تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 50

نام تاپيک: crossfire كردن دو كارت HD5830

داره خودمونی میشه اصغر e's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

تشكر از همه دوستان كه راهنمايي مي كنن ولي من كيسم اينيفيتي هستش از گرين متوسط دماي كارت تو حالت معمولي بعد از 15 دقيقه كار عادي تقريبا 55 يا 58 هستش تو كارت قبلي ام كه GTS25 بود حتي تو بازيها هم اين دما را نداشتم ولي هنوز تو بازي تست نكردم ولي كارت دوم 40 يا 45 هستش ولي به نظرم خودم هزينه اي كه كردم هدر دادم اين نظر خودم هست احتمالا هم اشتباه باشه اينكه خنده دار من نگفتن خنده داره آلبته اگه منظورتون من باشه برام هزينه داره چون 6 ماهه اين سيستم را جمع كردم ولي باز اگه تنها راش باشه بازهم هزينه مي كنم براي كراس كردن .... بعدش من تازه كار هستم و مي خواه از تجربه دوستان كه واقعا هم حرفه اي هستن استفاده كنم سپاس از همتون
    Last edited by اصغر e; 05-06-2011 at 10:57.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

اگر شما بخای مادربرد را عوض کنی باید پردازنده را هم عوض کنی که جز ضرر چیز دیگه ای عاید شما نمیشه
    به نظرم فعلا با همین وضع سر کن
    کلا کراس قار 2 تا 5830 روی لینک x4 با اینکه کمی پهنای باند شما را کم می کنه ولی کارایی شما فعلا در اکثر بازی ها خوب خواهد بود
    بهتر بود قبل از هزینه کردن یک مشورت می گرفتی
    بهترین کار برای شما خرید یک رادئون 6950 بود به همرا استفاده از فیزیکس با کارت gts250 که کارایی بی نظیری به سیستم شما میداد
    کلا تالار مشاوره را گذاشتن برای همچین مواردی

3. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

تشكر از همه دوستان كه راهنمايي مي كنن ولي من كيسم اينيفيتي هستش از گرين متوسط دماي كارت تو حالت معمولي بعد از 15 دقيقه كار عادي تقريبا 55 يا 58 هستش تو كارت قبلي ام كه GTS25 بود حتي تو بازيها هم اين دما را نداشتم ولي هنوز تو بازي تست نكردم ولي كارت دوم 40 يا 45 هستش ولي به نظرم خودم هزينه اي كه كردم هدر دادم اين نظر خودم هست احتمالا هم اشتباه باشه اينكه خنده دار من نگفتن خنده داره آلبته اگه منظورتون من باشه برام هزينه داره چون 6 ماهه اين سيستم را جمع كردم ولي باز اگه تنها راش باشه بازهم هزينه مي كنم براي كراس كردن .... بعدش من تازه كار هستم و مي خواه از تجربه دوستان كه واقعا هم حرفه اي هستن استفاده كنم سپاس از همتون

ببین دوست عزیز .
    الان م کلا نفهمیدم شما چرا سیستمتو میخای عوض کنی؟
    دلیل عوض کردنتو بگو؟
    از چی ناراضی هستی؟

فکر میکنی این سیستمو عوض کنی خیلی اختلاف خواهی داشت؟به ازای 1 میلیون خرج کردن 10 15 فریم افزایش پیدا میکنه.

میخای برای حساب کنم:

1)cpu اگه بخای بخری 1156 و 1366 رو باید بیخی بشی چون دیگه دورانشون گذشته باید بیای سراغ ساندی بریج 1155
    که حداقل باید 300 واسه cpu پول بدی.

2)مادربورد هم حداقل باید 300 بخری.

تا الان شد 600 تومن

3)کارت گرافیک هم عوض کنی بیای سراغ 6950 اگه تکی بخری که واویلا افت فریم پیدا میکنی نسبت به دو تا 5840 که داری.

اگرم بخای دو تا 6950 بخری باید یه 800 تومن پیاده بشی.

1.400 تومن واسه سیستم باید خرج کنی.

کارتهای خودتم بیشتر از 150 تومن نمیخرن البته گارانتیت هست شاید بتونی 170 بفروشی.

از من گفتن بود .فکر نکن با عوض کردن سیستم خیلی زیاد فرق میکنه از الان میگم 20 فریم یا 15 فریم در بازیها اضافه میاری.

اونم برای شما محسوس حساب نمیشه.

این سیستمی هم که داری خیلی خوبه فقط دلیل عوض کردنتو نمیدونم.

آخر فروم باز pasargadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر شما بخای مادربرد را عوض کنی باید پردازنده را هم عوض کنی که جز ضرر چیز دیگه ای عاید شما نمیشه
    به نظرم فعلا با همین وضع سر کن
    کلا کراس قار 2 تا 5830 روی لینک x4 با اینکه کمی پهنای باند شما را کم می کنه ولی کارایی شما فعلا در اکثر بازی ها خوب خواهد بود
    بهتر بود قبل از هزینه کردن یک مشورت می گرفتی
    بهترین کار برای شما خرید یک رادئون 6950 بود به همرا استفاده از فیزیکس با کارت gts250 که کارایی بی نظیری به سیستم شما میداد
    کلا تالار مشاوره را گذاشتن برای همچین مواردی
    دقیقا موافقم پهنای باند کم میاد و باعث افت پرفرمنس میشه.
    همونطور که میبینین یک 5870 روی اسلات 4 با 16 حدوده 30 فریم اختلاف دارن.

حالا با کراس شدن و اینکه توانشون کمتر از 1.5 برابر میشه این افت بیشتر میشه. البته برای 5830 کمی کمتره.
    البته برای همه بازی ها این اختلاف انقدر زیاد نیست ولی در کل اختلاف دارن و برای بعضی عناوین چشمگیر است.

6950 هم انتخاب عالی است و در بیشتر مواقع کراس کرن هزینه بیهوده است.

]این کارتها اور نمیشن برا من بازاری شده ها !!!!!!!!!!!!
    یعنی چی اور نمیشن پس من الان چطوری با اور کردن دو تا کارتم 5 فریم افزایش پیدا کردم؟
    نکنه این 5 فریم از خونه خاله اومده؟

25 درجه افزایش
    پسر پس کیس من منفجر شده خودم خبر ندارم که دارم کرایسیس رو 6 ساعته بازی میکنم
    کارتی که مانیتور بهش وصل میشه 5 درجه نسبت به کارتی دوم که کراس میشه افزایش درجه داره.

کارتهای ati انصافا دماشون مناسبه اما نیوزشون بیشتر.
    اگه نیاز باشه عکس هم میزارم.
    ش

سری p55 هم فاصله اسلات گرافیک مناسبه و کارت اول رو خفه نمیکنه.
    .ربطی به چیپ نداره شرکتهای سازنده مادربرد فاصله هارو تعیین میکنن.

میدونین مشکلات شما چیه؟
    دوست ندارین یکی رو حرف شما حرفی بزنه چون جنبه جواب شنیدن درستو ندارین.(البته ناراحت نشینا)
    فکر نمیکنم این طرز پست دادن در شان فروم باشه.اگر قرار به این پستها باشه در تاپیک اورکلاک میشد خیلی حرفا زد ولی بچه های قدیمیه فروم موقعیتو درک میکنن.
    Last edited by pasargadd; 05-06-2011 at 22:43.

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

جناب taghdirrr ، دما ی پردازنده و کارت های گرافیکی شما در حالت idle هستند ، بی زحمت با نرم افزار های furmark , occt 3.0.0.1 تست بگیرین تا دما در حالت های لود رو بدونیم .
    دو نکته ی دیگه هم باید عرض کنم :
    1- اون فرکانسی که برای کارت گرافیک دادین ، مطمئنین که به هر دو کارت اعمال می شه؟! بهتره با gpu-z فرکانس هر دو کارت رو در حالت لود بررسی کنید .
    2_ولتاژ پایه ی کارت گرافیکون چند بود که برای 60 مگارهتز افزایش فرکانس ، روی 1.212 گذاشتینش؟
    --------------------------------------------------------------
    دوستان لطفأ حرمت همدیگه رو نگه داین ، تنها نتیجه ی بد حرف زدن و کنایه زدن به همدیگه این هست که سعادت دیدار یکی از ناظمین محترم رو بدست بیاریم

7. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن سخت افزار mersoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران| نام: محمد

پيش فرض

نسخه ی دوم PCI Express در مسیر 16x پهنای باند بسیار بالا معادل 8000mb/s دارد. اگر به طور متوسط 20 درصد از این مقدار برای زمانبندی و ارتباط پروتکل اتلاف گردد پهنای باند مفید حاصل حدود 6400mb/s خاهد بود. برای آنکه بزرگی این عدد برایتان ملموستر شود عرض میکنم که یک عدد 5870 نیاز به حدود 666mb/s پهنای باند دارد پس این درگاه حتا در مسیر 4x قادر به تغذیه دو عدد 5870 خاهد بود.
    اما اگر میبینید در شرایط آزمایش بازده کل پایینتر از این اعداد میشود ریشه کاهش کارایی را در پلتفرم حاضر بیابید. خدمت صاحب این تاپیک هم عرض کنم هرچند چیپست P55 برای پشتیبانی از چینش های چندگانه گرافیک مناسب نیست اما گرافیک 5830 هم نیاز به پهنای باند چندانی ندارد و بنده پیبینی میکنم متوسط کاهش کارایی حدود 5 درصد باشد.

یک نکته دیگه این عکسی که کپی کردین یا واسه خودتونه نمیدونم در هر حال 4gb رم داره ولی وینش 32bit است.در این مورد هم به اندازه موهای سره من سیستم بستین حواسم نبود.
    2 به توان 32 برابر 4294967296 است که این رقم در واحد بایت معادل کل فضای آدرسدهی در سیستم عامل های 32 بیتی میباشد. در تصویری که کاربر گرامی قرار داده کل 4 گیگابایت باینری رم شناسایی شده اما مقدار کمتری مورد آدرسدهی و استفاده قرار گرفته زیرا حافظه های دیگری غیر از رم هم در سیستم وجود دارد که OS ملزم به آدرسدهی و مدیریت آنهاست. نکته ی گنگی در تصویر قرار گرفته نمیبینم.

9. 2 کاربر از mersoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

نسخه ی دوم PCI Express در مسیر 16x پهنای باند بسیار بالا معادل 8000mb/s دارد. اگر به طور متوسط 20 درصد از این مقدار برای زمانبندی و ارتباط پروتکل اتلاف گردد پهنای باند مفید حاصل حدود 6400mb/s خاهد بود. برای آنکه بزرگی این عدد برایتان ملموستر شود عرض میکنم که یک عدد 5870 نیاز به حدود 666mb/s پهنای باند دارد پس این درگاه حتا در مسیر 4x قادر به تغذیه دو عدد 5870 خاهد بود.
    اما اگر میبینید در شرایط آزمایش بازده کل پایینتر از این اعداد میشود ریشه کاهش کارایی را در پلتفرم حاضر بیابید. خدمت صاحب این تاپیک هم عرض کنم هرچند چیپست P55 برای پشتیبانی از چینش های چندگانه گرافیک مناسب نیست اما گرافیک 5830 هم نیاز به پهنای باند چندانی ندارد و بنده پیبینی میکنم متوسط کاهش کارایی حدود 5 درصد باشد.

2 به توان 32 برابر 4294967296 است که این رقم در واحد بایت معادل کل فضای آدرسدهی در سیستم عامل های 32 بیتی میباشد. در تصویری که کاربر گرامی قرار داده کل 4 گیگابایت باینری رم شناسایی شده اما مقدار کمتری مورد آدرسدهی و استفاده قرار گرفته زیرا حافظه های دیگری غیر از رم هم در سیستم وجود دارد که OS ملزم به آدرسدهی و مدیریت آنهاست. نکته ی گنگی در تصویر قرار گرفته نمیبینم.

11. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pasargadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نسخه ی دوم PCI Express در مسیر 16x پهنای باند بسیار بالا معادل 8000mb/s دارد. اگر به طور متوسط 20 درصد از این مقدار برای زمانبندی و ارتباط پروتکل اتلاف گردد پهنای باند مفید حاصل حدود 6400mb/s خاهد بود.
    ما درمورد pci4 صحبت میکنیم که پهنای باندش 2000mb/s است.
    این مطلبی که کپی کردین مربوط به توجیه کردن pci8 است.
    برای آنکه بزرگی این عدد برایتان ملموستر شود عرض میکنم که یک عدد 5870 نیاز به حدود 666mb/s پهنای باند دارد پس این درگاه حتا در مسیر 4x قادر به تغذیه دو عدد 5870 خاهد بود.
    تغذیه چیه؟منظورتون از تغذیه چیه؟
    666mb/s واقعا جالبه.پس وصلش کنیم به pci1 دیگه چه کاره ای بزاریمش روی 16.
    ا
    ما اگر میبینید در شرایط آزمایش بازده کل پایینتر از این اعداد میشود ریشه کاهش کارایی را در پلتفرم حاضر بیابید. خدمت صاحب این تاپیک هم عرض کنم هرچند چیپست P55 برای پشتیبانی از چینش های چندگانه گرافیک
    در ضمن p55از x58 پرفرمنسش در لینک 16 بیشتره و این موضوع هیچ ربطی به چیپست نداره.

مناسب نیست اما گرافیک 5830 هم نیاز به پهنای باند چندانی ندارد و بنده پیبینی میکنم متوسط کاهش کارایی حدود 5 درصد باشد.
    اشتباه میکنین.
    2
    به توان 32 برابر 4294967296 است که این رقم در واحد بایت معادل کل فضای آدرسدهی در سیستم عامل های
    32 بیتی میباشد
    این که فقط یه تعریف بود و چیزی مشخص نکرد.
    . در تصویری که کاربر گرامی قرار داده کل 4 گیگابایت باینری رم شناسایی شده اما مقدار کمتری مورد آدرسدهی و استفاده قرار گرفته زیرا حافظه های دیگری غیر از رم هم در سیستم وجود دارد که OS ملزم به آدرسدهی و مدیریت آنهاست. نکته ی گنگی در تصویر قرار گرفته نمیبینم.
    نباید هم ببینین چون کسی که چششو ببنده نمیتونه ببینه.
    داره 3.2gb استفاده میشه از این واضح تر چیزه دیگه ای نیست.
    Last edited by pasargadd; 05-06-2011 at 22:44.

داره خودمونی میشه اصغر e's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

ببین دوست عزیز .
    الان م کلا نفهمیدم شما چرا سیستمتو میخای عوض کنی؟
    دلیل عوض کردنتو بگو؟
    از چی ناراضی هستی؟

فکر میکنی این سیستمو عوض کنی خیلی اختلاف خواهی داشت؟به ازای 1 میلیون خرج کردن 10 15 فریم افزایش پیدا میکنه.

میخای برای حساب کنم:

1)cpu اگه بخای بخری 1156 و 1366 رو باید بیخی بشی چون دیگه دورانشون گذشته باید بیای سراغ ساندی بریج 1155
    که حداقل باید 300 واسه cpu پول بدی.

2)مادربورد هم حداقل باید 300 بخری.

تا الان شد 600 تومن

3)کارت گرافیک هم عوض کنی بیای سراغ 6950 اگه تکی بخری که واویلا افت فریم پیدا میکنی نسبت به دو تا 5840 که داری.

اگرم بخای دو تا 6950 بخری باید یه 800 تومن پیاده بشی.

1.400 تومن واسه سیستم باید خرج کنی.

کارتهای خودتم بیشتر از 150 تومن نمیخرن البته گارانتیت هست شاید بتونی 170 بفروشی.

از من گفتن بود .فکر نکن با عوض کردن سیستم خیلی زیاد فرق میکنه از الان میگم 20 فریم یا 15 فریم در بازیها اضافه میاری.

اونم برای شما محسوس حساب نمیشه.

این سیستمی هم که داری خیلی خوبه فقط دلیل عوض کردنتو نمیدونم.
    خوب نمیشه حالا حالا با این گرافیگها بسازم و فقط سی پی یو و مادربرد عوض کنم بعد 300 برای مادربرد و 300 برای سی پی یو خوبه به نظر من حالا سی پی یو مادربرد خودم هم به یه دردی می خوره دیگه می فروشمش البته دیگه نمی خوام بی تجربگی کنم دوستان حرفه ای سخت افزار تو خرید کمکم کنند ممنون که از سیستمم راضی هستی ولی گفتم فقط بخاطر همین کارت گرافیگی که خریدم و خوب نشده و نمی خواهم هدر بدم هزینه را می خوام عوض کنم البته اگه این گرافیگها بشه را نگهش داشت برای سیستم جدید استفاده کرد در غیر باید یه سه چهار ماهی صبرکنم تا از دلم بیاد خداییش 30 تا 40 در صد درامدم و هزینه کامپیوترم می کنم تو ماه وجدانن
    Last edited by اصغر e; 05-06-2011 at 18:46.

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

خوب نمیشه حالا حالا با این گرافیگها بسازم و فقط سی پی یو و مادربرد عوض کنم بعد 300 برای مادربرد و 300 برای سی پی یو خوبه به نظر من حالا سی پی یو مادربرد خودم هم به یه دردی می خوره دیگه می فروشمش البته دیگه نمی خوام بی تجربگی کنم دوستان حرفه ای سخت افزار تو خرید کمکم کنند

میگم cpu تا حدی در بازیها تاثیر داره.
    شما میخایین تفاوت زیادی تو بازی حس کنی یا همینطوری برا تنوع میخای cpu و main رو عوض کنی؟

اگه همینطوری میخای عوض کنی فکر کنم هزینه اضافی خرج نکن.

اگه میخای تفاوت چشمگیری در بازیها داشته باشی باید کل سیستمتو عوض کنی.
    cpu+main+vga
    کارت گرافیک نقش مهمی داره .
    فکر نکن cpu و main رو عوض کردی تفاوتو حس میکنی نه اینطور نیست. فقط کارت گرافیک میتونه انتظار شما رو براورده کنه.
    اونم خرید دو تا 6870 یا 6870
    البته sli هم میتونی بکنی دو تا 560 ti رو ببندی.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •