکل ممکن بهتر از هر ساز دیگری آن تصویر خیالی را با هر بار گوش دادن دوباره در جلوی چشمان شما زنده خواهد کرد.
    صدایی سراسر اعتراض و شکوه صدایی سراسر رنج و غم صدایی سراسر میل به دگرگونی و دوباره سازی ناهنجارها ، صدایی که باید پس زمینه اشعاری باشه با همین مزمون.
    آیا این خصوصیات یک صدای خشن به معنی واقعی کلمه نه معنی عامیانه نیست؟

البته شکی نیست که کارهای قابل تامل هم داشته اما بسیار محدود بوده. ولی جایگاه گیتار الکتریک تعریف شده هست و مطمئنن استفاده کاربردی از گیتار الکتریک شده و در جهت تکمیل تفکرات آهنگساز به عنوان ابزار ، در سبکهای غیر از متال.

به هر حال این فقط یک نظر شخصی هست.

شما هم موفق باشید.

7. 2 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

صاحب تاپیک که به رحمت ایزدی پیوستند
    حالا دیگه پشت سر مرده هر چی میخواید بگید
    --------------------------------------------------------------------
    یه سوال از دوستان آیا این رو قبول دارید که خرید یه سیسم حرفه ایی جمع و جور+ هدفون حرفه ایی به قیمت بیشتر می ارزه تا یه سیستم خیلی حرفه ایی تر با اسپیکرهای آنچنانی؟!
    بحث سر تناسب کارایی و هزینه هست .
    در اخر هم یه فاتحه برای مرحوم مقفور بفرستید

9. 4 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

بحث سر تناسب کارایی و هزینه هست .
    اول 1 چیز رو مشخص کنم , ایی جمله که گفتی دقیقا یعنی چه؟
    برداشت من اینه
    داری میگی در مقابل هزینه ایی که برداخت میکنیم چه چیزایی بدست میاریم و این مطلب رو با حالت برداخت بول برای سیستم جمع و جور () مقایسه کنیم؟
    من چند تا فاکتور رو درنظر میگیرم برای انتخاب بین این 2 نوع:
    1- برای منی که توی خونه تنها نیستم و برای بقیه افراد توی خونه شنیدن موسیقی مورد علاقه ی من مساوی عذاب هستش مطمئنا سیستم شخصی ارجح هست
    2- اگر هدف رسیدن به 1 کیفیت مشخص باشه , مطمئنا رسیدن به اون کیفیت با 1 سیستم شخصی بسیار ارزونتر تموم میشه
    3- برای منی که اکثر مواقع توی اتاقم هستم باید سیستم صوتیم کنارم باشه - واضحه که سیستمی که جای کمتری بگیره برای من در ارجحیت هستش ( یعنی همون سیستم جمع و جور)
    4-سیستم جمع و جورم رو با خودم به دانشگاه یا مسافرت میبرم و از این قابلیتش خیلی خوشحالم
    5- توی خونه مهمونی نمیگیرم که اسبیکر های آنچنانی نیاز باشه (این دلیل جالبی نیست برام البته)
    6-اگر دنبال این قابلیت باشم که مثلا توی خونه به راحتی اینور و اونور برم بدون اینکه محدودیت حرکتی داشته باشم (فوائد اسبیکر) یدونه هدفون وایرلس میتونه تا حدی این مشکل سیستم های جمع و جور رو حل کنه
    در نهایت در شرایط فعلی من به شخصه اگر اسبیکر داشتم روزانه نهایت 30 دقیقه استفاده نمیکردم که برای من به هیچ وجه توجیه بذیر نیست
    راستی 2 تا مطلب مناسب هم رضا جان فرمودند که ایشالا درموردشون گفتمان میکنیم
    فعلا درگیر این امتحانات و ترم آخر و دست به دامن اساتید برای فارغ التحصیل شدن هستم
    Last edited by rave-87; 15-06-2011 at 01:26.

11. این کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

1- برای منی که توی خونه تنها نیستم و برای بقیه افراد توی خونه شنیدن موسیقی مورد علاقه ی من مساوی عذاب هستش مطمئنا سیستم شخصی ارجح هست
    نظر شخصی و کاربرد شخصی ایجاب میکنه ولی . . .

2- اگر هدف رسیدن به 1 کیفیت مشخص باشه , مطمئنا رسیدن به اون کیفیت با 1 سیستم شخصی بسیار ارزونتر تموم میشه
    موافقم ، اما با اسپیکر یه چیزهایی از دست میره و با هدفون یک چیزهای دیگه و هر دو با هم وجود نداره متاسفانه.

3- برای منی که اکثر مواقع توی اتاقم هستم باید سیستم صوتیم کنارم باشه - واضحه که سیستمی که جای کمتری بگیره برای من در ارجحیت هستش ( یعنی همون سیستم جمع و جور)
    4-سیستم جمع و جورم رو با خودم به دانشگاه یا مسافرت میبرم و از این قابلیتش خیلی خوشحالم
    این ها که مشابه هم هست که دیگه

5- توی خونه مهمونی نمیگیرم که اسبیکر های آنچنانی نیاز باشه (این دلیل جالبی نیست برام البته)
    اتفاقآ اکثر کسانی که Setup حرفه ای می کنند فقط برای خودشون هست. و دلیلش همون هست که گفته شد که با اسپیکر یک سری خصوصیات صوتی که توی هدفون هست بهتر شنیده بشه.

6-اگر دنبال این قابلیت باشم که مثلا توی خونه به راحتی اینور و اونور برم بدون اینکه محدودیت حرکتی داشته باشم (فوائد اسبیکر) یدونه هدفون وایرلس میتونه تا حدی این مشکل سیستم های جمع و جور رو حل کنه
    این هم که مشابه گزینه 3 و 4 هست.

در نهایت در شرایط فعلی من به شخصه اگر اسبیکر داشتم روزانه نهایت 30 دقیقه استفاده نمیکردم که برای من به هیچ وجه توجیه بذیر نیست
    فراموش نشه که اسپیکر مساوی با صدای بلند نیست در حالیکه با همون صدای 10 وات هم میشه با کیفیت بالایی به صدا گوش داد و لذت برد.(منظور از صدای 10 وات صدایی در حد درجه ولوم معمولی یک تلویزیون هست که باعث ناراحتی هیچ کس نمی شه).

راستی 2 تا مطلب مناسب هم رضا جان فرمودند که ایشالا درموردشون گفتمان میکنیم
    فعلا درگیر این امتحانات و ترم آخر و دست به دامن اساتید برای فارغ التحصیل شدن هستم
    [/QUOTE]

خدا به خیر بگذرونه ، مثل اینکه برامون نقشه ای دارند.
    ایشالا هر کجا که هستید سلامت و موفق باشید البته آخر ترم استادها خیلی تغییر قیافه می دند و اغلب قابل رویت نیستند حالا دسترسی به دامن بماند.

شما هم موفق باشید.

13. این کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

اتفاقآ اکثر کسانی که Setup حرفه ای می کنند فقط برای خودشون هست. و دلیلش همون هست که گفته شد که با اسپیکر یک سری خصوصیات صوتی که توی هدفون هست بهتر شنیده بشه.
    به نظرم بارزترین چیز تفاوت تو عمق و بعد صدا هست و به قولی soundstage و..
    هدفون هم ایزولاسیون مناسبتری داره برای همین فرکانسهای بالا رو بهتر پخش مبکنه همه که تومحیط اکوستک سیستم حرفه اییشون رو گوش نمیدند درسته نه؟!

15. این کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

به نظرم بارزترین چیز تفاوت تو عمق و بعد صدا هست و به قولی soundstage و..
    هدفون هم ایزولاسیون مناسبتری داره برای همین فرکانسهای بالا رو بهتر پخش مبکنه همه که تومحیط اکوستک سیستم حرفه اییشون رو گوش نمیدند درسته نه؟!
    بله درسته عمده تفاوت صوتی در این هست اما ریکورد صدا همیشه برای سیستم اسپیکر انجام میشه نه برای هدفون و اگه ریکورد برای هدفون انجام بشه این مسئله تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

1. نه اتفاقآ هدفون خوب نباید ایزولاسیون داشته باشه.
    2. و یکی از مزایای هدفون بیس غنی و با جزییات هست که توی صدای اسپیکر به سختی شنیده میشه و یکی از مهمترین دلایل اون شرایط محیطی هست و همینطور تفاوت سرعت انتشار فرکانسهای پایین نسبت به فرکانسهای بالاتر.
    فرکانسهای پایین با فرسایش بیشتری به گوش میرسند و جزییات تا اندازه زیادی از دست میره و همینطور تمایل به انتشار از کف یکی از مشکلات اصلی هست برای همین سازندگاه خودشون رو زیاد درگیر فرکانسهای پایین نکرده و درایور بیس همیشه پایین تر از بقیه قرار میگیره تا صدای اون از روی صدای فرکانسهای دیگه رد نشه.(دیگه ساده تر از این بلد نبودم)

3. Setup خوب اسپیکر نیازی به اتاق خاصی نداره کافی اصول اولیه برای نصب رعایت بشه. اما یک Setup بعد از چند مدت دوباره نیاز به کالیبره داره متاسفانه که اغلب فراموش میشه.

شما هم موفق باشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •