تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 8 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 78

نام تاپيک: پارکور و فری رانینگ

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

برای انجام این حركت ابتدا دور خیز كنيد سپس با سرعت به سمت مانع میدوید
    به محض نزدیك شدن به مانع پرش بلندی زده و جفت پا از روی مانع رد شوید
    هنگامی كه به بالای مانع رسیدید دست های خود را از پشت روی مانع قرار دهید و پا ها را به سمت بالا شوت كنید.

Tic Tac Vault

از اسم تیك تاك معلومه كه چجور حركتیه! این حركت هم كمك بسیاری میكنه در جا گذاشتن كسی كه به دنبال شماست.!
    برای انجام این حركت هم بهتره طبق عكس عمل كنید چون توضیح خاصی نداره!

Wallrun

این حركت هم جزء حركات بسیار كارآمد پاركور اما از بقیه حركات یكم سخت تره!
    خوب
    برای شروع ابتدا به سمت دیوار مورد نظر بدوید و پای راست(یا چپ) رو روی دیوار بگذارید.
    سپس با جهش زیاد دستتون رو به لبه ی دیوار برسونید و خودتون رو به روش خاص خود بالا بكشید.

خب بهتره از ارتفاعي شروع كنيد كه حدود بيست سانت از نهايت ارتفاعي كه دستتون به اونجا ميرسه بلندتر باشه و سعي كنيد روشي رو انتخاب كنيد كه زحمت كمتري براتون داره و البته فشار كمتري هم به شما وارد ميكنه و بايد در نظر بگيريد كه هميشه راحتترين راه درست ترين راه نيست شايد انجام يك شيوه براي شما خيلي راحت باشه ولي در آينده صدماتي رو به دنبال داشته باشه
    بهترين وضعيت اينه كه با كمك نيروي بازو خودتون رو بالا بكشيد بطور همزمان از چپ و راست و همه وزن خودتون رو روي يك طرف بدن سوار نكنيد.

منبع:پرشين وي
    Last edited by kingmostafa; 08-06-2011 at 23:13.

2. 8 کاربر از kingmostafa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

به شماره 1 توجه داشته باشین باید دست تکیه گاه کامل صاف باشد و شماره 2 پاها صاف این تمرین تعادل شما رو تقویت میکنه که بتونین رو دستتون ثابت بمونین و به طرفین لیز نخورین!

در عکس زیر هم دقت داشته باشین شماره 1 مچ دست ها به سمت پایین باشد و شماره 2 آرنج ها کاملا صاف اگر خم باشد بدن شما به میله نزدیک میشود و دیگر حرکت کامل نیست!! شماره 3 هم لگن باید از سر شما بالاتر باشد یعنی لگن رو به بالا پرت کنین این کار باعث میشود که مرکز ثقل بدن شما بالا و نزدیک بیاد و بهتر میتونین تعادل رو کنترل کنین و مدت بیشتری اون بالا باشین

اين فقط یک نوع Flag رو نشون ميده flog انواع مختلفی دارد 180، نایکی، صاف و حالتهای متفاوت...

Kong Vault
    كنگ یا همون گوریل معروف كینگ كنگ
    اگر به نوع انجام حركت دقت كنید ، متوجه میشوید كه شباهت زیادی به راه رفتن گوریل ها داره. احتمالا به همین دلیل هم هست كه اسمش رو گذاشتن کنگ
    برای انجام این حركت باید به سمت مانع مورد نظرتون بدوید و بعد از رسیدن به مانع ، به طرف جلو شیرجه بزنید.سپس دستان رو روی مانع قرار بدید و پا ها رو مثل شكل از وسط دست ها رد كنید.

خب باز هم توصيه ميکنم با موانع کم ارتفاع شروع کنيد
    اگه يادتون باشه در بچگي يه بازيي ميکرديم اين بود که پاهارو جمع ميکرديم و دستها رو روي زمين ميزاشتيم در دو طرف بدن و با کمک دستها کمي از زمين ارتفاع ميگرفتيم و تاب ميخورديم اين حرکت هم تقريبا مشابه همون بازيه البته اين بازي در ورزشهاي رزمي و ژيمناستيک يک حرکت تمريني است.
    انجام حرکت بايد خيلي نرم صورت بگيره چون در صورت اجراي نادرست احتمال کشيدگي ماهيچه دست ها رو داره و اينکه سعي کنيد در هنگام اجرا وزن بدن رو به طور مساوي روي دو شانه و سينه خود قرار دهيد تا تعادل شما حفظ شود و دچار مشکل از ناحيه مچ دست نشويد.

شما به سرعت در حال دویدن هستید..
    به مانعی میرسید..
    اولین فکری که به ذهنتان میرسد یافتن راهی برای عبور از کنار مانع است..
    اما اگر شما یک تراسور باشید به سرعت با انتخاب حرکت درست به راحتی و در کمترین اتلاف زمان از روی مانع عبور و به مسیر خود ادامه میدهید..

دو حرکت پایه و بسیار کار آمد پارکور رو تو این تاپیک آموزش میدم..
    فیلم آموزشی این حرکت هم برای فهم بیشتر و راحتی تمرینات زیر هر قسمت برای دانلود قرار گرفته..

Monkey Vault چیست؟
    حرکتی پایه در پارکور برای عبور از موانع و یا بالا رفتن از ارتفاعی..
    هدف این حرکت عبور از موانعی با عرض کم و یا بالا رفتن از ارتفاعی تا حد امکان اجرای حرکت می باشد.. ( حد اکثر تا شانه ی فرد )
    به عنوان مثال برای عبور از پرچین وسط یک بلوار که دارای میله ای کم عرض و یا عبور از یک موتور سیکلت پارک شده ی بدون سرنشین کنار خیابان و موارد مشابه این حرکت بهترین گزینه میباشد.
    این حرکت بسیار سریع و با کمترین اتلاف وقت انجام میشود..
    در این حرکت تمرکز فشار بر روی سطح مانع نیست و شکل پرش مد نظر می باشد به همین منظور شما با اطمینان خاطر از نیافتادن موتور سیکلت به سرعت می توانید از روی آن عبور کنید.
    روش انجام حرکت :
    پس از رسیدن به فاصله ای منطقی از مانع ( حدودا نیم متر با توجه به سرعت حرکت ) با یک پرش بر روی پاها ( جفت پا ) به منظور ارتفاع , پرش به قصد عبور از مانع را آغاز میکنیم..
    در هنگام پرش پاها کاملا به سینه چسبیده طوری که پاها به لبه مانع برخورد نکند..
    در هنگام عبور از مانع دست ها را به منظور حفظ تعادل روی سطح مانع قرار میدهیم..
    در این حرکت تمرکز فشار بر روی سطح نیست پس دست ها را فقط به منظور حفظ تعادل و کمک به عبور از مانع روی آن قرار میدهیم و به راحتی از آن عبور میکنیم..

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KONG Vault چیست؟
    حرکتی پایه در پارکور برای عبور از موانعی با طول زیاد به عنوان مثال عبور از روی سقف یک ماشین!
    این حرکت بسیار شبیه به Monkey Vault بوده با این تفاوت که KonG به منظور عبور از مانعی با طول زیاد می باشد.. در این حرکت تمرکز فشار بر روی سطح مانع بوده و هنگام پرش بدن به حالت کشیده و شیرجه وار قرار میگیرد..

اموزش حرکت :
    هنگامی که به فاصله ای منطقی از مانع رسیدید پرش را به به قصد عبور از طول مانع شروع میکنید..
    در این حرکت مدل پاها چسبیده به سینه نمی باشد و باز بوده و شکل بدن شیرجه وار است..
    در واقع شما به قصد عبور از طول مانع به روی آن شیرجه میزنید..
    همواره شیرجه ی شما باید به قصد رسیدن به ته مانع انجام شود یعنی محل فرود دست ها یک سوم نهایی طول مانع است ( ته مانع )
    هنگامی که با شیرجه ی شما دست ها به ته مانع رسید پا ها درون سینه جمع شده و از مانع عبور میکنید..
    در فیلم آموزشی به طور کامل مراحل انجام حرکت مشخص است..

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by kingmostafa; 08-06-2011 at 23:14.

4. 7 کاربر از kingmostafa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

پرش تنبل

Lazy Vault کینگ کنگ Kung Vault

پرش تک پا Tic Tac

پرش چرخشی Turn Vault

پرش سرعت
    Speed Vault

پرش دودستیTwo Handed Vault

Last edited by kingmostafa; 08-06-2011 at 23:14.

6. 9 کاربر از kingmostafa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Arrowtic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Westeros

پيش فرض

تاپیک نخوابه تاپیک خوبیه!!!
    یک نکته در مورد رول بگم:
    توی رول مهم نیستش که شما پشت دستتو بذاری زمین.میتونی همون کفو بذاری البته سریع دست باید بره زیر بدن تا بتونید پاها رو بیارید بالا و درست بذارید زمین.اگه پای راستتون اول جلو بوده(و در نتیجه دست راست) حالا پای چپ صاف به زمین میاد(خم نمیشه) و پای راست هم که خمه.(و تو دفاع شخصی که من کار میکنم آخر سر محکم با دستی که عقب بوده میزنید زمین.با کفش نه با قسمتی که از آرنج تا نوک انگشتاست).
    من خودم به شخصه رولو اون دستی که قراره زیر بدن بره رو با کف میبرم چون یک آمادگیه برای خیز.در خیز همون رول رو میزنیم فقط با این تفاوت که با پرش کارمون شروع میشه.یعنی میپریم و بعدش به همون صورت دستارو میذاریم زمین و ادامه میدیم.(تو خیز باید دستا با کف باشن).
    مهم ترین نکته تو هر دو حرکت(خیز و رول که البته نمیدونم از خیز تو پارکورم استفاده میشه یا نه) اینه که رو کتف بچرخید و اصلا سرتون رو تا بعد از حرکت چرخش زمین نذارید.

8. 5 کاربر از Arrowtic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه essence's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام مرسی از مطلبت خیلی عالی بود فقط خواستم بگم که اولش پدر دیوید که یه نظامی بوده پایه ریزی این ورزشو انجام میده

10. این کاربر از essence بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Ninjai's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ● ! NiHon ☼

پيش فرض

آموزش ویدئویی پارکور
    توسط گروه 3run به همراه چند آموزش متفرقه .

لینک مستفیم دانلود
    {حدود 2.5 گیگابایت}
    منبع : سایت وطن دانلود

پ.ن: خودم این مجموعه رو دانلود کردم تا پارت 4 یا 5 آموزش توسط گروه 3run انجام میشه و بعد از اون آموزش های متفرقه هست که من اون آموزش های متفرقه رو بیشتر ترجیح میدم چون آموزش های 3run بعد از یه جایی خیلی پیشرفته میشه و سخت !

لینک ها در فایل تکست زیر
    http://ninjai.persiangig.com/parkour%20link--Ninjai.txt

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

من چند تا سوال داشتم فرق فری رانینگ با پار کور چیه؟

این ورزش رو خانوما هم میتونن انجام بدن؟

وزن 52 و قد 170 واسه این ورزش خوبه؟

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

من چند تا سوال داشتم فرق فری رانینگ با پار کور چیه؟

این ورزش رو خانوما هم میتونن انجام بدن؟

وزن 52 و قد 170 واسه این ورزش خوبه؟
    فرق:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بله

فک کنم به اون سوال آخری زیاد ربطی نداشته باشه. یعنی به نظر من کوچیک بزرگ نمیشناسه!

14. 2 کاربر از Ghaioom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Traceur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

ممنون از دوست عزیز آرش بخاطر تاپیک خوبت .

همچنین ممنون از Kingmostafa عزیز بخاطر آموزشها و همچنین Ninjai عزیز که واقعاً آموزش بجایی رو گذاشتن.
    دوستان آموزشهای 3Run رو حتماً ازش استفاده ببرید آموزشهاشون خیلی نابه . فرم حرکت هاشون واقعاً عالیه و اینکه هر کدوم از افراد 3Run با وجود سن کمشون مربیگری هم میکنند .

یک نکته در مورد رول بگم:
    توی رول مهم نیستش که شما پشت دستتو بذاری زمین.میتونی همون کفو بذاری البته سریع دست باید بره زیر بدن تا بتونید پاها رو بیارید بالا و درست بذارید زمین.اگه پای راستتون اول جلو بوده(و در نتیجه دست راست) حالا پای چپ صاف به زمین میاد(خم نمیشه) و پای راست هم که خمه.(و تو دفاع شخصی که من کار میکنم آخر سر محکم با دستی که عقب بوده میزنید زمین.با کفش نه با قسمتی که از آرنج تا نوک انگشتاست).
    من خودم به شخصه رولو اون دستی که قراره زیر بدن بره رو با کف میبرم چون یک آمادگیه برای خیز.در خیز همون رول رو میزنیم فقط با این تفاوت که با پرش کارمون شروع میشه.یعنی میپریم و بعدش به همون صورت دستارو میذاریم زمین و ادامه میدیم.(تو خیز باید دستا با کف باشن).
    مهم ترین نکته تو هر دو حرکت(خیز و رول که البته نمیدونم از خیز تو پارکورم استفاده میشه یا نه) اینه که رو کتف بچرخید و اصلا سرتون رو تا بعد از حرکت چرخش زمین نذارید.
    بنده هم نکته ای رو مستحضر بشم :
    حرکت رول بخاطر کاربرد فراوان و زیبایی خاص خودش به عنوان یکی از حرکات اصلی شناخته شده (البته تو فرانسه بخاطر کاربردش).
    رول چون بیشتر در جامپهای بلند استفاده میشه بنابراین حرکت حساسی هستش ! یعنی ممکنه با کوچکترین جابجایی آسیب جدی به بدن وارد بشه !! بنابراین بهتره که کامل این حرکت رو تمرین کنیم و پس از یادگیری بکارببریم.
    راستش تو حرکت اصلی Rolling اصلا از دست بعنوان تکیه گاه استفاده نمیشه !!
    چطور ؟!
    در هنگام فرود (از جامپ) خود بخود دستهامون تکیه گاه میشن و حرکت رول واسه اینه که سر و صورت آسیب نبینه .
    بنابراین سر به هیچ وجه نباید با زمین اصابت داشته باشه ! برای همینم یکی از دستهامون تو این حرکت بصورت مایل در میاد .
    برای استفاده از رول باید هنگام فرود اومدن بدن رو به حالتی مایل در بیاریم ، طوری که پس از فرود یکی از دستها بصورت کج یا مایل باشه و اینکه تکیه گاه اصلیمون کتف باشه یعنی پس از گذاشتن دستها روی زمین سری به طرف کتف (سرشانه ی دست کج شده) غلط بزنیم به طوری که گذاشتن دست ها روی زمین و غلط زدن بکمک (تکیه گاه) کتف ادغام بشن و خیلی سریع انجام بشه .
    برای همینم لازمه بگم مهمتری تکیه گاه (ها) در این حرکت : سرشانه (کتف) ، فیله ها و کمر هستش .و پاهها هم به این حرکت جهت و سرعت رو میدن.
    دقت کنید دایو اصلی رول اینه که بدن بصورت مایل باشه .

اینم ویدئوی آموزشی Rolling از فری رانر معروف Red Bull رایان دویل .

http://www.4shared.com/video/XwulFFKS/Ryan_Doyle_-_Parkour_Roll_Tuto.html

در این ویدئو حرکتــــ Dive Roll هم آموزش داده میشه.
    Last edited by Traceur; 06-09-2011 at 12:38.

16. 5 کاربر از Traceur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

بنظر من و خيلي از دوستان پاركوركار اكباتان كه مهد اين ورزش تو ايران هست كاملا بدن رو تخريب ميكنه و اكثر دوستان هم بخاطر هيجان و بعضي هم دختربازي اومدن تو اين رشته باور كنين اگه مي خواين حرفه اي كار كنين بايد قيد بدنتون رو بزنين از كمر گرفته تا پا و دست و شما نگاه نكنين كسرا مياد پل اكباتان رو بك فليپ ميزنه فيلمشو دارم بعد از اون يه بار ديگه زده ولي با كمر اومده البته يه استعداد جديد تو اين رشته فري رانينگ تو ايران هست به نام راژان كه تو سن 16 سالگي پل اكباتان رو كه 5.5 متر هست سايد زده و واقعا دهن همه واموند مخصوصا بعدش كه بجاي رول وقتي اومد زمين لند كرد اتفاقا ميخواد پل سئول رو سايد بزنه كه مثل اينكه ارتفاش 7 متره برين حالشو ببرين .گروهشون هم wlc b هست كه زير مجموعه ي گروه معروف wlc حساب ميشن.سوالي داشتين پيام خصوصي بديم ممنون.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •