تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 8 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 75

نام تاپيک: دمای پردازنده AMD 1090T

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به نظرتون برای بازدهی بیشتر در اور سی پی یو ، نیازی به افزایش ضریب فرکانسهای پل شمالی و جنوبی هست؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

به نظرتون برای بازدهی بیشتر در اور سی پی یو ، نیازی به افزایش ضریب فرکانسهای پل شمالی و جنوبی هست؟
    با افزایش این فرکانس ها فقط استرس به مین بیشتر میشه و تو نرم افزارهایی مثل super pi تاثیر خودشو نشون میده به نظر من این فرکانس هارو افزایش ندین و با حالت دیفالتش کار کنید
    شما فقط فرکانس سی پی یو رو مد نظر داشته باشین

3. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

با افزایش این فرکانس ها فقط استرس به مین بیشتر میشه و تو نرم افزارهایی مثل super pi تاثیر خودشو نشون میده به نظر من این فرکانس هارو افزایش ندین و با حالت دیفالتش کار کنید
    شما فقط فرکانس سی پی یو رو مد نظر داشته باشین
    حرف شما کاملا درسته ، ولی مادربوردم یه دکمه داره که وقتی فعال میکنمش کل قطعات سیستم رو با توجه به مقدار درصدی که بهش میدم اور میکنه ، که همین ضریب فرکانس های پل شمالی و جنوبی هم شاملش میشه .
    در واقع فکر میکنم مادربوردم این قابلیت رو هم داشته باشه با افزایش این فرکانسها هم بتونه به راحتی کار کنه .
    حالا نظرتون چیه؟

آخر فروم باز Vaioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حرف شما کاملا درسته ، ولی مادربوردم یه دکمه داره که وقتی فعال میکنمش کل قطعات سیستم رو با توجه به مقدار درصدی که بهش میدم اور میکنه ، که همین ضریب فرکانس های پل شمالی و جنوبی هم شاملش میشه .
    در واقع فکر میکنم مادربوردم این قابلیت رو هم داشته باشه با افزایش این فرکانسها هم بتونه به راحتی کار کنه .
    حالا نظرتون چیه؟
    درسته.قابلیت Turbo Key اگه اشتباه نکنم.این قابلیت با افزایش فرکانس مرجع یا به اصطلاح fsb میاد و سیستم رو اور میکنه.مین من هم داره ولی من به شخصه از این قابلیت استفاده نمیکنم.چون به رم و همه قطعات فشار میاره.وقتی میشه به راحتی با افزایش ضریب مالتی CPU رو اور کرد فکر نکنم نیاز به همچین فشاری رو همه قطعات باشه.

6. این کاربر از Vaioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

حالا نظرتون چیه؟
    میتونید اینکارو بکنید ولی اون جوری که فکر میکنید افزایش کارایی ندارین افزایش این فرکانس ها بیشتر تو بعضی برنامه های تست خودشو نشون میده

8. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درسته.قابلیت Turbo Key اگه اشتباه نکنم.این قابلیت با افزایش فرکانس مرجع یا به اصطلاح fsb میاد و سیستم رو اور میکنه.مین من هم داره ولی من به شخصه از این قابلیت استفاده نمیکنم.چون به رم و همه قطعات فشار میاره.وقتی میشه به راحتی با افزایش ضریب مالتی CPU رو اور کرد فکر نکنم نیاز به همچین فشاری رو همه قطعات باشه.

درسته ، منم نمی خوام از این قابلیت استفاده کنم ، منظور من افزایش ضریب فرکانسهای پل شمالی و جنوبی بود که با توصیه دوستمون منصرف شدم.

10. این کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

سلام.

با اجازه دوست عزیز علیرضا:

بنده مدل Zalman CNPS10X Performa رو تهیه کرده بودم و موقعی که خریدم(قبل عید) دمای هسته ها در حالت بیکاری حدودا 30-35 بود ولی الآن 39-40 هست... این افزایش دما به خاطر گرم شدن هوا هست یا دلیل دیگه ای داره؟
    CPU من AMD Phenom II X4 965 هست.

+

فرق کولر بنده با ایشون در چی هست؟ این سوالی هست که من در موقع خرید هم داشتم و به جواب نرسیدم...

12. این کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Vaioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.

بنده مدل Zalman CNPS10X Performa رو تهیه کرده بودم و موقعی که خریدم(قبل عید) دمای هسته ها در حالت بیکاری حدودا 30-35 بود ولی الآن 39-40 هست... این افزایش دما به خاطر گرم شدن هوا هست یا دلیل دیگه ای داره؟

+

فرق کولر بنده با ایشون در چی هست؟ این سوالی هست که من در موقع خرید هم داشتم و به جواب نرسیدم...
    90 درصد بخاطر گرد خاک و از دست رفتن کارایی خمیر سیلیکون است.یه خونه تکونی کنی مشکل حل میشه.10 درصد هم بخاطر گرمی هوا

14. 2 کاربر از Vaioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.

+

سلام دوست عزیز

به نظر من عواملی که میتونه باعث این افزایش دما بشه که خودت بهتر از من میدونی :

1- گرم شدن هوا که خودتون گفتین
    2- اضافه کردن قطعه احتمالی داخل کیس و ایجاد حرارت آن و در نتیجه جریان هوای داخل کیس مطلوب نشه.
    3- استفاده از خمیر نامناسب که عمر مفید کمی داره ( احتمالش کمه )
    4- اور احتمالی سیستم
    5- گرد و خاک که داخل کیس و روی پره های کولر میشینه و باعث کم شدن انتقال حرارت میشه.

تفاوت کولر شما با من :

1- آخرین حد سرعت کولر Extreme حدودا 100 - 150 دور بیشره
    2- دارای کنترل دستی و غیر دستی که روی کولر تعبیه شده

همین.

16. 2 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

1- گرم شدن هوا که خودتون گفتین
    2- اضافه کردن قطعه احتمالی داخل کیس و ایجاد حرارت آن و در نتیجه جریان هوای داخل کیس مطلوب نشه.
    3- استفاده از خمیر نامناسب که عمر مفید کمی داره ( احتمالش کمه )
    4- اور احتمالی سیستم
    5- گرد و خاک که داخل کیس و روی پره های کولر میشینه و باعث کم شدن انتقال حرارت میشه.
    یادم رفته بود آورش کردم این بیچاره رو...

آره 100 درصد برای آور هست... چند درجه هم گرمی هوا...

2- دارای کنترل دستی و غیر دستی که روی کولر تعبیه شده
    منظورت رو متوجه نمیشم. اگه PWM رو میگی که این هم داره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •