تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 34 اولاول ... 2891011121314151622 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 332

نام تاپيک: صحبت پیرامون مسائل حاشیه ایی مربوط به صدا

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

نه جان من چه اذیتی بده میایید اینجا 5 دقیقه تایپ میکنید تا دستتون گرم بشه؟
    یعنی دیگه تو گوشی مناسب نیست ، پس همین خوبه؟

قیمت زیاد این هدفونها نه به خاطر کیفیت رویایی اونها بلکه به خاطر نوع سفارش شما که در واقع ساخت سفارشی یک هدفون(در اصل سمعک طبی) هست و حداقل تفاوت قیمت با کیفیت مشابه با هدفون معمولی بیش از 500 دلار خواهد بود
    این اختلاف قیمت رو یکم زیاد نگفتی خدایی (500$ ؟؟؟)
    آخه اینجوری یعنی jh11 یجورایی از se535 ضعیف تر در میاد ولی حتی بعضی ها میگفتن که jh5 رو نسبت به se535 ارجح می دونن (البته زیاد معتبر نیستا)

ظرف مدت دو هفته هدفون شما آماده هست و برای شما راسال خواهد شد اما شرایط نگهداری از این نوع هدفونهای بسیار مشکل هست شما همیشه باید مواظب باشید که به هیچ عنوان نازل گرفته نشه و همیشه پاکیزه باشه مواد شوینده مخصوص اون برای مدت یک سالی جوابگو هست ولی یک چیز عذاب آور را هیچ وقت فراموش نخواهید کرد و اون اینکه نصب کردن هدفون همیشه با کمی دردسر هست و بلافاصله با جدا کردن هدفون باید یک 5 دقیقه ای وقت صرف نظافت و جمع کردن اون بکنید در غیر اینصورت در مدت کوتاهی هدفون نابود خواهد شد.

به دلیل تغییرات فیزیکی کانال گوش و به خصوص گوش بیرونی این هدفون نهایتآ برای دو سال بیشتر قابل استفاده نیست و دیگه توی گوش شما به خوبی سابق قرار نمی گیره و هی درمیاد و خوب کیپ نمیشه و باید باهاش خداحافظی کنید ولی خوب راه حل چندان مناسبی هم تا این لحظه غیر از وصله کاری توسط قالبگیرهای ترمیمی سمعک براش سراغ ندارم اونها با استفاده از چسب مخصوص یک کمی بدنه هدفون را تغییر داده تا دوباره مناسب گوش شما بشه هر چند خیلی ظاهر خوبی نداره به خصوص اگه هدفون سفارشی شما رنگ سفارشی غیر رنگ پوست و شفاف داشته باشه چون همیشه احساس میکنید یک تیکه یا چیزی به بدنه هدفون چسبیده و اولش یک کمی چندش آور هست ولی چاره ای نیست به این راحتی نمی شه از 2 تومن هزینه ای که بابت این هدفون داد گذشت.
    به تجربه واقعا فهمیدم که حرفه ایی بودن اصلا واژه ی خوبی نیست و خدا تا دردسر داره
    هرچی قضیه حرفه ایی تر میشه مشکلات با سرعت بیشتری بزرگ میشن.

در آخر هدف از مطرح کردن سوالها از شما rave-87 دوست عزیز این بود که تجربه خودتون را با اسرار من نوعی در اختیار ما قرار بدید نه چیز دیگه ای که ظاهرآ شما برداشت غیر از این کردید.
    خوب به من حق بدید دیگه هیچ کس اینجا پست نمیده تا از تجربه اون دیگران هم استفاده کنند مگه مجبور بشه!
    و این شد که من نوعی هیییییچ دیواری کوتاهتر از شما پیدا نکردم و زورم فقط به شما رسید که اونهم شما مثل ماهی از دستم هی سر می خوری (;
    نه جدا هیج فکری نکردم . بابا از ما گذشته دیگه این جوونک بازی ها . فقط خواستم آخر داستان رو زودتر بفهمم.

نمی دونم چه اشکالی داره کسانی که وقت میزارند تا اینجا مطالب رو بخونند ولی یک وقت کوچیک هم نمیزارند تا دیگران از تجربیات حالا چه درست چه غلط چه دقیق , چه . . . اونها استفاده کنند
    به شدت اعتقاد دارم که این بحث های اخیر رو کلا 10 نفر هم کامل نخوندن . اونایی هم که می خونن , یا اطلاعاتشون از من بیشتره یا این موارد اصلا بدردشون نمیخوره عملا .
    به هر حال احتمالا علت اصلی ننوشتن های من نوعی , از خصوصیات شخصی خودم هست که معتقدم باید خیلی از جوانب قضیه رو اطلاع داشته باشم تا پستی بدم که این وضعیت برای من اغلب پیش نمیاد.
    ولی بزار 1 مثال بزنم
    1 هفته پیش توی تاپیک راهنمایی لپ تاپ 1 بابایی سوالاتی پرسید و بعد از چندین صفحه که کسی جواب درست نداد گفتم جواب بدم , وقتی جواب دادم و به همراهش لینک منبع (سایت اینتل) رو هم دادم طرف 4 تا پست بعد همون سوال رو دوباره پرسید . اصلا 1 نگاه هم به اون لینک ننداخته بود انگار که من می خوام 2 میلیون تومن پول لپ تاپ بدم . من که پست دادم به جهنم ولی این فرهنگ مردممونه که 2 صفحه هم حاضر نیستن برای مسائل مهم حال حاضرشون وقت بزارن بعد برای ..........
    Last edited by rave-87; 27-07-2011 at 11:23.

2. 3 کاربر از rave-87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player rezaomido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

این اختلاف قیمت رو یکم زیاد نگفتی خدایی (500$ ؟؟؟)
    آخه اینجوری یعنی jh11 یجورایی از se535 ضعیف تر در میاد ولی حتی بعضی ها میگفتن که jh5 رو نسبت به se535 ارجح می دونن (البته زیاد معتبر نیستا)
    دوست من شما مدل به مدل مقایسه کردید ولی صحبت کلی بود (;
    به تجربه واقعا فهمیدم که حرفه ایی بودن اصلا واژه ی خوبی نیست و خدا تا دردسر داره
    هرچی قضیه حرفه ایی تر میشه مشکلات با سرعت بیشتری بزرگ میشن.
    همیشه اینطوره

نه جدا هیج فکری نکردم . بابا از ما گذشته دیگه این جوونک بازی ها . فقط خواستم آخر داستان رو زودتر بفهمم.
    آخر داستان سوال پرسیدن همیشه معلومه دیگه

به شدت اعتقاد دارم که این بحث های اخیر رو کلا 10 نفر هم کامل نخوندن . اونایی هم که می خونن , یا اطلاعاتشون از من بیشتره یا این موارد اصلا بدردشون نمیخوره عملا .
    راستش کم کم دارم به همین نتیجه هم میرسم و کارم اینجا رو به اتمامه چون همین چند ماه که اینجا بودم از نهار و شام تنهایی افتادم (;
    به هر حال احتمالا علت اصلی ننوشتن های من نوعی , از خصوصیات شخصی خودم هست که معتقدم باید خیلی از جوانب قضیه رو اطلاع داشته باشم تا پستی بدم که این وضعیت برای من اغلب پیش نمیاد.
    ولی بزار 1 مثال بزنم
    هیچ اشکالی نداره دوست من شما همیشه از تجربه خودتون صحبت کنید تا دیگران از تجربه شما برای پیدا کردن راه حل مناسب استفاده کنند نه اینکه %100 تجربه شما راه حل نهایی اونها باشه که احتمال وقوع اون بسیار کمتره
    1 هفته پیش توی تاپیک راهنمایی لپ تاپ 1 بابایی سوالاتی پرسید و بعد از چندین صفحه که کسی جواب درست نداد گفتم جواب بدم , وقتی جواب دادم و به همراهش لینک منبع (سایت اینتل) رو هم دادم طرف 4 تا پست بعد همون سوال رو دوباره پرسید . اصلا 1 نگاه هم به اون لینک ننداخته بود انگار که من می خوام 2 میلیون تومن پول لپ تاپ بدم . من که پست دادم به جهنم ولی این فرهنگ مردممونه که 2 صفحه هم حاضر نیستن برای مسائل مهم حال حاضرشون وقت بزارن بعد برای ..........
    متاسفم هم برای اون کاربر و هم برای کسانی که . . .

به هر حال تمام تلاشم را خواهم کرد که پستهای نیمه کاره را تکمیل کنم و اگر اشتباهی به چشمم خورد تصحیح کنم تا شاید فردا روزی دوباره کسی به این پستها احتیاج پیدا کرد.

پاینده باشید.

4. 2 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

امروز یه آمپ لامپی تو یه مغازه قدیمی دیدم قیمتش پنج و پونصد بود:

مشخصات بیشتر :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا Denon و بقیه بماند....

6. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

امروز یه آمپ لامپی تو یه مغازه قدیمی دیدم قیمتش پنج و پونصد بود:
    مشخصات بیشتر :
    کد:
    حالا Denon و بقیه بماند....
    این قیمت دست دومش بود؟
    ولی انصافآ خیلی خوشگله
    جریان Denon و بقیه هم بگید چی بود لطفآ شاید مشتری شدیم

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

Denon PMA2010AE
    2/975/00
    DCD2010AE
    2/700/00
    کد:
    Vincent SP-331MK
    2/456/000
    کد:
    این ها با چند تا دیگه پشت ویترینش بود.

شرکتهایی که روش کار میکرد پایونیر و دندن و این دو تا پایینی بود:
    کد:
    اون آمپ لامپی هم مدل سیاه رنگش رو داشت به ظاهر که نو میزد نمیدونم ازش نپرسیدم.
    اینهایی که قیمتش رو گفتم پشت ویترین بود امروز آخر وقتی رد شدم نوت برداشتم , بازم چیز میز داشت.....

9. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mili_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    ! My Dreams

پيش فرض

مدت ها قبل که با برنامه های تبدیل فرمت فایل های موزیک کار میکردم و فرمت ها و کیفیت فایل های موزیک موجود روی سیستم رو تغییر میدادم سؤال هایی برام به وجود اومد که امروز مناسب دیدم اینجا مطرح کُنم تا شما دوستان که اطلاعات خوبی در زمینه موسیقی و مباحث مربوط به صدا دارید ما رو از اطلاعات خود بی بهره نذارید.

اما سؤال اینه :

چرا وقتی یک قطعه موسیقی که با کیفیت 32 Bitrate هست رو به 128 یا بیشتر تغییر میدیم حجم قطعه مورد نظر افزایش پیدا میکُنه ولی کیفیت بالا نمیره و همون 32 Bitrate باقی میمونه ؟ اگرچه که در مشخصات فایل جدید که به وجود آمده ظاهراً کیفیت 128 رو نشون میده ؟!
    Last edited by mili_k; 08-08-2011 at 11:36.

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

چرا وقتی یک قطعه موسیقی که با کیفیت 32 Bitrate هست رو به 128 یا بیشتر تغییر میدیم حجم قطعه مورد نظر افزایش پیدا میکُنه ولی کیفیت بالا نمیره و همون 32 Bitrate باقی میمونه ؟ اگرچه که در مشخصات فایل جدید که به وجود آمده ظاهراً کیفیت 128 رو نشون میده ؟!
    دلیلش اینه که وقتی هر فایلی توسط فرمتهای فشرده کننده "کاهنده" مثل MP3 فشرده بشه خیلی از جزییات فایل اصلی از بین میره تا حجم فایل فشرده شده کاهش پیدا کنه حالا اگر همین فایل را با یک فرمت دیگر یا همین فرمت مجددآ فشرده کنیم هر چند انواع با کیفیت بالاتر چون قبلآ مقدار زیادی از داده های فایل هنگام فشرده سازی از بین رفته دیگر ما جزییات را به دست نخواهیم آورد و عملآ فقط حجم فایل افزایش پیدا میکنه نه کیفیت فایل
    یا به عبارتی ساده تر وقتی فایلی با فرمت MP3 فشرده شد عملآ قابل تبدیل به بیت ریت بالاتر نیست چون خبری از جزییات نیست و قبلآ جزییات با حداکثر فشرده سازی از بین رفته اند

12. این کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    ! My Dreams

پيش فرض

مراحل و چگونگی ساخته شدن یک قطعه موسیقی رو به طور کامل نمیدونم. اما میخوام بدونم وقتی همه ی کارها روی یک آهنگ انجام شد از قبیل ( ضبط قطعات آهنگ - میکس - مسترینگ و... ) و در یک کلام وقتی آهنگ تکمیل و آماده ارایه شدن به بازار / مردم / طرفداران شد ، فرمت اصلی و مادر همه ی آهنگ هایی که امروزه دیگر بیشتر به صورت دیجیتالی ساخته میشوند چیست ؟ و دارای چه کیفیتی است ؟ آیا از نظر کیفیت تفاوتی با فرمت های رایج برای موزیک های امروزی مثلاً کیفیت 320 mp3 دارد ؟

+ لطفاً در مورد فرمت FLAC توضیحات مبسوطی ارایه کُنید.

با تشکر

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

مراحل و چگونگی ساخته شدن یک قطعه موسیقی رو به طور کامل نمیدونم. اما میخوام بدونم وقتی همه ی کارها روی یک آهنگ انجام شد از قبیل ( ضبط قطعات آهنگ - میکس - مسترینگ و... ) و در یک کلام وقتی آهنگ تکمیل و آماده ارایه شدن به بازار / مردم / طرفداران شد ، فرمت اصلی و مادر همه ی آهنگ هایی که امروزه دیگر بیشتر به صورت دیجیتالی ساخته میشوند چیست ؟ و دارای چه کیفیتی است ؟ آیا از نظر کیفیت تفاوتی با فرمت های رایج برای موزیک های امروزی مثلاً کیفیت 320 mp3 دارد ؟

+ لطفاً در مورد فرمت FLAC توضیحات مبسوطی ارایه کُنید.

با تشکر
    سوالهاتون برای یک پست خیلی زیاده و چواب هر کدومشون یک تاپیکه
    به طور خلاصه:
    برای تمام کاربردهای حرفه ای در زمینه صدا از فرمت استاندارد و بدون فشرده سازی Wav استفاده می کنند که متداولترین تنظیم 24/96 هست یعنی 24 بیت دقت و 96 هزار نمونه یا Sample در ثانیه
    اینکه کیفیتش چگونه هست مطمئنن باید با یک فرمت دیگه ای مقایسه بشه که احتمالآ منظور شما Mp3 هست که با فرمت Wave از نظر کیفیت صدا قابل مقایسه نیستند چون تفاوت بسیار زیاد هست این فرمت بر خلاف Mp3 هیچ گونه فشرده سازی و حذفی در داده های صوتی یک تراک انجام نمی ده که میشه گفت کاملترین وحرفه ای ترین و در عین حالت ساده ترین فرمت دیجیتالی مورد استفاده عموم هست تا اونجایی که یادم میاد این فرمت اولین فرمت صوتی بوده که بعد Embed شده و به حالت فعلی رسیده سالها بعد Mp3 برنامه اون نوشته شد تا اینکه بتواند با حذف کردن قسمت های اضافه صوتی که برای یک فرد عادی نشنیدنش چندان مهم نیست بتواند حجم فایل نهایی را کاهش دهد که در مقابل فرمت Wav به جایی رسید که یک تراک 5 دقیقه به فرمت Wav 24/96 که حجمی معادل 180 مگ داره رو تبدیل به یک فایل 5 مگی کنه که مشخصه چقدر از داد های و جزییات اساسی از بین رفته تا به این حجم کوچک برسه

Wave یا Wav فرمت مادر تمام فرمتهای صوتی هست البته در حالت فایل ولی در حالت Media فرمت PCM فرمت مادر هست

امروزه از فرمتهای فشرده سازی که بدون حذف از داده های فایل مرجع بتونند حجم را کاهش دهند مورد استفاده قرار میگیره مثل FLAC و ALAC و . . . که اولی بیشترین مورد استفاده رو داره چون Open Source هست و به طور مجانی در اختیار هر شرکتی هست که از این فرمت استفاده کنه
    به هر حالت برای اطلاعات بیشتر درباره فرمت FLAC می تونید به اینجا یه نگاهی بندازید:
    کد:
    در آخر فرمت FLAC نمونه فشرده شده wav هست و چندینی درجه کیفی متفاوتی را پشتیبانی می کنه مثل Mp3 که از 8 شروع میشه و 16 و 32و 64 و 96و 128 و 256 و نهایتآ به 320 ختم میشهاین فرمت از 0 شروع میشه تا بیش از 4 میلیارد هر چند در عمل چند استاندارد اون بیشتر از سایر گزینه ها مورد استفاده قرار میگیره که :
    44.1
    88
    96
    192

که برای دقت هم بر خلاف Mp3 که فقط 16 بیت هست این فرمت می تونه از 8 بیت الی 256 بیت رو ساپورت کنه ولی بیشترین فرمتهای دقت:
    16
    24
    و خیلی کم 32 هست

و این فرمت بر خلاف Mp3 که فقط از صدای یک یا نهایتآ دو کاناله (استریو) پشتیبانی می کنه می تونه از یک کانال تا 256 کانال را همزمان پشتیبانی کنه

تمام خصوصیات Wav در FLAC هست غیر از اینکه در FALC می شه Lyric و Picture و . . . هم به صورت چسبیده به فایل Add کرد دقیقآ مثل همون خصوصیات عامه پسند Mp3 در حالیکه در Wav هیچ نوع جای خاصی برای این قبیل اطلاعات یا خوصوصیات اضافه در نظر گرفته نشده

در آخر تا آخرین لحظه مسترینگ تمام صداها به صورت Wav هستند و نوع Media تعیین کننده نوع فرمت نهایی خواهد بود و تا قبل از این تبدیل اغلب در استدیو های فوق حرفه ای از فرمت های 32 بیت و در استدیو های حرفه های 24 بیت استفاده می شود که این انتخاب نوع دقت از اول مرحله ضبط تا انتها یک دقت خواهد داشت و هیچ وقت در بین کار تبدیل انجام میشه که فاجعه خواهد بود به عبارت ساده تر اگر رکورد 32 بیت انجام شد برای میکی و مستر هم هم همین دقت تا انتها استفاده میشه و اگه سیستم میکی یا مستریگ قادر به پشتیانی از این دقت نبود از همون اول با دقت مناسب سخت افزارشون رکورد می گیرند
    در ایران تا جایی که اطلاع دارم نهایتآ همون 24/96 استفاده میشه که برای کارهایی که ساخته میشه هم تا حدودی زیادی هست و کارهای در سطح حرفه ای با دقت 32/192 انجام میشه

در آخر آخر کارهای فوق حرفه ای همچنان به صورت آنلوگ ضبط و میکس و مستر می شوند.

15. 3 کاربر از rezaomido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    ! My Dreams

پيش فرض

پس با توجه به صحبت های شما در مورد کیفیت فایل های Wave میشه اینطور گفت که سی دی هایی که ما به عنوان آلبوم های موسیقی میخریم و فرمت Wave دارند ، دارای بهترین و حداکثر کیفیتی هستند که یک قطعه موسیقی میتونه داشته باشه ؟

ضمناً در مورد این جمله :

Wave یا Wav فرمت مادر تمام فرمتهای صوتی هست البته در حالت فایل ولی در حالت Media فرمت PCM فرمت مادر هست
    در مورد حالت فایل و مدیا بیشتر توضیح میدین ؟ و اینکه این PCM که گفتین آیا به مخفف هایی مثل CBR یا VBR ربط پیدا میکُنه ؟ ( البته سؤال در مورد VBR و CBR و ... رو میخواستم در یک پست دیگر و به صورت جداگانه مطرح کُنم که با توجه به صحبت های شما و پیش کشیده شدن PCM ، الآن و در این پُست مطرح ـش کردم. )

با تشکر

شما هم موفق باشید ( ) / دیگه نمیگی ؟ ! /
    Last edited by mili_k; 09-08-2011 at 09:07.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •