تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 31

نام تاپيک: تعمیر کیبورد !!! تعویض سیم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

منم سیم کیبوردم قطعی پیدا کرده یه ذره تکون می خوره قطع و وصل میشه
    سیم کیبورد عوض کردنش سخته؟
    خودم نمیخوام این کارو بکنم می خوام برم خدمات کامپیوتری

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

منم سیم کیبوردم قطعی پیدا کرده یه ذره تکون می خوره قطع و وصل میشه
    سیم کیبورد عوض کردنش سخته؟
    خودم نمیخوام این کارو بکنم می خوام برم خدمات کامپیوتری
    یک مولتی متر میخواد و اینکه سیم ولتاژ گراند و کلاک و دیتا چی است که با مولتی متر مشخص میشه بقیش لحیم کردن سیم روی برد است کار دیگه ای نداره

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    زیر اسمون خدا

پيش فرض

سلام من کیبورد neco مدل yx-105kb-ps2 دارم متسفانه سیمش کنده شده ولی ترکیب سیم ها رو ندارم .بدبختی اینجاست نه مولتیمتر دارم نه میتونم ببرم تعمیر گاه چون میگن نقشه اتصال رو نداریم که تعمیر کنیم.
    ترکیب رنگها سفید- قرمز یا نارنجی -ابی -سبز.
    حروف پشت بورد هم V-G-K-D
    خواهشن کمک کنید واجب

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    زیر اسمون خدا

پيش فرض

سلام من کیبورد neco مدل yx-105kb-ps2 دارم متسفانه سیمش کنده شده ولی ترکیب سیم ها رو ندارم .بدبختی اینجاست نه مولتیمتر دارم نه میتونم ببرم تعمیر گاه چون میگن نقشه اتصال رو نداریم که تعمیر کنیم.
    حروف پشت بورد هم V-G-K-D
    خواهشن کمک کنید واجب
    از دوستان کسی نمی دونه.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

حروف پشت بورد هم V-G-K-D
    خواهشن کمک کنید واجب
    شما به هرحال نیاز به مولتی متر دارید که بفهمید کدوم سیم به کدم پین در پورت ps2 وصل شده وگرنه راه دیگه ای ندارید روی برد که نوشته مکانش رو اصل اینه که بفهمید کدوم سیم مربوط به کدوم پورت است که فقط با مولتی متر میشه رنگ های کیبورد هم استاندارد نیست و از روی رنگ هم نمیشه فهمید

7. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

بچه‌ها کیبورد فراسو fcm3440 من سیم اش جدا شد ترتیب رنگها اینه قرمز v سیاهg. سفید d سبز c

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

بچه‌ها کیبورد فراسو fcm3440 من سیم اش جدا شد ترتیب رنگها اینه قرمز v سیاهg. سفید d سبز c
    کیبوردتون ps2 است یا usb ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام و درود
    سیم کیبورد منم قط شده . با کمک شما دوستان تونستم یه کارایی بکنم.

کیبورد باز کردم . 4 تا سیم اسمش روش نوشته بود . یعنی الان میدونم کدوم سیم ها V_D_G_C هستند.

درگاه کیبورد روی مادربرد هم که اسماشون و جاهاشون معلومه . بجز 2 تا پین که گفتین مهم نیست . دو تا پین nc

حالا از 6 پین من 4 تا سیم کیبورد بهش وصل کردم و لی کیبورد کار نمیکنه . فکر کنم مشکل از اون 2 پین که سیمی توش نرفته . کسی میدونه به اون 2 پین باید چه سیمی وصل کرد ؟من ولت متر ندارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

شرح تعویز سیمps2
    1_پشت صفحه کلید را باز کرده و عکسی از نحوه اتصال سیم قبلی به کی بورد میگیرید
    2-سیم قبلی را به طور کامل از مدار باز میکنید
    3-ولتمتر را روی حالت صدا دار گزاشته و یک سر انرا به به تک تک قسمت های کلاهک و سر دیگر را به رشته های رنگی پایین وصل میکنید با این کار میتوانید بدانید کدام پایه مربوط به کدام رنگ میباشد و داده های خود را یاداشت کنید
    4-سیم جدیدی را هم که خریده اید مرحله 3 را روی ان تکرار کنید و داده ها را یاداشت کنید
    5-با مقایسه یاداشتهای مرحله 3 و 4 متوجه میشوید که رنگهای سیم تازه به کدام رنگهای سیم کهنه تغییر میابد
    5-حال نگاهی به عکسی که از مرحله 1 گرفتید بیندازید.چیدمان رنگهای سیم کهنه روی برد قبل از کندن ان مشخص است
    6-پس به عکس نگاه کنید و با توجه به تغییرات رنگ به وجود امده کابل جدید را بزنید
    موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

1

اول از همه باید مولتی میتر داشته باشین
    تا اینکارو بکنید بدون مولتی متر فراموش کنید چون اگه جای ولتاژ رو اشتباهی به گراند بزنید آی سی روی برد کیبورد میسوزه و کلا کیبورد رو باید عوض کنید

به جای مولتی متر برای پیدا کردن سیم ها میتونید از یه لامپ ال ای دی و یه باطری استفاده کنید،بطوری که لامپ ال ای دی رو از یه پایه مستقیما به باطری وصل کرده و سمت دیگر را بجای اینکه مستقیما وصل کنید یکی از سیم ها را به قطب دیگر باطری وصل کرده و در سمت دیگر لامپ را با تک تک پین ها امتحان کنید تا لامپ روشن شود به این ترتیب مشخص میشود که کدام رنگ برای کدام پین است مراحل زیر رو انجام بدید منتها جای ولت متر از این تکنیک برای پیدا کردن سیم ها استفاده کنید.

برای مرحله ی اول
    شما باید سوکت ps2 رو به رو ی خودتون بگیرید
    به طوری که قسمت صافش به سمت پایین باشه
    حالا از چپ به راس پین ها اینه
    اولی که مهم نیست میایم
    دومین پین که مال ولتاژ هست

با اتصال بوق که یک سر مولتی متر به این پین و سر دیگش به سیم های خروجی باید ببنید با کدوم سیم بوق اتصال میزنه
    اون سیم رو پیدا میکنید و اون سیم میشه ولتاژ
    حالا پین سوم هم مهم نیست در ضمن پین اول و سوم که مهم نیست رو با تست بوق سیم مورد نظرشو پیدا میکنید
    حالا چهارم که در کیبورد دیتا هست یک سر مولتی متر
    رو به این پین و سر دیگه به یکی از سیم ها با تست بوق پیداش میکنید
    پین پنجم گراند هست که اونم با تست بوق پیدا میکنید
    و ششم پین کلاک اونم با تست بوق سیمشو پیدا میکنید
    این شد مال پورتی که سیمش جدا شده

حالا اون سیمی که به کیبورد وصله و پورت نداره و سیماش وله

کیبورد رو باز کنید
    رو برد کیبورد معمولا نوشته هرسیمی که به کیبورد خورده
    یکی v که همون ولتاژه اینارو رو برد کنار سیم ها که به برد وصل شدن نوشته
    یکی g که همون گرانده یکی clock یا -d یکی هم دیتا یا +d
    اینارو هم رنگاش دیگه معلومه
    حالا ولتاژ هارو به هم وصل کنید سیم هاشو گراند به هم دیتا به هم و کلاک به هم سیم هارو که به هم میخواین وصل کنید
    لخت کنید و سیم قلع بگیرید روش و لحیم کنید روشو با چسب مخصوص سیم که سیاه هست بزنید و روش چوب کبریت بگیرید تا
    سفت بشه و بقیه هم به هیمن ترتییب
    اگه روی برد ننوشته بود چیزی یعنی ولتاژ یا گراند رو روی برد کیبورد ننوشته بود
    باید با تست بوق بزنید سر مثبت خازن روی برد به هرکدو از سیم هارو روی برد هر کدوم بوق زد ولتاژه
    برای شناسایی گراند یک سر مولتی متر به سر منفی خازن و سر دیگش به سیم های روی برد هر کدوم بوق زد گرانده
    کلاک و دیتا رو هم شانسی ببندید اگه کیبورد شناسایی نشد باز کنید و جاشو عوض کنید
    سوالی دارید بپرسید
    رو 99 درصد برد ها اطلاعات مربوط به هر سیم نوشته شده کافیه کیبورد رو باز کنید.
    کیبورد خودم به همین ترتیب وصل کردم الانم داره خیلی خوب کار میده.گفتم منتشر کنم شاید به درد یه بنده خدایی بخوره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •