تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 11 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 108

نام تاپيک: میزان فرسوده شدن باتری لپتاپ خود را ببینید!

حـــــرفـه ای biostar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    ایــــ اصفهان ــــران

پيش فرض

سلام دوست من چه خوب بود كه مال لپ تاپ من هم رو ميشد نگاه كرد ولي من دانلود كردم ولي وقتي برنامه رو اجرا كردم اصلا گزينه wear Level نداشت فقط دماي پردازنده و هارد و گرافيك رو نشون داد مدل لپ تاپ سوني fw390 در ضمن مال يكي از دوستام هم كه مدل dell Vostro 1525 بود بازم اين گزينه رو نداشت باطري هم نصب بود. ميشه راهنمايي كنين ممنون

از برنامه ی BatteryBar Pro استفاده کنی حتما جواب میده

---------- Post added at 04:55 PM ---------- Previous post was at 04:53 PM ----------

لپتاپ من FW 490 SONY بعد از گذشت 2 سال فقط 0.5% از باتری فرسوده شده !

میزان شارژی هم که بهم میده فرقی نکرده ! مثل روز اوله !!

2. 3 کاربر از biostar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Penryn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

وسط بازی CoD4 WW2 حواسم نبود یهو باتری کاملاً تموم شد و سیستم خاموش شد. بعد که گذاشتم شارژ کامل شد دیدم بجای 20 درصد wear level قبلی حالا زده 26 درصد!! یعنی 6 درصد همین لحظه درجا اضافه شد! نتیجه اینکه هیچوقت باتری رو تا ته نذارین خالی شه. هر چند داخل تنظیمات power options ویندوز هفت بشما اجازه نمیده سطح ذخیره ی باتری رو کمتر از 7 درصد تنظیم کنین یعنی بمحض رسیدن به این سطح از ذخیره که به Critical Level نامگذاری شده سیستم بطور خودکار شات دان یا استندبای یا هایبر میشه ولی وقتی وسط کار با یه برنامه یا بازی فوق العاده سنگین باشین تا مکانیسمهای حفاظت باتری ویندوز بخواد وارد عمل شه و سیستم رو مثلاً استندبای کنه همون 7 درصد باقیمونده از شارژ هم تموم میشه.
    یه اموزه های غلطی هم بین فروشندگان لپتاپ وجود داره که میگن برای سلامت باتری اونو تا اخر بذارین خالی شه و بعد شارژ کنین یا همون اولی که خریدین بذارین چندین ساعت شارژ شه. این صحبتا مربوط به دوران باتریهای نیکل کادمیوم بود. یعنی مربوط به یه چیزی حدود 10 سال قبل! نه مربوط به دوران حال. در حال حاضر دو نوع باتری پیشرفته تر یعنی باتریهای لیتیوم-یون Li-ion battery or LIB و نیز لیتیوم-یون پلیمر LiP or Li-poly رواج دارن که فناوری ساخت متفاوتی دارن و نه نیاز به شارژ اولیه ی طولانی دارن و نه لازمه تا اخرین مقدار دشارژ شن ولی متأسفانه از روی بی اطلاعی به مثل باتریهای Ni-Cd قدیمی باهاشون رفتار میشه و همین باعث کاهش عمر مفیدشونه. خلاصه حواستون باشه به باتری اسیب نزنین که تقریباً غیر قابل برگشته.

در این سه لینک اطلاعات خوبی درباره ی این باتریهای جدیدی که گفتم وجود داره:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4. 5 کاربر از Penryn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mr.Mazmamfi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    طاهران

پيش فرض

وسط بازی CoD4 WW2 حواسم نبود یهو باتری کاملاً تموم شد و سیستم خاموش شد. بعد که گذاشتم شارژ کامل شد دیدم بجای 20 درصد wear level قبلی حالا زده 26 درصد!! یعنی 6 درصد همین لحظه درجا اضافه شد! نتیجه اینکه هیچوقت باتری رو تا ته نذارین خالی شه. هر چند داخل تنظیمات power options ویندوز هفت بشما اجازه نمیده سطح ذخیره ی باتری رو کمتر از 7 درصد تنظیم کنین یعنی بمحض رسیدن به این سطح از ذخیره که به Critical Level نامگذاری شده سیستم بطور خودکار شات دان یا استندبای یا هایبر میشه ولی وقتی وسط کار با یه برنامه یا بازی فوق العاده سنگین باشین تا مکانیسمهای حفاظت باتری ویندوز بخواد وارد عمل شه و سیستم رو مثلاً استندبای کنه همون 7 درصد باقیمونده از شارژ هم تموم میشه.
    یه اموزه های غلطی هم بین فروشندگان لپتاپ وجود داره که میگن برای سلامت باتری اونو تا اخر بذارین خالی شه و بعد شارژ کنین یا همون اولی که خریدین بذارین چندین ساعت شارژ شه. این صحبتا مربوط به دوران باتریهای نیکل کادمیوم بود. یعنی مربوط به یه چیزی حدود 10 سال قبل! نه مربوط به دوران حال. در حال حاضر دو نوع باتری پیشرفته تر یعنی باتریهای لیتیوم-یون Li-ion battery or LIB و نیز لیتیوم-یون پلیمر LiP or Li-poly رواج دارن که فناوری ساخت متفاوتی دارن و نه نیاز به شارژ اولیه ی طولانی دارن و نه لازمه تا اخرین مقدار دشارژ شن ولی متأسفانه از روی بی اطلاعی به مثل باتریهای Ni-Cd قدیمی باهاشون رفتار میشه و همین باعث کاهش عمر مفیدشونه. خلاصه حواستون باشه به باتری اسیب نزنین که تقریباً غیر قابل برگشته.

در این سه لینک اطلاعات خوبی درباره ی این باتریهای جدیدی که گفتم وجود داره:
    کد:

سلام
    شما گفتی که هیچ موقع باتری رو نذارید تا آخر تموم بشه .
    ولی تو قضیه فریز کردن (برای باتری هایی که فرسودگی بالایی دارن) میگن که باید بذاری باتری کاملا تخلیه بشه (0) و بعد اونو دوباره شارژ کنی .

پس با توضیحاتی که شما دادی این فریز کردن هم نقض میشه .
    درسته ؟

آخر فروم باز Penryn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام
    شما گفتی که هیچ موقع باتری رو نذارید تا آخر تموم بشه .
    ولی تو قضیه فریز کردن (برای باتری هایی که فرسودگی بالایی دارن) میگن که باید بذاری باتری کاملا تخلیه بشه (0) و بعد اونو دوباره شارژ کنی .

پس با توضیحاتی که شما دادی این فریز کردن هم نقض میشه .
    درسته ؟
    فریز کردن خودش به خودی خود یک موضوع صد در صد اثبات شده و تأیید شده نیست که شما بخواین به توصیه های دشارژ کامل باتری قبل فریز هم اعتنا کنین. فریز کردن یه وضوع تجربه شده بوسیله ی بعضیهاست در حالیکه در خیلی موارد هیچ نتیجه ای دربرنداره از جمله تجربه ی شخصیم که کاملاً عبث بود و نهایتاً دادم بیرون سلولهاش رو عوض کردن.
    ضمناً وقتی عمر باتری سرمیاد دیگه هر بلایی سرش میشه اورد از جمله خالی کردنش تا اخر و بعد فریز کردنش. چون دیگه عمری ازش نمونده که بخواد با تا ته دشارژ کردنش کم شه!

7. 3 کاربر از Penryn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

جربان این فریز کردن چیه؟من dell1510 دارم باتریش گوشه پایین روش علامت ضربدره و فرسوده شده.از بس ازش استفاده نکردم

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    طاهران

پيش فرض

جربان این فریز کردن چیه؟من dell1510 دارم باتریش گوشه پایین روش علامت ضربدره و فرسوده شده.از بس ازش استفاده نکردم
    سلام
    کد:
    البته میتونی تو گوگل سرچ کنی . خیلی مطلب پیدا میشه . (ولی به قول دوستمون امید زیادی به درست شدنش نیست )

10. این کاربر از Mr.Mazmamfi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال omid.pari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Sarzamine nistiha

پيش فرض

ممنون از دوستان عزیز که این برنامه رو گذاشتند.
    منم 16 ماهه ایسوز دارم و میزان فرسودگی باطری 5.9 درصد هستش.
    به نظرتون علت این فرسودگی چیه؟ یا این مقدار فرسودگی یه چیزه عادیه بعد از این مدت؟
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    طاهران

پيش فرض

ممنون از دوستان عزیز که این برنامه رو گذاشتند.
    منم 16 ماهه ایسوز دارم و میزان فرسودگی باطری 5.9 درصد هستش.
    به نظرتون علت این فرسودگی چیه؟ یا این مقدار فرسودگی یه چیزه عادیه بعد از این مدت؟
    با تشکر

سلام
    این مقدار فرسودگی عادیه .
    دیگه 16 ماه ازش داری کار میکشی .
    من خودم ایسر(5742) دارم سر 5 ماه 2% باتریش فرسوده شد و این نشون میده که باتری ایسر زیاد کیفیت نداره .
    البته رفیقمم hp داره (3140 ) و 8 ماهه خریده و 5% باتری اونم فرسوده شده .

عوامل مختلفی تو عمر باتری ها تاثیر گذاره که مهم ترینشون گرما هست .

13. 3 کاربر از Mr.Mazmamfi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال omid.pari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Sarzamine nistiha

پيش فرض

دوستان این برنامه میزان فرسودگی باطری رو الان 4.8 درصد نشون میده!!! قبلا که 5.9 بود!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه ugly_girl_a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    No Where

پيش فرض

من سونی CW 21 FX دارم 1 سال و 5 ماه پیش خریدم. فرسودگی باتری رو زده 26.8 % !!! زیاد نیست؟
    Last edited by ugly_girl_a; 29-09-2011 at 16:23.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •