تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 50 از 50

نام تاپيک: crossfire كردن دو كارت HD5830

داره خودمونی میشه اصغر e's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

میگم cpu تا حدی در بازیها تاثیر داره.
    شما میخایین تفاوت زیادی تو بازی حس کنی یا همینطوری برا تنوع میخای cpu و main رو عوض کنی؟

اگه همینطوری میخای عوض کنی فکر کنم هزینه اضافی خرج نکن.

اگه میخای تفاوت چشمگیری در بازیها داشته باشی باید کل سیستمتو عوض کنی.
    cpu+main+vga
    کارت گرافیک نقش مهمی داره .
    فکر نکن cpu و main رو عوض کردی تفاوتو حس میکنی نه اینطور نیست. فقط کارت گرافیک میتونه انتظار شما رو براورده کنه.
    اونم خرید دو تا 6870 یا 6870
    البته sli هم میتونی بکنی دو تا 560 ti رو ببندی.
    نه بخدا برا تنوع نیست گفتم کمتر از 6 ماهه که این سیستم کلا جمع کردم حتی مانیوتر و کل کیس و خوب اگه باید گرافیگ هم عوض کنم باید سه چهار ماهی صبر کنم

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

نه بخدا برا تنوع نیست گفتم کمتر از 6 ماهه که این سیستم کلا جمع کردم حتی مانیوتر و کل کیس و خوب اگه باید گرافیگ هم عوض کنم باید سه چهار ماهی صبر کنم
    آره عزیز همونطوری که گفتم 1.4 باید هزینه کنی بعدشم سیستم خودتم کلا 500 بتونی بفروشی خوبه.
    در غیر اینصورت تنها خرید cpu+main به صرفه نیست.
    خودت فردا ببر پیش یکی از این فروشنده های سیستم بگو دسته دوم main+cpu برات ببنده تست کن ببین چطوریه متوجه منظورم میشی که بیشتر از 5 یا 6 فریم تفاوت نمیبینی.

کاربر فعال انجمن سخت افزار mersoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران| نام: محمد

پيش فرض

سلام. چه طوری به این مطلب رسیدین که یک عدد 5870 ، به 666 مگابایت بر ثانیه پهنای باند احتیاج داره؟
    سلام و درود

ابتدا باید توجه کنید که پهنای باند مصرفی در انواع محاسبات متغیر خاهد بود.در پردازش هایی مانند Folding واحدهای کاری به GPU انتقال یافته در آنجا پردازش شده و از نتایج استفاده میگردد پس ارتباط بین CPU و GPU اندک خاهد بود. اما در کاربری بازی مساله کمی متفاوت است و متناسب با فریم های تولیدی پهنای باند استفاده شده از PCI-e هم تغییر خاهد کرد.
    میدانیم که از عوامل تاثیر گذار در تعداد فریم تولیدی "اندازه ی تصویر" و "میزان جزییات هر تصویر" است پس حین بازی این عوام در پهنای باند استفاده شده تاثیر گذار خاهند بود به این ترتیب که هرچقدر اندازه و جزییات تصویر پردازشی کم باشد تعداد فریم بیشتری تولید و در نتیجه پهنای باند بیشتری از PCI-e مصرف خاهد شد.
    برای روشنتر شدن عرض خود اخلاف فریم در یک بازی ثابت را با تغییر عوامل تاثیر گذار در تولید آن (اندازه و جزییات) بررسی میکنیم:

در اندازه تصویر کوچک و جزییات کم تعداد فریم تولیدی افزایش یافته استفاده از پهنای باند بالا میرود در نتیجه مسیرهای مختلف PCI-e تفاوت نمایانی در فریم نهایی ایجاد میکنند:

حال در همان بازی پردازش فریم ها را با افزایش اندازه و جزییات سخت میکنیم اختلاف تعداد فریم را در مسیرهای 1x و 16x با تصویر بالا مقایسه کنید:

در اکثر سایر بازی ها هم شرایط مشابهی حاکم است. تا اینجا مقصودم اثبات این موضوع بود که در شرایط مختلف پهنای باند مختلف نیاز است. عدد 666mb/s که بنده ارایه کردم مربوط به متوسط پهنای باند مفید در رزولیشن 1200*1920 بود و شیوه محاسبه ی آن هم به این قرار بوده که پهنای باند مسیر 1X را 409mb/s (عرض کرده بودم اتلاف را 20 درصد در نظر میگیریم پس 80 درصد از 512mb/s کل مسیر 1x صرف تبادل اطلاعات است) فرض کرده و پهنای باند مسیر 16x را بدون محدودیت (حالتی که افت فریمی به دلیل کمبود پهنای باند رخ نداده) می انگاریم. حال با تناسب ریاضی حساب میکنیم اگر برای تولید F1 فریم 409mb/s صرف شده باشد برای تولید F16 فریم چه مقدار پهنای باند لازم است؟ مجهول این تناسب همان حداکثر پهنای باند مورد نیاز در شرایط تست است.
    برای مثال به فریم ها در اندازه ی تصویری که عرض کردم توجه کنید:

79F/S در مسیر 16x ضرب در 409mb/s پهنای باند مفید مسیر 1x تقسیم بر 50F/s مسیر 1x برابر میشود با 646mb/s. حال اگر میانگین این عدد را در همان رزولیشن برای چند بازی دیگر حساب کنید به همان عددی که بنده عرض کردم میرسید.

نباید هم ببینین چون کسی که چششو ببنده نمیتونه ببینه.
    داره 3.2gb استفاده میشه از این واضح تر چیزه دیگه ای نیست.
    جریان چیزس دیگست و گرنه بنچ ها و عکسها گویای همه چیز هست.و هر کاربری میتونه خودش قضاوت کنه ولازم نیست شما با کلمات بازی کنین.
    شاید مشکل از کندذهنی بنده باشد آیا کسی متوجه منظور ایشان در مورد حجم رم میشود؟ مگر اشکالی دارد 3.2GB از آن استفاده شود؟

4. این کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

آخه چه لزومی داره .خدا ویکلی هر چی عکس میزارم میشه عکس گوگل

در حالت لود عرض کردم که 75 70 میشه اونم در بازی کرایسیس.
    میدونی من برنامه های بنچ رو سیستمم نصب نمیکنم اگه تو عکس هم ببینی اصلا برنامه های ضروریو نصب میکنم چون خوشم نمیاد ویندوزم شلوغ باشه.
    برای من فرق نمیکنه 1 ماه دیگه قصد خرید 6990 رو دارم اما در کل میگم کراسفایر ارزشش زیاده اگه بتونی درست تنظیم کنی و ازش استفاده کنی
    در ضمن از ناظم سایت هم ترسی ندارم چون کل کل رو من شروع نکردم هر چچی خواستن گذاشتم آخرشم شد
    خب پس من نمی تونم درک کنم که چرا عکس رو آپلود کردین ، نه دما رو نشون میده ، نه کارایی در کراس فایر ، نه پایداری نه راندمان، فقط مشخصات سیستمتون رو می گه . و همون طور که عرض کردم ، اصلأ مشخص نیست که کارت دوم هم در همون فرکانس کار کنه .
    اختلاف دمای دو کارت در کراس فایر رابطه ی مستقیمی به فاصله ی دو کارت داره ؛ اگه به هم چسبیده باشن ، مسلمأ دمی کارت دوم بسیار بالا می ره.(البته در کارت های 5سری5800 به دلیل وجود هواکش در پشت کارت ؛ این مشکل کمی مرتفع می شه )

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام و درود
    در اکثر سایر بازی ها هم شرایط مشابهی حاکم است. تا اینجا مقصودم اثبات این موضوع بود که در شرایط مختلف پهنای باند مختلف نیاز است. عدد 666mb/s که بنده ارایه کردم مربوط به متوسط پهنای باند مفید در رزولیشن 1200*1920 بود و شیوه محاسبه ی آن هم به این قرار بوده که پهنای باند مسیر 1X را 409mb/s (عرض کرده بودم اتلاف را 20 درصد در نظر میگیریم پس 80 درصد از 512mb/s کل مسیر 1x صرف تبادل اطلاعات است) فرض کرده و پهنای باند مسیر 16x را بدون محدودیت (حالتی که افت فریمی به دلیل کمبود پهنای باند رخ نداده) می انگاریم. حال با تناسب ریاضی حساب میکنیم اگر برای تولید F1 فریم 409mb/s صرف شده باشد برای تولید F16 فریم چه مقدار پهنای باند لازم است؟ مجهول این تناسب همان حداکثر پهنای باند مورد نیاز در شرایط تست است.
    این که پهنای باند مورد نیاز در حالت های مختلف فرق می کنه ، بدیهی هست و اصلأ احتیاجی به اثبات نیست .
    در ضمن اون 20% رو کم کردین رو هم درک نمی کنم ، منبعی وجود داره که اتلاف این قدر هست؟

همه چیز محاسبات ماشین حسابی نیست! شما کافیه که بازی های دیگه رو هم در نظر بگیرید تا متوجه بشین کل این اعداد فرق خواهند کرد . تست های زیادی هم در صفحه ی قبل هست که اختلاف کارایی رو به خوبی نشون می دن . (تا حالا نشنیده بودم که جایی حداکثر پهنای باند مورد نیاز برای کارت گرافیک رو به این شکل اعلام کنند)
    دوستان ،واقعأ این مطلب که pci-e 4x برای کارت گرافیکی مثل 5830 محدودیت ایجاد می کنه نیاز به بحث داره..

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوست عزیز دما ، پایداری، راندمان در حالت لود ملاک هست و نه بی کاری... شما می گفتین که در حالت لود ، دما حدود 70-75 هست ، کارایی بسیار بالا و سیستم هم بدون نویز ، برای اثبات حرفتون ، از سیستمتون عکس گذاشتین ، ولی در حالت بی کاری ... پس دلیلتون قانع کننده نیست .
    فکر نمی کنم حرفم خیلی پیچیده باشه.
    Last edited by alborz_k; 05-06-2011 at 20:23.

آخر فروم باز pasargadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه دوست عزیز این عکسو من از گوگل کوپی کردم.
    ایشون کارشون فقط در حد اینه که برن از سایتها بنچ ببینین و قیمت قطعات رو از رایان صبا رایانه و لیون جمع کنین به کاربرا بدن.

غیر از این اصلا قطعاتو از نزدیک دیده باشن من اسم کاربریمو عوض میکنم .
    شما درست میگین.

اطلاعات ایشون در حد عکسهای گوگل هست که هر عکسی هم من بزارم فکر میکنن مال گوگل هست بهه خاطر چی؟به خاطر اینکه جز عکس چیزی ندیدن.
    من پستهای کاربرو بخونم متوجه میشم اون شخص چی کارست.عزیزم شما یه جایه کارت میلنگه.

از من cpu-z خواستم گذاشتم شات خواستم گذاشتم آخرشم شد عکس گوگل

از رو نرفتن حالا هم میگن سیستم عاملت 32 بیت هست خدا وکیلی به این بی سواد چی بگم؟
    بعد از 10 تا پست و بعد از این که من.ارمان.احسان کفتیم بزار شما بعد از 4 روز شات گزاشتین.
    تازه اونم بسیار مشکوک.بعد انتظار دارین حرفه چنین کسیو باور کنم.
    در ویندوز:شما بارها گفتین اورکلاکر هستین و اندازه موهای سره من سیستم بستین پس جای تعجب داره برای 4gb رم os 32bit نصب کردین.
    آخه چه لزومی داره .خدا ویکلی هر چی عکس میزارم میشه عکس گوگل
    شما یک شات بیشتر نزاشتین پس جو سازی نکنین.

خدا ویکیلی تاریخ ویندوزو ببین توی عکس با ساعتش خودت قضاوت کن به ایشون چی بگم؟
    خودتون تاریخو نگاه کردین؟

برای 2010 است.

فقط میخان کم نیان گیر دادن به ویندوز خوب ویندوز 32 بیت با 64 تنها فرقش اینه که رم بالای 3 گیگ رو میشناسه
    شما یک سوژه گیر اوردین ول کن نیستین.
    همینو بس. منم تا حالا نشده بیشتر از 2.5 گیگ حجم رمم پر بشه پس لزومی نمیبینم که 64 بیت نصب کنم چون پشتیبانی نرم افزار 32 بیت بهتره .نمیگم 64 بیت کتره اما 32 بین نصب وقتی میکنم خیالم راحت]
    به به چه سخنان حرفه ای میشنوم.

یه نیگا به تاریخ ویندوز و ساعتش بنداز توی عکس. بعد ساعت پستمم ببین .
    رو که نیست

بله تاریخش که 2010 است.

---------- Post added at 08:15 PM ---------- Previous post was at 08:12 PM ----------

اون کاربر اگه عرضه داره بیاد به خود من بگه.
    از طرف دیگر کاربرای محترم انجمن حرف بیخودی از خودت درنیار.
    آفرین کوچولو.

این پستای اضافه هم بزودی به ناظم میگم پاک کنن.

تا آبروی اون اسم کاربر فعال سخت افزارت نرفته
    [/QUOTE]

همونطور که گفتم در برخی عناوین اختلاف زیاده و برخی هم کمه.
    Last edited by pasargadd; 05-06-2011 at 22:45.

آخر فروم باز pasargadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و درود

ابتدا باید توجه کنید که پهنای باند مصرفی در انواع محاسبات متغیر خاهد بود.در پردازش هایی مانند Folding واحدهای کاری به GPU انتقال یافته در آنجا پردازش شده و از نتایج استفاده میگردد پس ارتباط بین CPU و GPU اندک خاهد بود. اما در کاربری بازی مساله کمی متفاوت است و متناسب با فریم های تولیدی پهنای باند استفاده شده از PCI-e هم تغییر خاهد کرد.
    میدانیم که از عوامل تاثیر گذار در تعداد فریم تولیدی "اندازه ی تصویر" و "میزان جزییات هر تصویر" است پس حین بازی این عوام در پهنای باند استفاده شده تاثیر گذار خاهند بود به این ترتیب که هرچقدر اندازه و جزییات تصویر پردازشی کم باشد تعداد فریم بیشتری تولید و در نتیجه پهنای باند بیشتری از PCI-e مصرف خاهد شد.
    برای روشنتر شدن عرض خود اخلاف فریم در یک بازی ثابت را با تغییر عوامل تاثیر گذار در تولید آن (اندازه و جزییات) بررسی میکنیم:

در اندازه تصویر کوچک و جزییات کم تعداد فریم تولیدی افزایش یافته استفاده از پهنای باند بالا میرود در نتیجه مسیرهای مختلف PCI-e تفاوت نمایانی در فریم نهایی ایجاد میکنند:

حال در همان بازی پردازش فریم ها را با افزایش اندازه و جزییات سخت میکنیم اختلاف تعداد فریم را در مسیرهای 1x و 16x با تصویر بالا مقایسه کنید:

برای مثال به فریم ها در اندازه ی تصویری که عرض کردم توجه کنید:

79F/S در مسیر 16x ضرب در 409mb/s پهنای باند مفید مسیر 1x تقسیم بر 50F/s مسیر 1x برابر میشود با 646mb/s. حال اگر میانگین این عدد را در همان رزولیشن برای چند بازی دیگر حساب کنید به همان عددی که بنده عرض کردم میرسید.

شاید مشکل از کندذهنی بنده باشد آیا کسی متوجه منظور ایشان در مورد حجم رم میشود؟ مگر اشکالی دارد 3.2GB از آن استفاده شود؟
    شمابرداشتین از خودتون یک محاسبه ساختین و ارائه میدین.
    اصلا درست نیست.
    پهنای باند pci4.2000mb/2s است و در مقابله 8000mb/s کمه خب تفاوتهاش هم تو بنچها مشخصه حالا چه جوری محاسبه کردین که 600mb برای اسلات 5830 کافیه.
    لطفا مسئلرو مثله همیشه نپیچونین.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

در مورد این عکس دو مورد وجود داره
    1-تاریخ روی سیستم هست که من فرض میگیرم آدم دقیقی مثل شما تاریخ سیستمش را بروز نکرده باشه به این موضوع هم اهمیتی نمیدم
    2-اون دمای coretemp هست که مشخص کردی نوشتی در لود کامل
    راستش بار اولی که این عکس و دیدم خیلی خندیدم ولی بعدش تازه متوجه شدم که چرا شما اسرار داری که سیستم را در بازی تست می کنی و ملاک پایداری برای شما بازی هست چون احتمالا معنی لود کامل را نمی دونی

به هر حال متاسفانه این دومین تاپیکی هست که شما در اون شرکت می کنی و باز هم متاسفانه بجای اینکه دوستان مشاوره و راهنمایی بشن کار به بحث و جدل های بی خود و بی معنی و بی نتیجه میرسه و اون بنده خدای صاحب تاپیک هم این وسط حیرون و سرگردون میشه!!!

قبلا هم در انجمن چنین مواردی رخ داده و قبلا هم ذکر کردم و ذکر شده : جای اینگونه بحث ها و کل کل ها در تالار عمومی هست نه جایی که مشاوره ، راهنمایی و حل مشکل انجام میشه

امیدوارم این موارد ادامه دار نشه و یک مورد خاص هم یکم در انجام بحث ها دقت کنه

موفق باشید

حـــــرفـه ای D3vil_A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

تاپیک از بحث ها بی مربوط پاک سازی شد.
    در صورت تکرار با کاربران که نظم تاپیک رو بر هم مزینند برخورد خواهد شد.

موفق باشید.

11. 5 کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال reza_3722's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

من یه سوال کوچیک داشتم گفتم بپرسم
    آیا میشه از اون کارت دوم که لینک شده به اصلی هم خروجی DVI گرفت؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •